Najbolji kosarkas u istoriji kosarke

Prikaz rezultata glasanja: Najbolji košarkaš u istoriji košarke?

Učesnika ankete do sada
39. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Majkl Džordan

    19 48.72%
  • Radivoje Korać

    3 7.69%
  • Vilt Čejmberlin

    2 5.13%
  • Karim Abdul Džabar

    3 7.69%
  • Vlade Divac

    4 10.26%
  • Medžik Džonson

    3 7.69%
  • Lari Berd

    0 0%
  • Arvidas Sabonis

    0 0%
  • Bil Rasel

    0 0%
  • Aleksandar Đorđević

    12 30.77%
  • niko od pobrojanih

    2 5.13%
Anketa sa više mogućnosti glasanja
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 21
  1. #1

    Najbolji kosarkas u istoriji kosarke

    Odaberimo najboljeg kosarkasa u istoriji ovog sporta. Da li je vas favorit neko iz gornje ankete, ili mozda imate nekog od favorita koji nisu pomenuti?

  2. #2

    Odgovor: Najbolji kosarkas u istoriji kosarke

    Ovako, da se o'ma zna da sam slučajno glasala za pogrešnog košarkaša, te da se to, ako je mogućno, ispravi.

    Dadoh glas za Wilt-a Chamberlane-a, koji jeste za ono vreme bio igrač, i jeste onomad dao 100 koševa, ali to je bilo jednom. I dosta igrača ga se plašilo. Čovek je bio gromada. Imao je 2,13.

    A moj glas ide za Majkl Džordana, naravno. Čovek je pomerio granice basketa. Vanzemaljac. Za sve godine bavljenja košarkom ima prosek od 30 koševa po tekmi. I ti kao trener na primer, znaš da večeras od Majkića imaš 30 komada sigurno, pa šta ćeš lepše. I znaš da onaj drugi trener iako nagura celu odbranu na njega, on ga daje burazeru. Daje 100%. Skakao, lomio se, leteo, ejjjj leteo. Građen savršeno, izmerili naučnici. I lep bre.



    Od ovih koji će to biti, možda, sviđa mi se Kobi Brajant. Bezobrazan je.

    A ako ćemo patriotski, onda Sale.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Najbolji kosarkas u istoriji kosarke

    Ja glasah za Saleta! Neosporivo je da su svi oni velikani kosarke ali jedan je Sale
    Glasao sam vodjen uzitkom koji su kao pojedinci prezentovali... a tu su Saletove trojke u zadnjim sekundama nezamenjive
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  4. #4

    12 Odgovor: Najbolji kosarkas u istoriji kosarke

    Citat swba kaže:
    Neosporivo je da su svi oni velikani kosarke ali jedan je Sale
    Sale je stvarno legenda, u svakom pogledu. Ipak, teško je uporedjivati evropsku košarku i NBA. Zbog toga se ne mogu zanemariti veličine kao što su Michael Jordan i Magic Johnson.

  5. #5

    Odgovor: Najbolji kosarkas u istoriji kosarke

    MJ je kralj! Prelijep stil, kretanje, SF polaganja, neponovljiv sut iz okreta...

  6. #6

    Odgovor: Najbolji kosarkas u istoriji kosarke

    Patriotski... Sale...
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  7. #7

    Odgovor: Najbolji kosarkas u istoriji kosarke

    Nekako ne mogu da se odlucim... Zato cu da spomenim nekoliko...

    MJ je do sada neprevazidjen. Kako stvari trenutno stoje velike sanse da ga dostignu imaju i Cobe i Lebron. Treba jos spomenuti Larry-ja, Megic-a, Karim-a i Oscara Robertson-a...

    Od domacih - naravno Sale , Divac i Danilovic

    Ne treba zaboraviti ni Drazena Petrovica
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  8. #8

    Odgovor: Najbolji kosarkas u istoriji kosarke

    U bre, Irnik, ti ih bas pobroja sve... Sreca pa sam ostavila mogucnost glasanja za vise kosarkasa

  9. #9

    Odgovor: Najbolji kosarkas u istoriji kosarke

    Poruku je izmenio Captain Jack, 11.10.2006 u 23:17
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  10. #10

    Odgovor: Najbolji kosarkas u istoriji kosarke

    Kukoč definitivno završio karijeru
    Nedelja, 7. januar 2007.

    Dva meseca nakon oštrog demantija da je blizu kraj njegove košarkaške karijere, Toni Kukoč rešio je da okači "patike o klin", preneo je HRT.

    Jedan od najboljih hrvatskih košarakaša rešio je da se penzioniše, jer se umorio i prezasitio igre pod obručima.

    "Ne mogu više da izdržim, ni fizički ni psihički. Jednostavno ne mogu više da treniram svakog dana. Da bih se vratio, morao bih da prolazim sve moguće terapije kao i prethodnih godina, a i tada bih na parketu mogao da provedem tek desetak minuta. Nemam više volju", rekao je Kukoč.

    Kukoč je odluku o završetku karijere odložio nadajući se povratku u Čikago, gde se nalazi njegova porodica. U iščekivanju te odluke popularni Pink Panter je odbio nekoliko ponuda NBA timova, kao i klubova iz Evrope. Iako je bio u čestom kontaktu sa čelnicima Bulsa, Splićanin je rešio da se povuče, svetstan da više ne može da pruža partije na kakve su svi navikli.

    Kukoč (38 ) je karijeru započeo u Jugoplastici, sa kojom je tri godine zaredom osvajao titulu evropskog prvaka (1989 – 1991). Draftovan je 1990. godine od strane Čikago Bulsa, ali je tek tri sezone kasnije otišao u NBA ligu. U medjuvremenu je igrao za Beneton.

    U najjačoj ligi sveta nastupao je za Filadelfiju, Atlantu i Milvoki, ali je najblistavije trenutke doživeo u dresu Bulsa, sa kojima se tri puta okitio šampionskim prstenom – 1996, 1997. i 1998. godine.

    Sa reprezentacijom SFRJ osvojio je dve titule na Evropskim prvenstvima, a zatim i zlatnu medalju na Svetskom šampionatu 1990. Igrajući kasnije za Hrvatsku okitio se srebrnim odličjem na Olimpijadi u Barseloni 1992. godine.

    (MONDO)

    Po meni je najbolji košarkaš svih vremena Michael Jordan.

    Imao sam priliku par puta da gledam Kukoča uživo u Novosadskom SPENS-u kad je igrao za Jugoplastiku a protiv Vojvodine... majstor i na terenu i van njega... legenda.
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  11. #11

    Odgovor: Najbolji kosarkas u istoriji kosarke

    definitivno najveci od najvecih Majkl Dzordan,jer je bio poseban na svoj nacin,neko koga su svi voleli,neko ko je svako vece odusevljavao publiku nekim novim potezom,neko ko je resio mali milion utakmica u poslednjim trenutcima,neko ko se radja jednom i jos dosta,dosta toga ....eto zato...
    Don Corleone: "A man who doesn't spend time with his family can never be a real man."

  12. #12

    Odgovor: Najbolji kosarkas u istoriji kosarke

    Ne bih izvojio kosarkasa ali scenu da:



    "Trojka" Djordjevica protiv Huventuda u Istanbulu 1992.

    Vidi, sunce mu, on je nekada imao kose.

    A komentator je vikao "Obradovic! Obradovic! Obradovic!..."
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

  13. #13

    Odgovor: Najbolji kosarkas u istoriji kosarke

    Čini mi se da bi Dražen Petrović bio najjjjjj da nije završio sa svojim mladim životom tako rano i tako tragično
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  14. #14
    Mozemo da se pravimo blesavi koliko hocemo, ali bio je i dugo ce ostati Drazen Petrovic, bolji i od M.J.-a

    I posle 15 godina najbolji je Drazen Petrovic, covek je bio genije i jos dugo ce biti najbolji kosarkas na svetu.

    Zajebite ljudi "patriotski" najbolji je Drazen Petrovic i posle 15 godina nema boljeg kosarkasa,ne u Evropi nego i na svetu.
    Poruku je izmenio irnik, 29.04.2008 u 06:01

  15. #15

    Odgovor: Najbolji kosarkas u istoriji kosarke

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Patriotski... Sale...
    Kako da zaboravim onu trojku protiv Hrvata u zadnjih 3 sekunde pred kraj utakmice cime smo ih i dobili!Izvode oni slobodno bacanje,a on se dogovara sa trenerom,a to je bila kosarka...
    Sutra je novi dan!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Oskar za najboljeg režisera (mali prilog istoriji filma)
    Autor streethorn u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 08.04.2009, 15:13
  2. Najbolji fudbaler
    Autor Kunic u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 21.05.2007, 15:37

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •