Dvogodišnjak pao sa četvrtog sprata
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Dvogodišnjak pao sa četvrtog sprata



    NOVI SAD - Dvogodišnji P.J. pao je juče oko 13 sati sa četvrtog sprata zgrade u Ulici braće Dronjak 14 u Novom naselju. Dečak je, po prvim nezvaničnim informacijama, pao verovatno kroz otvor na ogradi terase gde se igrao. Od pada zadobio je teške telesne povrede i trenutno se nalazi na odeljenju dečje hirurgije u Kliničkom centru, gde se lekari bore za njegov život.
    Dečak je zadobio povredu vratnog pršljena, napuklinu jetre i slezine, kao i nagnječenje pluća.
    - Dečakovo stanje je teško, ali trenutnu situaciju možemo nazvati stabilnom. Za danas ne očekujemo promene, ali smo na oprezu - rečeno je „Blicu“ u bolnici.
    Prema svedočenju komšija, dečak je pao sa terase, dok drugi misle da je dvogodišnji P.J. ispao kroz prozor svoje sobe.
    - Strašno. Pao je tačno ispred mog prozora. Znam da im se krevet u stanu nalazi uz sam prozor koji je u tom momentu bio otvoren. U pitanju su bile sekunde - kaže komšinica Tanja, vidno potresena tragedijom.
    Nakon stravičnog pada, komšije i radnici u prodavnici su odmah pozvali Hitnu pomoć, koja je stigla u rekordnom roku. Lekari su uneli dečaka u kola, a sa njim i dedu koji je čuvao unuka.
    - Bilo je stravično. Dečak je ležao na travi, a deda je prestravljeno plakao i zvao u pomoć. Mislio sam da će doživeti infarkt, toliko je strašno izgledao - kaže jedan od očevidaca koji je u momentu kada se nesreća desila krenuo u obližnju prodavnicu koja se nalazi u prizemlju zgrade u kojoj dečak stanuje. Prema njegovim rečima, dvogodišnjak je pao jednim delom tela na travnatu površinu, dok su mu nožice udarile o beton.

    Majka za nesreću saznala od novinara
    Majka povređenog dečaka, kako tvrde komšije, trenutno se nalazi u Betaniji gde se pre dva dana porodila sa drugim detetom. Nakon nesreće otac je otrčao u bolnicu gde je sa lekarima pokušao da organizuje da informacija o nesreći ne stigne do njegove supruge koja se još oporavlja od porođaja. Nažalost, tvrde komšije, majka je o nesreći ipak obaveštena, i to od novinara koji su je pronašli u porodilištu.
    Dečak van životne opasnosti, stanje stabilno
    Stanje dvoipogodišnjeg P. J, koji je pao sa balkona na četvrtom spratu jedne zgrade u Novom Sadu, stabilno je i on je van životne opasnosti, rekao je danas agenciji Beta direktor Dečje bolnice u Novom Sadu Georgijus Konstantinidis.
    „Dete je nešto bolje nego juče, prepoznaje roditelje i svesno je”, kazao je Konstantinidis.
    On je dodao da će prema prvim prognozama lekara dečak proći bez značajnijih posledica po zdravlje od teškog pada.
    Dečak je od pada zadobio teške telesne povrede unutrašnjih organa i kičme.
    Strasno.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Dvogodišnjak pao sa četvrtog sprata

    Bože dragi
    Ovakve stvari me ostave bez teksta...
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Dvogodišnjak pao sa četvrtog sprata

    Da li ce drzava preduzeti sankcije protiv roditelja?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Dvogodišnjak pao sa četvrtog sprata

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Da li ce drzava preduzeti sankcije protiv roditelja?
    A zašto bi? Majka je bila u bolnici, otac verovatno na poslu, a niti jednim zakonom nije zabranjeno ostaviti dete na čuvanje babi, dedi, ili nekom trećem licu... Svi to rade kada okolnosti nateraju. I mene je čuvala baka kad sam bila mala... Možda bi tom logikom trebalo kazniti dedu, ali verujem da mu je dovoljna kazna to što će živeti sa činjenicom da je zbog svoje nepažnje lično odgovoran za to što se desilo... A to najviše boli...
    Zaista mi je žao mališana, i iskreno želim da se što pre oporavi, sa što manje posledica... I naravoučenije: otvoriti četvoro očiju... ma i to je malo...
      Vrh

  5. #5

    08 Odgovor: Dvogodišnjak pao sa četvrtog sprata

    Uzas.Kao i kod ostalih nesreca, najvaznije je da dete prodje sa sto manje posledica zdravstvenih.
    A krivca naci, podrazumeva se.Ko je zaduzen za propise o gradnji , ne znam.Znam samo da je veliki broj terasa u stambenim zgradama u mom gradu takav, da je sirina izmenju dve susedne sipke dovoljna da se provuce decija glava.
    Poruku je izmenio DrinChe, 26.08.2007 u 12:08 Razlog: veznik preskocen u kucanju
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Dvogodišnjak pao sa četvrtog sprata

    Tragicno zaista...Trenutak nepaznje i sta se desi...
    Ja sam na svu srecu u mom stanu imala zidanu ogradu na terasi tako da nije imalo sanse ni da progvirim (kao mala)...i opet bez obzira na to, nikad, al bas nikad roditelji nisu ostavljali vrata terase otvorena kad smo sami niti su nas pustali da izadjemo bez odraslih...
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Dvogodišnjak pao sa četvrtog sprata

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    A zašto bi? Majka je bila u bolnici, otac verovatno na poslu, a niti jednim zakonom nije zabranjeno ostaviti dete na čuvanje babi, dedi, ili nekom trećem licu... Svi to rade kada okolnosti nateraju. I mene je čuvala baka kad sam bila mala... Možda bi tom logikom trebalo kazniti dedu, ali verujem da mu je dovoljna kazna to što će živeti sa činjenicom da je zbog svoje nepažnje lično odgovoran za to što se desilo... A to najviše boli...
    Zaista mi je žao mališana, i iskreno želim da se što pre oporavi, sa što manje posledica... I naravoučenije: otvoriti četvoro očiju... ma i to je malo...
    A zasto ne bi?
    Zakon ne zabranjuje ostavljanje deteta dedi i baki, ali ustav stiti ljudski zivot!
    Ljudski zivot je ugrozen, neko je krivicno odgovoran.
    Po logici stvari postupak se pokrece protiv roditelja, a istraga ce utvrditi da li su roditelji ili neko drugi odgovoran.
    O tome da li je nekome dovoljna kazna da je dete ispalo kroz prozor, odlucice sud, u okviru zakona.

    Namena kazne nije samo sankcionisanje propusta ili krivicnog dela, vec i umanjenje patnje krivca (putem odsluzenja zatvorske kazne).

    Desilo mi se jednom jedna strasna stvar:
    Oprezan sam i uvek racunam unapred, zato sam sve utikace u kuci na vreme zastitio sigurnosnim cepom da mi malo dete ne cacka po konektorima. Ostao je jedino nezasticen jedan skriveni utikac u prostoriji u koju skoro nikada ne zalazimo.
    Jednom sam zatekao ekser uboden u taj utikac.

    Da je moje dete tamo stradalo, verovatno bi sebi odmah presudio, ali sta uraditi ako imam jos jedno dete kojem sam potreban? Kako podneti svu krivicu odgovornosti? Zatvorska kazna u takvim slucajevima itekako ublazava bol, jer delimicno ubedi krivca da je odsluzio svoje. Bez toga bi covek verovatno poludeo!

    By the way, zasticujete li svoje utikace od vase dece?



    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    ...
    A krivca naci, podrazumeva se.Ko je zaduzen za propise o gradnji , ne znam.Znam samo da je veliki broj terasa u stambenim zgradama u mom gradu takav, da je sirina izmenju dve susedne sipke dovoljna da se provuce decija glava.
    Verujem (a mislim da je i cinjenica) da gradjevinska inspekcija rigorozno kontrolise nove zgrade.
    Po zakonu ne sme postojati veci otvor na zgradi, kroz koji se moze provuci lopta precnika (14 cm, sada ovo ne znam tacno).
    Kada je resetka terase redja, inspekcija intervenise...


    Ipak, deda moje dece je kupio metalnu resetku za par stotina dinara i zagradio dodatno celu terasu...
    Primer za svakog!

    U ovom slucaju mozda je dete stajalo na stolici ili cak je bio uz odraslu osobu, koji se na tren okrenuo na drugu stranu...
    A novinari su lesinari, bljak...
    Poruku je izmenio biterlemon, 26.08.2007 u 21:08
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Dvogodišnjak pao sa četvrtog sprata

    Ne treba stajati ljudima na muku. Očigledno žele decu, a ovo je nesrećan slučaj...
    Ipak, koliko je samo jeftino rešenje...rešetke, mreža, ograda...
    Toliko imamo nevladinih organizacija, a niko da ukaže na nesmotrenost ljudi, čija je delom krivica..., a delom društva. Niko u Srbiji ne obilazi porodice da vidi kako ljudi žive, a tako se malo beba rodi. Jednostavno nema prioriteta i dodatne zaštite van porodice....

    Možemo se samo nadati da dete ostane u životu, bez ozbiljnih smetnji...
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Dvogodišnjak pao sa četvrtog sprata

    Deca, cim prohodaju, imaju toliko neobuzdane energije, da je potrebno svaki sekund da bude na oku. Katkad je to stvarno nemoguce postici. Dovoljan je samo trenutak i eto katastrofe.
    Ko je odgovoran za tragediju? Svi oni, koji su bili prisutni, kad se to desilo. Treba traziti i indirektnog krivca u izvodjacu gradjevinskih radova, ako su konstruisali i izradili neadekvatnu ogradu. Cak i gradjevinac, srednjosolac, zna koje uslove ta ograda treba da ispunjava. Ograda ne sme da ima ni jednu horizontalnu precku, na koju se dete moze osloniti, da bi svoje telo prenelo preko vrha ograde. Ponekad, arhitekte znaju da se "razigraju" pa izprojektuju glupost od ograde (al po njima, to "lepo izgleda").
    Ovo je stvarno strasna tragedija, a nadam se da ce ipak biti sretan zavrsetak. Molio bih sve, koji mogu doci do informacija, da nas izveste o epilogu ove nesrece.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Dvogodišnjak pao sa četvrtog sprata

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Deca, cim prohodaju, imaju toliko neobuzdane energije, da je potrebno svaki sekund da bude na oku. Katkad je to stvarno nemoguce postici. Dovoljan je samo trenutak i eto katastrofe.
    .
    ....to je tačno....
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Dvogodišnjak pao sa četvrtog sprata

    ja se samo nadam da tje se oporaviti.....

    pa moj drug je svojevremeno hteo da leti i skochio sa terase ( visina oko 6 metara).....
    imali smo oko 4 godine...
    sretjom, proshao je sa svega par kopchi na kolenu....

    mislim da ovde nisu krivi roditelji, vetj se takve stvari deshavaju, pa ma koliko pazio.... deca su nemirna i prilichno nepredvidiva...
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!
      Vrh

Slične teme

  1. Četrdesetogodišnjak pretukao osnovca
    Autor AdrijanKronauer u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 20.06.2010, 00:39
  2. 2-godišnjak ima IQ koji se ne može izmeriti
    Autor Morpheus u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 15.10.2009, 12:53

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •