Visina plate = kvalitet rada ?!

Prikaz rezultata glasanja: Da li vasa plata zavisi od intenziteta i kvaliteta rada?

Učesnika ankete do sada
49. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, u potpunosti

    7 14.29%
  • Ponekad se potrude da me "pocaste"

    8 16.33%
  • Moram da se razbijem od posla da bi to primetili

    5 10.20%
  • Ne, ne mrda se

    29 59.18%
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 28
  1. #1

    Visina plate = kvalitet rada ?!

    Ovih dana me pretrpavaju obavezama, cak su me ubacili u nesto sto zovu "obuka" i nesto razmisljam... da li ce se to uopste odraziti na visinu primanja i koliku li cu platu uopste dobiti ovog meseca?! Uglavnom mi visina mesecnog primanja zavisi od angazovanja, ali moram poprilicno da se potrudim da bi to neko uopste primetio. Da li vasa primanja zavise od kvaliteta i intenziteta vaseg rada?
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    Kod mene je to fiksno po satu i koliki će ti biti ček na kraju nedelje zavisi od broja sati koliko ćes da odvališ a ne od angažmana. Beneficije ya angažman su za sad samo misaona imenica, zato radim koliko je potrebno i zabole me
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    Ne zavisi od kvaliteta rada (od kvaliteta zavisi samo da l' cu ostati tu, il' cu dobiti sut-kartu ). Plata mi zavisi od stepena strucne spreme () i od fonda casova. Mada, meni i dan-danas nije jasno kako se moja plata obracunava
    Gather ye rosebuds while ye may...
      Vrh

  4. #4

    12 Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    Kod mene važi pravilo: radio ne radio, svira radio . Zapravo, kvalitet rada utiče na taj način da što bolje radiš to te više angažuju. A sve za istu platu. Naravno, ja sam baš zapeo.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    38 sati nedeljno (ostatak malo na "cajtkonto" i vise u zaborav), fiksna godisnja plata ... 85% se deli na 12 mesecnih plata ... ostalih 15% na godisnju premiju, mada ako predjem 100% dogovorenih ciljeva, dobijem i vise od tih 15% ...

    I onda poslodavac jos posebno uplacuje u specijalni penzijski fond firme, oko 10% godisnje bruto-plate ... nemci, cak i kad neces, te teraju da budes ozbiljan sa parama ...
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    По питању односа цена/квалитет рада код нас најчешће важи правило:
    Нико не може толико мало да ме плати колико могу ја мало да радим.

    Sad, but true...
    Who wants to live forever
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    MOzda u nekim firmama.... Kod mene u firmi visina plate obicno je obrnuto srazmerna i kvalitetu i kvantitetu rada. Sto vise radis, i sto bolje radis, to te vise tovare ali plata je fiksna i tu nema pregovora. U sustini, primetila sam i da se godisnja priznanja za "kvalitet", " inovaciju" itd... dodeljuju uglavnom najvecim dzebelbarosima ili onima koji ne znaju svoj posao ali uspesno blefiraju da su jako zauzeti. U takvoj atmosferi logicno je da usvojis pristup tipa " radim koliko moram".
      Vrh

  8. #8

    Visina plate = kvalitet rada ?!

    plata je fiksna.pokazes li da umes jos nesto,to automatski postaje tvoja nova obaveza.reci hvale?ne!veca plata?ma,kakvi!
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    Plata je fiksna. Neophodno je akademsko zvanje. Moji studenti (sa kojima dobrovoljno radim u slobodno vreme) pobedjuju na takmicenjima, ali to na moju platu ne utice.

    Prve tri godine svake godine se kolicina novca povecava za 8%. Medjutim od trece godine se strancima iz zemalja cije pasose imam obracunava porez (prve dve smo solobodjeni kao stranci na privremenom radu, od trece smo rezidenti), tako da je plata u trecoj godini nominalno povecana a de facto smanjena za 1,5%.

    U principu je zabranjeno da se ima bilo kakva tezga, mada vecina to radi (ja sam samo jednog semestra), a sad su nam cak poslali neki info da ce fakultet da uredi da ko hoce moze, za ekstra honorar, da drzi dodatne casove na nekom drugom univerzitetu u istom gradu (ima 6 univerziteta sa po 5-30 fakulteta svaki, plus 28 individualnih fakulteta i univerzitetskih koledza).

    Ja imam samo 4 radna dana za nedeljno 100% radno vreme (jer stavim svih 11 sati i 20 minuta -- tj. 17 cetrdesetominutnih casova -- u 5 + 4 + slobodna sreda + 4 + 4 + vikend), pa bih i mogao, ali mi je ipak mojih 11 sati nedeljno dovoljno, jer to je pravi rad, koji neko ko ne drzi cas, npr. sedi u kancelariji, cita novine, surfuje net, ustaje da kuva kafu, ode do druge kancelarije, u WC, na pusenje, prica telefonom (a sve se to racuna u radno vreme)... ne moze ni da zamisli.

    Iskreno, verujem da ti koji nesto kuckaju u kompjuter po biroima ne rade -- onako intenzivno kako ja radim tih 17 casova -- ni cela 4 sata nedeljno.
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    NE MENJA SE DVE GODINE
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    Kao i mnogo drugih stvari u ovoj zemlji i ovo ne stima,cast izuzecima,mada velika vecina koja vredno i posteno radi,nije adekvatno placena.
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    uveden nam je bonus..ili'ti procenat od uchinka!!!
    al gde sad kad je zima?gradjevini je sezona u leto
    uvek nadju neku zachkoljicu da ti - ne daju!
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    Citat Phoenix kaže: Pogledaj poruku
    Kod mene važi pravilo: radio ne radio, svira radio .
    Kako mi je ovo poznato Isti slučaj
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    Ja sam od prošlog meseca dobila pozamašno povećanje plate

    Sada mi se čini da..
    ili ja nisam pravilno procenila kvalitet svog rada...
    ili je plata mnogo veća od kvaliteta...



    više mi se sviđa prva opcija...
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Visina plate = kvalitet rada ?!

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Kod mene je to fiksno po satu i koliki će ti biti ček na kraju nedelje zavisi od broja sati koliko ćes da odvališ a ne od angažmana. Beneficije ya angažman su za sad samo misaona imenica, zato radim koliko je potrebno i zabole me
    Isti slučaj.
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zavisi li kvalitet sexa od godina zivota?
    Autor Andjelika u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 12:36
  2. Privatni fakulteti - Kvalitet?
    Autor sanja_l u forumu Obrazovanje
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 18:17
  3. Trošenje plate
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 02.12.2010, 12:20
  4. Kvalitet seksa vise zavisi od...
    Autor Crazy Angel u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 87
    Poslednja poruka: 08.12.2009, 15:33
  5. Procenat na/od plate
    Autor Najgora u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 12.06.2008, 21:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •