Previse dobrote... moze li da zaboli? - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 62
  1. #46

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    [QUOTE=yuna;625652]Ja sam uvek pristupala otvorenog srca,pa i dan danas.. ono što se u među vremenu izdogađalo je to:

    Nekada
    1.Da sam dobijala dobronamerne kritike da ne treba tako i da će ljudi to uglavnom zlupotrebiti

    2.Tako je i bilo.. a ja sam negde iznutra tvrodglavo odbila da se menjam,dok sam se na svesnom planu staaalno pitala šta to samnom nije u redu..

    3.Dobila sam i zavist,i ljubomoru i zlobu, i svašta

    4.Patila sam veoma puno

    Danas

    1.Naučila sam lekcije

    2.I dalje idem iskrenog i otvorenog srca

    3.Ne očekujem ništa za uzvrat

    4.I dalje sam ista- tuđa zloba me nije promenila



    ista stvar sa mnom
    Me gusta Marijuana, Me gustas tu

  2. #47

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    Ne zanima me,dok mi zivot ne ugrozavash dobar si,ako ga poboljshavash,necu te velicati,klimnu cu glavom i proci. Ne bitno je da li si ti dobar il los,bitno je da znas kuda ides i sta zelis da dobijesh,ostalo je prolazna stvar. Ne znam dal sam dobra il losa,uostalom mi smo svi virtalni,ne u internet smislu,vecu u smislu da o sebi ne mozemo govoriti.Mozda u to ne verujete ali to je sloboda vase volje.
    Treba se opijati poezijom, smehom, vinom ili... Ako bash tezish da nadjesh neku beskrajnu dobrotu,uzmi psa,izdresiraj ga tako,bice tu kraj tebe,veran i svaki put ce se obradovati kada te vidi...ja samo plovim ovim krugom i ne radim nista drugo
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  3. #48

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    Omiljena uzrečica mog dede: "Dobar i lud su rođena braća."

    U pravu je bio, uglavnom je to tako. Ali, nisam ga slušao, možda i nisam mogao imati uticaja na svoje ponašanje u dovoljnoj meri. Uvek nastupam potpuno iskreno i dobronamerno prema osobama koje tek upoznajem, gotovo kao da ih znam godinama, decenijama. I svakoga smatram prijateljem, dok ne dokaže suprotno. I svima ću rado pomoći, ako je moguće.

    I u pravu je neko s prethodne strane. Oni koji zaslužuju takvo poverenje i prijateljstvo znaće to da cene. Oni ostali će pre ili kasnije pokazati pravo lice. Treba negde i postaviti granicu, ali ja ne umem, obično do osvešćenja dolazi u jeku pokazivanja pravog lica.

    Zaboli previše dobrote, zaboli često. Ali, može li se za osobu koja izbegava bol reći da je uopšte živela? Ja želim da živim, pa nek' boli koliko treba. Svi koji me žele za prijatelja, imaju me.

  4. #49

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    U samoj suštini ove teme kriju se dva elementa koja se po pravilu tretiraju krajnje subjektivno.

    Kao prvo, šta to znači dobrota? Koja je to definicija dobrote? I pored nekih, da kažem, opštih karakteristika dobrote, svako od nas ima neki svoj sistem procenjivanja šta je dobro ili ne. Dobrota nije samo blagost, nezameranje, kulturno ophođenje, trpeljivost itd. Dobrota se pre svega ogleda u krajnjem efektu naših postupaka, koji, u tom smislu, treba biti maksimalno pozitivan. Navešću jedan banalan primer. Hirurg će nam naneti bol kada operiše neku povredu, žuč, slepo crevo... ali će efekat njegove intervencije biti izuzetno blagotvoran, a možda nam spasti i život. U tom kontekstu, uveren sam, treba promatrati šta je dobro, a šta ne...

    Zatim, šta je to naš sopstveni bol? Čime nas to drugi povređuju i koji nas to postupci naših bližnjih bole? I tu ima velikih subjektivnih razlika i odstupanja, jer isti postupak različite ljude ne boli istim intenzitetom, dok ima i takvih kojih se to i ne dotakne. Pa ako je tako, onda i mi sami smo na neki način odgovorni i "krivi" za bar deo boli koji osećamo, zbog našeg temperamenta, karaktera, senzibiliteta, praga tolerancije.... itd.

    Iako i ja umem da koristim krilaticu o budali i dobrom kao braći, suštinski se ne slažem sa njom. Naravno da treba u životu biti dobar, ali ne i popustljiv, previše tolerantan, neodlučan, nezamerljiv po svaku cenu, previše poverljiv prema nedovoljno poznatim osobama, lakoveran, lakomislen ... itd, itd, jer to nije dobrota.

    Budimo odgovorni i pametni vodeći računa o konačnom cilju i efektu naših postupaka i povrede koje ćemo osećati pri tome kao reakciju kroz ponašanje drugih, sigurno će nas manje i drugačije boleti.
    Poruku je izmenio memento, 12.08.2010 u 10:04
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #50

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    Au...pa ja sam ovde zalutao...
    Ovo nije tema za rasplakivanje???
    Hmm, možda neki drugi put...kad spremite maramice i "veselice"
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

  6. #51

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    U kom smislu?Fizicki,emocionalno,duhovno?Neko ce recimo na vas lep gest,dobru nameru,reagovati lepo,(retko),a neko ce uputiti nesto
    smisljeno da vas povredi.U ljudskoj prirodi je da reaguje,kako na dobrotu ,tako i na negativnosti.Mozda jednostavno treba,pustiti da ta negativnost prodje kraj vas i preuzeti kontrolu nad svojim stanjem,Ja nisam uspela.Bar ne u potpunosti.Moze li da zaboli? Moze i znam.Ne verujem u ono"dobro se dobrim vraca"
    Oni koji me srecu,misle da ja to putujem.A ne putujem ja...to beskraj po meni hoda...

  7. #52

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    Ne. Jer sam selektivan, i uspešno odvajam žito od kukolja.
    Neke stvari se ne zaslužuju, zarađuju se.



  8. #53

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    ne verujem ljudima koji kazu:Dobrota me je skupo kostala....
    ako iza dobrote stoji makar trag necega sto se zove ocekivanje zahvalnosti,dobrota je onda diskutabilna....
    kad nesto das,gotovo je,to nije vise vise tvoje,ne polazes nikakva prava,ne gaji ocekivanja
    sve su to interesi

    naravno,s druge strane ljudski je imati takvu misao,i ocekivati nesto zauzvrat,i nadati se dugom pamcenju onog kome si pomogao

    zato nikad za sebe ne govorim da sam dobra
    nisam
    ili bar jesam selektivno...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #54

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    Ne znam pod koju temu bih ovo turio, ali možda je i ova, a možda i nije, mada mi vuče i na ovo samo meni može da se desi i slične basne.

    Priča je stara, pre dosta godina, na ulici me neki kolega upozna s drugim našim kolegom, mi počnemo da ćaskamo i tako ispostavi se da je skroz ok lik, ima s njim o čemu da se priča, i tako te neke lepe stvari.
    Odemo nekoliko puta na piće, ispričamo se, ili stane na štand i meljemo tako po par sati.
    Fin mladić.
    Dve godine stariji od mene.

    I priča on tako neke sveoje probleme, nedoumice, pita me šta da radi, kao uvažava moje mišljenje.
    Jednom sam kad je vratio pitanja iz javnog, rekao da je pizda i tako to, baš sam bio fin.
    ne mogu da kažem da mi u neku ruku nije bio drag.
    elem, posle nekih pola godine, on meni kaže, hoće moji mama i tata da te upoznaju.
    Jebote, k'o da ćemo da se verimo, je l' treba s buklijom d aidem.
    A Peđa mi kaže za njega, ovaj tvoj dengos izgleda, kao da ga mama kupa i još uvek mu puderiše guzu

    Odem, a ono, mama i tata, bivši funkcioneri kojegde, počemo o civilnoj.
    Ja kao išao kod nekog ćaletovog prijatelja potpukovnika, on kaže, ma nemoj u civilnu, nemoj si pička. Ne mogu da objasnim čoveku da mi se jebe da služim regularnu vojsku, da ovo da ono.
    I ostanem suva kurca, a majka od ovog mog dengosa mi kaže, znaš ja sam bila savetnik tog i tog ministra, učiniću ti, eto, dobar si dečko, Miša te baš voli.
    Malo je falilo da se venčamo

    elem, uputi ona mene na direktora te ustanove, smeste me u pravnu ia kadrovsku službu, kao koristiće mi posle tih 13 meseci kao referenca, pičke materine.

    Od tog trenutka kreće šou.
    Pošto je matori šišmiš provalio da imam izvestan uticaj na njenog sina, počinje da me zove s vremena na vreme i da me moli da joj učinim neku uslugu.
    Viđao sam ga do tada jednom u dve nedelje, on se sad kači na nedelju dana, možda i dva puta sedmično.
    A, ona kad me zovne, svaki put mi kaže da sam imao sreće, jer su mogli da me šibnu u Bujanovac, a ako me izbace iz civilne, onda ideš direktno na tampon zonu.

    Osećam kako mi rastu magareće uši, ispao sam ne magarac, nego arhimagarac.
    Trpim budalu, on počinje da se oslobaa, više ne priča normalno, kreće da kenja nešto, ide mi na jetru, a ja osećam osećaj dužnosti, jer sam zahvaljujući toj njenoj pomoći uspevao posle posla da učim i da položim neke teške ispite, zato sam na kraju karjeva i jurio civilnu, ali ona se sama ponudila da mi pomogne, a nekako sam pogrešno vaspitan, da osećam opsećaj zahvalnosti kad mi neko učini nešto bitno.

    Tih 13 meseci su mi najduži u mom životu, žena je očigledno do mene naplatila svoju dobrotu, učinila mi uslugu, a ja magarac, mislio da ću vratiti sutra nečim prikladnim i normalnim, međutim kita, trpeo sam njen ludi nakot to vreme, sa njegovim bolesnim pričama.

    Posle mi je rekla da će me zaposliti kad završim fax, a onda sam skontao da bih radije bio gladan i žedan, go i bos, nego da radim negde gde bi me ona ufurala.

    Napravio je sranje, preko koga nisam moga da pređem, pa sam ga sa zadovoljstvom oterao u tri lepe pičke materine.

    Ne družim se više s njim, ali zovne me njegova mama da me pita da li bih se čuo ponovo s njim, on me baš voli.
    Fala gospoJa, imam ja moje zavoje da me greju
    Da, dobrota se isplati, na ovaj i onaj način.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  10. #55

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    Hm zanimljiva prica samo jos da provalimo jel te muv'o ili ne?
    Dodji janje kad se žito žanje




  11. #56

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    "Dobar i lud su braća"..nekako mi prva pomisao bi ova narodska.
    Daš mu prst,oće celu šaku...
    Jednom ne učiniš li posle stotog činjenja..rogat si.

    Čini se da bi valjalo dobro odmeriti koliko i kome dobrog učiniti,
    da ne bi posle
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  12. #57

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    istinska dobrota ne trazi nista zauzvrat
    ali umemo li je uvek da je prepoznamo?
    mislim,tu istinsku dobrotu?
    jer...na svakom koraku srecemo i onu kobajagi...
    cinjenje dobra nekome moze biti i vid manipulacije
    kako god vama to sad zvucalo
    Meni zvuči kao veoma česta pojava,pogotovo u zadnjih 10-tak godina.
    Jako je teško prepoznati istinski dobru nameru nekog ako to nije osoba koju poznaješ dugi niz godina.
    Ljudi su postali neverovatno manipulativni, što je veće zlo od onog samog iskonskog zla koje loši ljudi nose u sebi.Neko ti se predstavi kao ne znam ni ja kako dobar ,ti pomisliš: -Bože za ovaj svet ipak ima nade. ,kad ono cvrc, ispod Mire sto djavola vire.

    Tako da...vrlo je teško prepoznati pravu dobrotu ali nije nemoguće.Prava dobrota ne može da zaboli jer je ona sama sebi svrha i ne traži za uzvrat ništa ,a ona druga...zavisi sa kog izvora dolazi .Može da zaboli a i ne mora,apsolutno ne mora.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  13. #58

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    Može da zaboli.
    U prvom momentu, veoma intenzivno.

    Nema tu mnogo filozofije.

    Vreme nas melje, ali postoje osobe, koje mi ne dozvoljavaju da padnem.

    Onaj, koji je bio spreman da pre godinu dana, da pola kile krvi za mene.
    Malo li je?

    Ona, koja je uvek tu.

    Prepoznaće se.

    Sada se osmehujem - slatko, jer više ne boli,
    zbog njih, koje imam, i koji imaju mene - prepoznatu na prvi pogled.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  14. #59

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    Gledam to ovako jedna vaga,s jedne strane dobar,s druge strane budala.
    Gde je granica?
    Zavisi od subjektivnog metra koji nosimo kroz zivot.
    Sto puta sam cula *Pa ti si budala sto si cinila,radila,uradila...jer on/a ne zna to da ceni,nije zasluzio/la *

    Ne kajem se.
    Zaboli mene jer se emotivno trosim.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  15. #60

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    Ne verujem u bezrezervnu dobrotu...dobrota radi dobrote
    Možda je do mene, možda sam ja "roba sa greškom" vrag će ga znati...
    Svaka "dobrota" me skupo koštala i dobroTno mi je bila naplaćivana...i ok, pristala sam na cenu...nije Beg cicija, ima se može se...
    ...a ono što sam platila/isplatila/otplatila...ne može da zaboli...
    ...može samo da se nametne pitanje...da li je bilo vredno svega toga...
    ...al' opereš zube i nestane onaj gorak ukus u ustima...i život teče dalje....
    Budi pametan i pravi se lud

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. To samo meni moze da se desi
    Autor Goga u forumu Pričaonica
    Odgovora: 507
    Poslednja poruka: 21.06.2017, 15:12
  2. Teška reč ume da zaboli
    Autor BoginjaMarija u forumu Ljubav
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 22:30
  3. Kako zena moze da upropasti muskarca?
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 141
    Poslednja poruka: 29.10.2010, 00:19
  4. Sta Srbija moze da ponudi?
    Autor maleni u forumu Ekonomija
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 19.03.2010, 21:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •