Мржња и нетрпељивост према СПЦ - Strana 17
Strana 17 od 22 PrvaPrva ... 71516171819 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 241 do 255 od ukupno 318
  1. #241

    Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku

    Stalno potenciranje o takozvanim skandalima u SPC,meni ipak izgleda kao netrpeljivost.

    ..eto i nek nisam u pravu,to je prosto moje mišljenje.
    Tvoje mišljenje je dakle, onako prosto, da onaj koji priča "o takozvanim skandalima u SPC" (kako si ti duga12 napisala) je netrpeljiv prema SPC-u ili prema drugima.

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Pogrešno razmišljanje! Ako imaš pare, imaš i jačinu da nejake napadaš i sramotiš na sve načine, a svoje sramote vešto kriješ. Očigledno da si sa one strane duge, ili sam ja bio dosadno nejasan. SPC se permanentno napada i pokušava da joj se sroza ugled. Međutim jedno se zaboravlja da je crkva Božji hram u koga idu oni koji veruju u Boga, a ti isti koji veruju u Boga su njegova deca, koja neće kroz veru, dozvoliti da se Očeva kuća okalja.
    Čekaj, čekaj! To razmišljanje za koje kažeš da je pogrešno si ti izneo kao svoje u jednom pređašnjem komentu!
    To nije moje razmišljanje. Ja sam jasno naglasio da te citiram.
    Poruku je izmenio BaneK, 01.09.2008 u 14:38 Razlog: uzastopni postovi
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  2. #242

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Tvoje mišljenje je dakle, onako prosto, da onaj koji priča "o takozvanim skandalima u SPC" (kako si ti duga12 napisala) je netrpeljiv prema SPC-u ili prema drugima.
    Rekoh stalno potenciranje o takozvanim skandalima u SPC,mislim koja je svrha toga? ..prava svrha?

  3. #243

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Rekoh stalno potenciranje o takozvanim skandalima u SPC,mislim koja je svrha toga? ..prava svrha?
    pripremanje terena za prozelitizam....ocigledno....kao oni tekstovi o reformatorskoj crkvi...jel' treba i mi ceo nomokanon da ovde prepisemo..

  4. #244

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Rekoh stalno potenciranje o takozvanim skandalima u SPC,mislim koja je svrha toga? ..prava svrha?
    Komplikovana tema. Ukratko ću, ali ne bih dalje o ovome: požurivanje buđenja osećaja potrebe za preporodom SPC.

    Ja sam, kao i svi mi ovde deo javnog mnjenja. A javno mnjenje može biti jedan od sredstava u ruci Boga u tom požurivanju. No, to isto ne sme da nas prevari da mislimo kako smo mi važni i igramo važnu ulogu. Sve je u rukama Boga a ne u našim.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  5. #245

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Komplikovana tema. Ukratko ću, ali ne bih dalje o ovome: požurivanje buđenja osećaja potrebe za preporodom SPC.
    Da se razumemo odmah,prosto ne mislim da je to prava svrha,al to je tek moje skromno mišljenje.

    A javno mnjenje može biti jedan od sredstava u ruci Boga u tom požurivanju. No, to isto ne sme da nas prevari da mislimo kako smo mi važni i igramo važnu ulogu. Sve je u rukama Boga a ne u našim.
    ...a javno mnjenje može biti,i jedno od sredstava nespomenika...

    ...nešto je i u našim rukama,zar ne?

  6. #246

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Da se razumemo odmah,prosto ne mislim da je to prava svrha,al to je tek moje skromno mišljenje.



    ...a javno mnjenje može biti,i jedno od sredstava nespomenika...

    ...nešto je i u našim rukama,zar ne?
    Poštujem svačije drugačije mišljenje, mada neki to ne mogu da zamisle i misle da lažem (ne ti).

    Iskreno te pitam, ja sam Mađar, ne raspolažem sa tako bogatim rečnikom srpskih reči. Objasni mi šta to znači nespomenik?
    Ako misliš da i ljudi, i to svakojaki mogu javno mnjenje koristiti kao sredstvo za sve i svašta, onda je odgovor da. Ali to ne menja činjenicu da i Bog može da koristi javno mnjenje kao sredstvo.

    U našim rukama.. da: da li ćemo se povinovati volji Boga. I samo toliko, samo ova odluka.
    Ali sve je u Njegovim rukama. Vlas nam ne može sedeti bez Njegovog znanja.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  7. #247

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku

    Iskreno te pitam, ja sam Mađar, ne raspolažem sa tako bogatim rečnikom srpskih reči. Objasni mi šta to znači nespomenik?
    Iskreno da ti kažem,mislim da ga malo ljudi tako zove nespomenik-

  8. #248

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Iskreno da ti kažem,mislim da ga malo ljudi tako zove nespomenik-
    Hvala! Sad ga znam i po ovom imenu. Moj "omiljeni" naziv za njega je: "onaj koji je čovekoubica od početka".
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  9. #249

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Nisam poklonik SPC, ali ne mogu da ne vidim da ima se reči i dela veoma razlikuju.

  10. #250

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Nisam poklonik SPC, ali ne mogu da ne vidim da ima se reči i dela veoma razlikuju.
    Наравно, било на Си Ен Ену. Нећеш се потрудити наравно да то образложиш, објасниш, само ћеш мало опљунути.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #251

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Hvala! Sad ga znam i po ovom imenu. Moj "omiljeni" naziv za njega je: "onaj koji je čovekoubica od početka".
    Ti rece kako slabo znas Srpski??????? Vidi kako odjednom odlicno znas,samo kad treba pljuvati sve sto je pravoslavno! Zasto tebi ne daju BAN,uopste mi nije jasno??
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  12. #252

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Колико, кад, како, у шта верујем... је моја приватна ствар. Али рецимо да Српску Православну Цркву сматрам својом "верском организацијом".

    Почетке ширења мржње и нетрпељивости према СПЦ памтим из ратних времена, од стране муслиманске и хрватске пропаганде.

    Али последњих година све више тога видим и у Србији. Мржња, нетрпељивост, омаловажавање, вређање, пљување, оптуживање за разноразне гадости.... све то усмерено према Српској Православној Цркви.

    Црква се проглашава за највећу опасност по ово друштво, за фашисте, оптужује се малтене за свако зло које постоји, зла укорењена у нашем друштву и народу се проглашавају за последицу утицаја СПЦ... Ствара се слика да је СПЦ некад била као инквизиција, да је наносила зло овом народу и осталим народима, малтене као Хитлер у Немачкој.
    Слажем се. По мом мишљењу је СПЦ најугроженија црква у Србији. Ја као вјерник сам веома згрожен константним нападина и изненађен државним нереаговањем

  13. #253

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Itebejac,zaljubljenik u SPC !
    Poruku je izmenio GostBG, 08.09.2008 u 05:53 Razlog: Pogresan citat !

  14. #254

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Црква се проглашава за највећу опасност по ово друштво, за фашисте, оптужује се малтене за свако зло које постоји, зла укорењена у нашем друштву и народу се проглашавају за последицу утицаја СПЦ... Ствара се слика да је СПЦ некад била као инквизиција, да је наносила зло овом народу и осталим народима, малтене као Хитлер у Немачкој.

    Постлао је малтене доказ напредности и свести вређати СПЦ и њене вернике.
    Тако типично за ЛДП симпатизере. Није им ни стран термин: СвБска квивославна цвква", ваљда алудирајући на Шешеља.

  15. #255

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Nisam poklonik SPC, ali ne mogu da ne vidim da ima se reči i dela veoma razlikuju.
    ..au pa ti ni sopstvenim ocima ne verujes,osim propagandi....tv....mislis li da stvarno postoji mali zeleni vanzemaljac...bilo na tv....

Strana 17 od 22 PrvaPrva ... 71516171819 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 11:32
  2. Застава Срема
    Autor FlekicaSkupusom u forumu Srem
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 04.01.2014, 20:05
  3. Вук Јеремић
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 17.10.2011, 14:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •