Мржња и нетрпељивост према СПЦ - Strana 6
Strana 6 od 22 PrvaPrva ... 4567816 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 318
  1. #76

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Eeee, da...jadna crkva...jadne nindje (upao narkoman u crkvu, gleda levo - desno i kaze popu: "Nindja, super ti je gajba, al' su ti tapete malo oronule...")...jadnichci koi ne voze najnovije modele auta (onaj ko se krije vozi polovnjak al' zato kupi 20-ak ha zemlje i najnoviji model tractora), nema za sta kuche da ih ujede...sirotani koji naplacuju skoro sto eura za sahranu, 10 kad dodju na slavu...i uredno vode knjige ko je platio, ko nije...


    ...podrzimo ih...


    ...pomozimo tim jadnim ljudima zaposlenim u firmi koja se zove SPC...
    E ovo je klasičan primer netrpeljivosti...možda bi trebao da imenuješ "sirotane" kad ih već prozivaš...a što se tiče narkomana,skokni do manastira Kovilj,Crne Reke...narkomani se tamo skidaju sa teških droga...i Bogu hvala skinu.Ne bi trebalo u isti koš trpati "sirotane",kako ti kažeš.

  2. #77

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    E ovo je klasičan primer netrpeljivosti...možda bi trebao da imenuješ "sirotane" kad ih već prozivaš...a što se tiče narkomana,skokni do manastira Kovilj,Crne Reke...narkomani se tamo skidaju sa teških droga...i Bogu hvala skinu.Ne bi trebalo u isti koš trpati "sirotane",kako ti kažeš.
    I ja mislim da je klasican primer netrpeljivosti...prema mojoj malenkosti ...

    Vidi Duzo, sto se narkomana tice, ono je bio vic (znas, vic - obicno izmisljena prica koja ima za cilj da zasmeje onoga ko je cuje, bez ikakvih dubljih pretenzija), tako da nema potrebe da siris temu na daleke horizonte.

    Dejan Brkic, Bozidar Urosevic, Miroslav Stankovic, Dusan Nadrljanski...jel' ti sad lakshe? Ako ti nesto znachi, mogu i opshirnije o svakom ponaosob...


  3. #78

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    I ja mislim da je klasican primer netrpeljivosti...prema mojoj malenkosti ...

    Vidi Duzo, sto se narkomana tice, ono je bio vic (znas, vic - obicno izmisljena prica koja ima za cilj da zasmeje onoga ko je cuje, bez ikakvih dubljih pretenzija), tako da nema potrebe da siris temu na daleke horizonte.

    Dejan Brkic, Bozidar Urosevic, Miroslav Stankovic, Dusan Nadrljanski...jel' ti sad lakshe? Ako ti nesto znachi, mogu i opshirnije o svakom ponaosob...

    ...zašto širiti priču samo prema tvojim horizontima?vic me nasmejao moram priznati,ali mislim da mu je mesto na drugoj temi,ili je baš u tvom stilu da ga prezentuješ ovde?biće da je tako,što se spiska tiče,samo ti nastavi..neki "vernici"i treba da plaćaju usluge,jer se crkve sete samo u slučaju sahrane,pomena...ne znači mi ništa tvoj spisak,reagovala sam,jer ponavljam nije u redu da se trpaju svi u isti koš.

  4. #79

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Nemoj da si takav demagog. Ono jesu lopovi. Sto ne znaci da nema retkih svetlih izuzetaka. Ali dok god mi budu ispostavljali cenovnik kao kod auto-mehanicara ili kod poslasticara smatracu da su prodavci vere.
    Само ме интересује на основу чега закључујеш да су светли изузеци они који нису лопови, тј. да лопови нису изузетак?
    Пракса је да се свештенику да прилог после одређених обреда. То је ствар верника и њихове Цркве, није обавезно и нико никога не тера.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #80

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Crkva propagira mir, a sami svestenici uvek pricaju mirno i stalozeno. Suprotnost tome su politicari i njihove poluge - mediji. Svaki dan nas zasipaju nekim uznemirujucim cinjenicama, a kada im ponestane "materijala" ili ga izmisle ili nam repriziraju, a samo zato da se u ovoj zemlji odrzi tenzija po bilo kom osnovu. Tenzija ide njima u prilog, oni postaju glavni akteri i mnogo vazne licnosti jer resavaju taj "problem" (pa za to smo ih i birali da resavaju probleme drzave). Usput, mi nismo ni svesni sta se u stvari desava kriminal, ....(da se ne ponavljam).
    Crkva im smeta jer ljudima propagira mir. Oni koji idu u crkvu (bilo koju) na obican verski obred, izadju iz nje smireni, bez povisenog adrenalina i samim tim lakse i razboritije mogu da rasudjuju o svemu. (Ja na zalost ne idem, osim u retkim prilikama). Politicarima ne treba razboritost, njima trebaju vatreni obozavaoci, koji ce na svako njihovo dizanje ruku uzvratiti ovacijama, a da ne pricamo o politickim govorima... Oni se plase da ce se narod ohladiti od njihovih vatrenih govora i da ce poceti da ih meri ne po tome sta pise u njihovim partijskim programima, ne po tome sta pricaju-prpagiraju vec po tome sta rade i koliki su efekti njihovog "rada". Njima smetaju "hladne glave", a prema tome smetaju im i svestenici. Posto je u ovoj zemlji najvise Srba, najvise im i smeta Srpska Pravoslavna Crkva.
    Dajte ljudi pa tzv. CPC nije priznata ni u Crnoj GoriAl nek se o nečemu mlati
    Poruku je izmenio BaneK, 09.01.2008 u 07:31 Razlog: nije tkz. već tzv.

  6. #81

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Ako hoćeš da ubiješ jedan narod, ubij mu ono što mu je najsvetije, a to je vera i porodica. U Srbiji je porodica ubijena delimično. Ostaje vera koja se budi i sve više shvata, onako kao treba u svim slojevima naroda. To je ujedno i alarm za one druge da još žešće napadnu.
    Ko sve napada?
    Oni koji imaju zadatak da to rade na sve dozvoljene i nedozvoljene načine.
    Oni koji se povedu za ovim prvima, nebili nešto ućarili.
    I oni treći i najšareniji, iz raznih pobuda: jer je to moderno po njihovim saznanjima, jer je sramota verovati, oni čiji su roditelji bili u nekom drugom svetu pa nisu preneli deci da je verovati nešto što je ispravno i slobodno.

    Međutim SPC ide mirno i dostojanstveno svojim Božjim korakom i Božjim putem, koji nije put trenutka, već je put vekovni, moleći se i za te protivnike da im Bog oprosti, jer neznaju šta rade.
    In vinas veritas

  7. #82

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Само ме интересује на основу чега закључујеш да су светли изузеци они који нису лопови, тј. да лопови нису изузетак?
    Пракса је да се свештенику да прилог после одређених обреда. То је ствар верника и њихове Цркве, није обавезно и нико никога не тера.
    Nije tacno. Ljudi imaju tacno utvrdjen cenovnik i od njega ne odustaju ni kad su u pitanju najsiromasniji...nisu odustajali za vreme inflacije (cuvena prica: "Pope, kol'ko to kosta?" "10 Maraka" "Moze, al' da mi pevas na nemachkom" ), ne odustaju ni dan-danas. Nisam hteo da preterano sirim pricu, ali ako nastavis da ih branis, moracu da ti opisem nekoliko upecatljivih primera...

  8. #83

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Nije tacno. Ljudi imaju tacno utvrdjen cenovnik i od njega ne odustaju ni kad su u pitanju najsiromasniji...nisu odustajali za vreme inflacije (cuvena prica: "Pope, kol'ko to kosta?" "10 Maraka" "Moze, al' da mi pevas na nemachkom" ), ne odustaju ni dan-danas. Nisam hteo da preterano sirim pricu, ali ako nastavis da ih branis, moracu da ti opisem nekoliko upecatljivih primera...
    Као што рекох, примера сам чуо милион, они који воле да пљују по Цркви их уче напамет и причају редовно и редом. Па нисам ја пао с Марса да не познајем ни једног свештеника и да не знам како то све иде, да ми ти сад објашњаваш. Остајем при томе да су такви свештеници изузетак. Ајде сад ти запени како то није тачно јер ти је причао један што је глед'о.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #84

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Vi koji pljujete po SPC, sveštenstvu i vernicima, đžaba se radujete misleći da vas ima mnogo, možda ste glasniji, ali vas ima vrlo malo u odnosu na nas koji verujemo i ne galamimo.
    In vinas veritas

  10. #85

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Ako hoćeš da ubiješ jedan narod, ubij mu ono što mu je najsvetije, a to je vera i porodica. U Srbiji je porodica ubijena delimično. Ostaje vera koja se budi i sve više shvata, onako kao treba u svim slojevima naroda. To je ujedno i alarm za one druge da još žešće napadnu.
    Ko sve napada?
    Oni koji imaju zadatak da to rade na sve dozvoljene i nedozvoljene načine.
    .
    Samo bih te dopunio: Narod jos cine jezik i pismo, pogledaj kako i kojim pismom pisemo i koje reci koristimo, kao da u nas nema reci.
    komsije iz hrv ( lijepe njihove ) prave novi jezik i izmisljaju reci, a mi svoje nekoristimo.
    SPC i Svestenstvo smetaju, jer zadrzavaju vrednosti i svest naroda, sto ocigledno jako smeta ubojicama Srba.
    Pa koja je "nevladinaorg" podigla tuzbu za ubijene Srbe.

    Pozdrav ovoliko za pocetak !!!

  11. #86

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Као што рекох, примера сам чуо милион, они који воле да пљују по Цркви их уче напамет и причају редовно и редом. Па нисам ја пао с Марса да не познајем ни једног свештеника и да не знам како то све иде, да ми ти сад објашњаваш. Остајем при томе да су такви свештеници изузетак. Ајде сад ти запени како то није тачно јер ти је причао један што је глед'о.
    Gresis od samog starta. Ne pljujem ja Crkvu, nego njene sluzbenike.

    Ajde da ti malo pricam iz prve ruke, bez da mi je neko prepricavao...vidis, moj rodjak je i moj skolski drug i prvo je meni rekao da ce da upise bogosloviju. kad sam ga pitao zasto, rekao mi je: zbog para. Dalje, posto je bogoslovija bila na par stotina metara od moje skole, cesto sam isao kod njega, igrao sah sa njihovim staresinama (zaboravio sam kako ih bese zovu) i druzio se sa njegovim ortacima popitjima. 99% je upisalo tu skolu zbog kinte, za vreme posta su znali da zbrishu u grad i nanjupaju se hamburgera do grla...bili su optereceni devojkama jer, kao sto znas, mogu da pocnu da rade tek kada se ozene, tako da tu nije bilo ni nekog biranja ni prevelike ljubavi (sto je mozda i dobro, jer evo vidi mene-jos neozenjen )...

    ...ako te interesuje, pricacu ti i o svim popovima koje sam upoznao u zivotu (tj. koji su prosli kroz moje malo mJesto)...nece biti lepo, al' mozda budem poucno uticao na tebe...

    E, i pitanje mom komshiji Morrib-u: jel' si ti ono bese bio clan saveza komunista?

  12. #87

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Nemojmo zaboraviti da su sveštena lica obični ljudi kao ti i ja.Takodje čemu toliko osudjivanje?Znaš li,recimo da monasi ne poseduju nikakvu imovinu,osim svog imena i mantije?A oni koji su posedovali bilo kakav imetak pre monašenja,odrekli su se istog.

  13. #88

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Sam naslov teme "mržnja i netrepeljivost" na prvi pomen asocira na teorije zavere i slične gluposti a mislim da uopšte nije reč o tome. Kao da su pripadnici pravoslavne veroispovesti u najmanju ruku satanizovani i nabijani na kolac.

    Oni koji su protivkako sam razumela nemaju ništa protiv spc kao spc već kao religijske institucije koja ima preveliku ulogu u državnoj politici a pretenduje da ima još veću (do čega nadam se, ne bi treblo da dodje). Isti problem postoji i u državama gde katolička crkva pretenduje na isto samo mnogo šire. U porededjenju sa rimom, pravoslavna crkva je malo dete.
    To je sukob mišljenja onih koji veruju i onih koji ne veruju. I to je ok, dok ljudi imaju mere i kulturu polemisanja gde se zna granica preko koje je sve izrečeno uvreda. A nismo ovde da se vredjamo.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  14. #89

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    SPC se više pridržava ceremonija, tradicija, i žitija, nego Svetog Pisma.
    Obratite pažnju na naziv crkve:
    Srpska Pravoslavna Crkva
    Srpska - a šta je sa drugim narodima, za njih crkveni velikodostojnici ne brinu? Po tvrdnji SPC je najizistinskija crkva, veroispovest. A kako može biti to ako pravi razliku među ljudima po nacionalnosti?
    Pravoslavna - jedna od glavnih problema je da se često suviše naglašava ono pravoslavno, a manje ono hrišćansko u SPC i među vernicima. Kao da se poručuje: "Neka, neka, ti budi dobar pravoslavac, a posle ćemo da rešimo ono oko hrišćanstva. Ne brini se brate za to!"
    Crkva - crkva ko crkva, treba da predstavlja Isusa Hrista jedino, i nikog drugog. Ljudima kao jedinu osobu za poštenje treba da predstavi Boga, ane neke druge ljude, sveštena ili svetovna lica, ne daj Bože, političare...


    BTW: mrzeti i ne trpeti crkvu ili ljude, ma bilo koga uopšte nije hrišćanski...
    Treba mrzeti i kritikovati samo nedela ljudi, a ne njih same. onako kao što to i Bog radi...
    Poruku je izmenio itebejac, 11.01.2008 u 00:04 Razlog: dopuna

  15. #90

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Teško onome ko je nenaučen,postao učitelj drugima.

    Sv.vladika Nikolaj Velimirović

Strana 6 od 22 PrvaPrva ... 4567816 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 11:32
  2. Застава Срема
    Autor FlekicaSkupusom u forumu Srem
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 04.01.2014, 20:05
  3. Вук Јеремић
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 17.10.2011, 14:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •