Sram vas je?? Zašto? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 34
  1. #16

    Odgovor: Sram vas je?? Zašto?

    Kao i vecini vas, dok sam bio mali, roditelji su govorili sta je sramota, a sta nije. Kad od deteta postane covek, shvati sta to u stvari znaci. U vreme prelaska, iz deteta u odraslo bice, normalno je da se i dalje stidimo, dok to ne prerastemo.
    Sada bi me bio stid, pred mojim sinom, da vodim pogresan zivot.
    Sitnice, kojih se stidite, samo su znak vase nezrelosti po tom pitanju. Za koju godinu, smejacete se tome, kao dobroj sali. Za sve je potrebno vreme.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  2. #17

    05 Odgovor: Sram vas je?? Zašto?

    Kupovina tampona i kondoma mi je normalna stvar.Biram vrlo pazljivo

    Ovde se o sexualnosti prica?I nekakvim inhibicijama?Nema potrebe
    p.s. Prolazak u trku pored mesta na kojima je mnogo muskaraca i strah od flerta pogledom, meni najvise lici na nesigurnost u sebe , iako nemate razloga.Razmislite koje vam misli tada prolecu kroz glavu i zasto zelite da da pobegnete sa tog mesta.

  3. #18

    Odgovor: Sram vas je?? Zašto?

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    strah od flerta pogledom
    ...mene je strah od flerta pogledom....

  4. #19

    Odgovor: Sram vas je?? Zašto?

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Kupovina tampona i kondoma mi je normalna stvar.Biram vrlo pazljivo
    Ovde se o sexualnosti prica?I nekakvim inhibicijama?Nema potrebe

    p.s. Prolazak u trku pored mesta na kojima je mnogo muskaraca i strah od flerta pogledom, meni najvise lici na nesigurnost u sebe , iako nemate razloga.Razmislite koje vam misli tada prolecu kroz glavu i zasto zelite da da pobegnete sa tog mesta.
    Ja bih rekla da svaki stid ima neke veze sa nedostatkom samopouzdanja pomešanom sa društvenim normama koje postavi sredina, zavisi o čemu se tačno radi, ako govorimo o tim kondomima i tamponima , koje apsolvirasmo ovde, nadam se , onda se to, naravno, veoma razlikuje po tome gde ih kupujemo, da li ih kupujemo u nekoj super apoteci u centru nekog velikog grada ili u nekoj ruralnoj sredini gde eudkacija o tome nije još ni na pomolu, takođe, zavisi jako i od nas samih.

    Tema je lepa, i evo ja imam jednu svar zbog koje me je jako stid.

    Živim u ovoj državici već 3 godine i ne govorim njihov jezik. Zato što ne moram, zato što i oni sami tvrde kako im jezik izumire i svi, ali baš svi, govore engleski i treba čelična volja da se, pored svih obaveza koje nosi dan, još sedi u nekoj školici i nateže satima sa nekim rečima koje sve teže dopiru do mozga. Ja se trudim i ne odustajem, ali ga još ne progovaram iako zapravo, dobrim delom razumem...
    Stid me je da progovorim i pogrešim, i još više me je stid što ga ne govorim i svaki put se izvinjavam gdegod se otvori prostor za to, oni se samo nasmeše i pređu na engleski, ali mene je stid...
    Poruku je izmenio euridika, 28.08.2007 u 23:20
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  5. #20

    Odgovor: Sram vas je?? Zašto?

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    onda se to, naravno, veoma razlikuje po tome gde ih kupujemo, da li ih kupujemo u nekoj super apoteci u centru nekog velikog grada ili u nekoj ruralnoj sredini gde eudkacija o tome nije još ni na pomolu, takođe, zavisi jako i od nas samih.
    O da. Bio jedan degenerik na trafici koji je radio ovo: kad god kupim kondome, dok mi ih daje Praktikujem ih kupovati u apoteci, ali često trafike rade kad apoteke ne rade

    Ja bih rekla da svaki stid ima neke veze sa nedostatkom samopouzdanja pomešanom sa društvenim normama koje postavi sredina
    I ja bih rekla

    Stid je, po mom mišljenju, bezvezna kategorija. Važim za bestidnu osobu. Po nečijim kriterijumima možda i bezobrazno bestidnu. Ali najčešće mi mišljenje tih ljudi nije bitno. Ne stidim se stvari kojih se drugi stide. Stidim se stvari kojih se najčešće drugi ne stide. I jako me je često sramota umesto nekog drugog. I to kod mene nije dolazilo sa godinama. Tako, nekako, ispadoh
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #21

    Odgovor: Sram vas je?? Zašto?

    Svojih postupaka se ne stidim. Ni onih u prošlosti, ni ovih u sadašnjosti,
    a mala je verovatnoća da ću u budućnosti učiniti nešto - čega ću se (po)stideti
    (ne znam kad posthumno valjda) .
    Imam isuviše godina, solidnog iskustva i dovoljno pređene kilometraže ...
    da vremenom ne naučih da savladam raznorazna iznenađenja, prepreke u vidu svih mogućih neprijatnosti,
    kao i reflexne reakcije - koje nekada možda ne bi ni znala ni umela da (is)kontrolišem i ukanalim.

    A bejah nekad prilično stidljivo čeljade.
    (Dok nisam prohodala i progovorila.)


    samo mi jedna stvar nikako nije jasna ???
    Jednog čoveka, nekada meni jako bliskog, koga sam poodavno (mučki) "ostavila" i odmah zaboravila,
    koga se (naročito) pojavom mog fatalnog muškarca više nikada nisam ama ni onako "slučajno" bar ponekad setila,
    sretoh neki dan ...
    šta je meni bilo i šta se samnom desilo, ostaće mi enigma ? (ako je ne rešim ).
    Kad sam ga na pet metara videla ... izgledala sam ovako
    na četri metra ovako
    na dva metra ovako
    na metar ovako
    a na milimetar ... ovako

    dođe mi da pobesnim ... iznenadi i plus me izdade - sopstvena faca.
    A nisam ni znala da nešto "krijem".

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  7. #22

    Odgovor: Sram vas je?? Zašto?

    sram pa jbt,kupujem 'kacigu' zbog swog ziwota i to..i treba da me je stid,makse tamo bogoti isjaa

  8. #23

    Odgovor: Sram vas je?? Zašto?

    Zavisi... Zavisi od mnogo čega...
    Sad kad se osvrnem, ceo moj život se može opisati kao konstantno pobeđivanje stida, a ni u jednom trenutku ne bih pri tom sebe okarakterisala kao stidljivu osobu. Zvuči možda paradoksalno, ali je tako.

    Stid je reč koju svi mahinalno odbacuju od sebe, poput vrućeg krompira.
    Možda bi bilo drugačije kad bi se stid odvojio od sramote. Sramota je krasti, lagati, a stid... Stid nije samo kompleksaško zabunjivanje i crvenjenje zbog nemoći. To može biti i rafinirana vrsta pokajanja za neke postupke kojima smo sebe doveli u neke neprijatnosti ili situacije kad smo se možda ogrešili o neke osobe koje to nisu zaslužile.
    Treba se stideti neznanja, treba se stideti nekulture, treba se stideti zbog proćerdanog vremena koje nismo uložili u sebe ili one koje volimo, treba se stideti svojih realnih nedostataka koje smo u mogućnosti da ispravimo, ali smo lenji, sujetni ili, jednostavno rečeno, bezobrazni.
    Mislim da nije sramota postideti se. Mislim da su stidljivost i drskost vrline, ali samo ako idu u paru.
    Vrag odneo šnalu...

  9. #24

    Odgovor: Sram vas je?? Zašto?

    Malo toga me stid....ali onoga čega jeste, tu umirem...totalno zablokiram i šokiram samu sebe.

    Što se gluposti tipa kupovine tampona ili kondoma tiče...ma to sam davno prevazišla, nekad je bilo normalno da ti se upakuju ulošci, tad tampona nije bilo, u papir da neko ne daj Bože vidi da ti imaš mengu i da si sad....tih par dana obilježena!
    Jedino što ne bih kupila u svom gradiću test za trudnoću, a nema veze sa stidom, više sa sprečavanjem potencijalnih glasina koje se u gradu sa 20-ak hiljada stanovnika šire brže nego što svjetlost putuje.

    Nije loše nekad se malko i stiditi nekih stvari, naročito kada je ponašanje u pitanju. Neke stvari se trebaju poštovati. Bestidnost nije baš poželjna, takva osoba, po meni, ne znaju da cijene.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  10. #25

    Odgovor: Sram vas je?? Zašto?

    Au, ja sam bila uzasna po tom pitanju
    Secam se kada me mama slala u (lokalnu) prodavnicu da kupim uloske. Trajala je bome ta kupovina i po pola sata, jer sam cekala trenutak da nikog nema na kasi (kad se vec sramim, neka bude to samo prodavacica). Onda bih trazila da mi umotaju u papir i obavezno naglasila da je za mamu
    Isto tako, u vreme krize, kada se vesh kupovao na pijaci...nije bilo sanse ni da pridjem tezgi, ako je prodavac musko...pa jos mladje
    O prvoj poseti ginekologu da i ne govorim, mislila da cu da umrem

    E da, kondome jos nikada nisam kupila u zivotu
    Budi pametan i pravi se lud

  11. #26

    Odgovor: Sram vas je?? Zašto?

    pa nekad sam trazio udaljenu apoteku za kondome...
    posle sam trazio udaljenu apoteku sa mladim apotekarkama. uvek te pogledaju duboko u lice dok placas kondom.
    onda sam poceo kupovati kondome u komsiluku u prodavnici i govorio da je to za mog sina...
    sada kupujem i kazem da je za mene...


    a tampone ne kupujem...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  12. #27

    Odgovor: Sram vas je?? Zašto?

    Kondome ne kupujem, tako da nemam problem, a i da treba da ih kupim za nekoga...zasto bih se stidela!
    Tampone kupujem, ne cesto, ali kao da kupujem bilo sta drugo u marketu, nemam nikav problem stida sa tim!
    Sramota, stid, ...kako god treba da nas bude samo ako lazemo i ukrademo!
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  13. #28

    Odgovor: Sram vas je?? Zašto?

    Sram me uglavnom u zhivotu obuzimao zbog drugih. Od onih operisanih od stida i srama.....Kad se nadjem u prirodi, sram me shto sam chovek i uvek se postidim od tuzhnih i prekornih pogleda koje mi drvece upuchuje, dok se gomile dzubreta i otpada razlazhu u njihovom podnozhju....
    Uh, da ne zaboravim, sram me i od danashnje omladine kad vidim da sede na ladnom betonu, sa polugolim stomacima, bubrezima i ostalim delovima istetoviranih i pircingom isharanih tela

  14. #29

    Odgovor: Sram vas je?? Zašto?

    Proslo je to vreme kada me je bilo sramota. Secam se, jednom sam kao klinka u prodavnici ukrala kiki-riki. Uhvatili su me na delu, pozvali moju majku.... jaooooo sramote

    Zatim, jako me je bilo sramota kada je po prvi put u mom zivotu, muska ruka pocela da otkopcava moju kosulju!
    Bilo me je sramota kada sam u srednjoj skoli dobila jedinicu iz vladanja zbog pusenja u WC-u za vreme velikog odmora.
    Kada sam u centru N.Sada pala na klizavici, a jedan od onih "duhovitih" viknuo: mogla si i da padnes!
    Jos jednom, kada sam na dozeku Nove godine, u jednom restoranu punom kao oko, promasila stolicu i tresnula na guzicu!
    Bilo je stvarno, puno situacija koje su mi promenila boju lica ... mnogo ih je, trebalo bi mi vremena da se setim svih!
    Volela bih da mogu da vratim to vreme, da se opet cesto i bez velikog razloga zastidim...Ali eto, sada sam u onim godinama kada se tako nesto, sve redje i redje dogadja!
    neunistiva zlojebaba!

  15. #30

    Odgovor: Sram vas je?? Zašto?

    Skoro uvek me bude sramota kad vidim bezobraznu glupost.

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •