Pozorište - da li, i koliko često, odlazite? - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 72
  1. #16

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    Idem u pozorište povremeno - najčešće kad mama kupi karte pa me vodi, ili kupim sama kad me zainteresuje neka predstava. Volim pozorište, i mada znam da cena dve karte nije skuplja od izlaska petkom uveče, nekako se uvek lakše odlučimo za ovo drugo .
    Poslednje što sam gledala je mjuzikl "Čikago" u Pozorištu na Terazijama. Predstava mi se svidela, muzika je odlična, glumci lepo pevaju i igraju, što i jeste najvažnije, radnja je uspešno "ispraćena" koreografijama, tako da čovek iako nije gledao film ili znao sadržaj ipak sasvim lako može da ukapira o čemu se tu radi. Sve u svemu - izašla sam iz pozorišta zadovoljna, preporučujem .
    "Poznavati se, značilo bi znati ono to ne treba."

  2. #17

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    Evo odgledala sam Disko svinje u SNP-u. Prvo kad sam na pocetku predstave shvatila da glume samo dva glumca i da je scenografija poprilicno jednostavna, pomislila sam sta bi njih dvoje mogli sad da urade, a da bude zanimljivo i dobro. I zaista je bilo sve vreme zanimljivo! Znaci ni u jedno momentu nisam osetila da su otegli radnju ili udavili. Poprilicno interesantan je i odnos glumaca sa publikom gde u nekim momentima glumci gledaju u odredjene ljude u publici i upiru prst u njih i veoma to cudno izgleda jer se sve desava na kamernoj sceni koja je izuzetno mala i na metar sedite od glumca. Ali jako zanimljiv osecaj. Glumci Milan Kovacevic i Jovana Stipic su odradili neverovatan posao i svaka cast! Sva gestikulacija, mimika i zanimljiv prost tekst su izveli savrseno. Imala sam utisak da je bilo mnogo vise ljudi na sceni jer tako autenticno docaravaju te druge ljude.... Sve emocije su preneli tako lako, ma morate pogledati.

  3. #18

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    Volim pozoriste...a ne idem onoliko koliko bi trebalo...ili koliko bih zeleo...odem mozda jednom u 2-3 meseca
    ...baš polaze galije...
    ...do vina i maslina...
    ...ajmo malo na jug Italije...
    ...zatvori oči...

  4. #19

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    Pa ne mogu se pohvaliti da bas cesto idem u pozoriste, ali ga zaista volim, posebno ako je na repertoaru neka zanimljiva predstava!

    Poslednje sto sam gledala bila je premijera predstave "Oblik stvari", banjaluckog gradskog pozorista "Jazavac"!

  5. #20

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    Poslednje sto sam gledao je bilo"Kafana kod zajedno".. Nije losa predstavica ali nije ni nesto bas extra...

    Jedino mi je krivo, i to nikada necu prezaliti sto nisam gledao "Profensijalca" sa Batom Stojkovicem i sto vise necu imati priliku. (imam ga na divx-u i nisam mogao da poverujem sta sam propustio)

  6. #21

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    Odlazim,ali nemam neki plan kada i koliko cesto-tacnije možda ne uvek onako kako bih ja želela

    A poslednji put ........nesto pre NG
    Lako cu,ako je do mene.........

  7. #22

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    Volim pozoriste i rado odlazim na svaku predstavu za koju mi se pruzi prilika. Iako nisam odgledala sve predstave koje su se odigravale u mom gradu, otisla sam na dosta i omiljene su mi "Misolovka" po knjizi Agate Kristi, "Venecijanka", "Apartman A"...

  8. #23

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    Idem cesto,pogledam uglavnom sve sto me zanima.
    E,sada me zanima,kakva je hvaljena predstava,za koju cujem da ce uskoro biti i u Beogradu izvedena



    vise o njoj,na http://www.ulysses.hr

    BRIONI, 10. avgusta (SEEcult.org) - Predstava Pijana noc 1918. godine Ive Stivicica i Miroslava Krleze (1893-1981), koju ce Ulysses teatar premijerno izvesti tokom vikenda na Malim Brionima, opisuje dramaticne dogadjaje krajem 1918. godine, kada prvi put u istoriji hrvatskog naroda dolazi do sukoba koncepcije bezuslovnog juznoslovenskog ujedinjenja i samostalne hrvatske drzave u praksi, odnosno do sukoba idealizma i razuma, iluzija i stvarnosti.

    Iako je novela "Pijana novembarska noc 1918" okosnica te predstave, u reziji Lenke Udovicki, u kojoj igraju hrvatske glumacke zvezde, kao i poznati glumci iz Srbije Branislav Levic i Nebojsa Glogovac, zamisljena je kao svojevrsna simfonija kroz koju se provlace i motivi iz nekih drugih Krlezinih dela.

    Posebna gosca u toj predstavi je Josipa Lisac, koja je izjavila da je rad u teatru Ulysses, odnosno mir i kreativni haos, podsecaju na hipijevsku komunu, u kojoj se svi vole, postuju i druze.

    Lecic, koji je bivsi ministar kulture Srbije u vladi premijera Zorana Djindjica, izjavio je da je kao glumac, radio u mnogim zajednickim predstavama hrvatskog i srpskog glumista i da to smatra castnim delom karijere, dodajuci da mu je tesko pala pauza zbog politickih obveza, pa je sa izuzetnim zadovoljstvom prihvatio poziv starih prijatelja.

    Rad na Krlezi dodatna je cast i obaveza, buduci da je on bio predstavnik intelektualne struje, koja je razmisljala unapred. Njegova je velicina bila upravo u hrabrosti i pameti da u trenutku dogadjanja istorijskih promena to i kaze, naglasio je Lecic.

    Teatar Ulysses naveo je da je zelja autora bila da naprave dinamican komad u o tom, za hrvatsku istoriju vrlo znacajnom i kompleksnom vremenu u kojem je velika Austrougarska monarhija prozivljavala poslednje godine, a svojim drustvenim, privrednim i moralnim potopom pretila da sa sobom povuce na dno i sve ono sto se vekovima odupiralo germanizaciji hrvatskog nacionalnog identiteta koji se grcevito borio da se izvuce iz mraka porobljenosti i pronadje nacin da svoj nacionalni i etnicki entitet izvede na svetlo dana.

    Krlezu u predstavi tumaci Sreten Mokrovic, a igraju i Sven Medvesek, Ksenija Marinkovic, Nina Violic, Linda Begonja, poznati srpski glumci Branislav Lecic i Nebojsa Glogovac - u ulogama oficira, zatim Krunoslav Klabucar, Damir Saban, Zoran Gogic, Mladen Vasary, Lucija Serbedzija, Ivan Djuricic, Damir Borojevic, Sven Jakir i Damir Poljicak.

    Dramaturg je Tena Stivicic, scenograf je Zlatko Kauzlaric Atac, kostimografkinja Bjanka Adzic Ursulov, a autor muzike Najdzel Ozborn (Nigel Osborne). Scenski pokret osmislila je Natalija Manojlovic.

    U predstavi sviraju Ranko Puric, Mostar Sinfonietta i Zlatni Decaci, a posebna gosca - umetnica je cuvena hrvatska pevacica Josipa Lisac.

    Krleza je najplodniji i najsvestraniji hrvatski knjizevnik, a ostvario je vrhunske domete u svim knjizevnim vrstama. Iako je nasledio bogatu evropsku kulturnu i knjizevnu bastinu, nije se priklonio nijednom utvrdjenom modelu pa se ni njegov opus ne moze svrstati ni u jednu stilsku formaciju.

    Osobenost njegovog stvaralastva, izmedju ostalog, opsesivne su teme intelektualca suocenog s rasapom individualne svesti.

    Oko Krlezinog zivota i dela lomila su se koplja, od ideoloske pripadnosti do uklopljenosti u drustveni sistem. Najvecu je mozda poruku dao savremenim Baladama Petrice Kerempuha.

    Dramski pisac i scenarista, knjizevnik i novinar Ivo Stivicic pisao je pozorisne i filmske kritike, radio kao dramaturg, scenarista i urednik Dramskog programa Hrvatske televizije, savetnik za umetnicka i dramska pitanja glavnog urednika HTV-a i profesor dramaturgije na Akademiji dramske umetnosti u Zagrebu. Prema njegovim scenarijima snimljeno je pedesetak TV serija i filmova.

    Pijana noc 1918. godine bice igrana svake veceri na tvrdjavi Minor do 20. avgusta, izuzev 15. avgusta. Brod iz Fazane polazi u 20.15 sati.

  9. #24

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    Veceras sam gledala predstavu Zverinjak u SNP-u.

    Izuzetno je kvalitetna predstava. Glumcima svaka cast! Akcenat su skinuli extra. I svako je odradio svoj deo savrseno.

    Prica je smestena negde osamdesetih i devedesetih godina 20. veka u nekom selu na nekoj planini pored Drine sa srpske strane. Kolko sam skapirala. Odlican soundtrack (ako to tako mogu nazvati) predstave.
    Prikazan je realan zivot porodica i medjuljudski odnosi. Nemojte stedeti novac, ko voli pozoriste nek obavezno pogleda.

  10. #25

    Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    U utorak 06.novembra u 20h (mala scena) - Pozorište mladih, Novi Sad...Premijera predstave "Dina i oblak" ...Pa eto ko je raspoložen da odvede klince... A ako vam je to kasno prva repriza je u četvrtak 08. novembra u 17h, ili u subotu 10. novembra u 11h
    Danas u 11h na repertoaru je predstava "Vuk i jarići" ...isto mala scena...

  11. #26

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    Odlazim mnogo redje, nego sto bi voleo...
    Moja najnovija ljubav je opera, pa gledam da nadjem predstave gde mogu zadovoljiti svoje odusevljenje. Ali za takve predstave treba putovati... A to kosta vremena i novaca.
    I na kraju kada saberemo, kultura i nije jeftina razonoda.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  12. #27

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    evo veceras idem po prvi put(bar se nadam) u pozoriste da gledam Oblik stvari...
    smesi se... sutra ce biti gore

  13. #28

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    Retko idem, nemam vremena, ali posle Nahoda Simeona koji me je pomerio, pokušaću da idem češće.

    Nahod Simeon - nemam reči

  14. #29

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    idem veceras
    smesi se... sutra ce biti gore

  15. #30

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    E prosle nedelje se nameracih da odgledam Dzangrizavog muza, al jbg prodate sve karte ...takooo da idem ovaj mesec sigurno al sa unapred kupljenim kartama...

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koliko često imate seksualne odnose?
    Autor Necromancer u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 12:40
  2. Koliko često izlazite?
    Autor Lady S u forumu Pričaonica
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 03.11.2017, 12:27
  3. Bioskop - da li, i koliko često, odlazite?
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 22.08.2011, 10:07
  4. Koliko često idete na stadion?
    Autor Kunic u forumu Navijači
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 25.10.2009, 14:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •