Eurovision 2008. Belgrade - Serbia - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 70
  1. #46

    Odgovor: Eurovision 2008. Belgrade - Serbia

    sta znam.. valjda sam mnogo ocekivala.. ali bas je prosecno.. doduse, one razglednice su mi se jako svidele, kako predstavljaju zemlje koje nastupaju..

    pesme? pa sta znam.. Finci su mi bili extra, ostali u svom fazonu
    jako mi je drago sto je Laka prosao
    Poljska i ona barbika sto peva kao cudo.. mislim da ce nam bas ona biti glavni protivnik
    Rusija mi bas.. ne znam, ne fercera mi nikako..
    Grkinja? kad je pocela da trese, mislila sam da ce se raspasti mati moja
    drago mi je sto su Rumuni prosli..
    a Irci? sta sve ljudi nece smisliti..

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku

    Jos se pitam otkad Izrael, Azerbejdzan i Armenija pripadaju Evropi. Mislim znam da ih i u sportu trpaju u Evropu, ali...
    otprilike.. 'ajde kad je najavljen Izrael i Jermenija, jos i svarim, najavljivano je i ranije.. ali Azerbejdzan? pa mogli smo i Nikaragvu uvrstiti, nije jako daleko

    strasan shit sto je Nole upao.. ne vidim razlog, mislim, kao da je bio usput.. nema poente.. istim silama su mogli zvati i Divca ili Vanju Grbica jbt
    volim aj Noleta, ali je ovo previse..
    voditelji? nauceno napamet, ali gde nije Boze moj..

    i da.. samo ova publika moze da vice "Uuuuaaa" kad se pesma zavrsi
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  2. #47

    Odgovor: Eurovision 2008. Belgrade - Serbia

    Dastin bez finala, ovacije za Laku



    Iz prvog polufinala Evrosonga koje je sinoć održano pred oko 8.000 gledalaca u Beogradskoj areni, u finale koje se održava 24. maja, su prošli Rusija, Grčka, Jermenija, Rumunija, Bosna i Hercegovina, Finska, Izrael, Azerbejdžan, Poljska i Norveška. Ovacije su dobili Rus Dima Bilan i Bosanac Laka, dok Ćuran Dastin pomalo iznenađujuće nije ušao u finale, a ista sudbina je zadesila i Slovenku Rebeku Dremelj. Inače, početak glasanja je najavio teniser Novak Đoković koji je na oduševljenje publike sa Željkom Joksimovićem otpevao deo dečje pesme Beograde, Beograde....


    Čim je počeo prenos iz Beogradske arene bilo je jasno da se organizatori nisu uzalud hvalili binom koja je zaista izgledala spektakularno. Prvo se pojavila panorama Beograda, da bi se zatim ukrstili crveni i plavi talas koji predstavljaju Dunav i Savu...
    - Dobro veče Evropo, dobrodošli! Ponosni smo što Evrovizija nakon 50 godina dolazi u Srbiju - uzviknula je voditeljka Jovana Janković a njen kolega Željko Joksimović je publiku pozdravio rečima: Gde ste bili svih ovih godina?!.
    Takmičenje je otvorio Crnogorac Stefan Filipović, a na sceni su se redom pojavljivali ostali takmičari: Estonci su istrčali na binu sa srpskom zastavom, Azerbejdžanci Elnur i Samir, koji su glumili anđela i đavola, pevali su uz mnogo dima i polivanja vinom, Slovenka Rebeka Dremelj se na sceni pojavila okovana lancima, okružena neonkama zelene boje...

    Norvežanka Marija je usporila ritam pesmom Hold On Be Strong, Poljakinja Ajsis Dži je u tirkiznoj haljini sa ogromnim dekolteom, mamila uzdahe prisutnih, a zatim je počela ćureća žurka, irski ćuran Dastin je publiku (glasače) pozdravljao na svim mogućim jezicima (zdravo, šalom, Good day, Guten tag...). Nakon Dastina, svoja tri minuta je iskoristila Andoranka Hisela čiji je scenski nastup predstavljao kombinaciju Šer i Lepe Brene.
    Predstavnik Bosne i Hercegovine, Elvir Laković Laka, je zasmejao publiku svojim skeč nastupom (prateći vokali su heklali), a Laka je zasluženo dobio veliki aplauz za svoju numeru koja je bila sasvim drugačija od ostalih...
    Jermenka Sirušo je odabrala Ruslanin recept - orijentalnu pesmu sa zvukom zurli, a gledaoce koji su se opustili uz baladu Holanđanke Hind, dobro su protresli hevimetalci iz Finske, koji su uz moćnu pirotehniku svojski odsvirali svoju numeru.

    Rus Dima Bilan, kojeg su na ledenoj podlozi postavljenoj u Areni pratili mađarski violinista Edvin Morton i čuveni klizač Jevgenij Pluščenko, ispraćen je sa scene ovacijama publike. Poslednja je u prvom polufinalu nastupila Grkinja Kalomira sa tipičnom evrovizijskom pesmom, melodičnom numerom Secret Combination...
    Zatim je uz zaglušujuće ovacije prisutnih na binu izašao teniser Novak Đoković.
    - Veoma sam počastvovan što sam ovde, cela Evropa nas gleda - rekao je Novak koji je sa Joksimovićem i uz pratnju publike otpevao pesmicu Beograde, Beograde... Bacanjem poveće teniske lopte u publiku, Đoković je najavio početak petnaestominutnog glasanja.
    Inače, prenos iz Arene je realizovalo 250 ljudi, a režiser Sven Stojanović je na raspolaganju imao 20 kamera. U revijalnom delu programa su nastupili trubački orkestri Kobre i Salijević, ansambl Kolo i instrumentalista Slobodan Trkulja.

    Finalisti

    Rusija - Dima Bilan
    Jermenija - Sirušo
    Grčka - Kalomira
    Rumunija - Niko i Vlad
    BiH - Elvir Laković Laka
    Finska - Terasbetoni
    Izrael - Boaz Mauda
    Azerbejdžan - Elnur i Samir
    Poljska - Ajzis Dži
    Norveška - Marija Haukas

    Oni se danas vraćaju kući

    Crna Gora - Stefan
    Estonija - Kreisiradio
    Moldavija - Đeta
    San Marino - Miodio
    Belgija - Ishtar
    Slovenija - Rebeka
    Irska - Dastin ćuran
    Andora - Hisela
    Holandija - Hind

    Veče u brojkama

    8.000 ljudi je bilo u Areni
    20 kamera je korišćeno
    250 ljudi realizovalo prenos
    2.500 akreditovanih novinara
    19 zemalja je učestvovalo u prvom polufinalu
    10 učesnika je prošlo u finale
    15 minuta trajalo glasanje

    Reč finalista
    Nakon prvog polufinala, u pres centru su se novinarima obratili predstavnici 10 zemlja koje su se kvalifikovale za finale. Grkinja Kalomira, koja je pohvalila sve učesnike je izjavila: Tokom nastupa sam osećala veliki pritisak jer nisam želela da razočaram svoje zemljake. Rumuni Niko i Vlad tvrde da su spremni za veliki uspeh u finalu, ali napominju: Na kraju može biti samo jedan pobednik. Bosanac Laka kaže da se odlično osećao na sceni zajedno sa svojom sestrom Mirelom i dodao: Obožavam Kalomirin nos!. Pevač finskog benda Terasbetoni se zahvalio fanovima na podršci i rekao: Skandinavci treba da se udruže i podrže jedni druge. Rus Dima Bilan je izjavio: Nadam se da ću pobediti u finalu, neverovatno je iskustvo učestvovati na ovakvom takmičenju. Izraelac Boaz Mauda je priznao: Iznenađen sam plasmanom u finale, jedva čekam subotu. Jermenka Sirušo je bila veoma uzbuđena: Oh, bože, ušla sam u finale! Volim sve učesnike šta god oni pevali. Poljakinja Ajzis Dži je rekla da je za nju velika čast što uopšte učestvuje na Evrosongu i dodala: Mislim da me je večeras bog pogledao. Norvežanka Marija Haukas je bila van sebe od sreće: Bila sam neverovatno nervozna, noćas neću spavati od uzbuđenja. Novinarima se jedino nisu obratili Azerbejdžanci Elnur i Samir uz obrazloženje da ne znaju engleski...

    Crtice iz Arene
    Navijači kao na stadionu
    Najviše fanova sinoć su imali Grci, Izraelci i Norvežani koji su Areni ušli opremljeni brojnim rekvizitima - transparentima, zastavama, slikama svojih heroja. Nisu zaostajali ni Irci, Holanđani (komplet u naradžastom), Jermeni... Posebno su se istakli fanovi Elnura i Samira - Azerbejdžanci nisu štedeli grla i dlanove kako bio pomogli svojim junacima da stignu do finala.
    Kladionice bile u pravu
    Najpoznatije evropske (William Hill, Sky bet...) i domaće (Meridijan) kladionice davale su svojim igračima priliku da pokušaju da pogode ko će iz polufinala stići do finala. Naravno, i ovoga puta su dobro procenile ko su favoriti, pa su na Rusiju, Jermeniju, Grčku, Rumuniju i BiH bile male kvote, dok su jedino omanuli u slučaju Irske i Ćurana Dastina čiji je ulazak u finale, iako očekivan, sinoć izostao.

    Žiri izabrao desetog finalistu

    Prvih devet finalista izabrala je publika SMS-porukama ili telefonskim pozivima, dok je desetog finalistu izabrao žiri koji ima neparan broj članova. Svaka zemlja učesnica Eurosonga ima takozvani žiri podrške sastavljen od muzičara ili ljubitelja muzike, čija se imena ne smeju objaviti. Pesma sa najviše glasova žirija iz 43 zemlje, koja nije među devet finalista koje je izabrala publika, automatski ide u finale kao deseta kompozicija.
    VIP zvanice imaju svoje favorite
    Na VIP ulazu Arene sinoć nije bila preterana gužva. Da li se domaće javne ličnosti čuvaju za finale ili ne, tek sinoć smo videli devojke iz benda Bjuti kvins (pratile Mariju Šerifović na prošlom Evrosongu), Ašoka Murtija, Milku Forcan... Lepša polovina voditelja sinoćnjeg takmičenja, Adrijana Čortan došla je u društvu koleginice Bojane Nikolić, kako bi pružila podršku svom dragom. Naravno, Marija Šerifović, prošlogodišnja pobednica koja će u finalu imati svojih pet minuta, sinoć je bila u dvorani pozdravljena aplauzima evrovizijskih fanova.
    Blic
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  3. #48

    Odgovor: Eurovision 2008. Belgrade - Serbia

    i prodje dalje onaj "nas" Laka...
    koliko finih pjesama, a oni izabrase samo one "zabavljace", nema tu vise Evrovizije i pjesama...hm...
    smesi se... sutra ce biti gore
      Vrh

  4. #49

    Odgovor: Eurovision 2008. Belgrade - Serbia

    Maltezani i Bugari pukli , a Hrvati i Albanci prosliIzgleda da ja imam neki levi ukus.
    ...................
      Vrh

  5. #50

    Odgovor: Eurovision 2008. Belgrade - Serbia

    Nisam gledala ni danas ni u utorak live. Jesam odgledala komprimiranu verziju "highlights" u pet minuta, a i to iskreno receno samo zato sto je u BG-u /Srbiji. Sam taj festival je vec godinama za moj ukus 'nako po Djoletu "parada kicHa" par excellence, kao i neki drugi festivali, al' ajd'...

    Sto me je izuzetno prijatno iznenadilo je cinjenica da moderatorka nije bila neko silikonsko cudoviste sa dekolte-om do pupka&minicem do kuka. E za to - moj naklon & Go Serbia Go!

    Poruku je izmenio triViALna, 22.05.2008 u 23:38 Razlog: dodatak...
    Never confuse movement with action.
      Vrh

  6. #51

    Odgovor: Eurovision 2008. Belgrade - Serbia

    sad cu ja k'o _chupe_ da BOJKOT_ujem

    brateeeeeeeee.. cim su izvodjaci zavrsili svoje performanse, ja sam na papir zapisala one koji mi NISU bili favoriti.. i od mojih anti, sestoro je proslo u finale
    ne mogu da verujem da je prosla Hrvatska ili Irska.. Hrvati se zaneli sa onim "najstarijim zivim reperom" misssiiiiim..
    Danska brateeeeeeeeee.. to mi je bio prvi antifavorit..
    pa oni gusari.. Letonija.. to k'o kod nas u nasem tini disku.. Gospode Boze..

    jako mi je zao sto Bugarska nije prosla.. drzim da je u polufinalu ovom bila jedna od najboljih.. i najsavremenijih.. zao mi je Tamara nije prosla.. a tek Kipar ja sam se u tu zenu zaljubial divan glas, pesma.. ali dzaba (ja kao vicem )

    i geografsko pitanje.. od kad je Gruzija u Evropi??? Ma.. definitivno.. glasam da Nikaragva ili Cile udju u Evropsku Uniju pa da nam i pevaju na Evroviziji.. da nije puno?
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  7. #52

    Odgovor: Eurovision 2008. Belgrade - Serbia

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    i geografsko pitanje.. od kad je Gruzija u Evropi??? Ma.. definitivno.. glasam da Nikaragva ili Cile udju u Evropsku Uniju pa da nam i pevaju na Evroviziji.. da nije puno?
    pa geodrafski gledano i jeste.
    Evropa je sve do Urala, što znači da tu spadaju i Gruzija, Jermenija i Azerbejdžan
    mada koliko sam razumeo sve članice ZND-a bi potpale pod Evropi, čak iako joj ne pripadaju po svom geografskom položaju

    mene mnogo više iritira što je tu potpao i Izrael
    politički i ekonomski je vezan za Ameriku, a geografski pripada Aziji
    Poruku je izmenio Arthur Dent, 23.05.2008 u 02:32 Razlog: ZND
      Vrh

  8. #53

    Odgovor: Eurovision 2008. Belgrade - Serbia

    my mistake
    ali ipak glasam za Nikaragvu
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  9. #54

    Odgovor: Eurovision 2008. Belgrade - Serbia

    Vodic za Evrovizijsko glasanje:

    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  10. #55

    Odgovor: Eurovision 2008. Belgrade - Serbia

    Lepe pesmice su mi; BiH, Jermenija, Norveška...
    Ali Bosna najbolja! Skroooz mi se sviđa pesmica! Dobio Laka par glasova od mene.
      Vrh

  11. #56

    Odgovor: Eurovision 2008. Belgrade - Serbia

    Moj dragi glasao za Jermeniju..
    Pitam se zašto..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.
      Vrh

  12. #57

    Odgovor: Eurovision 2008. Belgrade - Serbia

    Mislim da smo bili odlicni domacini. Gledam malopre sa terase kako je lep vatromet. Sto se pevanja tice, nisam glasao, ali da jesam redosled bi isao Jermenia, Rusija, Grcka, Izrael,... (da zanemarim geo-politicke stavove koji obicno igraju veliku ulogu kod dodele bodova).
    ...................
      Vrh

  13. #58

    Odgovor: Eurovision 2008. Belgrade - Serbia

    ja cu da bojkotujem
    nije mi pobedio favorit (uzevsi u obzir da mi je Jelena bila favorit ).. po meni, pesme koje su iole vredele, nisu ni bile u opticaju ni da prismrde nagradi..
    meni su favoriti bili Bosna i Hercegovina (dala sam glas Laki ), Izrael, Poljska, Srbija, Turska.. i mozda jos neko ako sam zaboravila.. to su uglavnom pesme i izvodjaci koji su odudarali od ostalih.. Laka speshl..
    jako mi je zao to je Jelena bila sesta, mislim da zasluzuje vise mesto.. ali neka, ovo nam je valjda nauk vise da ETNO ne prolazi! Joksimovicu, batali se komponovanja za Evroviziju, nesh' pobediti nikako
    uglavnom, mesalice u vrhu, komsije glasale kako se pretpostavljalo.. Rusija po meni nije imala pesmu za pobedu..
    toliko, sledece godine picimo onda u Moskvu kod brace Rusa da zderemo votku
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  14. #59

    Odgovor: Eurovision 2008. Belgrade - Serbia

    Ko i svake godine da pocnem onom cuvenom: ja ovo sranje vise ne gledam
    Opsti utisak OK... Nekako sam uvijek volio da gledam uvodne spice za zemlje nastupnice, krajolike i gradove. Ovo sa onim prosipanjem boja me bas i nesto nije impresioniralo. Definitivno su mogli da ubace vise kadrova iz samog Beograda i iz cjele Srbije a ne izakulisna desavanja. Voditeljski par spontan i nasmijan je odradio dobro svoj dio posla, green room par takodje. Jedino me ona na trgu malc'ce nervirala sa onim silnim citanjem sa papira.
    A sto se pjesama tice plejada gluposti ko i uvjek. Armenija, Ukrajina, Grcka... sine njih ko da su klonirali Vec vidim kako se velika cetvroka buni za los plasman, al ja stvarno ne znam ni kako su ocekivali neke bodove za ono sto su poslali. Ruska koreografija je bila svakako originalna, al na onom parcencetu leda je izgledalo vise no smijesno.
    Laka mi je bio favorit i ovacije koje je BiH dobila su me bas obradovale. Ocekivao sam bolji plasman za Jelenu, Tursku i Dansku.
    Zaboravih dodati Izrael, decko je otpjevao iz srca i svakako sam ocekivao bolji plasman i za njih.
    Poruku je izmenio swba, 25.05.2008 u 00:55
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  15. #60

    Odgovor: Eurovision 2008. Belgrade - Serbia

    Znala sam ko ce pobediti jos pre nekoliko dana
    Kad se danas osvrnem na to ispada da savrseno gledam u pasulj i kombinujem vidjeno s logikom

    Mozda treba da razmislim cime cu se baviti u zivotu
    Lako cu,ako je do mene.........
      Vrh

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Tour de Serbia
    Autor maleni u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 25.12.2013, 22:13
  2. Serbia Rally
    Autor Charlie Harper u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 23.06.2011, 21:23
  3. ...Battlefield - MADE IN SERBIA...
    Autor xizgubljenix u forumu Igre
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 08.08.2010, 01:20
  4. Evrovizija - Eurovision 2007
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 91
    Poslednja poruka: 28.05.2007, 11:32
  5. Eurovision Song Contest 2007
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 14.05.2007, 01:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •