Rodi Ga sebi - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 49 od ukupno 49

Tema: Rodi Ga sebi

  1. #46

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    deluje mi veoma hrabro, ali se pitam zašto jedna žena koja nije uspela da nađe odgovarajućeg partnera treba da sebe liši materinstva. Nažalost neke mlade žene ostaju udovice sa malom decom i odhrane tu decu same. U svakom slučaju treba se naoružati mamom ili nekim bliskim rođacima koji bi mogli biti porška mladoj ženi sa detetom. Ili joj treba puno para da to može platiti.

  2. #47

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    Pohvala za temu i komentare, pre svega.

    Pročitah sve od početka. I dve stvari mi najviše padoše u oči.

    Prva je pravo žene da rodi, a drugo je veza sa oženjenim muškarcem.

    Nisam žensko, nisam u braku i nemam dece. Možda će vam neki moji pogledi čudno delovati, ali...

    Žena ima pravo na rađanje dece, u braku ili van njega.
    Kada kucka biološki časovnik, ona nema vremena za traženje osobe koja bi bila spremna da deli život sa njom. Imam više koleginica u toj situaciji, i nije im strana ideja, jer je trenutno vide kao možda jedino moguće rešenje, ili možda najbolje moguće. Zbunjuje ih okolina, posledice, strah od nepoznatog. I znam da bi bile najsrećnije da su našle nekoga sa kim bi mogle da sviju gnezdo, ali nisu i treba ih ubiti zbog toga?

    Po meni, imaju pravo i ne treba ih osuđivati. Ako ne možeš da pomogneš, ne odmaži.

    Oni koji smatraju da isključivo treba da se rađaju deca u srećnim porodicama, neka odgovore na pitanja da li su sve porodice srećne i da li je bolje ove žene nemaju potomstvo nego da ga same odgajaju.

    Kod pitanja na koji način da zatrudne, planski a da onaj drugi ne zna i da mu nikad ne kažu, da mu kažu kasnije ili pre datog momenta ili porožaja?

    Iskreno, voleo bih da imam dete i čak i da se sad pojavi neko da me nazove tatom, mislim da bih se obradovao, ali znam da je zbog mog načina života to nemoguće.
    Kad bi neka osoba želela da rodi moje dete van braka, bez moje obaveze, ne znam da li bih prihvatio, ali znam da bih, ukoliko bih prihvatio, tražio i da ga priznam i da imam obaveze prema njemu. To bi bilo moje dete i ne bih dao da mi neko to ne dozvoli.

    A što se tiče veze sa oženjenim, svaka veza je priča za sebe i zaslužuje posebnu temu.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  3. #48

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    Svaka žena ima pravo da odabere da li će, s kim i kada roditi dete!
    To MORA biti tako i nikako drugačije!
    U ovom patrijarhalnom, zatucanom, čak mizoginom društvu, žena je biće drugog reda; u nekim sredinama, čak i trećeg, tj, posle muškarca i stoke!
    Već mi je preko glave tog i sličnih pitanja. Dokle god se takva pitanja uopšte postavljaju, žene neće biti izjednačene u pravima sa muškarcima. Koliko milenijuma još treba da prođe, pa da ovo "društvo", konačno, shvati neke osnovne postavke?
    Ovako, samo žena, koja rodi u braku (ma kakav on bio, makar i nesrećan), ima pravo na poštovanje, dok se, u svim drugim slučajevima, žena proglašava "kurvom", "lezbejkom", "feministkinjom" i slličnim nazivima.
    Apsolutno odobravam, čak se i zalažem - gde i kako mogu - da svaka žena samostalno odlučuje da li će uopšte rađati!
    Stoga, SAMO NAPRED, MOJE DRAGE DAME!

  4. #49

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    Voleo bih da postanem otac. Ali nisam siguran da želim da budem i muž. Još manje da li ću ikada biti u mogućnosti da isfinansiram tako nešto. Zato mi je ono prvo bliskije srcu, i zdravom razumu. Trenutno.



Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Šta imate trenutno obučeno na sebi?
    Autor leptirić u forumu Pričaonica
    Odgovora: 204
    Poslednja poruka: 26.04.2020, 13:11
  2. Poruke samom sebi
    Autor Nane u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 1313
    Poslednja poruka: 12.04.2020, 20:32
  3. Budim se, dolazim do ogledala i kažem sebi ...
    Autor bellissima u forumu Pričaonica
    Odgovora: 173
    Poslednja poruka: 27.08.2013, 19:10
  4. Šta biste menjale na sebi?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 23.02.2010, 01:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •