Мржња и нетрпељивост према СПЦ - Strana 10
Strana 10 od 22 PrvaPrva ... 8910111220 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 136 do 150 od ukupno 318
  1. #136

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat Petar II kaže: Pogledaj poruku
    Ako neko želi da se malo bolje upozna sa činjenicama o napadima
    na SPC na Srbski narod, kako je i kada djelovao Vatikan, kako je
    izazivao ratove i zbog čega,..., jedan dio podataka o djelovanju
    Vatikana može da se nađe u knjizi ,,Opus dei,, autora Smilje
    Avramov.

    Zar Da Vinčijev Kod nije već dovoljno važnosti pridao ovoj sekti?
    _________Una16

  2. #137

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Nije to sekta, to je tajna organizacija koju je osnovao Vatikan
    da obavlja prljave poslove za navedenog, i da se nikako ne dovodi
    u vezu sa Vatikanom, no svijet je mali, pa se sve sazna.

    Da Vinčijev kod ja obradio jedan ,,šaraf,, iz opusa djelovanja te
    organizacije, koja usput rečeno nije jedina, gospođa Avramov je
    obradila nekoliko ,,šarafa,, , drugi autori i analitičari pedesetak,
    a hiljadu ,,šarafa,, iza koji stoji Opus dei i druge organizacije nije
    obrađeno.

  3. #138

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Није хришћанин онај који мрзи другог човека, па тако ни онај који мрзи СПЦ. Критике су нешто друго. Мудар је онај човек, који је правовремено самокритичан. У чему СПЦ треба да буде самокритичан није моје да одлучим, јер нисам православне вере, а није ни честито. Сама СПЦ треба то да увиди, и то по реакцијама не народа него верника (јер се слажем са једним скоријим коментом о томе да вере не треба да буду националне).
    Друга је тема, али је "Да Бинчијев код" пун измишљотина, и по жанру је роман. За писца је изненађење било што му је роман тако велики успех доживео. Оно о "Опус Деи" организацији није из поузданог извора. Пуни смо таквих књига, а ниједан писац који такве књиге пише није академик. Па не би требало судити религије по незначајним писцима и њиховим књигама.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  4. #139

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Друга је тема, али је "Да Бинчијев код" пун измишљотина, и по жанру је роман. За писца је изненађење било што му је роман тако велики успех доживео. Оно о "Опус Деи" организацији није из поузданог извора. Пуни смо таквих књига, а ниједан писац који такве књиге пише није академик. Па не би требало судити религије по незначајним писцима и њиховим књигама.

    Fikcija ili ne, koliko je miliona ljudi pročitalo knjigu?
    Sjajna reklama. Odličan korak.
    No...i po pitanju sekte i po pitanju SPC-a, Vatikana itself...mi smo tek sitne ribe u moru plavom...
    _________Una16

  5. #140

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Ne znam na koga se misli da trenutno mrzi ili ne trpi SPC?
    Mislim da to nisu druge crkve, religije, jer one se ne osećaju ugroženima od SPC. SPC ima velik uticaj samo u Srbiji, Crnoj Gori i BiH-u. Skroz mali uticaj u okolnim državama.
    Mrzeti crkvu je glupo i besmisleno. To niko ne radi.
    Dali neko zbog ličnih razloga mrzi nekog sveštenika ili činovnika SPC, to je drugo pitanje. Ako se negde pojavi netrpeljivost prema SPC od strane "drugačije" grupe ljudi (bilo po veri ili naciji) to je rezultat toga da oni ne gledaju na SPC kao svoje (loše misionarstvo SPC), ili kao na prijateljsku crkvu, religiju (loš ekumenizam, i diplomatija SPC).
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  6. #141

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    SPC je sama kriva za sve kritike i napade na sebe, zbog svog mešanja u zemaljske stvari koje je se ne tiču (ima i zemaljskih koje je se tiču, no ja o tim i ne govorim). Kako iko ko stvarno i potpuno veruje može da ima poverenja u SPC kada je ona toliko hulila i kada je, umesto da posrnulima pruži ruku i izvuče ih iz blata, ona samo legla kraj njih u blato?

    Ne znam. Rodio sam se kao pravoslavac i mislim da sam to i dalje, ali ne verujem da ću se ikada vratiti među pastvu SPC.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  7. #142

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    SPC je sama kriva za sve kritike i napade na sebe, zbog svog mešanja u zemaljske stvari koje je se ne tiču (ima i zemaljskih koje je se tiču, no ja o tim i ne govorim). Kako iko ko stvarno i potpuno veruje može da ima poverenja u SPC kada je ona toliko hulila i kada je, umesto da posrnulima pruži ruku i izvuče ih iz blata, ona samo legla kraj njih u blato?
    Чисто злонамерно пљување без иједног аргумента. Управо пример онога о чему сам говорио у почетном посту ове теме... најцрња пропаганда и пљување које се проширило у народу...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  8. #143

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Чисто злонамерно пљување без иједног аргумента. Управо пример онога о чему сам говорио у почетном посту ове теме... најцрња пропаганда и пљување које се проширило у народу...
    Zašto se patrijarh izjašnjava o tome da li Srbija treba ili ne treba da ide u Evropu? Zašto je jedareda pozivao mlade da izađu na izbore?

    Zašto se Filaret slika sa puškom? Zašto štrajkuje glađu na onoj novostvorenoj granici, pritom pozivajući novinare da ga uslikavaju, ističući natpis ŠTRAJK GLAĐU, a:
    1) štrajk je vrsta agresije, i prema sebi, i prema onom protiv koga je štrajk usmeren, te nije hrišćanski;
    2) on može da se moli, za sebe (mada bi po Hristu trebalo i za svoje neprijatelje), i to u tajnosti, bez isticanja parola i naočigled tv-gledalaca i novino-čitalaca.

    Zašto je Artemije u svim pregovaračkim timovima vezanim za Kosovo, timovima sastavljenim od političara i koji se bave politikom?

    Zašto Amfilohije drži politički miting na sahrani Zorana Đinđića?

    Zašto toliki sveštenici na prostorima koji su bili zahvaćeni ratom drže antisemitske i antiunijatske govore, neki od njih predvode juriše? Sinod je većinu vremena u kom se ratovalo pozivao samo na jedinstvo srpskog naroda (jedinstva u čemu?!), a niko od njih da pozove na odlaganje oružja.

    Da ne povlačim sad slučaj 'Pahomije'.

    Eto, nadam se da ćeš bar nešto od navedenog prihvatiti kao argument.

    P. S. Ne mrzim SPC, samo joj ne verujem.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  9. #144

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Zašto se patrijarh izjašnjava o tome da li Srbija treba ili ne treba da ide u Evropu? Zašto je jedareda pozivao mlade da izađu na izbore?
    Јел то ради?
    Ако ради, нема разлога да не изнесе свој и став Цркве у вези битних друштвених питања.

    Zašto se Filaret slika sa puškom? Zašto štrajkuje glađu na onoj novostvorenoj granici, pritom pozivajući novinare da ga uslikavaju, ističući natpis ŠTRAJK GLAĐU, a:
    Зашто да се не слика?
    Штрајкује глађу због тога што му тзв. црногорска држава није дозвољавала да посећује своје вернике.

    1) štrajk je vrsta agresije, i prema sebi, i prema onom protiv koga je štrajk usmeren, te nije hrišćanski;
    Па добро, можда владика није упућен у хришћанство тако добро као ти па не зна да то није хришћански... пиши Синоду да укине ове силне постове, све је то агресија. Штрајк агресија... која логика...

    2) on može da se moli, za sebe (mada bi po Hristu trebalo i za svoje neprijatelje), i to u tajnosti, bez isticanja parola i naočigled tv-gledalaca i novino-čitalaca.
    То си ти одлучио?
    И није се борио за себе.

    Zašto je Artemije u svim pregovaračkim timovima vezanim za Kosovo, timovima sastavljenim od političara i koji se bave politikom?
    А што да не буде?

    Zašto Amfilohije drži politički miting na sahrani Zorana Đinđića?
    Чувена ЛДП теза.

    Zašto toliki sveštenici na prostorima koji su bili zahvaćeni ratom drže antisemitske i antiunijatske govore, neki od njih predvode juriše? Sinod je većinu vremena u kom se ratovalo pozivao samo na jedinstvo srpskog naroda (jedinstva u čemu?!), a niko od njih da pozove na odlaganje oružja.
    Какве антисемитске говоре, па још "толики свештеници"??!!?? Као што рекох, маса лажи и безочног клеветања.
    Какве црне антиунијатске говоре? Свако паметан би држао антиунијатске говоре, само ми није јасно одакле ти то.
    "Предводе јурише"??? Безочно клеветање и измишљање...
    Наравно да нису позивали на полагање оружја кад је то оружје бранило Србе. Али су зато позивали на мир.
    Јединство у одбрани народа.

    Da ne povlačim sad slučaj 'Pahomije'.
    Баш ме чуди.

    Eto, nadam se da ćeš bar nešto od navedenog prihvatiti kao argument.
    Тешко.

    P. S. Ne mrzim SPC, samo joj ne verujem.
    ЛДП кухиња...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  10. #145

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Zašto se patrijarh izjašnjava o tome da li Srbija treba ili ne treba da ide u Evropu?
    Patrijarh Pavle je neko ko ne zaslužuje,da se na ovakav način spominje njegovo ime,za njega se zna ko je,za tebe se ne zna.

    Na sva ostala pitanja,već ti je odgovoreno.

  11. #146

    08 Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    I ja mislim da je klasican primer netrpeljivosti...prema mojoj malenkosti ...

    Vidi Duzo, sto se narkomana tice, ono je bio vic (znas, vic - obicno izmisljena prica koja ima za cilj da zasmeje onoga ko je cuje, bez ikakvih dubljih pretenzija), tako da nema potrebe da siris temu na daleke horizonte.

    Dejan Brkic, Bozidar Urosevic, Miroslav Stankovic, Dusan Nadrljanski...jel' ti sad lakshe? Ako ti nesto znachi, mogu i opshirnije o svakom ponaosob...

    Hajde brate prosiri malo i ne pisi imena i prezimena bez blizeg odredjenja,jer cu da te ganjam za uvredu.Naime i ja sam Dusan Nadrljanski a veze nemam sa ovim,pronasao sam na Google svoje ime,pa se ovde uclanio,da te zamolim da kao sto si i obecao,o svakom ponaosob malo vise napises,jer grdna je bruka tek tako pisati.Nisam ti ja brate pevac ili glumac,pa da mi treba negativna reklama.Zato te molim da se javno izvinis svim Dusanima Nadrljanski(u mom mestu ih je 5),pa lepo odradis posao do kraja. Pozdrav Dusan

  12. #147

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Naročito mi smetaju oni koji izjednačavaju nacionalni i religijski identitet. Protiv učenja i dogme nemam ništa .P. S. Ne mrzim SPC, samo joj ne verujem.
    Zašto je Artemije u svim pregovaračkim timovima vezanim za Kosovo, timovima sastavljenim od političara i koji se bave politikom?
    Zašto Amfilohije drži politički miting na sahrani Zorana Đinđića?
    Ja sam skupio sve na gomilu, ali mogao sam mirne duše sve gluposti koje ste napisali da citiram, ali bi bilo preglomazno.
    Država Srbija je zemlja većinskog Srpskog Pravoslavnog naroda. Nacionalnost i verski idenditet su jedno te isto za prave Srbe, i zato ih treba izjednačavati.
    Ne mrzi SPC, samo joj ne veruje!? Pa ko te tera na to, vera je zasnovana(u Pravoslavlju), na dobrovoljnosti i samo na dobrovoljnosti. O Artemiju: zato što je sastavni deo nacionalnog i verskog idenditeta svakog Srbina.
    O Amfilohiju: jel to zbog onoga "ko se mača lati, od mača pogine". Ako je nešto pogrešio, objasnite!
    Pričajući isprazne priče zbog pomodarskog: napadni Srbiju i pravoslavlje, zaboravljate na jednu činjenicu; da pravoslavlje traje od početka nove ere. Šta mislite da ste prvi ili poslednji koji ga napadate, to sigurno znate da niste.
    Kada shvatite da se čovek prilagođava veri i Bogu, a ne vera čoveku, onda će te videti ispraznost svih vaših priča!

  13. #148

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Zašto je Artemije u svim pregovaračkim timovima vezanim za Kosovo, timovima sastavljenim od političara i koji se bave politikom?
    Zašto Amfilohije drži politički miting na sahrani Zorana Đinđića?
    Ja sam skupio sve na gomilu, ali mogao sam mirne duše sve gluposti koje ste napisali da citiram, ali bi bilo preglomazno.
    Država Srbija je zemlja većinskog Srpskog Pravoslavnog naroda. Nacionalnost i verski idenditet su jedno te isto za prave Srbe, i zato ih treba izjednačavati.
    Ne mrzi SPC, samo joj ne veruje!? Pa ko te tera na to, vera je zasnovana(u Pravoslavlju), na dobrovoljnosti i samo na dobrovoljnosti. O Artemiju: zato što je sastavni deo nacionalnog i verskog idenditeta svakog Srbina.
    O Amfilohiju: jel to zbog onoga "ko se mača lati, od mača pogine". Ako je nešto pogrešio, objasnite!
    član 44 Ustava Republike Srbiije:

    Crkve i verske zajednice su ravnopravne i odvojene od države.
    Crkve i verske zajednice su ravnopravne i slobodne da samostalno uređuju svoju unutrašnju organizaciju, verske poslove, da javno vrše verske obrede, da osnivaju verske škole, socijalne i dobrotvorne ustanove i da njima upravljaju, u skladu sa zakonom.

    Ne vidim ja tu nigde da mogu da se bavi politikom, a kamoli da treba, možda nisam obrisao naočare.
    Poruku je izmenio BaneK, 18.03.2008 u 07:25

  14. #149

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat BaneK kaže: Pogledaj poruku
    član 44 Ustava Republike Srbiije:

    Crkve i verske zajednice su ravnopravne i odvojene od države.
    Crkve i verske zajednice su ravnopravne i slobodne da samostalno uređuju svoju unutrašnju organizaciju, verske poslove, da javno vrše verske obrede, da osnivaju verske škole, socijalne i dobrotvorne ustanove i da njima upravljaju, u skladu sa zakonom.

    Ne vidim ja tu nigde da mogu da se bavi politikom, a kamoli da treba, možda nisam obrisao naočare.
    Једна од максима слободног демократског друштва је да је дозвољено све што није забрањено. У тоталитарним државама је забрањено све што није изричито дозвољено.
    Устав прописује извесне ствари, оно што не уређује и не забрањује не треба изричито да дозволи.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #150

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Једна од максима слободног демократског друштва је да је дозвољено све што није забрањено. У тоталитарним државама је забрањено све што није изричито дозвољено.
    Устав прописује извесне ствари, оно што не уређује и не забрањује не треба изричито да дозволи.
    Zar pored svega navedenog treba staviti da se crkvama zabranjuje da vode politiku, ne razumem. Stvar je u tome što time ne treba da se bave, ne zbog toga što je zabranjeno ili nedopušteno, već zato što to jednostavno ne treba da rade. Srbija je sekularna država, tj. tome treba da stremi, a to piše i u Ustavu, al' tema nije Ustav.

Strana 10 od 22 PrvaPrva ... 8910111220 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 11:32
  2. Застава Срема
    Autor FlekicaSkupusom u forumu Srem
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 04.01.2014, 20:05
  3. Вук Јеремић
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 17.10.2011, 14:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •