Мржња и нетрпељивост према СПЦ - Strana 7
Strana 7 od 22 PrvaPrva ... 5678917 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 318
  1. #91

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    SPC se više pridržava ceremonija, tradicija, i žitija, nego Svetog Pisma.
    То је све у складу.

    Obratite pažnju na naziv crkve:
    Srpska Pravoslavna Crkva
    Srpska - a šta je sa drugim narodima, za njih crkveni velikodostojnici ne brinu? Po tvrdnji SPC je najizistinskija crkva, veroispovest. A kako može biti to ako pravi razliku među ljudima po nacionalnosti?
    Какве ти глупости лупеташ, опет та прича "а шта са другим нацијама", не сме ништа да се зове српско по тој логици. Није све што се зове српско затворено за друге нације, напротив.

    Pravoslavna - jedna od glavnih problema je da se često suviše naglašava ono pravoslavno, a manje ono hrišćansko u SPC i među vernicima. Kao da se poručuje: "Neka, neka, ti budi dobar pravoslavac, a posle ćemo da rešimo ono oko hrišćanstva. Ne brini se brate za to!"
    Православно јесте хришћанско.

    Crkva - crkva ko crkva, treba da predstavlja Isusa Hrista jedino, i nikog drugog. Ljudima kao jedinu osobu za poštenje treba da predstavi Boga, ane neke druge ljude, sveštena ili svetovna lica, ne daj Bože, političare...
    "Црква представља Исуса..." ... зашто се мени чини да ти немаш појма о чему причаш? Ово су комплексне теме а ти их разглабаш на нивоу седмогодишњака.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #92

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    U Svetom pismu stoji da će Bog na Sudnjem danu sud početi na crkvi, tako da...
    služite sveštenici, samo odgovorno!!

  3. #93

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    U Svetom pismu stoji da će Bog na Sudnjem danu sud početi na crkvi, tako da...
    služite sveštenici, samo odgovorno!!
    Upravo tako,Bog će da sudi,a ne mi.

  4. #94
    Danas više niko ne dela i razmišlja u nacionalnim državama i crkvama. To je i u Svetom Pismu tako. Zato sam protiv toga da se nešto zove po naciji. Spomen tabla Đinđiću na zgradi Vlade kaže da je bio predsednik srpske Vlade, a ne Vlade Srbije. To su male stvari, koje za "većinu" nikad neće značiti mnogo.
    A ono o crkvi, je u današnje vreme potrebno reći i naglašavati, jer se crkva poistovećuje sa institutom za vršenje usluga, a ne službi. Pa ako treba da se uči narod na nivou sedmogodišnjaka, onda će se učiti na tom nivou. Sve je u obrazovanju, pa i napredak Srbije.

    Po tebi je i rimski papa pravoslavac...
    Ova poruka su odgovor na Yossarionove reči...
    Sorry, trebao sam preko citata, al sam kasno reagovao
    Poruku je izmenio Mish, 11.01.2008 u 00:26 Razlog: spojene uzastopne poruke

  5. #95

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Nemojmo zaboraviti da su sveštena lica obični ljudi kao ti i ja.Takodje čemu toliko osudjivanje?Znaš li,recimo da monasi ne poseduju nikakvu imovinu,osim svog imena i mantije?A oni koji su posedovali bilo kakav imetak pre monašenja,odrekli su se istog.
    Prvo: stavljanje popova i monaha u isti kontekst je klasicno mesanje frogsova and grandmadersa (by Vuk Draskovic ), tako da o tome nije potrebno trositi reci.

    Drugo: ne, oni nisu obicni ljudi. Barem ne bi trebalo. Izabrali su profesiju koja nije obicna - kao tvoja ili moja. Oni treba da su nesto na sta treba da se ugledamo, a ne nesto od cega cemo okretati glavu. I zato toliko osudjivanje.

  6. #96

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Prvo: stavljanje popova i monaha u isti kontekst je klasicno mesanje frogsova and grandmadersa (by Vuk Draskovic ), tako da o tome nije potrebno trositi reci.

    Drugo: ne, oni nisu obicni ljudi. Barem ne bi trebalo. Izabrali su profesiju koja nije obicna - kao tvoja ili moja. Oni treba da su nesto na sta treba da se ugledamo, a ne nesto od cega cemo okretati glavu. I zato toliko osudjivanje.
    ..pa zašto da ne spomenemo i monahe?i oni prpadaju SPC,a ako ti je stvarno toliko stalo da osudjuješ...neka ti je Bog u pomoći...

  7. #97

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ


    "nevernici" nisu protiv vernika nego protiv onih koji pokushavaju da veru nametnu .Okreni se malo pa pogledaj koliko je crkva ushla u politiku i na taj nacin i onima koji nisu vernici postavlja obelezja vernika.Kao shto nije valjala komunisticko meshanje u crkvu tako sad ne valja ni ovo crkveno meshanje u politiku.Jednostavno da bi neko verovao ne treba mu crkva ali ako bash hoce ok to je njegova stvar ali ako crkva pkushav da se ugura u svakodnevni zivot svih nas onda je normalno da to izaziva otpor i shto je pritisak jaci otpor je ekstremniji.

  8. #98

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat lawner kaže: Pogledaj poruku

    "nevernici" nisu protiv vernika nego protiv onih koji pokushavaju da veru nametnu .Okreni se malo pa pogledaj koliko je crkva ushla u politiku i na taj nacin i onima koji nisu vernici postavlja obelezja vernika.Kao shto nije valjala komunisticko meshanje u crkvu tako sad ne valja ni ovo crkveno meshanje u politiku.Jednostavno da bi neko verovao ne treba mu crkva ali ako bash hoce ok to je njegova stvar ali ako crkva pkushav da se ugura u svakodnevni zivot svih nas onda je normalno da to izaziva otpor i shto je pritisak jaci otpor je ekstremniji.
    Црква, као и било које друго "удружење грађана" или "НВО" има право да се меша у друштвени живот као и свака друга.
    А којекакви Чедисти нам натурају стално ставове којекаквих педерских организација, које смеју да се мешају у све, док Црква не сме. Није него.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #99

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    ..pa zašto da ne spomenemo i monahe?i oni prpadaju SPC,a ako ti je stvarno toliko stalo da osudjuješ...neka ti je Bog u pomoći...
    Ako ne razumes razlog zasto ne treba da pominjemo ljude koji su najiskrenije svoj zivot posvetili Bogu i zive najskromnije moguce naspram ovih debelih bradonja, ja ne mogu da ti pomognem, sorry...

    E dok bude pomagao svojim sluzbenicima na isturenom odeljenju za sve njihove grehove, to ce mu oduzeti mnooogo vremena...moje osudjivanje njih je zrnce. Sitnica.

    Na koju smatram da imam puno pravo.

    Zbog sopstvenog nacina zivota.

  10. #100

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ako ne razumes razlog zasto ne treba da pominjemo ljude koji su najiskrenije svoj zivot posvetili Bogu i zive najskromnije moguce naspram ovih debelih bradonja, ja ne mogu da ti pomognem, sorry...

    E dok bude pomagao svojim sluzbenicima na isturenom odeljenju za sve njihove grehove, to ce mu oduzeti mnooogo vremena...moje osudjivanje njih je zrnce. Sitnica.

    Na koju smatram da imam puno pravo.

    Zbog sopstvenog nacina zivota.
    ...kako god,tvoja volja...al zar ne misliš kako je lako,sedeti ispred kompa i kuckati,samo kritikovati,i osudjivati...zrnce,sitnica jel da?..i ono što sam ja shvatila,je to da samo u smeru tvojih razloga i iskustava treba da teče tema?
    Poruku je izmenio duga12, 13.01.2008 u 15:15

  11. #101

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    ...kako god,tvoja volja...al zar ne misliš kako je lako,sedeti ispred kompa i kuckati,samo kritikovati,i osudjivati...zrnce,sitnica jel da?..i ono što sam ja shvatila,je to da samo u smeru tvojih razloga i iskustava treba da teče tema?
    Jeste, jako je lako, mnogo je teze reci to nekome u lice...sto sam, recimo, ja uradio...vise puta.

    Evo, razvijaj temu u kom god pravcu hoces, uopste nemam nameru da ti se mesam u razvitak...

  12. #102

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Читам ову тему и видим пуно беса у људима који пишу. БЕСОВИ су браћо рогатог работа.

    Ево пар речи св. Николаја Жичког:



    Поштујте браћо, свештенике своје. Они су слуге Христове и представници апостола Христових. Њихова је служба тешка, њихова одговорност пред Богом огромна. Они се моле Богу за све нас. Они својим рукама и молитвама припремају св. причешће, којим се ви са Богом сједињујете. Они вас дочекују кад се рађате, они вас испраћају кад умирете. Они за вас Богу одговарају.
    Свети Сава је рекао: "Ако је поп грешан, молитва његова није грешна". Не осуђујте свога свештеника, не ружите га, не гоните га. За своје грехе он ће одговарати Богу више него ли ви за своје, јер је свештеник Бога живога. Ако је свештеник грешан, поштуј га и поштовањем ћеш га застидети и он ће се поправити. Ако ли га осуђујеш и ружиш, он ће постати још гори. Поштујте браћо, свештенике
    своје.


    Ето, ако барем неком помогне да смири душу своју, донећу вам још лепих речи. Помози нам Боже, када ми сами себи незнамо помоћи !!!!!!!

  13. #103

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Nisam siguran dali će svi razumeti ovaj gore tekst, meni je to već odavno jasno. Ali protivnici SPC i sveštenstva će ovo iskoristiti za druge priče, ali ova poruka je ipak upućena samo vernicima.
    In vinas veritas

  14. #104

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat NIKNIK kaže: Pogledaj poruku
    Читам ову тему и видим пуно беса у људима који пишу. БЕСОВИ су браћо рогатог работа.

    Ево пар речи св. Николаја Жичког:



    Поштујте браћо, свештенике своје. Они су слуге Христове и представници апостола Христових. Њихова је служба тешка, њихова одговорност пред Богом огромна. Они се моле Богу за све нас. Они својим рукама и молитвама припремају св. причешће, којим се ви са Богом сједињујете. Они вас дочекују кад се рађате, они вас испраћају кад умирете. Они за вас Богу одговарају.
    Свети Сава је рекао: "Ако је поп грешан, молитва његова није грешна". Не осуђујте свога свештеника, не ружите га, не гоните га. За своје грехе он ће одговарати Богу више него ли ви за своје, јер је свештеник Бога живога. Ако је свештеник грешан, поштуј га и поштовањем ћеш га застидети и он ће се поправити. Ако ли га осуђујеш и ружиш, он ће постати још гори. Поштујте браћо, свештенике
    своје.


    Ето, ако барем неком помогне да смири душу своју, донећу вам још лепих речи. Помози нам Боже, када ми сами себи незнамо помоћи !!!!!!!
    ...ja bas i nesto nisam razumeo...kako moze covek koji je gresan da se moli za nekoga i da mu molitva nije gresna?
    ...ako mu ukazem da je gresan,bice jos gori?
    ...da li treba samo gresne popove da postujemo?Ili je svakome dato za pravo da bude gresan,a mi ga moramo postovati?
    ...mislim...nekako mi ne ide sve ovo...zivot me je naucio da prema onom koji je dobar prema meni,ja budem jos 3 puta bolji prema njemu...ko je stoka i olos ljudski,njega udaram u glavu...mozda je moja filozofija pogresna...neka mi neko objasni...
    ...hell ain't a bad place to be......

  15. #105

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...ja bas i nesto nisam razumeo...kako moze covek koji je gresan da se moli za nekoga i da mu molitva nije gresna?
    ...ako mu ukazem da je gresan,bice jos gori?
    ...da li treba samo gresne popove da postujemo?Ili je svakome dato za pravo da bude gresan,a mi ga moramo postovati?
    ...mislim...nekako mi ne ide sve ovo...zivot me je naucio da prema onom koji je dobar prema meni,ja budem jos 3 puta bolji prema njemu...ko je stoka i olos ljudski,njega udaram u glavu...mozda je moja filozofija pogresna...neka mi neko objasni...
    Ako nekog osudjuješ,zbog njegovih grešaka biće još gori,ne ako mu ukažeš na njegove greške,sveštenike i monahe treba poštovati,al pre nego se setimo tudjeg greha,treba se setiti i svoga,svaka iskrena molitva nalazi put do Boga,koliko god da je neko grešan.Često imam priliku da čujem kad neko kaže:neću u crkvu,taj sveštenik je ovakav,ili onakav...ja ne idem zbog toga u crkvu,a svako će odgovarati prema svojim delima.

Strana 7 od 22 PrvaPrva ... 5678917 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 11:32
  2. Застава Срема
    Autor FlekicaSkupusom u forumu Srem
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 04.01.2014, 20:05
  3. Вук Јеремић
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 17.10.2011, 14:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •