Мржња и нетрпељивост према СПЦ - Strana 4
Strana 4 od 22 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 318
  1. #46

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    ...da...politichari traze od crkve da se umesha u samu politiku i crkva to mora...bojeci se?Ne znam ni ja chega...daj molim te...
    ...a to slikanje na granici i prijemi raznih "posetilaca" i "dobronamernika"...vidis,e to je ono sto srozava ugled same crkve u ovom narodu...
    ...crkva je institucija koja mora da se uzdigne iznad politike i politikanstva,pojedinaca...kada im to bude jasno,steci ce vise poverenja...
    ...hell ain't a bad place to be......

  2. #47

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...da...politichari traze od crkve da se umesha u samu politiku i crkva to mora...bojeci se?Ne znam ni ja chega...daj molim te...
    Ako ne znas, tvoj problem. Skini suncane naocare, i pogledaj svet obicnim ocima, a ne kroz prizmu RTS-a i politikanstva. U Srbiji, politicari mogu sve. Da imenuju koga hoce, da pljackaju koga hoce, da zatvaraju koga hoce i niko im nista ne moze. (Nemoj da moram da pisem kilometre teksta da bi ti to dokazao). Ako si stanovnik Srbije treba samo da se okrenes oko sebe, a ako si van granica Srbije onda jos i mogu da te razumem.
    ...a to slikanje na granici i prijemi raznih "posetilaca" i "dobronamernika"...vidis,e to je ono sto srozava ugled same crkve u ovom narodu...
    ...crkva je institucija koja mora da se uzdigne iznad politike i politikanstva,pojedinaca...kada im to bude jasno,steci ce vise poverenja...
    Sto se tice slikanja na granici.... Koliko ja znam, njemu nisu dozvolili ulazak na teritoriju Crne Gore. Mozda to nije najbolji nacin ali ako znas bolji, idi do patrijarsije i objasni im kako treba, kad vec toliko znas. Po meni, do toga nije ni trebalo doci, ali to je druga tema. Ovo je samo jos jedan dokaz (naslov).
    Crkva kao Crkva nije u politici, a ima onoliko poverenja koliko joj mi pruzamo.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  3. #48

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Ako ne znas, tvoj problem. Skini suncane naocare, i pogledaj svet obicnim ocima, a ne kroz prizmu RTS-a i politikanstva. U Srbiji, politicari mogu sve. Da imenuju koga hoce, da pljackaju koga hoce, da zatvaraju koga hoce i niko im nista ne moze. (Nemoj da moram da pisem kilometre teksta da bi ti to dokazao). Ako si stanovnik Srbije treba samo da se okrenes oko sebe, a ako si van granica Srbije onda jos i mogu da te razumem.

    Sto se tice slikanja na granici.... Koliko ja znam, njemu nisu dozvolili ulazak na teritoriju Crne Gore. Mozda to nije najbolji nacin ali ako znas bolji, idi do patrijarsije i objasni im kako treba, kad vec toliko znas. Po meni, do toga nije ni trebalo doci, ali to je druga tema. Ovo je samo jos jedan dokaz (naslov).
    Crkva kao Crkva nije u politici, a ima onoliko poverenja koliko joj mi pruzamo.
    ...tako kazi...znaci,ako politichari mogu sve,ajde da se sakrijemo u mishju rupu...to je opravdanje?!i pre 10 ili 15 godina,politichari su to mogli isto da rade...jos gore...ali vidish...ima nesto u zivotu sto se zove MUDA...ili ih imas ili nemash...tako da nemoj da mi pravdas SPC strahom od politichara...i da se ne lazemo...nisam siguran da ih neko tera da se bave politikom,vec mislim da crkva vidi tu svoj interes...ali to je druga tema...
    ...granica...ako si pazljivo procitao...ja uopste nisam komentarisao problem zabrane ulaska u Crnu Goru...vec strajk gladju i cirkus koji je proizasao iz svega toga...ne interesuje me ni nacin,ni plan...vec slikanje sa raznim vuchicima,ilicima i koristeci njihov lik u selfmarketing...
    ...i da zavrsim...da me ne shvatis pogresno...ja ne mrzim SPC...ali crkvi nije mesto u politici i mislim da imamo pravo kao gradjani da ukazujemo na greske i anomalije...u svakoj sferi drustva...niko ne treba da bude nedodirljiv...
    ...hell ain't a bad place to be......

  4. #49

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...tako kazi...znaci,ako politichari mogu sve,ajde da se sakrijemo u mishju rupu...to je opravdanje?!i pre 10 ili 15 godina,politichari su to mogli isto da rade...jos gore...ali vidish...ima nesto u zivotu sto se zove MUDA...ili ih imas ili nemash...tako da nemoj da mi pravdas SPC strahom od politichara...i da se ne lazemo...nisam siguran da ih neko tera da se bave politikom,vec mislim da crkva vidi tu svoj interes...ali to je druga tema...
    Ja tu instituciju ne posmatram na taj nacin kao ti. Oni su po mom poimanju, jedna sasvim druga ravan u nasem prostoru, ali kao sto i uvek biva, ta ravan ima (mora da ima) presecne tacke sa svim ostalim ravnima. Jedina ravan (koja to jos uvek nije) je politika. Ona je u rukama nasih politicara postala amorfna materija koju oni zdusno uguravaju u svaku prostor gde moze da stane. Ne postoji ni jedan prostor koji nije popunjen (nazalost) direktnim uticajem politike, pa tako i crkva. Ma koliko crkva pokusavala da se izmigolje od te amorfne-bezlicne materije, u ovim uslovima to nije moguce.
    Za informaciju vama, u Subotici je smenjeno jedno svesteno lice zbog politike, a inace je taj isti pop bio sasvim OK. Njegov "greh" je bio taj sto je poceo da "suruje" sa nekim politickim lidercicima iz Subotice, iako je on sam vise ucinio za tu crkvu nego svi njegovi prethodnici. Sve je to proslo bez pompe i novinskih naklapanja.
    ...granica...ako si pazljivo procitao...ja uopste nisam komentarisao problem zabrane ulaska u Crnu Goru...vec strajk gladju i cirkus koji je proizasao iz svega toga...ne interesuje me ni nacin,ni plan...vec slikanje sa raznim vuchicima,ilicima i koristeci njihov lik u selfmarketing...
    ...i da zavrsim...da me ne shvatis pogresno...ja ne mrzim SPC...ali crkvi nije mesto u politici i mislim da imamo pravo kao gradjani da ukazujemo na greske i anomalije...u svakoj sferi drustva...niko ne treba da bude nedodirljiv...
    Cirkus su napravili politicari. Iskoristili su to sa sopstvenu promociju.
    Danas ne postoji ni jedan novinar koji pise objektivno tj. koji iznosi samo cinjenice, nego svaki "ofarba" te informacije u boju kojoj i sam pripada.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  5. #50

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Ovu zemlju vode savremenici, a i kako bi moglo drugačije, futuristi se još nisu rodili, a istorija je prošlost, i normalno ponašaju se i prilagođavaju vremenu u kome žive, ujedno manje više prate želje naroda koji ih bira (ili ne prate, ali svejedno, narod nekog izabere)
    SPC , kao institucija, ima jasni zacrtan svoj Božji put, koji prati vekovima, a u tim prošlim i tekućim vremenima neotuđivi deo NJe je narod , vernici. Oni su ti koji je čine kompletnom. Vernici se menjaju i prilagođavaju običnom i savremenom životu, popunjavaju mesta za bogosluženje kao sveštenici ili kao obični vernici, i oni su ono što jesu obični grešni ljudi sazdani od krvi i mesa i Božjom voljom stvoreni. Kao takvi podložni su svim iskušenjima života i kao što rekoh grešni, doduše neki više neki manje. Ko prihvata načela Pravoslavlja, veruje, taj će jasno i razumeti da se grehovi čine, i kod običnih i kod sveštenika, ljudi. Ali ujedno svi pravi vernici znaju da je Crkva kao institucija, Božja, i da niko nema pravo da menja njen put, sem Boga. Za rad očuvanja i povraćaja vere u Boga, SPC deluje u skladu sa svojim učenjem, i vrlo malo se prilagođava dnevnim temama, jer je ljudima koji je vode jasno da je to jedan tren u odnosu na vekove. Zašto se poneki put SPC svrsta ili navija za jednu opciju, ili pravac delovanje neke vlade, ili dela vlade, ili opet partije. Pa zato što dolazi do saznanja da je to dobro za Pravoslavnu veru i Pravoslavne vernike, koji su savremenici tog političkog trenutka, ali opet ne odstupajući od načela vere. Ako se pak desi neko odstupanje to će se vrlo brzo, i vrlo brzo se ispravlja. Neko mi prebaci da sam ostrašćen, verujte mi nisam, ja sam običan vernik, koji razume da u Pravoslavlju nema ostrašćenosti, fantičnosti ili fundamentalizma. Verovanje u Boga kod pravoslavnih hrišćana je dobrovoljno, i Bog se smatra kao ljubav širokog srca, a ne kao neka inkvizicija koja čeka pogrešku da kazni, Bog je i praštanje.
    I ponavljam treba kritikovati, napadati, i tražiti, da se sve prljavštine eliminišu i osude, svuda pa i u SPC.
    Treba razumeti i još nešto dok su druge crkve imale manje više normalan put, SPC je prošla kroz težak period, kroz vekove i ima mudrost i strpljenje, da i ovakve potrese i napade istrpi znajući da je Božji put jedini i najpravedniji, i da sve dođe na svoje mesto.
    Jedna moja koleginica sa foruma reče da njeni baba i deda neće da ih pop opeva kada umru, jer su popovi lopovi, pa iako je tako, Bog nije lopov, a veruje se u Boga a ne u popa.
    In vinas veritas

  6. #51

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Jedna moja koleginica sa foruma reče da njeni baba i deda neće da ih pop opeva kada umru, jer su popovi lopovi, pa iako je tako, Bog nije lopov, a veruje se u Boga a ne u popa.
    Poptpuno promasena poenta,btw i ja sam to isto rekla...Oni veruju u Boga i Bogu se i mole ali eto kada umru nema popa da ih pokopa kako se dolikuje vec samo da ih zakopaju...

    Tacno sam ovo napisala

    Moji baba i deda nece da ih ukopaju popovi jer misle da su lopovi...Njihovi uzicki popvi su eto na takvom glasu i njihova deca sad ne mogu da ih kako treba ukopaju kad odu sa ovog sveta...
    I nisu jedini koji tako misle i nisu jedini koji su se odvojili od crkve koja im je trebala biti utociste i smernica za duhovni razvoj bas zbog ponasanja crkvenih predtsvnika a ne zbog samog pravoslavlja,ne zbog vere....
    Jos oni veruju i mole se ali ne popu vec Bogu..
    Ljudi nisu izgubili veru u Boga vec u instituciju,molim da se to razgranici...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  7. #52

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Kakve veze ima sta je bio,ali da bio je partizan i verovao je u Boga i jos on veruje ali nece da mu nad grobom pojaju oni koje prezire...
    Има везе, опште је познат став и понашање комуниста-партизана према СПЦ. Црква & комунисти и љубав не иду заједно.
    Ја могу да презирем једног таксисту који је лоповчина, али никако не све. Ако деда жели да буде сахрањен под крстом као Србин крштени православац, није проблем, сахраниће га неки другиу поп, Владика...нема потребе за генарализовањем, које је обично по систему - ставићемо у исти кош и поистоветићемо све добре са пар лоших, што не обратно?!?!
    Питам се да ли је деда и остатак партизанске екипе тако осуђивао малтретирање, убијање, протеривање, затварање истих тих попова у своје време као што данас осуђује ове "лопове"?
    Jel to mozda treba da se aminuje sve sto SPC ili bilo koja druga crkva radi samo zato sto je crkva...
    Наравно да не.
    Као што је био овај случај педофилије у СПЦ, тако је било и сличних инцидената широм света у Католичкој цркви, или као што неке хоџе, имами, реис ул еме подржавју радикални ислам...у сваком житу има кукоља... Замислимо ситуацију да све ове организације гледамо кроз пар њихових лоших "припадника"...
    Jel neko ko postuje npr sve sto pise u Bibliji i zivi bas po tim kodeksima manji vernik ako ne ide u crkvu i ne postuje njene predstavnike bas zbog toga kakvi su?
    Зна се како се сахрањује неко ко верује у Бога, ко је крштен, а како и ови други. Ако му смета тај представник, има други, трећи, има друга црква, манастир, гробље... Као што сам већ рекао, слаба је то вера ако ће њу да пољуља пар лоших Божијих чиновника...
    Ma nemoj mi reci
    Што волим кад ми окицама заколуташ...

    Тема је о сатанизовање једне у главном нормалне, здраве организације која нас је одржала у најтежим и најстрашнијим временима под Отоманима... Обично је врло неаргументовано пљују они који уживаји минорну подршку народа, лопови и пост комунистички испрдци који су навикли да могу да пишају по свештеним лицима, да ништа не раде, а имају, па им је данас крива црква што немају...Пих!

  8. #53

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat Gogi kaže: Pogledaj poruku

    Наравно да не.
    Као што је био овај случај педофилије у СПЦ, тако је било и сличних инцидената широм света у Католичкој цркви, или као што неке хоџе, имами, реис ул еме подржавју радикални ислам...у сваком житу има кукоља... Замислимо ситуацију да све ове организације гледамо кроз пар њихових лоших "припадника"...
    Te organizacije treba da naprave cistku takvih osoba i da se ograde jos jednom od svega a ne da cute i mute i stite one koji su kukolj...

    A sto se tice tirade o tome koliko neko veruje,pa vera je nesto licno(o Boze,koliko li to puta ponovih) i na ocituje se verovanjem u popove vec u Boga

    I na ovo pitanje dobih sve samo ne vrlo jasan odgovor

    Jel neko ko postuje npr sve sto pise u Bibliji i zivi bas po tim kodeksima manji vernik ako ne ide u crkvu i ne postuje njene predstavnike bas zbog toga kakvi su?
    Da ili ne?
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  9. #54

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Da ili ne?
    Је л' баш све поштује?! Е ако је све...овде ћу да изговорим чувену докторску реченицу - Ма биће то у реду.

  10. #55

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat Gogi kaže: Pogledaj poruku
    Обично је врло неаргументовано пљују они који уживаји минорну подршку народа, лопови и пост комунистички испрдци који су навикли да могу да пишају по свештеним лицима, да ништа не раде, а имају, па им је данас крива црква што немају...Пих!
    Ti "post komunistichki isprdci" su ti danas najvechi vjernici, pobornici, zashtitnici i perjanice SPC-a, njenog lika, djela, a bogami i pokojeg nedjela. U njihovim izjavama SPC i njeni predstavnici su jednostavno savrsheni, nepogreshivi i sve shto oni uchine ne mozh' da ne valja
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  11. #56

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat Papak kaže: Pogledaj poruku
    Ti "post komunistichki isprdci" su ti danas najvechi vjernici, pobornici, zashtitnici i perjanice SPC-a, njenog lika, djela, a bogami i pokojeg nedjela. U njihovim izjavama SPC i njeni predstavnici su jednostavno savrsheni, nepogreshivi i sve shto oni uchine ne mozh' da ne valja
    Ко су онда највећи противници СПЦ?! Не знам одакле ти ово...

  12. #57

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat Papak kaže: Pogledaj poruku
    Ti "post komunistichki isprdci" su ti danas najvechi vjernici, pobornici, zashtitnici i perjanice SPC-a, njenog lika, djela, a bogami i pokojeg nedjela. U njihovim izjavama SPC i njeni predstavnici su jednostavno savrsheni, nepogreshivi i sve shto oni uchine ne mozh' da ne valja
    U pravu si,bake i deke od 60,70,80 godina koji su krisom slavili slavu da ih neko od Titovih spijuna ne bi prijavio,mala deca koja idu na veronauku od 5,6,7 godina,sve su to komunisticki "isprdci"..Daleko od toga da nema onih koji su bili zakleti neprijatelji Boga a sada se kunu u njega,ali ne treba nazivati sve vernike tim pogrdnim recima..Ne generalizuj stvari prijatelju "papce"
    Poruku je izmenio Elita, 06.10.2007 u 08:32
    Банатска равница,српска лепотица..

  13. #58

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Opste poznato je da se kod nas ne moze bez generalizacije, ma ne samo kod nas nego generalno gledano u svijetu. Stara boljka koju nikada ljudski soj izgleda nece preboljeti. Svi su nam Srbi cetnici, svi Hrvati ustase, a nedaj Boze da nadjemo nekog muslimana da nije terorista, taj nije musliman nikako. Normalan slijed je da ce zbog ispada par svestenika cijela SPC, a kako su pojedinci krenuli ovde, i cijelo pravoslavlje biti pedofilski nastrojeno. Jos tome kad na tu svu generalizaciju dodamo mrznju prema vec navedenim grupama ijao meraka, ima da ih pljujemo dok ne dehidriramo.
    SPC nije Ilarion, SPC nije ni Filaret, niti Artemije, pa ni trenutni sinod. Sve su to ljudi koji su izabrali put Boziji, a ako skrenu sa njega njima na dusu. Zasto Ilarion i ostali slucajevi pedofilije nisu prosli nekaznjeno ili nisu dovoljno kaznjeni je vise problem pravosudnih organa nego same SPC. Mislim da ne postoji nesto kao lobi SPCa na trenutnu politiku. U godinama nazovi nacionalnog preporoda ih svi vuku na svoju stranu satiruci se od brige o SPCu, a ustvari samo skupljaju politicke poene. I po tom pitanju mislim da je politika uvukla SPC na politicku scenu nego sto sama SPC to pretenduje. Mali million silovatelja, pedofila i neznam kakvih sve ne zlocinaca prodje sa po par godina zatvora. Znaci pravosudje je to koje je omanulo i da su osudili prestupnike ma koliki on vladika bio i kolika civija u SPCu ili nekoj drugoj crkvi nijedan kanon ni crkveno pravilo ga ne bi zastitilo od zasluzene kazne. E sad sto SPC cuti o svemu tome je nesto sasvim deseto. Da li su ga i kako su ga kaznili ne znamo niti cemo ikada mozda saznati, nadam se da jesu. Ali sigurno iskljucivanje iz redova SPCa ne bi bila nikakva kazna. Najveci uspjeh svakog vjernog je gresnog vratiti na pravi put, a izbacivanjem prestupnika bi upravo bilo pranje ruku od istih. Oni su ga izrodili oni ima i da ga lijece.
    No, najveci problem je sto vecina se nije osvrnula na veliku vecinu dobrih ljudi u SPCu. Ko je ostao sa narodom na Kosovu i Metohiji da djeli zlu sudbinu, da cuva vjeru u Boga zivoga? Upravo monastvo SPCa. Negdje neko napisa da SPC ne pomaze svom narodu. Upravo suprotno, najvecu pomoc u hrani i lijekovima u toku rata u BiH je dolazila od strane pravoslavnih crkvi, kako srpske tako i grcke i ruske. Najaktvinije humanitarne organizacije za pomoc porodicama pogunulih boraca i drugim napacenima dolazi upravo iz organizacija koje rade vezane za SPC, KSS je samo jedan primjer.
    No u svakom slucaju je ohrabrujuce vidjeti sve one mlade ljude na sluzbama u crkvi. Jos vece je ohrabrenje vidjeti svo ono mlado svestestvo koje radi svoj posao najbolje sto moze. SPC definitivno treba da se priblizi svom narodu i da mu se otvori, ali i narod treba da pokaze malo vise volje u radu i renoviranju te iste SPC.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  14. #59

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Opste poznato je da se kod nas ne moze bez generalizacije, ma ne samo kod nas nego generalno gledano u svijetu. Stara boljka koju nikada ljudski soj izgleda nece preboljeti. Svi su nam Srbi cetnici, svi Hrvati ustase, a nedaj Boze da nadjemo nekog muslimana da nije terorista, taj nije musliman nikako. Normalan slijed je da ce zbog ispada par svestenika cijela SPC, a kako su pojedinci krenuli ovde, i cijelo pravoslavlje biti pedofilski nastrojeno. Jos tome kad na tu svu generalizaciju dodamo mrznju prema vec navedenim grupama ijao meraka, ima da ih pljujemo dok ne dehidriramo.
    SPC nije Ilarion, SPC nije ni Filaret, niti Artemije, pa ni trenutni sinod. Sve su to ljudi koji su izabrali put Boziji, a ako skrenu sa njega njima na dusu. Zasto Ilarion i ostali slucajevi pedofilije nisu prosli nekaznjeno ili nisu dovoljno kaznjeni je vise problem pravosudnih organa nego same SPC. Mislim da ne postoji nesto kao lobi SPCa na trenutnu politiku. U godinama nazovi nacionalnog preporoda ih svi vuku na svoju stranu satiruci se od brige o SPCu, a ustvari samo skupljaju politicke poene. I po tom pitanju mislim da je politika uvukla SPC na politicku scenu nego sto sama SPC to pretenduje. Mali million silovatelja, pedofila i neznam kakvih sve ne zlocinaca prodje sa po par godina zatvora. Znaci pravosudje je to koje je omanulo i da su osudili prestupnike ma koliki on vladika bio i kolika civija u SPCu ili nekoj drugoj crkvi nijedan kanon ni crkveno pravilo ga ne bi zastitilo od zasluzene kazne. E sad sto SPC cuti o svemu tome je nesto sasvim deseto. Da li su ga i kako su ga kaznili ne znamo niti cemo ikada mozda saznati, nadam se da jesu. Ali sigurno iskljucivanje iz redova SPCa ne bi bila nikakva kazna. Najveci uspjeh svakog vjernog je gresnog vratiti na pravi put, a izbacivanjem prestupnika bi upravo bilo pranje ruku od istih. Oni su ga izrodili oni ima i da ga lijecemalo vise volje u radu i renoviranju te iste SPC.
    Pun pogodak
    Банатска равница,српска лепотица..

  15. #60

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat Elita kaže: Pogledaj poruku
    Daleko od toga da nema onih koji su bili zakleti neprijatelji Boga a sada se kunu u njega,ali ne treba nazivati sve vernike tim pogrdnim recima..Ne generalizuj stvari prijatelju "papce"
    Ti ili nisi procitao moj post, ili jesi al' ga nisi shvatio, ili jednostavno ne znas sta je generalizovanje. Moj post se odnosio na kako si ti to lepo formulisao "zaklete neprijatelje Boga a sada se kunu u njega". Nemam pojma gdje si ti nasao bake, deke, djecu i ne znam ti ja koga u mom postu. "Komunistichki isprdci" su ti nekadashnji komunisti, a potonji "veliki Srbi", pravoslavci, vjernici. Nadam se da je sad jasnije
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

Strana 4 od 22 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 11:32
  2. Застава Срема
    Autor FlekicaSkupusom u forumu Srem
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 04.01.2014, 20:05
  3. Вук Јеремић
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 17.10.2011, 14:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •