'' Jet Set '' Vanzemaljci vs Narodnjaci
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19
  1. #1

    02 '' Jet Set '' Vanzemaljci vs Narodnjaci

    Rat Marsovaca i narodnjaka u crtanom filmu


    Boban Zdravković, Šaban Šaulić, Sejo Kalač, Jašar Ahmedovski i Aca Ilić samo su neki od brojnih pevača folk muzike koji se sukobljavaju sa vanzemaljcima u crtanom filmu "Džet set".
    Prvi crtać o ratu Marsovaca i narodnjaka, delo je mladog režisera Nenada Mitića, koji je u svom dugometražnom "treš" filmu likove folk pevača uradio kombinacijom njihovih fotografija i animacije u stilu popularnog američkog satiričnog serijala "Saut park" (South Park). "Šta se dešava kad Marsovci krenu u rat protiv narodnjaka i hoće li narodna muzika preživeti ili će je vanzemaljske snage potpuno uništiti", bio je reklamni slogan Mitićevog filma na Vikendu "treš"
    filma u Domu omladine Beograda, gde je krajem marta na zahtev publike imao dodatne projekcije.

    U "DŽet setu" animirani lik voditelja Darka Panovića u vestima televizije Pink javlja da se "u selu Stepojavec na Ibarskoj magistrali dogodio strašan zločin u kojem je život izgubilo preko 100 estradnih umetnika".

    Potom se u crtaću nižu slike borbi malih zelenih sa likovima pevača folk muzike, koje predvodi Boban Zdravković uz povik da moraju da se udruže zarad spasa "Grand produkcije".

    "Nisam hteo da u prvi plan stavim neke nafurane ličnosti, pa sam Zdravkovića odabrao, jer ga svi znaju a totalno je nebitan. Ostale sam odabrao inspirisan njihova facama koje sam našao na netu, a ne iz nekog posebnog razloga", rekao je Mitić agenciji Beta.

    Tako je lik Šabana Šaulića uveden u film, jer Mitić kaže da mu je pevač bio potreban kako bi Zdravkoviću poručio da treba da osveti "nas Šabane". I pored svega toga, Mitić kaže da ne očekuje proteste folk pevača koji se pojavljuju u njegovom crtaću.

    "Ne znam kako bi reagovali da vide film, nadam se u smislu neke šale.
    Ne verujem da bi se bunili, eventualno par likova, ali neći to da komentarišem dok se to ne desi", kaže Mitić, koji je scenario za film napisao sa Markom Gizdavićem.

    "Džet set" je snimljen jer je Mitić hteo da na šaljiv način, parodijom izrazi svoj stav prema "Grandu", za koju kaže da je "čudna produkcija koja pušta sve i svašta samo da bi dobila novac i popularnost".

    "Bio sam na gomili žurki gde se pušta, ali ne volim tu muziku. Ima okej i totalno 'treš' pesama. Pratio sam 'Grand' dva meseca dok sam radio film, da bih bio u toku i znao o čemu se radi, ali 'Grand' mi se nije dopao uopšte", ističe Mitić.
    Da li ste odgledali ovu parodiju? Kakvi su utisci?
    Verujem da je smeh do suza ...


    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: '' Džet set ''

    Evo ga link za one koji nisu gledali



    Ja i nisam nesto bas preterano odusevljena
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: '' Džet set '' Vanzemaljci vs Narodnjaci

    Seljo Kalač apsolutni favorit Gledala sam ovo
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: '' Džet set '' Vanzemaljci vs Narodnjaci

    Šapke...
    "Ride. Because children need heroes."
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: '' Džet set '' Vanzemaljci vs Narodnjaci

    PosJedujem dotichni crtich u trajanju od nekih 40 minuta Paaaa... S obzirom da je to niskobudzetni amateur uradi sam thing i nije tako loshe

    Naravno Seju Kalacha je unazadio do bola (Sejo je inache u filmu govedo koje pase travu po grmechu)
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: '' Džet set '' Vanzemaljci vs Narodnjaci

    Neki dan sam konačno dobila disk nazad,pa sam iskoristila da ih opet pogledam,dobra za*ebancija u svakom slučaju a kraj mi nagoveštava da će biti još nastavaka
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: '' Džet set '' Vanzemaljci vs Narodnjaci

    Odgledala sam taj film pre par dana i mogu reci da nije losa ideja! Naravno da se svasta moze popraviti, ali pretpostavljam da je to "kucna" izrada tako da ipak zasluzuje i pohvale!
    A da sam ja Sejo Kalac, ne znam da li bih bas mogla da prihvatim takvu salu na moj racun!

    Muzika u filmu je "odlicna": kako ide ona pesma negde na pocetku? "ti propadas jer se opijas, ti propadas jer se drogiras"...
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: '' Džet set '' Vanzemaljci vs Narodnjaci

    Koliko su meni rekli u pitanju je rad studenta FDU...

    Jes da mi je bio potreban stručni tumač za većinu faca koje defiluju po crtiću, ipak mi se u velikoj meri baš baš dopadnuo

    I gledala sam ga opet...kako ko dođe na kafu poslednjih godinu dana, obavezno mu serviram i crtić...
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: '' Džet set '' Vanzemaljci vs Narodnjaci

    nisam gledala celi film, a ovaj deo mi i nije neshto.....
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: '' Džet set '' Vanzemaljci vs Narodnjaci









    Poruku je izmenio silvia, 29.01.2008 u 19:31 Razlog: nisu radili klipovi, stavila sam nove
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: '' Džet set '' Vanzemaljci vs Narodnjaci

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    (Sejo je inache u filmu govedo koje pase travu po grmechu)
    По планини Игман

    Одгледао, одушевљен, шта рећи, цепао сам се пола времена... буди говедо Бобане... За тебе Шапке...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: '' Jet Set '' Vanzemaljci vs Narodnjaci

    дакле, не могу да верујем да се већина овде одушевљава овом "пародијом"... одгледах је недавно, информативно, и... могу вам рећи да су народњаци профитирали овим покушајем да се на духовит начин аутор осврне на свеопшти примитивизам у нас.
    овај неуспео покушај карикирања се завршава на тај начин да се поклоници ове музике популаришу и постају својеврсни андерграунд. жао ми је што се полемише о томе из крајње погрешног угла.
    колико видим, та жалосна музика и опстаје толико дуго јер се несвесно и перфидно и волшебно промовише на овај или онај начин - и у томе учествују и они који слове и који се декларишу као "противници".
    жалосно, бре.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: '' Jet Set '' Vanzemaljci vs Narodnjaci

    @broj310

    Svakako imaš pravo na svoje mišljenje, ali ja sa njim nikako ne mogu da se složim. Jet Set zaista jeste parodija, i to odlična parodija. Likovi su ismejani do krajnje granice, kao i celokupna ta Grand "situacija". Ne vidim na koji način su oni to ovde pozitivno promovisani? Činjenica je da ja neke od tih "pesama" nikada ne bih čula da nisam gledala ovaj klip, ali nakon što sam ih čula mogu samo svakodnevno da im se smejem... do suza... što u principu i radim.

    Volela bih da mi objasniš kako je ovaj klip pozitivno uticao na promociju primitivizma zvanog "Grand parada".

    I da, baš sam pre neki dan prolazila kroz Stepojevac na Ibarskoj magistrali i setih se Jet Set-a
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: '' Jet Set '' Vanzemaljci vs Narodnjaci

    Dobra je ideja i lepo je urađeno ( moglo je i bolje, ali u svakom slučaju momci su se potrudili i odradili filmić kako treba) . Mislim da je SansRomantic u pravu i da je stvarno u pitanju rad studenata FDU.

    Uz već pomenuto: Budi govedo Bobane

    i ona što peva na početku ( sa kesom na glavi - Minela):

    Minela - Ti propadaš

    Za tebe bila sam ja
    u gradu drolja poslednja
    i sve sam pristala ja
    samo da bih s tobom ostala

    Ti propadas, ti propadas
    jer se opijas
    ti propadas, ti propadas
    jer se drogiras

    Pristala zauvijek sam ja
    kraj tebe biti robinja
    i ona kap iz oka
    sto tece kad si drogiran

    Ti propadas, ti propadas
    jer se opijas
    ti propadas, ti propadas
    jer se drogiras

    Okrece se svijet i sa njime ja
    svako zaljubljen, samo nisam ja

    Nek brinu sad oni svi
    sto piju isto kao i ti
    nek brinu isto kao ti
    svoj zivot sto su srusili

    Ti propadas, ti propadas
    jer se opijas
    ti propadas, ti propadas
    jer se drogiras

    Kad sam ovo cuo, smejao sam se do suza. Covece, ovo je.....

    dobar je i deo:

    mu mu mumu mu mu mumu mu mu ( cow to man konvertor)
    Poruku je izmenio Leonard Peltier, 25.09.2007 u 23:32
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: '' Jet Set '' Vanzemaljci vs Narodnjaci

    Film je radio kolega sa VETS... I svaka mu cast
    "Ride. Because children need heroes."
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •