Мржња и нетрпељивост према СПЦ - Strana 14
Strana 14 od 22 PrvaPrva ... 41213141516 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 196 do 210 od ukupno 318
  1. #196

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Treća: koja čini skup svih otpadaka, bez identiteta i realnosti prema životu, vešto pokušavajući(ili nevešto), da u cilju postizanja što veće veličine u svojim očima, i drudeći se da budu IN, kao u modi, lupetaju sve i svašta, neretko ispoljavaju svoje najružnije i najpodlije osobine, ogoljujući svoju duhovnu bedu do srži.
    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Pravi vernici, ma koje vere, se neponašaju na taj način, već poštuju različitost veroispovesti gledajući u druge kao u ljude od krvi i mesa, i maksimalno poštujući njihova opredeljenja, sa maksimalnom tolerancijom i razumevanjem.
    Ateisti, neverujući neulaze u takve situacije i polemike, i takođe poštuju opredeljenje da neko veruje a neko ne.
    Oprostite, ali pravi vernici nikad ne bi drugog čoveka nazvali otpatkom.
    Da li ovde oni koji ne iskazuju elementarno poštovanje prema čoveku, pojedincu, nešto govore i mržnji i netrpeljivosti prema instituciji? Da li je to primer uvažavanje različitosti?

    Neki bi ovo nazvali licemerjem.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #197

    Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Lupetanje? Evo ti lupetanje...
    Ево покушавам да се сетим кад си ти написао нешто не паметно, само смислено на овом форуму, и не могу...

    Морибе, свака част за пост.

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Oprostite, ali pravi vernici nikad ne bi drugog čoveka nazvali otpatkom.
    Da li ovde oni koji ne iskazuju elementarno poštovanje prema čoveku, pojedincu, nešto govore i mržnji i netrpeljivosti prema instituciji? Da li je to primer uvažavanje različitosti?

    Neki bi ovo nazvali licemerjem.
    Мржња и напади рађају нетрпељивост и одбрану.
    Најчешће они који мрзе било шта што је другачије од њих (овде не мислим на тебе) критикују хришћане да нису довољно хришћани.
    Можда Мориб није довољно хришћанин да воли своје непријатеље. Ако неко нема право да му то замера, то су они који пљују и мрзе све што није у складу с оним што им је њихов гуру рекао.
    Poruku je izmenio Mish, 17.04.2008 u 23:15 Razlog: spojene uzastopne poruke
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  3. #198

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    @yossarian
    Koliko ja znam SPC je institucija. I to takva da joj je organizacija i način funkcionisanja čak predmet izučavanja u menadžmentu i logistici. Dovoljno moćna da se odupre mržnji i netrpeljivosti i promeni svoj imidž u društvu. Pitanje je da li to smatra potrebnim.
    No, ako neko napada instituciju (ne vernike, pojedinačno) da li kao odgovor treba biti kontranapad na pojedinca? I da li ste sigurni da svi koji napadaju SPC jesu ateisti?
    Ne, cilj ne može pravdati sredstvo. Mislim, može, ali onda to onda najpre govori nešto o onom ko se za tim povodi.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #199

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    @yossarian
    Koliko ja znam SPC je institucija. I to takva da joj je organizacija i način funkcionisanja čak predmet izučavanja u menadžmentu i logistici. Dovoljno moćna da se odupre mržnji i netrpeljivosti i promeni svoj imidž u društvu. Pitanje je da li to smatra potrebnim.
    А шта је закључак? Да би СПЦ могла да се брани да хоће, али ето неће, и ок је да се пљује по њој? Ми којима то смета не треба да кажемо шта мислимо?
    Иначе, колико ја знам, и ЦИА је институција. И то каква...

    No, ako neko napada instituciju (ne vernike, pojedinačno) da li kao odgovor treba biti kontranapad na pojedinca? I da li ste sigurni da svi koji napadaju SPC jesu ateisti?
    Зависи како дефинишемо напад на појединца. Јер напад на СПЦ није само напад на институцију, то је истовремено, по мени, ширење верске мржње, према одређеним уверењима, институцији али и према верницима.
    Свако има право да се не слаже са било чијим погледима. Свако има право и да изнесе своје мишљење о било чему. Али не мислим да постоји и правода се вређа и мрзи. Штавише, то је и кривично дело.
    И сматрам да ми који се не слажемо са нечијим гледиштима такође имамо право да изнесемо своје мишљење. Посебно ако се ради о верској мржњи упереној према нама и Цркви коју сматрамо својом.

    Ne, cilj ne može pravdati sredstvo. Mislim, može, ali onda to onda najpre govori nešto o onom ko se za tim povodi.
    Ако већ причамо о лицемерју, на толеранцију се највише позивају они који највише мрзе, који политичке противнике пореде са животињама, болестима, нижом врстом... кад им то одговара.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #200

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Oprostite, ali pravi vernici nikad ne bi drugog čoveka nazvali otpatkom.
    Da li ovde oni koji ne iskazuju elementarno poštovanje prema čoveku, pojedincu, nešto govore i mržnji i netrpeljivosti prema instituciji? Da li je to primer uvažavanje različitosti?

    Neki bi ovo nazvali licemerjem.
    Moje svrstavanje se odnosi realno na one koji mrze i izražavaju netrpeljivost prema SPC, opis njihovih karaktera, a ne moja mržnja i netrpeljivost prema njima, dali si ti to razumela ili ne to je stvar tvog saznanja i razumevanja!

    U svim kategorijama pa i u društvu postoji otpad, društveni otpad, što neznači da ja taj otpad mrzim, već ga razumem, zašto je takav, jer tema nije bila zašto se stvorio taj deo koji mrzi, pljuje i nerazume, pa nemam potrebe o tome da pišem.
    In vinas veritas

  6. #201

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Samo institucija može da gradi svoj imidž. I da ga ruši. Pitanje koji put je odabrala.
    Naravno da svako može da ima svoje mišljenje, pa bilo ono Za ili Protiv.
    Gospodo, ako poštujete SPC slobodno je branite i ukazujte na pogrešne stavove onih drugih u vezi SPC. Ali ne napadajte čoveka. Nije hrišćanski. Nije ljudski.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #202

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Otpadak u totalitarnim režimima je bio svako ko, pokrenut slobodarskom mišlju, taj režim kritikuje. Otpadak od crkve je svako ko iznese i najmanju kritiku njenih kanona koje su uspostavili crkveni poglavari, dakle ljudi (ne Bog), dakle oni koji umeju i da pogreše. Toliko propisa, koji se odnose na svakodnevni život vernika, je donela crkva, da i po zakonu verovatnoće raste mogućnost greške i donošenja neispravnog propisa. Ali onaj ko bilo šta kaže o tim propisima ne smatra se kritičarem ljudskih pravila, već bogohulnikom, nevernikom - otpatkom.

    Postoji nešto što se zove konvencionalni vernik. To je onaj ko se krsti na rođenju, ko redovno odlazi u crkvu, ko slavi Božić, Vaskrs, slavu, sve onako kako je propisano, ko izgovara Očenaš pred svaki obrok i pred spavanje, ko nosi raspeće oko vrata... Nije bitno što čini zlo, što je malodušan, što mu je profit jedini motiv u životu, što bi ubio brata za ar zemlje, što onog ko u ovim surovim vremenima nije umeo da muti i da se snađe naziva budalom, a onome s kim se ne slaže govori da je poluartikulisani kreten. Nije bitno što kaže da su npr. Cigani sami krivi zbog svog socijalnog položaja i što se baca kamenjem na njih, ili im udeljuje pokvarena jaja. Nije bitno što je nečovek dok god on nedeljom navraća u crkvu i bestidno ljubi Bogorodicinu ikonu, jer crkva će reći da je on ispravan.
    Postoji, međutim, i nešto što se zove hristonosac. Hristonosac ne može da bude neko kome su strane reči iz Hristove Besede na gori. Može da nikada ne prekorači prag crkve, ali ako je čovek, ako je dobročinitelj, ako se moli u tajnosti za sebe i za druge, ako poštuje bolje od sebe, ako pomaže ubogije od sebe, bliži je Bogu nego konvencionalni vernik. A crkva ipak neće reći da je ispravan.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  8. #203

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Samo institucija može da gradi svoj imidž. I da ga ruši. Pitanje koji put je odabrala.
    Ово је на граници да буде увредљиво. Као да не знамо како имиџ може да се прави и да се руши, ко све то може да ради. Може малтене свако ко има знање и новац. Екстремни пример је Јозеф Гебелс, мање познати али не мање одвратни су рецимо ПР агенције Рудер и Фин, комунистички агитпропови, данашње паблик рилејшнс агенције...
    И онда некоме против кога се уз помоћ доброг новца и најмоћнијих организација води кампања пуна мржње и деструктивности кажеш да "само он сам може да гради свој имиџ и да га руши". Окривљавање жртве 1/1. Као да Јеврејима кажеш да су сами криви јер имају велике носеве и клемпаве уши.

    Naravno da svako može da ima svoje mišljenje, pa bilo ono Za ili Protiv.
    Gospodo, ako poštujete SPC slobodno je branite i ukazujte na pogrešne stavove onih drugih u vezi SPC. Ali ne napadajte čoveka. Nije hrišćanski. Nije ljudski.
    Нисам те нешто видео да си нас бранила од њих као што њих браниш од нас.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #204

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Samo institucija može da gradi svoj imidž. I da ga ruši. Pitanje koji put je odabrala.
    Naravno da svako može da ima svoje mišljenje, pa bilo ono Za ili Protiv.
    Gospodo, ako poštujete SPC slobodno je branite i ukazujte na pogrešne stavove onih drugih u vezi SPC. Ali ne napadajte čoveka. Nije hrišćanski. Nije ljudski.
    Ako postoje oformljene instirucije koje nemaju za cilj, humanost, toleranciju i razumevanje, a tu instituciju čine ljudi koji rade u njoj, nije li opravdano reći realno kakvo je njihovo ponašanje i cilj?

    Ujedno tu je i prateća grupa navijača, pogrešno ili nikako upućenih, pa je prava istina često vrlo bolna za njih, dok je za one koji ukazuju na to jedan normalni čin ukazivanja na nešto što nije uredu, bez cilja da se nanese uvreda.
    Dali je uvreda reći lopovu da je lopov?
    In vinas veritas

  10. #205

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    @ Yossarian
    Ja uopšte ne bih čak ni pomislila da Jevreji imaju velike noseve i klempave uši. Samim tim ne bih rekla ni da su sami krivi za to. Poređenje je smešno, neumesno i za Jevreje uvredljivo.

    Ne branim ja nikog. Zapravo, , mislim da ipak branim vernike, prave vernike. One koji daju maksimum u građenju pozitivnog stava prema religiji i SPC.
    I koji su, nažalost, očigledno u senci onih "vernika" koji svojom verom manipulišu u ime "viših ciljeva".

    Da li možemo očekivati da nema mržnje i netrpeljivosti prema instituciji koja pod svoje okrilje prima i takve?

    A sada moram udaviti sa jednom pričom.
    Čovek kojeg poznajem i koga smatram pravim vernikom to je bio i kad baš nije bilo "moderno" biti vernik. Od uvek mu se u kući slavila slava i popa je bio za slavu u kući. Uvek je stizao u isto vreme. I dobijao je uvek isto: 100 nemačkih maraka.
    Došla su druga vremena, i popovima sinulo, smešilo im se više posla i više novaca. I jedne godine nema pope u "njegovo" vreme sa obrazloženjem: Mnogo se izvinjava, imao je mnogo posla, morao je da ide kod nekih mnogo bitnih ljudi,... ali stiće i kod starog znanca sutra.
    Svečar reče "malo sutra".
    I dalje je vernik. I dalje slavi slavu. Ali ne poštuje popove i SPC.

    Da li takav čovek zaslužuje da dobije epitet otpadnika?
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  11. #206

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Moje svrstavanje se odnosi realno na one koji mrze i izražavaju netrpeljivost prema SPC, opis njihovih karaktera, a ne moja mržnja i netrpeljivost prema njima, dali si ti to razumela ili ne to je stvar tvog saznanja i razumevanja!

    U svim kategorijama pa i u društvu postoji otpad, društveni otpad, što neznači da ja taj otpad mrzim, već ga razumem, zašto je takav, jer tema nije bila zašto se stvorio taj deo koji mrzi, pljuje i nerazume, pa nemam potrebe o tome da pišem.
    Fundamentalizam, težnja da svima nametnemo isto (svoje) mišljenje, da nema onih koji se razlikuju, ili, kako ih ti nazivaš, "otpada", da ceo svet bude hrišćanski, ili islamski, ili ateistički je ono što je najpogrešnije u svakoj religiji. Čim težiš da sve pretvoriš u ISTO, to znači da ne priznaješ DRUGAČIJE. Čim nekog ne priznaješ, ti poričeš njegovo pravo na postojanje, a ako to radiš, ne možeš reći da si tolerantan. Ako nisi tolerantan prema "otpadu", onda ne možeš reći da ga razumeš. A kada bi razumeo "otpad", shvatio bi da on ne mrzi, da samo kritikuje.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  12. #207

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat Bazarov kaže: Pogledaj poruku
    Otpadak u totalitarnim režimima je bio svako ko, pokrenut slobodarskom mišlju, taj režim kritikuje.
    Опет, свако ко се не слаже са данашњим врлим напредњацима и либералима се пореди са заосталошћу, болешћу, животињом, нижом расом... две Србије и тако то.

    Otpadak od crkve je svako ko iznese i najmanju kritiku njenih kanona koje su uspostavili crkveni poglavari, dakle ljudi (ne Bog), dakle oni koji umeju i da pogreše. Toliko propisa, koji se odnose na svakodnevni život vernika, je donela crkva, da i po zakonu verovatnoće raste mogućnost greške i donošenja neispravnog propisa. Ali onaj ko bilo šta kaže o tim propisima ne smatra se kritičarem ljudskih pravila, već bogohulnikom, nevernikom - otpatkom.
    Ма тако је, Црква је друга Легија странаца... ово нема везе с истином.

    Postoji nešto što se zove konvencionalni vernik.
    Postoji, međutim, i nešto što se zove hristonosac.
    И не постоји ништа између...

    A crkva ipak neće reći da je ispravan.
    Наравно да неће рећи да је добар верник. Да би неко био добар верник мора да се понаша као добар верник. Наравно да неко може бити добар човек а да није верник. Али тврдити да Црква не треба да поштује своје догме и да треба да је призна да је неко ко је добар човек уједно и добар верник, иначе дискриминише људе, то је бесмислица.
    Ако хоћеш да будеш добар верник, слушај Цркву.
    Ако нећеш, не мораш, ал немој да тврдиш да те Црква дискриминише јер се држи својих правила. Штавише, шизофрено ми је тражити од некога кога си одбацио да пређе преко тог одбацивања и признаје те као да се ништа није десило. Ако хоћеш да те Црква признаје као доброг верника (мада је ово и бесмислица, јер нема признања за доброг верника као за примерног војника), поштуј је. Ако одбациш Цркву, шта те брига шта Црква тврди о теби. Ни на шта те не присиљава.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  13. #208

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ако хоћеш да будеш добар верник, слушај Цркву.

    ...шта те брига шта Црква тврди о теби. Ни на шта те не присиљава.
    Posle sam ja kontradiktoran? Pa kako me ne prisiljava ako po tebi moram da slušam sve što mi kaže da bih bio vernik? I šta ako mi kaže da pođem u krstaški rat? Treba da poslušam, a?
    I tako je: može neko da bude dobar čovek, a da ne bude vernik, ali ne može da bude vernik ako nije dobar čovek.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  14. #209

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Bez namere da utičem na bilo čije mišljenje,zamolila bi kritičare,samo da mi objasne koja je svrha ovakvih kritika?

    Šta i ko dobija ili gubi time?

  15. #210

    Odgovor: Мржња и нетрпељивост према СПЦ

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Bez namere da utičem na bilo čije mišljenje,zamolila bi kritičare,samo da mi objasne koja je svrha ovakvih kritika?

    Šta i ko dobija ili gubi time?
    Smisao ove, kao i svake druge kritike, jeste da se utiče na poboljšanje onoga što je kritikovano. A poboljšanjem SPC dobijamo, mislim, svi. Gube samo oni kojima nesavršenosti crkve odgovaraju.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

Strana 14 od 22 PrvaPrva ... 41213141516 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.07.2015, 11:32
  2. Застава Срема
    Autor FlekicaSkupusom u forumu Srem
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 04.01.2014, 20:05
  3. Вук Јеремић
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 17.10.2011, 14:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •