Tamburasi ili Trubaci?

Prikaz rezultata glasanja: Tambura ili truba?

Učesnika ankete do sada
83. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Tamburasi

    66 79.52%
  • Trubaci

    17 20.48%
Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 88
  1. #1

    Tamburasi ili Trubaci?

    Truba ili Tambura sta je po vama bolje i blize srcu

  2. #2

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Meni ni jedno ni drugo nije toliko blisko, zaista, skroz sam na neku levu stranu od toga... but... Nikad mi to nije bilo nesimpatično, naročito zbog toga što to predstavlja deo folklora moje zemlje, ali od kako imam utisak da je ta neka seljadija koja se ne može nazvati muzikom, već najobičnijim tandrkanjem preplavila sve živo, nešto su mi se i te trube ogadile, ali skroz... toliko da ne mogu više da iskuliram ni one virtuoze i naše orkestre koji su u svetu priznati, ni svadbe, ništa. Poštujem, ali nekako se sklanjam od toga i ne prija mi. Tamburaši su nekako tananiji, kulturniji, nenametljiviji pa su mi samim tim simpatičniji, iako ni njih ne slušam Kada čujem takvu muziku ne stvori mi se i protiv moje volje slika zadriglog čoveka sa masnim brcima kako sere u kukuruzu ili vonja na pivo, kao kad čujem te trube pa ću, eto, da bih glasala, glasati za tamburice
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Tamburasi, .....i tacka, mada i trube
    Love comes again......

  4. #4

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    tamburaši definitivno... al kad oće i umeju ... da te nadju i kad nisi raspoložen i kad si najveseliji čovek u bircuzu...
    de bre truba da mi tandrče na uvo,posle se tresem ,dva sata , nekog bi zadavio najradije ...
    ... mnogo je veći izbor pesama koje sviraju tamburaši,i mož' i da se zapeva uz njih ....

    u svakom slučaju tamburaši...
    Iskustvo je ono što imaš kad ti više ne treba

  5. #5

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    nisam veliki fan ni tamburice ni trube...
    ali moj glas ide trubashima


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...

  6. #6

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Moj glas za tamburicu!

    Ok su i trubaci u nekim prilikama, ali imam osecaj da ih poslednjih godina bas forsiraju u svakom smislu (npr. sad na svaku svadbu u ponoc moraju uci trubaci ) pa su mi, nekako, dosadili.

    A sto neko iznad rece, uz tamburicu mozes i zapevas, bas da bude lepa i fina atmosfera...

  7. #7

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Tamburaši, definitivno oni. Prosto, volim onako prim da čujem kraj uha, pa da me jeza podiđe, da se sva rastopim, pa da...
    Truba mi je ok za malo ludovanja, ali me sigurno neće dirnuti kao tamburica.
    I La famme je u pravu, i meni je truba malo ispreforsirana poslednjih godina.
    Malo više.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #8

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Иду ми на живце више ти стереотипи, еј, доведемо трубаче, они свирају, ми стојимо, некад дигнемо руке у зрак, и ето, супер се проводимо... еј, трубачи су супер, трубачи су кул... али о томе сте већ причали.
    Али некако у правим тренуцима сматрам да није лоша за добро лудило, рецимо кад има и нека песма уз њу или кад се свира јуриш...
    Не дозвољавам ликовима који ме иритирају да ми наметну себе као меру ствари. Ако неки индијанци који ме нервирају (СКВО, не мислим на тебе овде) слушају трубу, то не значи да се мени неће свиђати ако ми се иначе свиђа. Не дозвољавам никоме да ми огади нешто што ми се иначе свиђа.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #9

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Tamburaši, naravno iz prostog razloga - dobro sam '' baratala '' tamburicom ili primom... Znam šta sve '' može '' taj instrument .

    Trubači - '' mogu da prođu '' samo na brzinu - bučni su mi i nekako imam blesav osećaj da jednu - istu melodiju '' vrte '' sve vreme ... užas
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  10. #10

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Tamburaši. Bez konkurencije.

    Obeležili su moj dolazak na svet, mladost, čitav život... U amanet ću ostaviti da me uz zvuke tamburica i sa'rane.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  11. #11

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Trubači brateee
    Ma to je ludilo...taman dodju kad treba da razbiju monotoniju na tim svadbama Žao mi samo što u Guču nisam išla

    A tamburice su mi nekako za neko sevdah raspoloženje...koje mene nikad ne hvata mada ako je i takva prilika da mi na uvce sviraju...ne bunim se

    Ma bitno da nešto svira

  12. #12

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Znate li nekog ko ima akorde note za poznate pesme za prim ili bas prim?Ako neko ima neka javi.

  13. #13

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Tambura
    Reci su suvisne
    Lako cu,ako je do mene.........

  14. #14

    02 Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Znate li nekog ko ima akorde note za poznate pesme za prim ili bas prim?Ako neko ima neka javi.

    U kom smislu poznate pesme? Možda bih mogla da te uputim ne neke adrese - samo budi određeniji.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  15. #15

    Odgovor: Tamburasi ili Trubaci?

    Nije da ne mogu da poslusam trubu, ako je dobar, ali je ne mogu zamisliti na ulici, pogotovo ne u svom rodnom gradu...

    Tamburasi a i violina su srcu prirasli, to je muzika mog kraja...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •