Ponovljena ljubav - Strana 4
Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 77
  1. #46

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    Naslov ove teme nije "prava" ili neka druga ljubav, nego ponovljena.
    Molila bih da imamo to u vidu kada odgovaramo

    Banalno poređenje, ali podvarak je sve lepši što se više podgreva dok neka jela postaju toksična kada se dodatno termički obrađuju. Možda to može da se primeni i na ljubavne odnose...
    Slutim da tu nema pravila. Svaka ljubav je jedinstvena po sebi.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  2. #47

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    Čitajuci mišljenja na ovu temu vidim da ljudi pod pojmom "ponovljena ljubav" kapiraju neki raskid pa pomirenje .Pa ne mora ponovljena ljubav samo to da podrazumeva.Šta ako do raskida nije ni došlo zapravo? Šta ako su se partneri u vezi toliko otudjili jedno drugom da su počeli da se medjusobno kapiraju kao najbolji prijatelji? U tom smislu termin PONOVLJENA LJUBAV je ok.
    Kad veza već pukne ,kad se ljudi razidju i ode svako u svoj život, PONOVLJENA LJUBAV se teško vari,ali jako teško.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  3. #48

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    Tesko moguca.
    Kazu vecina ljudi...jednom procitana knjiga tesko da se ponovo cita...

  4. #49

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    Već sam pisala na ovu temu.Mogu samo da dodam da često poželim da se vratim i ne stidim se da priznam to.Isto tako sam svesna (postala u ovim godinama) da to ne bi ferceralo koliko god ja to ili mi to oboje želeli. A zašto? Pa da je valjalo ne bi se razišli,ne? Skoro sam sigurna da bi u "ponovljenoj ljubavi" bilo onoga čega nije bilo dok je trajala,povredjene sujete i prebacivanja na temu -šta se to desavalo dok smo bili u "pauzi"-,a to je nešto što nikom ne treba ,sem ako nije baš toliki mazohista.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  5. #50

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    Ako je ono što smo cenili kod partnera preživelo period koji nas je rastavljao i obrnuto..onda je ponovljena ljubav ne samo izvesna već je često kvalitetnija nego na početku. Postignuta zrelost u međuvremenu je jasno diferencirala važno i nevažno i tako vezu rasteetila iznurivanja oko banalnosti.
    Sa druge strane ako je u partnerima prevagnula sujeta, besmislena osveta i ''dlaka u jajetu'' onda ponavljanje nema smisla.
    Nije baš čest slučaj da se ponovi veza, ali ako se desi, mnogo verovatnije je da će potrajati na zdravijim i čvršćim temeljima jer je par već naučio kako da se zajedno bori za svoju budućnost.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #51

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    Ako je ljubav prava, neće nikada ni prestati.
    Gde god dvoje ljudi odveli životni putevi...



  7. #52

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    К старому возврата больше нет. (Jesenjin)

    Ako ljubav doživi kraj, zasigurno da se nikada više ne može ponoviti.
    Ali, ako ljubav "zastane" usled okolnosti, ona zapravo nije ni prestala trajati, i uvek je snažna bez obzira šta se u međuvremenu dešavalo. Ko je iskusio, taj zna kako se to voli i kako ne prestaje.

    Poznajem dvoje koji su bili u ljubavi u vreme studija. On je otputovao s razlogom, ona ostala, udala se, rodila decu. S porodicom odlazi u inostranstvo. Nakon jedne posete kući ponovo ga je srela i nikada se više nisu razdvojili. Suprugu i deci mirne savesti i bez straha rekla je zbog čega ostaje.

    I sada žive zajedno, i ništa nisu ponovili, samo su nastavili tamo gde su nekada stali.

  8. #53

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    Citat GlorijaDruga kaže: Pogledaj poruku
    К старому возврата больше нет. (Jesenjin)

    Ako ljubav doživi kraj, zasigurno da se nikada više ne može ponoviti.
    Ali, ako ljubav "zastane" usled okolnosti, ona zapravo nije ni prestala trajati, i uvek je snažna bez obzira šta se u međuvremenu dešavalo. Ko je iskusio, taj zna kako se to voli i kako ne prestaje.

    Poznajem dvoje koji su bili u ljubavi u vreme studija. On je otputovao s razlogom, ona ostala, udala se, rodila decu. S porodicom odlazi u inostranstvo. Nakon jedne posete kući ponovo ga je srela i nikada se više nisu razdvojili. Suprugu i deci mirne savesti i bez straha rekla je zbog čega ostaje.

    I sada žive zajedno, i ništa nisu ponovili, samo su nastavili tamo gde su nekada stali.
    ...to je tako romanticno...medjutim,mene interesuje nesto drugo...zasto se onda udavala kada je njena najveca ljubav otisla preko?...zipa, nikoga ne osudjujem,nego me interesuje...mogu da predpostavim,ali su predpostavke veoma lose po coveka...kada dobijem odgovor iznecu misljenje o ovom slucaju......
    ...hell ain't a bad place to be......

  9. #54

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    Ponovljena ljubav je moguća samo ako "priča" nije bila ispričana do kraja. Ako je u osobama ostao osećaj nedorečenog, moguće su i takve situacije koje je koleginica navela.
    Zaista je moguće da sretnemo osobu koja nam je uvek zanimljiva, koja svaki tren ispuni, koja nastavi da "živi" u svakoj sekundi našeg postojanja. Stoga nije čudno što bi uvek stremili ka njoj.
    Ipak, za nastavak treba oboje da budu svesni niti koje ih vezuju.
    Ponovljena ljubav ima i jednu drastičnu prednost.
    "Ivice" koje su "parale" raniju vezu su se izgladile vremenom. Na mnogo zrelijim osnovama se tada gradi gnezdo. Doduše, ako zadrže dovoljno duha i jedno u drugome nađe druge "zakačke" koje osvežavaju vezu.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  10. #55

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku

    ...to je tako romanticno...medjutim,mene interesuje nesto drugo...zasto se onda udavala kada je njena najveca ljubav otisla preko?
    Isto sam se pitala kada je u pitanju romansa sa Titanika. Kažem, nema te sile koja bi me odvojila od njega, on u vodu, ja u vodu. Ali, ako je to bila ljubav pa makar trajala kratko što joj ne umanje vrednost, naprotiv, njegova želja je bila da ona ostane i bude srećna, da živi. To je nesebična, duboka ljubav i nikada ne prolazi. NIKADA!

    Ne bih ti znala odgovoriti na pitanje za slučaj koji sam navela. Pretpostavljam da je želela dom, decu pre svega i ne sluteći da će ga jednoga dana ponovo sresti. Nije ona ni prva ni poslednja mlada koja se udala zbog krhke ljubavi.

    @Sivi

    Lepo rečeno.

  11. #56

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    Citat GlorijaDruga kaže: Pogledaj poruku
    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku

    ...to je tako romanticno...medjutim,mene interesuje nesto drugo...zasto se onda udavala kada je njena najveca ljubav otisla preko?
    Isto sam se pitala kada je u pitanju romansa sa Titanika. Kažem, nema te sile koja bi me odvojila od njega, on u vodu, ja u vodu. Ali, ako je to bila ljubav pa makar trajala kratko što joj ne umanje vrednost, naprotiv, njegova želja je bila da ona ostane i bude srećna, da živi. To je nesebična, duboka ljubav i nikada ne prolazi. NIKADA!

    Ne bih ti znala odgovoriti na pitanje za slučaj koji sam navela. Pretpostavljam da je želela dom, decu pre svega i ne sluteći da će ga jednoga dana ponovo sresti. Nije ona ni prva ni poslednja mlada koja se udala zbog krhke ljubavi.

    @Sivi

    Lepo rečeno.
    ...on je hteo da ona bude srecna...ona je htela muza i decu...njihova ljubav ne prolazi nikada...ali kao sto rekoh...sta cemo sa gospodinom exmuzem?...sta cemo sa decom?...izvinjavam se...mozda gresim...ali ovo je sebicluk...ako je bila prava ljubav,trebala je da zapali sa njim...i da mu rodi decu...ne zelim da prepostavljam,ali moram da kazem...kurtonski...sa obe strane......
    ...hell ain't a bad place to be......

  12. #57

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    Zaista je moguće da sretnemo osobu koja nam je uvek zanimljiva, koja svaki tren ispuni, koja nastavi da "živi" u svakoj sekundi našeg postojanja. Stoga nije čudno što bi uvek stremili ka njoj.
    "Ivice" koje su "parale" raniju vezu su se izgladile vremenom. Na mnogo zrelijim osnovama se tada gradi gnezdo.
    Ja ću sad onako krajnje šlihtarski da kažem, slažem se sa Sivim.


    kurtonski...sa obe strane......
    Zašto? Zato što je skupila jajca i otišla od osobe koju ne voli sa osobom koju voli?
    Milslim da nije kurtonski, mislim da je hrabro, jer najteže je ostaviti ustaljene navike i što bi rekao jedan moj prijatelj : Kako sada da se razvedem, treba neku tamo da učim kakva jaja da mi prži,. kakvu kafu da mi kuva, ne mogu.
    Ne znam, meni nije cilj da mi neko isprži jaja i skuva kafu na način na koji volim, nije mi cilj da me deca gledaju nesrećnog pored njihove majke, ako sam sa njom nesrećan, jer ću onda biti i lošiji otac, tako neispunjen i nesrećan.
    Život je jedan, živimo ga prvo za sebe, pa tek onda za druge i to nije sebičluk, to je tako prirodno.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  13. #58

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    Slažem se sa AnguZom...em je sebično em je pederski...ovo drugo kao karakterna osobina, da ne bi geJevi skočili na mene
    Ili je za žene piZdinski
    Kako god, napustila čoveka kojeg nije volela i sa kojim ima dete/decu...nije nego
    Doduše nisam skapirala da li je (jadnu) decu povela ili ih ostavila onome kojeg nije ni volela da je ne podsećaju na njega kojeg nije ni volela...
    Jako "trula" priča...
    Gade mi se takve osobe...nađu surogat dok im se prilika ne ukaže...mada je tako tipično, ženski...

    Na konto teme....
    Postoji samo jedna osoba na koju nisam imuna...i mislim da bih popustila i nastavila tamo gde smo stali, mada znam i nastavak ....ne, nismo mogli jedno sa drugim ni prvi put, nećemo ni hiljaditi...jednostavno je tako...
    I drago mi je da nisam dovedena u iskušenje...neIdem na mesta gde bih ga srela, nismo se sreli iako smo iz istog grada...
    ...ima Boga....
    Budi pametan i pravi se lud

  14. #59

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    Gade mi se takve osobe...nađu surogat dok im se prilika ne ukaže...mada je tako tipično, ženski...
    Surogat? Pobogu, zar je čoveku bitniji nečiji tuđi život od njegovog? Kakve su to kvazimoralne dileme koje se ovde postavljaju?
    Kada sam bio na terapiji razvoda doktorka je rekla, imate li nekog drugog, emotivnu vezu?
    Ćutao sam.
    Znate, to je Vaš život, to nije sramota, najgore je da sebe osudite da živite s nekim koga ste prestali da volite, jerbo imate dete?
    Hoćete li da prestanete da volite to dete ako se razvedete?
    Ako ste normalni, nećete, ako niste, onda nemate emocija, ali to je već psihoza.



    Mogu da kažem, jer sam empirijskim putem došao do toga, da je lako tuđim kurcem gloginje mlatiti kada je u pitanju bilo koji problem sa kojim se nismo suočili mi sami, onako gledajuć' sa strane, lako je reći, pih, kurva, jebem joj mater, vidi kakva je, ali stavite se u njene cipele, pa se javite, a ja joj skidam kapu, jer bih i svoje sopstvene nazore napustio kad za nekoga mislim da mi je blizak srcu.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  15. #60

    Odgovor: Ponovljena ljubav

    Zasto kvazimoralne dileme? Valjda decu stavljas ispred svojih potreba, ne govorim o muzu. Prica je postavljena tako da je 'ladno otisla, u fazonu "jebe mi se za sve". Pa, ja to vidim kao sebicluk.
    Krek, krek.. Ne gudra

Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ljubav! Sta je to???
    Autor mikivs u forumu Ljubav
    Odgovora: 286
    Poslednja poruka: 01.02.2015, 18:30
  2. Zašto kažeš ljubav...
    Autor SansRomantic u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 01.08.2012, 00:54
  3. Ono kao ljubav
    Autor makilli u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 17.06.2012, 16:09
  4. ljubav ili ...
    Autor bly u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 15.07.2008, 14:50
  5. A gde je tu Ljubav?
    Autor SansRomantic u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 25.09.2006, 15:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •