Tamburasi ili Trubaci? - Strana 5

Prikaz rezultata glasanja: Tambura ili truba?

Učesnika ankete do sada
83. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Tamburasi

    66 79.52%
  • Trubaci

    17 20.48%
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 88
  1. #61

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Da se ne ponavljam..

    Citat Lilith_021 kaže: Pogledaj poruku
    'Tamburica se kruni kao sitan kukuruz, vilinska kosa melodije kaci se za klasje, nosena vetrom lelujavkom.. '
    To me baca u sevdah i to je moj etno..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  2. #62

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Pu, koje tesko pitanje...

    Nisam ljubitelj ni jednog ni drugog...tamburaci nekako smaraju...cinculaju (nije to meni muzika) a trubaci su nekako agresivci nesinhronizovani (uglavnom)...

    Ako bas moram da biram...tamburase..lakse ih stavim na ignore jer su tisi
    Budi pametan i pravi se lud

  3. #63

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Tamburasi, naravno

    Oni me uvek vezuju i podsecaju, na moju ravnicu.
    Uz njih znam da ludujem do zore, a bogami i da pustim koju suzicu, uz pojedine pesme

    Trubace ne volim, preglasno za moj ukus.

  4. #64

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Nema te glazbe do tamburaške.. Koji štimung naprave
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  5. #65

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Iako sam iz kraja blizu prestonice trube, i dok sam bila mlada odlazila na Sabor trubaca, uvek sam vise volela tamburase, starogradske i vojvodjanske pesme, Zvonka Bogdana.
    Ne mogu prezaliti, sto pre neko vece, kad je Garavi Sokak imao koncert na Savskom keju, nisam mogla ici, sa nogom u gipsu
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  6. #66

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Ima svakakvih argumenata, ali ja ću prema ličnim asocijacijama:
    tambura me podseća na kafanu i poeziju, truba na svinjetinu. Šta li izabrati?
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  7. #67

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Kafanu i poeziju, mada je sabor trubača vise asocijacija na svadbarski kupus i pivo na tocenje.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  8. #68

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Trubaci bre

  9. #69

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Od malih nogu volim tamburice.
    Odrastao sam uz njihove glasne zice.

    I jos nesto...na drvenoj cuturu moga pradede, a koja se nosi kada se zvanice pozivaju u svatove pise:Volem rujnog iz cuture vinca, volem curu a volem i svirca.
    E to troje, slade zice moje...

    I da zaklucim: Volim svirce i volim tamburice...
    Sta cu.....kad sam iz ravnice....

  10. #70

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Tamburice za curice
    i poskocice nogice

    Ima jedan restoran u Skoplje gde sviraju tamburasi. I uvek kad odemo, prava milina je da ih slusas. Laganice sviraju, pa pesme kad pocnu redom....uz dobro drustvo i pice, raspolozenje na nivou...

    Trubace kod nas ponekad pozovu na svadbe. I to kao slag na tortu, sto bi se reklo, negde na sredini slavlja...i tih 15 minuta koliko sviraju, meni se cini prava vecnost. Ne mogu da izdrzim taj jedan i isti zvuk, konstantno...

    zato glasam za tambure.


  11. #71

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Uvek tamburaši jer me sećaju na mladost kada nije bilo ni diskoteka ni kafića već samo kafanice gde su mladi mogli da odu subotom i nedeljom ali samo do ponoći,kada je bio fajrunt.
    Eto,posle došli trubači al oni samouki koji su više duvali u one jadne trube bez trunke prepoznavanja šta sviraju mislim pesma se nije mogla razaznati.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  12. #72

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Kako kad. Volim i jedne i druge. Kada pijem sljivovicu vise mi "leze" trubaci. Uz spricer kao meze su neizostavni tamburasi.

  13. #73

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Zauvek tamburasi,trubaci otresu mi usi ,ma mogu da prodju ponekad

  14. #74

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Trubači -ne nikako.

    Tamburaši- da svakako.

    Trubači su preglasni i kao da sviraju na više obrtaja nego što treba.I ta Guča je izvikana a zapravo je obična horda pijanih ludaka.Neka mi oproste svi oni koji žive za Guču.Ja ipak više volim da uživam u nekoj lepoj toploj atmosferi uz srednje glasnu muziku.Da,baš volim tamburaše.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  15. #75

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Trubace mogu da podnesem jedno 10-15 minuta u kontinuitetu, posle toga pocinju da mi idu na jetru.
    Tamburase mogu do besvesti da slusam, ali nije ni priblizno isti osecaj kad stoje oko tvog stola i kad stoje negde u drugom delu kafane.

    Ali ni jedne ni druge ne podnosim ako ne znaju da sviraju.
    Gather ye rosebuds while ye may...

Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •