Pozorište - da li, i koliko često, odlazite? - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 72 od ukupno 72
  1. #61

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    43. Bitef počinje 15. septembra

    Beogradski internacionalni teatarski festival (BITEF) biće otvoren 15. septembra u Sava centru predstavom "Sutra" reditelja i koreografa Sidija Larbija iz Velike Britanije.



    U glavnom programu 43. Bitefa, čiji je moto "Kriza kapitala - umetnost krize", do 25. septembra biće izvedeno ukupno devet predstava.

    Predstava "Sutra" nastala je kao rezultat Larbijeve opčinjenosti kung-fuom i šaolinskom školom šan budizma, a u njoj nastupaju monasi, izvodeći svoj ples na velikim drvenim kutijama, jedinom dekoru na sceni.

    Na Bitefu će ove godine gostovati i pozorišna trupa "Ex machina" iz Kvebeka (Kanada) s predstavom "Plavi zmaj" Roberta Lepaža.

    "'Plavi zmaj' je nastao pre nekoliko godina, a njegov tekst se iz predstave u predstavu menja i usavršava. Prvobitno je trebalo da ima samo dva lika, koje tumače Mari Mišo i Robert Lepaž, a zatim je u nju uvrštena i mlada kineska glumica Tai Vej Fu", rekao je na konferenciji za novinare pomoćnik reditelja Feliks Damže.

    Prema rečima Mari Mišo, "Plavi zmaj" predstavlja kritiku modernog kineskog društva, zasnovanog na ubrzanom tehnološkom napretku, ali i na poštovanju tradicije.

    "Predstava se, kao i svi spektakli Robera Lepaža, odlikuje upotrebom savremene tehnologije i puna je specijalnih efekata", rekla je Mari Mišo.

    Na ovogodišnjem Bitefu nastupiće i teatar iz Lozane, koji će izvesti predstavu "Airport kids", kao i Jo Stromgren kompani iz Bergena (Norveška) s predstavom "Pisac".

    Publika će biti u prilici da pogleda i dve domaće predstave: "Sanjare" Jugoslovenskog dramskog pozorišta iz Beograda, u režiji Miloša Lolića i "Brod za lutke" u režiji Ane Tomović i izvođenju ansambla Srpskog narodnog pozorišta iz Novog Sada.

    Biće izvedene i predstave "Logor" Hotela Modern iz Roterdama (Holandija) i "Karl Marks: Kapital, prvi tom" u izvođenju teatra iz Dizeldorfa (Nemačka).

    Planirani su, takođe, i prateći programi "Bitef polifonija" i "Bitef na filmu", koji se prikazuje u Muzeju Jugoslovenske kinoteke.

    Izvođenje predstave "Pisac" o norveškom nobelovcu, piscu-kvislingu Knutu Hamsunu, pratiće tribina na temu "Kvislinzi u umetnosti".

    Festival će upotpuniti i izložba karikatura čiji je autor Jovan Ćirilov, program posvećen 20. godišnjici smrti osnivača Bitefa, rediteljke Mire Trailović, kao i izlozba svih dosadašnjih plakata za Bitef.

    Predsednik žirija 43. Bitefa je Patris Pavis, a ostali članovi su Simel Fenik Roland iz Nemačke, Oliver Frljić iz Hrvatske, glumac Vladimir Aleksić i dramska autorka Maja Petrić iz Srbije.

    B92
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  2. #62

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    ...redovno odlazim... na Labudovo Jezero
    neunistiva zlojebaba!

  3. #63

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    Bio na dve predstave Bitef Polifonije. "Dečaci Pavlove ulice" odrađeni na zanimljiv način, projekcijom na platnu snimanih piona na maketi grada kojima animatori upravljaju u pozadini. "Šekspirova deca - Romeo i Julija", osim poslednje scene u kojoj se manipuliše decom čija pojava rastapa patetici sklonu publiku, mlaka, dosadana i očajna čak i ako se uzme u obzir da je rade neki omladinci iz Zrenjanina.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  4. #64

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    Obozavam pozoriste,al imam tu srecu il' ne srecu da po prirodi posla moram predstave pregledati kroz foto-aparat.
    A to pocinje jos od proba, bez kostima i bez scene. Onda sve iz delova, pa do generalne probe koja nam je svim najvaznija.
    Za premijeru plakati treba da su vec odstampani.
    Onda pustim da se predstava malo izigra, pa na neki sedmi osmi put odem da pogledam ko covek.
    Poruku je izmenio Mish, 11.03.2015 u 23:43 Razlog: slika velika
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  5. #65

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    Volim.
    Ne odlazim cesto koliko bih zelela, nemam vremna, a jos manje para, na zalost...
    Ima tu malo i neorganizovanosti. Vise puta sam kupovala kartice za popust, pa neke isteknu, a da ne iskoristim ni kupone, velika je to steta.
    JDP mi je bas blizu posla i vec dugo se kanim da odem, da pitam koliko ranije znaju repertoar i prodaju karte, jer kad ga objave za tekuci mesec, karte za predstavu koju zelim su već rasprodate.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  6. #66

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    zadnje shto sam odgledala u pozorishtu je "a street car named Desire" iliti "tramvaj zvani Chezhnja" by Tenesi Wiliams (direkcija Liv Ulmana).. u glavnoj ulozi (Blanche) igra Kate Blanchet.. ooodlichna odlichna gluma.. skinuli su juzhnjachke akcente u tanchinu.. jedino shto je trajalo 3 i po ure pa smo se malo ucrvili na turbo-tvrdim stolicama moglo je to stisnut' i u krace vrijeme
    moomoo meee jooouu

  7. #67

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    Ove sezone bas ni jednom nisam bio!
    Mada vise volim posle nove godine to je pravo vreme za pozoriste

  8. #68

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    bile nedavno neke moje rodje, u isto vrijeme stig'o najboljshi drug iz shvice, htjeli da vide bljeshtavilo grada.. (nisam im rekla da i nije neshto..) al' ae rek'o da ih odvedem da vide jednu od brodvejskih predstava.. rek'o red je da ih izvedem i takooo odem online, kupim karte (ubi me paprenost cijena al' kontam valjda se isplati, chitala sam dobre kritike, trejler izgleda spektakularno, pa ajd' da odrijeshim kesu )
    i odemo mi tako da vidimo "Lion King".. i zaista, nismo se razocharali.. gluma je izvanredna (za te pare ni ne ochekujem nishta manje od vrhunskog), muzika je odlichna, a kostimografija mashtovita!
    rodje odushevljeni, a ni ja nisam ostala ravnodushna.. predstava koju cu od sad preporuchiti svakom ko dodje vidjeti bljeshtavilo grada




    a karte cu da otplacujem do daljnjeg
    moomoo meee jooouu

  9. #69

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    Dvanaest godina sam bio redovni posetioc HNK Ivan Zaec u Rijeci i vidio mnoge predstave.
    Odlaženje u pozorište sprečila je saobraćajna i sada pogledamm samo ono što se na netu može naći.
    Žao mi je što nisam bio u prilici pogledati neke predstave poput ove



    ali verujem da će jednom i to biti !!!
    Poruku je izmenio zjovan29, 02.11.2011 u 19:12

    Osmeh je jedna kriva linija koja može da ispravi mnoge stvari.

  10. #70

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    Odlazim, po meni nedovoljno često, mada me neki vide i kao relativno čestog posetioca.
    Odlazim po pozivu (to kada su drugi inicijatori, što moram priznati je sve ređe) ili po preporuci.

    Poslednje što sam odgledala je Potpuno skraćena istorija Srbije u Pozorištu mladih. Dobro se ismejah, još bolje zamislih. No, i dalje me ne prolazi neko zadovoljsto, nada da nije sve otišlo u ...., da možda jednoumlje neće pobediti... i da ima hrabrih.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #71

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Odlazim, po meni nedovoljno često,
    ....kad je neko video ciganku u pozoristu?
    neunistiva zlojebaba!

  12. #72

    Odgovor: Pozorište - da li, i koliko često, odlazite?

    Volim da idem u pozorište.Baš,baš volim.Pre dve nedelje gledala Žizelu u SNP u Ns.Oduševljena.Nisam baš dugo bila na baletu.Sjajna scenografija,koreografija i naravno kostimi,takodje i sjajna postava baletskih igrača.

    Pre toga gledala " Gospodja ministarka" takodje u SNP.Na jedan neobičan način, rekla bih,scenografijom više nego bilo čime ispričana suština .Preporučijem svima.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Slične teme

  1. Koliko često imate seksualne odnose?
    Autor Necromancer u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 12:40
  2. Koliko često izlazite?
    Autor Lady S u forumu Pričaonica
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 03.11.2017, 12:27
  3. Bioskop - da li, i koliko često, odlazite?
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 22.08.2011, 10:07
  4. Koliko često idete na stadion?
    Autor Kunic u forumu Navijači
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 25.10.2009, 14:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •