Čitaković-Djurišić: Osvajamo medalju na EP

Kapiten odbojkaške reprezentacije Srbije Vesna Čitaković-Djurišić izjavila je da od tima očekuje da na predstojećem Evropskom prvenstvu u Belgiji i Luksemburku opravda očekivanja i osvoji medalju.

"O ovom Evropskom prvenstvu pričamo već četiri gdoine. To je drugačije takmičenje od Svetskog prvenstva na kome smo prošle godine, neočekivano, osvojile bronzu. Mislim da je EP možda i teže od SP, ali verujem da ćemo se naći u polifinalu, ako budemo radile maksimalno, ako budemo igrale srcem", kazala je Vesna Čitaković-Djurišić agenciji Beta.

Ona je podsetila da su "plave" ove godine "na papiru" doble lakšu grupu nego na ranijim šampionatima Evrope, ali da to ne treba da ih zavarava i da svakako treba da pruže maksimum u svakoj utakmici.

Na EP, koje počinje 20. septembra, Srbija će igrati u Grupi D u Haseltu, sa Holandijom, Slovačkom i Belgijom. Za četvrtfinalnu grupu ukrstiće se sa Grupom B u kojoj su Španija, Bugarska, Slovačka i Češka. Polufinale i finale će se igrati u Luksemburgu, 29. i 30 septembra.

"Svaka medalja vodi nas direktno na Svetski kup krajem godine u Japanu, što je ujedno i prvi kvalifikacioni turnir za Olimpisjke igre naredne godine. Takodje, želimo da se prvi put pojavimo i na tom takmičenju", istakla je kapitenka Srbije.

Ona je dodala da reprezentacija Srbije sigurno oseća izostanak Ivane Djerisilo-Stanković, prvog korektora "plavih" na SP u Japanu prošle godine.

"Znamo da ona sada neće biti za nama, zbog povrede i žao nam je zbog toga.
(Ivana Đerisilo-Stanković je pre nekih mesec dana na VMA u Beogradu podvrgnuta operaciji ramena - oporavak je u toku )
Medjutim, tu su mladje devojke, a Jovana Brakočević je najbolji igrač srpske lige i ja verujem da će uspeti da se uklopi i da ponese veću odgovornost od one koju je nosila do sada", kazala je Vesna Čitaković-Djurišić.

Kapitena Srbije istakla je i da "plave" žele da se izbore i za učešće u Gran priju sledeće godine, preko kvalifikacija koje će igrati u Tuskoj početkom septembra. "Želeli bismo da okusimo i to prestižno takmičenje, mada nam je EP prioritet ove godine".

Prema njenoj oceni, "plave" su odlično radile u dosadašnjem toku priprema.

"Posle 20 dana prezadovoljsni smo. Odradili smo bazični i najteži deo. Malo smo se malteretirali zbog vrućine u Bugarskoj, pa tamo nismo mogli da ostanemo, već smo došli u našu staru bazu na Kopaoniku", rekla je srednji bloker plavog tima.

Vesna Čitaković-Djurišić je izrazila zadovoljstvo i svojom trenutnom formom, s obzirom da je ovoga puta pauzirala dva i po meseca, zbog jedne nezgodne povrede skočnog zgloba.

"Ne računajući trudničko bolovanje ovo mi je bio najduži odmor.
Sada noramlno treneiram, kao da pauze nije ni bilo", dodala je ona.

(Beta)

Al' kako su mi slatke kad se posle teško osvojenog poena zagrle u krug, i jedna drugoj daju podršku...
Fenomenalne su mi kad posle pobede, onako umorne i srećne naprave kružnu ružu ruku - pa 1 , 2, 3... i viknu: Srbija!!! ja odlepim...