Kako ste naucili da kuvate? - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 69
  1. #31

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Citat silvia kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, kako ste naucili da kuvate?
    Udala sam se
    I nekako se poklopilo da su i stara majka i svekrva u isto vreme otisle na put, _deda i ja poceli da skapavamo od gladi, a nismo imali para da odemo u restoran...ma reko' sad cu ja da skoknem do radnje po namirnice i da skuvam rucak za medalju. Pff, kao da je to neka filozofija.
    Secam se da sam u mesari sva bitna rekla:"Dajte mi dva mesa za pohovanje"
    Taj rucak je bio totalni promasaj.
    Supa i grasak su jos i mogli da se pojedu, ali meso nikako. Znaci, sprzila sam ga u roku od 5 sekundi. Spolja zagorelo...cuj zagorelo...ugljenisalo se, a iznutra ostalo zivo
    Posle sam zapisala u svesku, sve po stavkama kako to radi mama. Ponekad, ako zapne oko kuvanja, nazovem je pa mi je davala uputstva:"Sad iseckaj to, sad dodaj to, smanji toplotu ringle na dvojku..."
    Tako da sam ta neka "osnovna" jela naucila uz pomoc stare majke i svekrve. Jedna je majka
    A kad smo otvorili restoran, pa nisu mogli da me isteraju iz kuhinje. Kuvarima sam pomaznjavala sve moguce i nemoguce tajne recepte i sastojke za pripremu specijaliteta. I tako dobro sam odradila lopovski posao da recimo kad kuvar javi da je bolestan i da ne moze da dodje na posao, ja ulecem na njegovo mesto i za divno cudo svi su gosti su preziveli
    Sad mozda i mogu da kazem da kuvam za medalju.
    Pronas'o sam caku
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  2. #32

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    od mame... od najjednostavnijih stvari poput kako isprziti jaje na oko ili napraviti przenice, pa sve do musake, sarma, cufta, supe [ne iz kesice ]... a volim da pravim salate za praznike [mimozu, rusku, shopsku...] a od kolacha to manje jedem pa sam jos u toku sa ucenjem...
    Citius, Altius, Fortius.

  3. #33

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Kuhinja i ja se nismo poznavale do moje udaje.
    Onda smo se svecano upoznale i pocele saradnju.
    U pocetku sam zvala i mamu i svekrvu naizmenicno po sto puta u toku kuvanja i ispitivala ih:A STA SAD?
    Ispostavilo se da imam savrsen osecaj za kulinarstvo.Ko bi reko?!

  4. #34

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Selo centralne Šumadije, godina 1965, letnji raspust, a meni povređena desna ruka. Otac, brat i pok. majka na njivu a ja dežuran kod kuće. Zadatak mi je bio da se staram o živini i sitnoj stoki, i da bude spreman ručak i večera. I ja hoću-neću, naučih se da kuvam sa 15 godina. Najbitnije je bilo da ne presolim i da se neukiseli, sve je ostalo bilo lako.
    In vinas veritas

  5. #35

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Ko kaže da sam naučila?

    Nisam baš kuvarica, ali ne bismo ostali gladni.
    Ja ću da učim tek kad budem imala svoju kuhinju, a to će biti za par meseci, nadam se.
    Ovo što znam naučila malo od mame, malo više od tate i od svekrve.
    Tata je meni i snajki ostavljao detaljna uputstva za kuvanje (.. dodati 4-5 zrna bibera... ..par puta promešati.. ) jer smo obe bile mnogo mlade i neiskusne u kuhinji pa sam tako po'vatala štošta. A od svekrve 'vatam cake kad god mogu.
    Poruku je izmenio Zvonchica, 05.07.2008 u 13:57 Razlog: dodala...

  6. #36

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    imam baku i kevu sa celicnim zivcima
    volim da buckam i da kuvam, pecem.. ali to retko radim ali radim dobro
    Krek, krek.. Ne gudra

  7. #37

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Zivela u Zagrebu i drzala telefon (srecom bezicni, ali vrat mi se ukocio) celo vreme kuvanja, dok bi moja baba iz B.L. meni objasnjavala kako to treba da ide...
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...

  8. #38

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Dok sam još bila klinka,imala sam interesovanja da nešto eksperimentišem. A posebno mi je to predstavljalo uživanje kad smo se pre škole(5-6 razred) skupljali kod drugarice i pravili nešto za jelo.Nikad neću zaboraviti naše prve gomboce sa šljivama.Od sve naše ushićenosti, nismo mogle da dočekamo da se krompir dovoljno skuva, pa smo ga (kao)propasirale kroz onu spravu za pravljenje pomfrita.
    -jao! ostalo je još tvrdo!
    -dobro je,dobro je,skuvaće se to još
    Umešale mi masu baš sve kako je potrebno,napunile sa šljivama ,skuvale i uvaljale u prezlu.Super je to izgledalo!
    Samo kad smo jeli, komadići ne kuvanog krompira su nam se vrljali po ustima.
    -Još je ostalo presno!
    -Ma!Jedi tu i ćuti!(šta da kažem, drugarica mi pravi autoritet)

    Svaki dan smo mi tako pravili nešto za jelo,zezancija.Jednom smo se nešto bahatile pa smo sve nešto izmešale:čokolino,mleko, jaja,alevu pepriku,biber...iživljavale se budale da bi na kraju taman pred polazak u školu ona to bacila u WC šolju i nije povukla vodu.Mogu misliti kakvo je lice njene keve bilo kad je videla onu sraćku u WC-u!
    Do svoje 18-e sam naučila da kuvam slana jela,samo mi je bilo bez veze ,pošto kad sam ja kuvala,ćale nije hteo da jede..Nije to javno pokazivao ,ali sam ja videla da izbegava.Šta ćeš, naučio na kevinu klopu!A u mom drušvu mi je bilo super, s`vremena na vreme smo se skupljali kod nekog i pravili večere i gledali filmove.

    Za vreme one nestašice sam naučila i hleb da pečem, pa sam to svaki dan radila.Komšinica mi rekla:Ako staviš malo rakije u testo ,hleb će više da naraste!
    Tako da smo jednom jeli hleb sa ukusom šljivovice!

    A kad sam upoznala mog mukija,od njega sam naučila da pravim torte i kolače.Doduše od mojih prvih Princess krofni su svi dobili proliv,ali bože moj!
    Naravno učitelja sam odavno nadmašila,ali se on još uvek izvlači na staru slavu.Kaže: zna se ko je pravi master!!!

  9. #39

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Necu da kazem da kuvam,pre je da eksperimentisem.Naucio sto moramJedu mi se palacinke,ovde ih prave ko za debile pa sam morao da ih sam smuckam.Musaka,pasulj,pite raznih vrsta,paprike,pohovano...ma sve bre znamsamo sto me mrzi da spremam za sebe samog.Kad skupim drustvo,zasucem rukave i onda se zalunfam,tada sam onaj pravi,volim da gledam kad drugi uzivaju u plodovima moga radaJos kad im ispostavim racun
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  10. #40

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Maltretirala sam mamu jos sa trinaestak godina, ona nije bas bila srecna zbog toga jer je posle mene ostajao krs i lom u knuhinji......a i volela sam da eksperimentisem sa zacinima.....

    Vremenom su eksperimenti bivali sve uspesniji, haos sve manji, a mene su sve cesce gurali u kuhinju....
    Znaci glavne cake i fore sam naucila od mame, ponesto iz kuvara i sa Tv-a, a sada doradjujem sama skoro sve recepte.....

    Najgore jelo koje sam ikad spremila je bila neka pica, nekom prilikom. Mama nije bila tu da je pitam za tacne mere sastojaka za testo pa sam nazvala jednu stariju prijateljicu, kaze ona: brasno i jogurt i to je to.....Dok je bila vrela bilo je jos nekako, al cim se ohladila mogla sam komotno da ubijem nekog sa njom , a i gosti su ostali gladni jer nije bilo sanse da to posluzim i izblamiram se....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  11. #41

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Citat Kalina kaže: Pogledaj poruku
    Najgore jelo koje sam ikad spremila je bila neka pica, nekom prilikom.
    Prva pica koju sam ja napravila je ličila na proju mislim, bila je te debljine
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #42

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Naucila sam kada sam sa devetnaest otisla zivjeti u drugu drzavu kod obitelji za koju sam radila kao dadilja. Zena je ocekivala eto, ne samo da joj cuvam decu vec i da kuham i cistim. Ukratko bi mi ujutro objasnila sta zeli za rucak i iako sam joj ja dala do znanja da nemam pojma o kuhanju ona je inzistirala da je to doceka. Uglavnom bih se tada pokusavala sjetiti kako je to kuhala moja mama, a kad bas nebih imala pojma nazvala bih tetku i pitala. Zapravo mi je ucinila uslugu jer ima malo stvari koje ne umijem da skuham, ali kolaci....uh tu sam katastrofa. Ne pravim kolace jer jednostavno nemam talent za njih. Sa mojim kolacem od banane mog'o si kucu zazidat, tvrd k'o kamen.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  13. #43

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Kao mala sam stalno bila uz baku koja je kuvala za celu porodicu.Mislim da sam kraj nje stekla neku osnovu koja se kasnije nadograđivala, kako sam rasla pa se ponekad i sama prihvatala bućkanja nekih jednostavnih recepata.Teoretski znam da kuvam sve ali ima nekih jela koja još nisam nikada pravila a koja su sasvim uobičajena u domaćim kuhinjama.

    Oni koji jedu ono šta ja spremam tvrde da kuvam ukusno.

    Volim da eksperimentišem u kuhinji.
    Volim da spremam i slatko i slano.
    Nijedan recept za kolače ne znam napamet i uvek moram da čitam, koliko god puta ga pravila.

    Kada nemam ideju šta bih kuvala ili kako nešto da spremim obavezno zovem tatu da me posavetuje.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  14. #44

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    a ko je rekao da jesam
    ono sto znam sam naucila jer pise na kesici kako se pravi
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  15. #45

    Odgovor: Kako ste naucili da kuvate?

    Znam da pravim neke supice i orbce ...
    ali je uenje bilo uz velike zrtve i opekotine
    Ko je za jednu voznjicu

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako ste otišli?
    Autor euridika u forumu Dijaspora
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 18.04.2015, 13:29
  2. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 17:28
  3. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 14:35
  4. Volite li da kuvate?
    Autor irnik u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 19.05.2012, 22:52
  5. Kako učite?
    Autor Aca1983 u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 11.09.2010, 12:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •