Da li ste za zajednicku i jedinstvenu stranku u Vojvodini?
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    Da li ste za zajednicku i jedinstvenu stranku u Vojvodini?

    Da li bi voleli da imamo zajednicku i jedinstvenu stranku u Vojvodini koja ce podrzavati sve gradjanje i da njoj iskljucivo upravljaju oni koji su odavde ponikli ili dosli pre 1920?Naravno ne odbacujem dodjose i ostale ko god zeli dobro Vojvodini vazi i za njih.
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Da li ste za zajednicku i jedinstvenu stranku u Vojvodini?

    Deder razradi kako si to zamislio? Jednostranačje? Njome upravljaju samo oni koji su tu od pre 1920.? Smešno, najblaže rečeno

    Pod pretpostavkom da nisi baš najslavnije objasnio ono na šta si mislio, dajem sebi slobodu da konstatujem da već imamo LSV koja otprilike predstavlja ono o čemu ti pričaš. Samo još da isključimo sve ostale stranke i da proverimo sve učlanjene u LSV da li su došli pre 1920., i eto realizacije tvog predloga.

    Vlada i Gile su pevali svojevremeno: spavajmo, sanjajmo...

    PS. Volela bih da imamo stranku koja će podržavati sve gradjane, ko ne bi...
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Da li ste za zajednicku i jedinstvenu stranku u Vojvodini?

    Necu da vredjam, al malo je predlog bezveze! A gde je u tome demokratija i mogucnost izbora? Tesko da ce jedna stranka odgovarati svim gradjanima, pa vecina stranka muku muci sa frakcijama u sebi. Svi znamo kako je bilo dok je bilo jednostranacje i ne bih da se vracamo u ta mracna vremena. Tvojim stavom da takvom strankom treba upravljati "koji su odavde ponikli ili dosli pre 1920" pravis direktnu podelu, i gde je tu jedinstvo? Šta starosedeoci su pametniji?U svakom mestu ima zatucanih ljudi i nije bitno godina njihovog dolaska, poreklo... Koja je razlika izmedju dodjosa pre 1920 i onih koji su dosli koju deceniju kasnije? Šta oni su krivi za popularnost radikala? Ne bih rekao. Ljudi su il dobri ili losi, to je jedina ispravna podela. Svi su nekad negde dosli! Volim Banat, Vojvodinu, lokalpatriota, ali ne dozvoljavam vredjanje te grupe ljudi i te glupe podele...
    U svakom mestu ima zatucanih ljudi i nije bitno godina njihovog dolaska, poreklo...
    PS: U stranackim odborima bilo koje stranke u Vojvodini nalaze se ljudi iz Vojvodine, a ne sa Marsa.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Da li ste za zajednicku i jedinstvenu stranku u Vojvodini?

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Da li bi voleli da imamo zajednicku i jedinstvenu stranku u Vojvodini koja ce podrzavati sve gradjanje i da njoj iskljucivo upravljaju oni koji su odavde ponikli ili dosli pre 1920?
    Podrzavanje svih gradjana, a vode je starosedeoci. Tipican komunisticki sistem.
    Ispada da su starosedeoci neka "visa rasa" ili najbolje poznaju Vojvodinu, ili su najpametniji, nemam neko drugo objasnjenje. Znaci "pedigrirani" Vojvodjani bi vodili one koji su dosli kasnije, jer ovi nisu jos upoznati kako treba da se vodi Vojvodina.
    Ja to tako vidim.
    Nije to tako ni lose ja imam "pedigre", moj deda je dosao par godina pre "granice pedigrea".
    Moze usvaja se al da ja budem ministar finansija u buducoj vladi.
    Naravno ne odbacujem dodjose i ostale ko god zeli dobro Vojvodini vazi i za njih.
    Oni su samo lojalni gradjani, a svoju lojalnost ima da iskazu glasajuci za mene.

    P.S. Nadam se da znate, da je sve ovo sto sam napisao samo ironija. Mislim da bi svi koji pisu ovakve postove pre nego stisnu taster [Posalji odgovor] trebali da stisnu taster [Pregled poruke pre slanja]. Al, i ovako je dobro, bar se imamo cemu nasmejati.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

Slične teme

  1. Kupanje u Vojvodini
    Autor cvishna u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:21
  2. Tamo–amo po Vojvodini
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:17
  3. Vojvodini status kao sto RS ima u BiH
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 17.12.2011, 17:50
  4. Tvrđave u Vojvodini
    Autor Invisibleman u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 10.08.2008, 22:43
  5. Poplave u Vojvodini
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 12.03.2007, 17:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •