'' Jet Set '' Vanzemaljci vs Narodnjaci
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    02 '' Jet Set '' Vanzemaljci vs Narodnjaci

    Rat Marsovaca i narodnjaka u crtanom filmu


    Boban Zdravković, Šaban Šaulić, Sejo Kalač, Jašar Ahmedovski i Aca Ilić samo su neki od brojnih pevača folk muzike koji se sukobljavaju sa vanzemaljcima u crtanom filmu "Džet set".
    Prvi crtać o ratu Marsovaca i narodnjaka, delo je mladog režisera Nenada Mitića, koji je u svom dugometražnom "treš" filmu likove folk pevača uradio kombinacijom njihovih fotografija i animacije u stilu popularnog američkog satiričnog serijala "Saut park" (South Park). "Šta se dešava kad Marsovci krenu u rat protiv narodnjaka i hoće li narodna muzika preživeti ili će je vanzemaljske snage potpuno uništiti", bio je reklamni slogan Mitićevog filma na Vikendu "treš"
    filma u Domu omladine Beograda, gde je krajem marta na zahtev publike imao dodatne projekcije.

    U "DŽet setu" animirani lik voditelja Darka Panovića u vestima televizije Pink javlja da se "u selu Stepojavec na Ibarskoj magistrali dogodio strašan zločin u kojem je život izgubilo preko 100 estradnih umetnika".

    Potom se u crtaću nižu slike borbi malih zelenih sa likovima pevača folk muzike, koje predvodi Boban Zdravković uz povik da moraju da se udruže zarad spasa "Grand produkcije".

    "Nisam hteo da u prvi plan stavim neke nafurane ličnosti, pa sam Zdravkovića odabrao, jer ga svi znaju a totalno je nebitan. Ostale sam odabrao inspirisan njihova facama koje sam našao na netu, a ne iz nekog posebnog razloga", rekao je Mitić agenciji Beta.

    Tako je lik Šabana Šaulića uveden u film, jer Mitić kaže da mu je pevač bio potreban kako bi Zdravkoviću poručio da treba da osveti "nas Šabane". I pored svega toga, Mitić kaže da ne očekuje proteste folk pevača koji se pojavljuju u njegovom crtaću.

    "Ne znam kako bi reagovali da vide film, nadam se u smislu neke šale.
    Ne verujem da bi se bunili, eventualno par likova, ali neći to da komentarišem dok se to ne desi", kaže Mitić, koji je scenario za film napisao sa Markom Gizdavićem.

    "Džet set" je snimljen jer je Mitić hteo da na šaljiv način, parodijom izrazi svoj stav prema "Grandu", za koju kaže da je "čudna produkcija koja pušta sve i svašta samo da bi dobila novac i popularnost".

    "Bio sam na gomili žurki gde se pušta, ali ne volim tu muziku. Ima okej i totalno 'treš' pesama. Pratio sam 'Grand' dva meseca dok sam radio film, da bih bio u toku i znao o čemu se radi, ali 'Grand' mi se nije dopao uopšte", ističe Mitić.
    Da li ste odgledali ovu parodiju? Kakvi su utisci?
    Verujem da je smeh do suza ...


    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: '' Džet set ''

    Evo ga link za one koji nisu gledali



    Ja i nisam nesto bas preterano odusevljena
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: '' Džet set '' Vanzemaljci vs Narodnjaci

    Seljo Kalač apsolutni favorit Gledala sam ovo
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: '' Džet set '' Vanzemaljci vs Narodnjaci

    Šapke...
    "Ride. Because children need heroes."
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: '' Džet set '' Vanzemaljci vs Narodnjaci

    PosJedujem dotichni crtich u trajanju od nekih 40 minuta Paaaa... S obzirom da je to niskobudzetni amateur uradi sam thing i nije tako loshe

    Naravno Seju Kalacha je unazadio do bola (Sejo je inache u filmu govedo koje pase travu po grmechu)
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: '' Džet set '' Vanzemaljci vs Narodnjaci

    Neki dan sam konačno dobila disk nazad,pa sam iskoristila da ih opet pogledam,dobra za*ebancija u svakom slučaju a kraj mi nagoveštava da će biti još nastavaka
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: '' Džet set '' Vanzemaljci vs Narodnjaci

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    (Sejo je inache u filmu govedo koje pase travu po grmechu)
    По планини Игман

    Одгледао, одушевљен, шта рећи, цепао сам се пола времена... буди говедо Бобане... За тебе Шапке...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •