Kako ste naucili da kuvate? - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 69
  1. #16

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Citat Andjelika kaže: Pogledaj poruku
    po sistemu "stavi sve jestivo shto ti se nadje pod rukom"......


    Bez ljutnje, a ovaj sistem ima i moj hazbend. Ja kad gledam šta on strpa u jelo stojim pored u ovom fazonu - i mislim da je samo on u tripu da će nešto od toga da ispadne i mislim da to rade često osobe koje bi pojele i pohovanu truleks krpu. Znam ja da je kuvanje čarolija, ali ima nekih stvari koje se jednostavno komponuju, a neke se jednostavno ne komponuju nikako. Nije da ne ume da se snađe, i da to nije ok, al' da su i drugi zadovoljni sasvim onim što skuva, a ne samo on, mora malo da se obuzdava Sva sreća pa to ne radi često ili bez nadzora ili uputstva. A za morske plodove i roštilj, malo je reći da je stručnjak!

    Ja sam naučila da kuvam kao klinka, uz baku. Volela sam da se petljam tu oko šporeta, zanimalo me, specijalno zato što taj rad u mojoj porodici nikada niko nije smatrao kulukom, pa nije ni imao zašto biti mi odbojan. I klasika, volela da se pravim važna kako sam - ja umesila ove faširane tata! Nije to nikakva nauka, to kuvanje, kad malo pogledaš i počneš, samo ima ljudi kojima je teško ili ne vole ili će to obavljati rutinski... evo samo da spičim taj ručak . A jela ispadaju dobro i kad se ne snađeš baš najbolje... uglavnom, ako je glavni začin ljubav prema onima za koje kuvaš ili prema tome što radiš.

    Kad smo kod te ljubavi, setim se neke onako opuštene, polupijane drugarske priče sa nekog roštiljanja koju uhvatih jednim okom, slučajno. Sede poglavica i kum mu i tako dok grickaju već ispečeno iznad onih rešetkica i dime se onim što se sledeće peče, kaže drugar naš - jel se sećaš kad smo jeli one dobre pljeske tamo (pa sad negde neka rupa gde su jeli najbolje na svetu)? Sećam se. A koje su ti bolje, ali realno, ove ili one? Ove. E to je zato što sam ih ja kume sa ljubavlju ispekao, za tebe.

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #17

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Kako? Paaa.. chitajuchi ono na kesici...

    A roshtilj spremim dok si reko popokatepetl... I to kakav !!

    A kako sam to nauchio? Paaa pokushavao sam i pokushavao dok mi jednom prilikom NIJE bash izgorelo

  3. #18

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Au, e pa ja jos ne znam da kuvamJednostavno ne privlaci me to seckanje, mucenje, przenje, vecno stojanje pored sporeta... Ma bezi. Moja keva bukvalno ludi jer ja ne zelim da naucim da kuvam. Pokusava da me uhvati na fore "A kako ces kad budes zivela sama" ili "A sta ces da radis kada se budes udala" i tome slicno. Ali ja se ne dam Kuvanje za mene znaci mucenje
    Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

  4. #19

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Jos uvek ucim, zahvaljujuci mojoj mami koja je, po mom ukusu, odlicna kuvarica

  5. #20

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Pamćenje i logika. Moja baka i mama imaju sličnu kuhinju i bilo mi je dovoljno da zapazim što, gdje, kada i kako pa da u braku počnem eksperimentirati i to dosta uspješno. Naravno, nisam lumen pa sam i ja telefonirala što i koliko ali, moram da priznam, iznenadila sam samu sebe u kuhanju. Nije da sam sumnjala ali bolje je nego što sam očekivala. Čak i eksperimentiram koliko mi prostor to dozvoljava.

    Ne radim poreceptu već po osjećaju i logici.

    Vjerujem, jednog dana ću biti nenadmašna.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  6. #21

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Danas sam reşio da ostavim kuvanje i da se ozenim
    U novom tefalovom parnom loncu zagoreo mi je ruak
    Setih se mudrosti mog pijanog druga Djure kad mu je dok smo jeli supu u tanjir zapao onaj nagoreli lukac :
    J.beş domaicu kad joj je supa zagorela !
    Ko je za jednu voznjicu

  7. #22

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Citat kissigirl kaže: Pogledaj poruku
    vecno stojanje pored sporeta... Ma bezi.
    Auuuuuuuuuuu

    E ovo najvise mrzim,kad neko ovo kaze''satima stojim za sporetom''
    Pa ni za jedno jelo ti ne treba vise od par minuta da stojis za sporetom,bilo da przis ili kuvas...
    Ako przis to bude brzo gotovo ako kuvas obidjes s vremena na vreme i to je to...

    Ja dok spremim rucak sredim stan ili nacrtam projekat za sutra ili nesto ne sedim nad serpom celo vreme...

    Inace naucila sam da kuvam u ratu(jbt sve sam naucila tada )silom prilika...Zivela sma s dedom i bakom koja je bila bolesna i onda sma morala ja da kuvam...Nesto je ona pomagala savetima nesto deda ali naucilo se
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  8. #23

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Ni ja ne razumem zaista to kuvanje satima kao da se svaki dan spremna zimnica. Ima recepata za koje je potrebno neko duže vreme, ili angažovanje oko pripreme pre početka kuvanja, ali stvarno ne znam ko satima stoji pored šporeta, a da se ne bavi priofesionalno time
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #24

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Eee, grah ja baš volim da kuham 3 sata. Nudi mi baka ekspres lonac ali ja ga ne želim. Gušt mi je grah toliko dugo raditi. Navika i tradicija

    Inače, sve je gotovo u roku sat vremena do dva. Ali meni nije to teško niti mi pada teško jer volim kuhati i sviđa mi se kad vidim da drugi uživaju u mojoj hrani. To mi je nagrada i stoga me ne smeta niti priprema niti 'stajanje' pred štednjakom.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  10. #25

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Citat little fairy kaže: Pogledaj poruku
    Eee, grah ja baš volim da kuham 3 sata. Nudi mi baka ekspres lonac ali ja ga ne želim. Gušt mi je grah toliko dugo raditi. Navika i tradicija
    I ja pasulj volim da kuvam dugo, i sarma tradicionalno mora da se krčka do besvesti, ali svakako ne stojiš nad šporetom za to vreme non stop.

    Inače, sve je gotovo u roku sat vremena do dva. Ali meni nije to teško niti mi pada teško jer volim kuhati i sviđa mi se kad vidim da drugi uživaju u mojoj hrani. To mi je nagrada i stoga me ne smeta niti priprema niti 'stajanje' pred štednjakom.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #26

    02 Kako ste naucili da kuvate?

    ..od mame i bake a ujna me je naucila praviti kolace..
    ..brat marmeladu i kako se najlakse uprlja sudje ..
    ..posto moju mamu volim najvise na svetu znala sam se oko nje motati gde god je bila..
    ..i tako dok je ona kuvala ja sam uzela stolicu (posto sam bila manja od sporeta ) i gledala sam sta kuva..
    ..nikad joj nista nije bilo tesko ..
    ..i dan danas voli da kuva za druge i to je prenela i na mene ..

  12. #27

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Primorena sam bila da kuvam kad sam bila student i to sto se mora mora ,sad kuvam ali jela koja nisu slozenija i ne bara da stojim nad njim.

  13. #28

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Jednog leta sam povredio ruku, nisam mogao da obavljam nikakve poljske radove, a bio je letnji raspust. Šta je drugo preostalo nego da ostanem kući da kuvam ručak, i tako se naučih. Danas mi je to jedan dragi hobi.

  14. #29

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Pre udaje nisam znala ni jaje da isprzim kako treba
    Naucila sam kuvati pomocu kuvara i jos uvek se ucim,volim da se motam po kuhinji i nije mi tesko

    ..........pusta ljubav
    .... da li sam ja to video cica macu

  15. #30

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Pitala me jednom drugarica kako ja to uspem da skuvam rucak tako brzo i to svaki dan. Pa..... ovaj.....mozda se organizujem dobro ali sto neko rece, dok se kuva na sporetu, ne moram ja u serpu duvati, moze i svasta drugo da se radi.

    Kod nas se jede kuvano svaki dan i meni je to sasvim normalno. Od malena sam stojala pored mame i gledala sta ona radi, pa tako pocela polako i ja, ona mi davala u pocetku male zadatke i mic po mic, naucila sam. Naravno, danas se moje kuvanje razlikuje od njenog prvenstveno u tome sto je ona operisana od zacina koje ja obilato koristim Smatram da mogu u potpunosti da promene jelo i unesu uvek dobrodosle promene.

    Cudno mi malo kad nekog mrzi (da uopste nauci) da kuva i zivi na sendvicima a nedeljom ide kod mame na rucak...
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako ste otišli?
    Autor euridika u forumu Dijaspora
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 18.04.2015, 14:29
  2. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  3. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  4. Volite li da kuvate?
    Autor irnik u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 19.05.2012, 23:52
  5. Kako učite?
    Autor Aca1983 u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.09.2010, 13:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •