Rodi Ga sebi - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 49

Tema: Rodi Ga sebi

  1. #31

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    ...samo da dodam u vezi primera koji sam navela,ne kazem da odobravam njen postupak,ali je ni ne osudjujem,poenta price je da "mali veliki ljudi"ne upravljaju uvek okolnostima,zena je rodila dete jer joj se trudnoca,blagosloveno stanje,desilo prvi put posle mnogo godina,i niti je oca deteta povlacila po sudovima,niti ga je obavezivala da prizna dete,koje nosi njeno prezime a i on je od samog starta bio upoznat sa njenom odlukom,sa kojom se i sam slozio,takodje ni njegova porodica nije bila ugrozena na bilo koji nacin.

  2. #32

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    ...samo da dodam u vezi primera koji sam navela,ne kazem da odobravam njen postupak,ali je ni ne osudjujem,poenta price je da "mali veliki ljudi"ne upravljaju uvek okolnostima,zena je rodila dete jer joj se trudnoca,blagosloveno stanje,desilo prvi put posle mnogo godina,i niti je oca deteta povlacila po sudovima,niti ga je obavezivala da prizna dete,koje nosi njeno prezime a i on je od samog starta bio upoznat sa njenom odlukom,sa kojom se i sam slozio,takodje ni njegova porodica nije bila ugrozena na bilo koji nacin.
    ...vidi...meni se desilo da sam posle 37 godina,opljackao banku i dosao prvi put do velikih para...jbg,zeleo sam to jako dugo...
    ...ne osudjujem takve zene...ali reci da tu nema ugrozenosti,nije istina...prvo,cim je usla u vezu sa njim,ugrozena je njegova porodica...drugo,znas i sama kakve su price po malim mestima...svi su tu ugrozeni...od olajavanja do prekih pogleda,"saveta"...trece...to dete ce odrasti jednoga dana...pitanje je kakva ce mu biti komunikacija sa bracama i sestrama po ocu,uopste kako ce "doziveti" celokupnu situaciju...ponavljam,ne osudjujem...ali mi deluje da je ta zena bezobzirna...svesno i vesto usla u vezu sa ozenjenim muskrcem zarad ostvarenja svoga cilja...ne razmisljajuci o posledicama...mozda grubo zvuci,ali mislim da je tako...
    ...hell ain't a bad place to be......

  3. #33

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    ....apsolutno cool odluka.....ali.....


    ....ali.......


    ....začni sa materijalom iz banke sperme ili kako se već zove takva ustanova....


    .....samo i jedino tako je to legalno i legitimno.....


    ...sve drugo je podlo i nisko.....

  4. #34

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    Pocinjem da se pitam,sta mi je ovo trebalo?Ne bi trebalo uporedjivati zelju za novcem,sa zeljom za detetom,verovatno nisam bila naj jasnija,takodje nije ona usla u vezu zarad "cilja"...a i doticni ozenjeni gospodin je sigurno bio svestan i razmisljao o mogucim posledicama...ili nije?

  5. #35

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    Ima svakakvih komentara ovde, a najviše je negativnih...

    Ne mogu da ne pomislim... kad bih morala da biram da li bih radije da se ne rodim uopšte, ili da se rodim makar tako, ja bih izabrala da se rodim...



  6. #36

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Pocinjem da se pitam,sta mi je ovo trebalo?Ne bi trebalo uporedjivati zelju za novcem,sa zeljom za detetom,verovatno nisam bila naj jasnija,takodje nije ona usla u vezu zarad "cilja"...a i doticni ozenjeni gospodin je sigurno bio svestan i razmisljao o mogucim posledicama...ili nije?
    ...naravno da doticni gospodin nije razmisljao o posledicama...
    ...uopste nisam govorio o novcu...rekao sam samo da takve veze ostavljaju teske posledice...ako ni ja nisam bio najjasniji,pisacu ponovo ako treba...
    ...hell ain't a bad place to be......

  7. #37

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    E sad ide moja tužna priča.Imala sam vezu dugu devet godina....prošli smo rat i sve neke lijepe i ružne stvari...maštali o djeci.I onda odjednom kraj,on oženi moju
    drugaricu i imaju sad dvoje preslatke djece...
    Ja sam trenutno sama i bez djece,želja mi je da ga rodim,al ne po svaku cjenu i bilo bi suludo kad bi ostala trudna da ne rodim...
    Medjutim,ne želim da nekom uništim život,Inače te veze sa oženjenim su komplikovane i bez djece,,,Nemam ništa protiv samohranih majki,ali sam za opciju da žena ostane žena,a muškarac muškarac...ovo se sad sve okrenulo,niko nikog navodno ne treba,asvi maštamo da nas neko voli...sad sam malo otišla sa teme al tu je to negdje sve,,,i često čujem savjet rodi sebi djete i baš te briga,kao da je to kupi sebi neku novu majicu i rješićeš problem,a problem tek nastaje...
    Ne znam...Mislim da svako ko se nađe u ovoj situaciji treba da bude svjestan šta ga sve čeka i ako ima snage da izdrži okolinu,porodicu i samoću sa djetetom,svaka čast....

  8. #38

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    Ne bih ni priznao ni svoje dete ako pomislim da je osobi koja hoce da rodi sebi/meni dete sasvim svejedno cije je seme oplodilo...to je vec degutantno i ne spada u domene realnih i normalnih stvari,ali takve zene i ne kazu onom koji je dete napravio da je napravio i tako se postede svih komplikacija i posledica...

  9. #39

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    ali kako da poverujem u tvoj stav na ovoj temi?
    Ne treba verovati.
    Ja sam samo rekao da nikada necu se prihvatiti uloge da napravim dete a bez prava da budem otac. Mislim da bi svaki muskarac trebao imati takav stav.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  10. #40

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    ... sebično i egoistično... odluči mačka da ga rodi sebi?!?!?!... sa kojim pravom ona detetu unapred uskraćuje oca??? ...nije to kućni ljubimac ili igračka... ispuniti sebi hir??? ... roditi dete zbog okoline, prijatelja, rodbine ili ZATO ŠTO MORA???? .... ili još gora varijanta kada je on oženjen, pa ona i ne želi da dete nosi njegovo prezime, tj da ga "prizna"... sa kojim pravom ona u ovakvom društvu unapred određuje status detetu??? ... svi znamo gde živimo i kako je lako reći "kopile"... tužno, jadno.. šta reći o takvim ženama??? ...


    ali... sve u svemu, neka su deca živa i zdrava!!! ... svako ima svoj put i svoju sreću na trnovitom životnom putu... pa i ona...

    ======================
    plava, nena, neizbena...

  11. #41

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    Nemoj tako koLEZInice,npr. tata sam,a sto necu da se zenim nije dete kopile,zivecemo zajedno 4 dana,a 3 dana moram kod ovih dvoje prvenaca...opet bolje i da ima dete,sem sa ozenjenim,nego da je ne 'ebe pod stare dane samo ko zuri na autobus ili da bude alkoholicarka ne daj Boze u tim godinama...mislim od dva zla ona bira perspektivnije...

    A koje dete na planeti kada pitas nece reci da bi opet izabralo da se rodi...to je poznata stvar i za onu decu koja nemaju ni mamu...

  12. #42

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...naravno da doticni gospodin nije razmisljao o posledicama...
    ...uopste nisam govorio o novcu...rekao sam samo da takve veze ostavljaju teske posledice...ako ni ja nisam bio najjasniji,pisacu ponovo ako treba...
    ...ma ne...sve je jasno...ipak,mislim kao je lako kuckati,osudjivati ljude,ja prva ne znam kako bi odreagovala da se nadjem u takvoj situaciji,a sto se tice nase razmene misljenja...sve je jasno

  13. #43

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    Ne valjas kada si slobodan,a ne valjas ni kada si ozenjen...Ko ce svima ugoditi...

    Ponavljam: ne postoji dete mentalno zdravo da se kajalo sto je rodjeno makar ne znalo ni za jednog roditelja...a vi mudrujte,posle bitke svi su generali...

  14. #44

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    DrincHe
    (...)
    Pokusavam,neuspesno, da u uvodnom postu ne namecem svoje misljenje o radjanju zarad toga sto je "pravo vreme za to-pozavrsavale su se sve krupne zivotne stvari,samo dete nedostaje"(!?) ili "sto je vreme otudjenosti i ne treba cekati da svi vozovi prodju,jer...on se mozda nikada nece pojaviti"
    (...)
    Sta Vi mislite o ne tako cestoj,ali pojavi koja nam je sve bliza(bar ja imam takav utisak) - o zeninom donosenju odluke da ima dete sa covekom koji detetu nece biti otac u punom smislu te reci?Da li je po vasem misljenju u redu da se tako superiorno postavljamo u donosenju odluke koja ce bitno uticati na detetov zivot?
    (...)
    Sve sam Vas procitala na ovu doista interesantnu, pa naraFski donekle i kontroverznu temu, a najupecatljiviji odgovor je dao
    Pero_M: "Vazno je ko radja to dete".
    Mada je sasvim sigurno interesantno i pitanje zasto i na koji nacin se je neka zena dovela ili zelela da dovede u situaciju da radja. I da, ne moze se generalizovati, ali mozemo pricati o nekim signifikanto razlicitim povodima za takvu odluku.

    1.) “Zaglavih” (sa/bez kontracepcije ili kroz upotrebu pseudo kontracepcije) sa covekom kome ne pada na pamet da glumi oca/koga ne zelim za oca/kome ne znam ni ime(citaj ONS)/koji je ozenjen/zauzet/od Boga sudjen, al’ Djavolom odnesen ili sta vec. Opcija: abortus vs. "egotrip" superiorne majke. Ili kako je neko lepo rekao iz perspektive deteta:
    Veverica: Ne mogu da ne pomislim... kad bih morala da biram da li bih radije da se ne rodim uopšte, ili da se rodim makar tako, ja bih izabrala da se rodim...
    2.) Zeni otkucaje bioloski sat – nema princa na vidiku, ajd’ sto nema princa, nego nema ni zabe. Moze biT doduse da joj iz kojih god razloga nije do natezanja u vezama i vezicama u kojima je samo pocetak nesiguran faktor, ali zato kraj utoliko sigurniji, pa se onako cisto pragmaticno odluci na taj korak – da l’ uz pomoc dobrovoljnog donatora sperme (koji je upucen u detalje po mogucnosti jos i pravno fixirane), ili kroz “listanje” kataloga anonimnih donatora sperme u nekoj high-tech laboratoriji.

    Eto, dve radikalne (donekle uvelicane) situacije i krene prica o moralu…Krene prica o moralu ZENE, a deca ti dodju kI neka zenina kolateralna steta. A na to se nadovezu sve silne supervizije idelanog zivota/idealnih uslova koji su detetu navodno neophodni za “zdrav” i “normalan” zivot. I sve je to u sustini blablatruc – zivot fura nekom svojom stazom. Kao sto zivot fura svojom stazom u nekim tamo idealnim brakovima u kojima dete izgubi jedno ili oba roditelja, da l’ “visom” silom ili iz cisto egoisticnih poriva jednog/oba od involviranih roditelja. Fura nekim svojim stazama i kod dece koja se rode, pa ih majka da na usvajanje, kao i kod onih koji okace porodicni zivot kao reklamnu tablu na fasadu kuce, a decu tretiraju kao inventar. Izvin’te na “odsecenosti”, ali nema bRe za opravdano radjanje dece normativnog algoritma! Nikada ga nije ni bilo!

    I koliko god bi mi svi zeleli i zamisljamo tamo neku idilu na kvadrat i kub za nase zajednicko ili sebicno potomstvo– zivot nas demantuje svakodnevno. Zivot u kome zivimo, ili u kome bar ja zivim decenijama je zivot u kome sve vise vredi od jednog novog zivota! I zato iskreno receno, skidam kapu svakome ko se odluci da na koji god nacin– pa i na ovaj extremni - postane roditelj! Jer u svetu u kom roditeljstvo znaci ni manje ni vise nego sputavanje sopstvene egomanije, hedonistickog opredeljenja i forsiranog resenja “manjeg otpora”, svako ko svesno izabere taj put, pobedio je bar sebe. Price o “sta ce postati od tog/takvog” deteta su takodje samo spekulacije koje ne podlezu nikakvim pravilima, ili podlezu tacno onoliko koliko sva ta silna pravila vaze i za decu odraslu u “idelanim” porodicim okolnostima koje ce se jednog dana ispostaviti kao “iluziorno idealne”…I idemo dalje – u krug!

    I ne, ne mozes da ga rodis sebi, mozes samo da ga rodis zbog poklanjanja zivota bas NJEMU/NJOJ.

    Poruku je izmenio triViALna, 28.02.2008 u 01:01 Razlog: kobJagi lektorisano :)
    Never confuse movement with action.

  15. #45

    Odgovor: Rodi Ga sebi

    Dobra tema, još bolji komentari (ne bih citirao, uzelo bi pola strane) .
    Ništa u životu nema garanciju...samo postoji veća ili manja verovatnoća u povoljan ishod (rodi me majko sretna, pa me baci i u trnje) .
    Slažem se sa već navedenim da nipošto ne bih voleo da budem otac a da to ne znam (ili da nisam bio uključen u odlučivanje o potomstvu). Čak i da je veza bila za jednu noć, ukoliko je božje proviđenje rešilo da je kruniše začećem ( a ne jedno od nas dvoje namerno i svesno bez znanja drugog), to dete bi, u meni, imalo oca (koliko bi mi okolnosti dopuštale). Nikada to dete ne bih odvajao od onog koje već imam. Nebitan je odnos sa majkom, to dete bih učio da je voli i poštuje i da na mene uvek može računati.
    Život je jako komplikovan i svedoci smo da deca "sa dobrim startom" nikada ne postanu časni ljudi, ali znam mnogo dece iz Doma koja su postali sjajni i čestiti ljudi za poštovanje.
    Koliko shvatih, koplja se najviše lome oko SVESNE NAMERE da se dete (u startu) liši drugog roditelja. Nije lako ni deci razvedenih roditelja (jer ima primera da čak i uz dobar surogat im ostane bolna rana "mene (mama, tata) ne voli"). Malo njih se zapita koliko tom detetu treba snage i emocija da se izbori sa diskriminatorskom okolinom, sa svojim potrebama za drugim roditeljem, sa osećajem da je "obeleženo za čitav život".
    Ako već ne mogu ( i niko to ne može) da mu garantujem srećan život, mogu bar da se potrudim da ima dobar start (oba roditelja).
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta imate trenutno obučeno na sebi?
    Autor leptirić u forumu Pričaonica
    Odgovora: 204
    Poslednja poruka: 26.04.2020, 13:11
  2. Poruke samom sebi
    Autor Nane u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 1313
    Poslednja poruka: 12.04.2020, 20:32
  3. Budim se, dolazim do ogledala i kažem sebi ...
    Autor bellissima u forumu Pričaonica
    Odgovora: 173
    Poslednja poruka: 27.08.2013, 19:10
  4. Šta biste menjale na sebi?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 23.02.2010, 01:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •