Absinth
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15

Tema: Absinth

  1. #1

    Absinth

    "Posle prve čaše vidiš stvari kakve bi želeo da jesu. Posle druge čaše, vidiš stvari kakve nisu. Na kraju vidiš kako zaista jeste i to je najstrašnija stvar na svetu." Oskar Vajld

    SLIKA BR. 1:

    Pariz. 1871. Rembo i Verlen sede u Absinthe-cafe-u, gledaju se zaljubljenim pogledom i piju piće koje popularno zovu "zelena vila" i smatra se pićem više klase. Smatra se da absint izaziva halucinacije i pruža inspiraciju. Sto pored njihovog sedi Karls Kros. Pesnik, medijum, hemičar, slikar i muzičar. Priča se da mu je dnevna doza 20 čašica. Rembo i Verlen su posle krajnje okrutnih igara pod uticajem absinta i Verlenovih heteroseksualnih preljuba, okončali svoju vezu 1873. Rembo pucao u svog ljubavnika i završio u zatvoru. Obojica su okončali svoje živote usamljeni. Verlen je na svojoj samrtničkoj postelji proklinjao i krivio Le fee verte (Zelenu Vilu). Posle njegove smrti, pod jastukom su otkrili prazne flaše absinta.

    SLIKA BR. 2:

    Tih godina, još jedan slikar otkrio je blagodet i pakao likera od Wormwooda. Ime mu je Vinsent Van Gog. Već poprilično zavisan od tarpentina koji koristi za prepariranje slika i lekova za ublažavanje napada epilepsije, Van Gog je uvrstio i absint u dugu listu opijata. Igra svetla i senke na njegovim platnima smatra se rezultatom delovanja absinta i terpentina.Sumnja se da je absint pokrenuo ruku slikara ka njegovom desnom uhu koje kasnije završilo u rukama jedne pariske prostitutke.

    SLIKA BR. 3:

    Mladi pozorišni pisac postavlja na scenu svoje delo apsurda "Kralja Ibija". Konzervativci ga preziru, ali kulturni establišment koji ima pravo da postavlja i skida sa trona sedi u Mulen Ružu i Alfred Žari je nova ikona. 70% snage absinta je konstanta u njegovoj krvi. Dega je među prvima naslikao "L'absinthe". Mone ga sledi i slika "ženu koja pije absint".

    SLIKA BR. 4:

    1905.,28 dec. Žan Lanfrej pod dejstvom absinta ubija svoju suprugu. Ovaj zločin postaće poznat kao "absint-ubistvo". U toku suđenja psihijatrijski krugovi su ustanovili da absint izaziva posebnu vrstu psihičkog poremećaja tzv.absintizam. I pored zvanične zabrane po članu 32 u švajcarskom zakonu, pod okriljem "zelene vile" u Parizu beomija živi svoje zlatne dane. Pikaso stvara dve slike i jednu skulpturu u slavu absinta, na scenu je postavljena i jednočinka čarlsa Folija pod nazivom "Absint".

    SLIKA BR. 5:

    Absint je proteran iz većeg dela planete '20-ih i '30-ih godina 20.veka. Boemija odlazi u Španiju, poslednje utočište "zelene vile". Pred svaku borbu bikova, Ernest Hemingvej ispija svoju dozu absinta u nekom od madridskih bistroa. Priča se kako ovaj čudak iz Amerike bez straha trči pred krdom razjarenih bikova. Deo njegovog prtljaga prilikom putovanja u Sjedinjene Države je i prokrijumčareni absint. "Smrt u podne" i "Za kim zvone zvona" pisao je pod dejstvom absinta. 1961. izvršio je samoubistvo. Danas su propisi EU učinili absint bezopasnim,ali je on zadržao svoju suštinu


    ABSINTH još uvek zahteva stav od onoga koji ga pije jer -

    "Viski i pivo su za budale, absint je za pesnike." - Ernest Doson
    preuzeto sa neta

    Da li ste nekad probali ovo ludilo?

  2. #2

    Odgovor: Absinth

    E sad detaljno znam, šta me je dotuklo tog jednog petka...mi smo to pili ko rakiju..a kažu ima i procedura neka
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  3. #3

    Odgovor: Absinth

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    E sad detaljno znam, šta me je dotuklo tog jednog petka...mi smo to pili ko rakiju..a kažu ima i procedura neka
    "Originalan" nacin pijenja "absinta" ne postoji. "Tradicionalan" je ovaj: na casu sa 0.3dl "absinta" stavi se supljikava kasicica u kojoj je kocka secera. Preko secera se lagano sipa ledena voda... Ona topi secer i kaplje kroz kasicicu u "absint", a mesanjem sa vodom absint postaje belicast, pa se pojavljuje tzv. "lush" ("louche") efekat. Kad se sav secer istopi i iscuri u casu, kasika se skloni i pije se pice. Kolicinski odnos je otrilike voda:"absint"=5:1... Dobije se slatka i jako razredjena mesavina ("Absint" moze da ima i 70% alkohola, tako da ova varijanta razblazivanja nije na odmet)...



    http://www.vojvodinacafe.com/forum/showpost.php?p=157382&postcount=15
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Absinth

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    E sad detaljno znam, šta me je dotuklo tog jednog petka...mi smo to pili ko rakiju..a kažu ima i procedura neka
    Eto ima gorih i od mene
    I proceduru ćemo da nadjemo samo sutra

  5. #5

    Odgovor: Absinth

    Kad smo bili na ekskurziji u Ceskoj. Odmah tu blizu hotela u kom smo odseli u trafici se prodavao Absint. Tako da je to bila Absint ekskurzija. Svi djaci su bar probali tu zelenu vodicu ako se nisu napili od nje. Inace bio je to onaj pravi Absint od 70% alkohola. I jako svi bolesno izgledaju kad piju tako to nesto drecavo zeleno. Ja sam popila jednu casu i bilo mi je sasvim dosta. Nakon te jedne case sam se ipak vratila na buseni Malibu. Ali svakako treba probati.

  6. #6

    Odgovor: Absinth

    Absinth i njegov istorijat
    Piće koje je bilo inspiracija mnogim umjetnicima ...ali su mnogi imali i posljedice...

    Absinth je piće koje je 1792. godine pronašao francuski doktor Pierre Ordinaire.

    Do ovog recepta 1797. godine dolazi Henri-Louis Pernod i u Švajcarskoj otvara prvu destileriju. Zbog velikih poreza u Švajcarskoj 1805. prelazi u Francusku. U ratu sa Alžirom francuski vojnici dobijaju ovo pie kao preventivu od malerije. Zbog opadanja cijene ovog pia dolazi do rasta alkoholizma, pa je ak i dolazilo do sluajeva gubljenja razuma i nasilja kao i drugih strahota. Zbog toga, ovo pie nazivaju kokainom XIX vijeka. Uskoro, poslije naglog rasta proizvodnje i konzumiranja ovog pia, crkva, vlast, mnoga privatna preduzea kao i novinske agencije kreu u borbu protiv ovog pia. Ta borba je dovodila do toga da su protivnici absintha na svaki nain pokušavali da poinjeni zloin (ubistva, nasilje, ...) poveže sa absinthom. Ljeviari su napadali ovo pie jer je lišilo radniku klasu dostojanstva, dok su desniari govorili da je to jevrejska zavjera da se uništi Francuska pa se ak poinje sa proizvodnjom antijevrejskog absintha.

    Nakon što je jedan švajcarski seljak pobio cijelu svoju porodicu nakon ispijanja cijele flaše absintha dolazi do velike kampanje i absinth biva zabranjen u Belgiji 1905, u Švajcarskoj 1910, u Americi 1912, a zatim i u svim zemljama Evrope pa i šire.

    Absinth je bio inspiracija mnogim svjetskim umjetnicima ali su neki priznali da im je zelena muza, kako su ga zvali u Parizu, uništio život. Jedan od najveih zaluenika za absinthom, Paul Verlaine, je govorio: U Parizu, gdje je pivo bilo odvratno, bio je tu absinth na koji sam se bacio, absinth danju i nou. Paul Verlaine je poslije jednog napijanja absinthom ustrijelio svog prijatelja i zbog toga je bio u zatvoru. Mnoga djela Baudelairea i Oscara Wildea su bila inspirisana absinthom. Zelena boja je bila prisutna i na platnima mnogih slikara tog vremena. Neki doktori tog vremena su tvrdili da je Van Gogh bio mentalno obolio i bio zavistan od absintha i da je sebi pod uticajem absintha jednom prilikom odsjekao sebi uvo. ak je i slavni Hemingway jedan od svojih najboljih romana Za kim zvono zvoni napisao pod uticajem absintha.

    Nakon mnogo godina EU je odobrila proizvodnju absintha ali sa najviše 10 mg tijona po litru. Švajcarska je 2003. godine nakon vijeka zabrane ponovo dozvolila proizvodnju absintha. Pravi absinth je velianstveno pie sa preko 50% alkohola, napravljeno od liša raznih biljaka, od kojih su najvažnije onajz i pelin. Absinth je obojen prirodnim putem, to jest hlorofilima biljaka od kojih je napravljen. Ujedn, to je i još jedna bitna osobina ovog pia, a samim tim i njegov detektor jer pri kontaktu sa vodom mijenja boju.

    U današnje vrijeme mnoge kompanije proizvode absinth, ali mali broj njih proizvodi pravi absinth čija je struktura čisto biljnog karaktera. Najbolji i najtraženiji absinth je SABOR ABSINTH koji proizvodi Sabor company. Iako je bilo zabranjivano ovo piće je zaživljelo među ljudima. Izmišljaju se razni načini za njegovu konzumaciju i prave se razni kokteli čiji je absinth glavni sastojak.

    preuzeto sa neta

  7. #7

    Odgovor: Absinth

    URADI SAM!

    Postoje desetine recepata pomocu kojih mozes sam da napravis apsint i ustedis poprilicno para. Evo jednog od jednostavnijih, sa sastojcima koje i kod nas mozes naci:

    ABSINTHE
    1 kasicica izmrvljenog pelena
    1 casa jace votke
    2 kasicice smrvljenih listova peperminta
    1 oljustena limunova kora
    1 1/3-1/2 soljice secernog sirupa
    20 g semena anisa

    Natopi pelin u votku i ostavi da odstoji 48 sati. Promesaj i dodaj listove peperminta, anis i limunovu koru. Drzi potoljeno 8 dana, a potom iscedi i zasladi. Naravno, od ovoga se moze napraviti manja kolicina apsinta, a ako ti se svidi, lako ces ponoviti postupak.


    PRAVILNO ISPIJANJE APSINTA
    Apsint se retko pije cist. Postoji vise nacina ispijanja apsinta, ali mi cemo izdvojiti dva najpopularnija. Sve sto ti je potrebno da bi pravilno izveo ovaj cin jeste apsint, bokal vode, specijalna apsint kasicica (moze i obicna), kocka secera i sibice. Neki ljudi za ispijanje apsinta koriste i specijalnu apsint casu nalik pajpu, ali to je vec preterivanje...

    KLASICNI RITUAL
    1. Sipaj malo apsinta u prigodnu casu.
    2. Stavi kockicu secera na kasicicu i polozi je na vrh case.
    3. Veoma polako sipaj vodu preko kockice secera u casu (u razmeri 1:5). Primetices da ce apsint promeniti boju iz bistre zelene u mlecnobelu,neprozirnu tekucinu.
    4. Promesaj pice zajedno sa ostatkom kockice secera i uzivaj.

    CESKI RITUAL
    Slican prvom, s tim sto se apsint sipa preko kockice secera koja se potom zapali. Kada plamen pocne da tinja i secer pocne da se topi, ubaci ga u casu, sipaj vodu i promesaj.

  8. #8

    Odgovor: Absinth

    Jednom sam ga probala, i necu nikada vise
    Sva zestoka alkoholna pica mogu da popijem samo na eks.
    Od apsinta mi je izgorelo sve, grlo, stomak, usta...a kroz usi je preokuljala para....

    Tako mi i treba kada se mnogo druzim sa decacima
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  9. #9

    Odgovor: Absinth

    . paljenje apsinta je ritual mnogo novijeg datuma, zapoceo je posle prohibicije istog u Francuskoj i potice iz Ceske. Naime, tradicionalni ceski apsinti su spravljani bez anisa (tj. bili su gorki k`o djavo), sto je i logicno jer je anis jedina mediteranska biljka u celom receptu, a u Ceskoj isti ne raste.
    Taj ritual se sprovodi as follows:

    *na casu se stavi kasicica za apsint i na nju kocka secera (ne mora biti zuti jer se karamelise)

    *apsint se sipa preko secera

    *ovako natopljena kocka se upali i ostavi da se karamelise i curi u apsint. Case za ovaj ritual moraju biti visoke i uske da se apsint ispod ne bi zapalio i ugrejao casu (jer ce po dodavanju hladne vode najverovattnije casa puci...trust me on that one, sjebao sam ceo jedan servis tako)

    *kad se secer ugasi, odgore se ponovo sipa ledena voda i to je to

  10. #10

    Odgovor: Absinth

    prilikom navedenog rituala malo je falilo da zapalim tepih tako morate biti pazhljivi

    e ovaj recept sam nashao danas na netu javljam za dve nedelje kako je bilo
    p.s mrzi me da prevodim
    30.0 g wormwood
    8.5 g hyssop
    1.8 g calamis
    6.0 g melissa
    90.0 g anise seed
    25.0 g fennel seed
    10.0 g star anise
    3.2 g coriander seed

    Put the dry herbs in a large jar. Dampen slightly. Add 800 ml of 85-95 percent ethyl-alcohol (use alcohol suitable for drinking). Wine spirits make a better product than pure grain alcohol. Let it steep for several days - a week is better - shaking occasionally. Then add 600 ml of water and let the whole macerate for another day. Decant off the liquid squeezing as much from the mass of herb as possible. Wet the herbs with some vodka and squeeze again. Recipe should give a little over a liter and a half of green liquor. It must then be distilled. Inferior recipes skip this step, but what they produce is not worthy to be called absinthe.

    In the distillation, change the receiver when the distillate turns yellow: those ar the faints. You can save the faints and add them to future distillations, but they will taint the flavor if added directly to the product. Just use the good stuff. The next step is to color and finish the liqueur by another round of maceration.


    Color the distillate by again adding:

    4.2 g mint
    1.1 g melissa
    3.0 g wormwood
    1.0 g citron peel
    4.2 g liquorice root

    Let the herbs macerate for another three or four days. Decant, filter, bottle. You will probably want to carefully add some concentrated sugar syrup to the blend. The result will be a Swiss style absinthe of about 135 proof.Recipe makes one liter of absinthe.
    Poruku je izmenio maksimilijan, 21.06.2009 u 19:27 Razlog: dodao za bojenje

  11. #11

    Odgovor: Absinth

    to shto na nekim alkoholnim vodicama za usta pise da je absint ne znaci nista. chista navlakusa kao i ono pivo sa kanabisom koje je gadno, skupo i ne radi nista. kontam da je teko priznati samom sebi da si pljuno 20 eur + za fino pice (a da nije jack daniels) i nista vise, ali to je to.


    ------------------------------------------
    ono shto je zanimljivo je da absint pochinje da hvata tek posle treceg ili chevrte chashe a pre toga chak i ponishtava efekat popijenog
    Poruku je izmenio maksimilijan, 21.06.2009 u 19:36

  12. #12

    Odgovor: Absinth

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku

    Da li ste nekad probali ovo ludilo?
    ćuj probo pijem ga ko smuk

  13. #13

    Odgovor: Absinth

    Absint je pun pogodaka. Bingo. Jedno vreme sam ga pijuckao. Nabavljali smo ga iz Francuske (domaća radinost) preko jednog Korzikanca. Jednom sam se napio od njega. Da, napio. Pao sam u nesvest. Sutra, kao i naredna tri dana sam sebi govorio Vi. Tek četvrti dan sam uzeo malo čorbe. Mamurluk od absinta sam doživeo toliko loše, da je neko moje drugo po redu komatozno pijanstvo spram ovom bilo čista kamilica. Ništa. Duplo golo...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #14

    Odgovor: Absinth

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Absint je pun pogodaka. Bingo. Jedno vreme sam ga pijuckao. Nabavljali smo ga iz Francuske (domaća radinost) preko jednog Korzikanca..
    pernod 68to je najbolji absint ujedno i najkvalitetniji

  15. #15

    Odgovor: Absinth

    Nisam ga probala, a kada sam bila u Prag na svakom cosku prodavnice za absint
    mozes da biras boje i kolicine




Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •