Previse dobrote... moze li da zaboli? - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 62
  1. #16

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    istinska dobrota ne trazi nista zauzvrat
    ali umemo li je uvek da je prepoznamo?
    mislim,tu istinsku dobrotu?
    jer...na svakom koraku srecemo i onu kobajagi...
    cinjenje dobra nekome moze biti i vid manipulacije
    kako god vama to sad zvucalo
    Ploviti se mora i bez broda ..

  2. #17

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    .............i put do pakla je popločan dobrim namerama....jel de jel de jel de.....

  3. #18

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    Citat bealiver kaže: Pogledaj poruku
    ......cinjenje dobra nekome moze biti i vid manipulacije
    kako god vama to sad zvucalo.....

    to ti pricham.....

  4. #19

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    Uh ...
    I te kako ...
    U potrazi za sobom, pronasao sam nesto mnogo lepse ...

  5. #20

    13 Odgovor: Previse dobrote...moze li da zaboli?

    Citat Savannah kaže: Pogledaj poruku
    Tocno tako. Sto su manja ocekivanja to je iznenadjenje vece i ugodnije kada nam se dobro zaista vrati.

    Naravno, ali to mi već liči na trgovinu, ja ću tebi - ti ćeš meni...

    Ne znam koliko se to može svrstati u kategoriju '' dobrote ''...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  6. #21

    Odgovor: Previse dobrote...moze li da zaboli?

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Naravno, ali to mi već liči na trgovinu, ja ću tebi - ti ćeš meni...

    Ne znam koliko se to može svrstati u kategoriju '' dobrote ''...
    Naravno da moze.

    Biti dobar prema nekome, poklanjati mu paznju, ugadjati mu, to su stvari koje pricinjavaju zadovoljstvo. Ali, ukoliko to uradis vise puta, a sa druge strane nema ni traga zahvalnosti ili uzvracanja u bilo kom obliku, neminovno ces se zapitati: Cekaj, sta ovde nije u redu? Pa ako i ti i on(a) nastavite po starom (ti dajes, a on(a) ne uzvraca), posle nekog vremena ces, makar i nesvesno, poceti da dajes sve manje i manje...jednostavno, postoji granica kada se iz "dobrog" preselimo u "glupog", a svakom od nas se desilo da je bar jednom predje...

    ...i svako ko hoce da bude iskren sam prema sebi, videce da je bas ovako kako sam napisao: jeste, cineci dobro, ocekujemo da nam ono (pa makar i u najblazem obliku) bude uzvraceno.

    Zato sto smo (samo) ljudi.

  7. #22

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Ja se davala i grešila i opet se davala i opet grešila, ali nema veće sreće od momenta kada, posle greške, opet poželim i uspem da se dam, znači živa sam još.
    Sujeta u prvim momentima izbije na povrsinu (valjda kao posljedica bijesa i razocarenja), a onda se sve vrati u normalu i shvatis da nista nisi izgubio, sta vise.
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  8. #23

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    Ponekad se zapitam, ima li uopste dobrote,ali smatram da dobrote nikad nije previse,ako se razmenjuje sa pravim osobama.E sad postoji jedino pitanje kako pronaci te osobe,jer praksa u zivotu me je naucila da uglavnom dobrota se losim vracam,sto ne znaci da sam se promenila, jer to sam jednostavno ja.
    Jednostavno verujem da ipak neko,negde...to sve VIDI..

  9. #24

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    Ni ja nisam verovao ali svakako zna da zaboli jer to neki ljudi stvarno ne znaju da cene i poštuju. N A Ž A L O S T.
    brm, brm, brrrrrrrrrrrrrrrrm m

  10. #25

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    Činiti dobro ume ponekad da donese posledice gore nego kada činite zlo. Na žalost to je oduvek tako bilo. Nisam siguran koji su uzroci tome. Verovatno ljudska priroda. Možda je u tom procesu dobročinstva, da tako kažem, primalac dobra podsvesno uvređen time jer je to dobro koje mu je učinjeno svojevrsna potvrda njegove nesposobnosi ili obaveze nekog duga prema dobročinitelju. Ne znam...

    Zatim, u kolektivima kada se sprovede kazna nad nekim članom, deo kolektiva koji nije kažnjen i pored javnih sasoećanja sa kažnjemnim, u sebi u velikoj meri odobrava i opravdava tu kaznu. To znam pouzdano, jer sam čitav svoj radni vek rukovodio (na moju veliku žalost i muku) i poznati su mi ti odnosi. S druge strane, kada pohvalite ili nagradite nekog, opet se javlja sličan proces, samo u drugom smeru. Svi će javno čestitati laureatu, a po kuloarima će ga ogovarati i umanjivati razloge njegove nagrade...

    I na kraju, ne mogu a da ne pomenem anegdotu u kojoj doušnici obaveštavaju knjaza Miloša da se izgleda sprema neka pobuna u kojoj bi mogao možda i sam knjaz da bude ubijen i kako je Miloš odogovorio otprilike ovako:

    - Neće mene niko ubiti. Nema razloga, jer nikom nism učinio baš toliko dobro!

    Naravno, ovo je tek segment razmišljanja o ovoj temi i naravno da je i pored ovakvih stvari lepo činiti dobro, jer kad tad će se pojaviti neko kome je to dobro zaista potrebno i ko će to umeti da ceni što će biti naša velika nagrada za sva neka ranija razočarenja ako su postojala...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  11. #26

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    Ako se misli na to kad mi činimo dobro... onda ne može da zaboli,ustvari može...ali...ček da probam ovako.
    Možeš zbog toga da budeš povređen i razočaran,ali zato smo sami krivi.
    Uglavnom to bude zato što smo očekivali drugačiju reakciju tih osoba prema kojima smo dobri, a oni ili nisu znali to da cene ili ih je jednostavno bolelo uvo i samo su nas iskorištavali. U svakom slučaju zaboli.
    Ali nisam činio dobro nekom da bi se ja osećao dobro. Bio sam dobar prema nekome da bi se taj neko osećao dobro. Nisam očekivao hvalospeve,lepu reč, čak ni hvala. To je na toj osobi šta će uraditi. Ako sam dobar prema nekome to je uglavnom zato što mi je stalo do te osobe i pomiren sam sa tim da za uzvrat možda neću dobiti ništa,i zadovoljan sam time da je toj osobi dobro.To je samo po sebi nagrada. (to je i poenta biti dobar,zar ne?-Ako pri svakom dobrom delu odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darivao, nego prodao. (Dostojevski) ). Ali nekad radim dobre stvari zbog toga.
    Da me ne razumete pogrešno,...Divan je osećaj kad to neko primeti i nekako vam stavi do znanja da ceni to, veliki ste,ogromni ste u tom trenutku.(verovatno nas to i podstiče da i dalje budeno dobri) Ali da li mi je to bio primarni cilj? Da se ja osećam dobro? Ili sam bio dobar da bi se ta druga osoba osećala dobro...?
    Ako ne očekuješ ništa nikakva reakcije te neće zaboleti,ako očekuješ...budi spreman i na bol.
    Naslov kaže: previše dobrote... Biti previše dobar? Jel mu to dođe da će te Vi i dalje biti dobri čak i kad niko ne ceni i ne poštuje tu vašu dobrotu,gaziće Vas i iskorištavati?
    Pa dobro (mazohisti ),to je odluka svakog pojedinca za sebe. Ako se već odlučite za tako nešto onda budite spremni da će sigurno da vas zaboli.
    "Kada smo srećni, uvek smo dobri, ali kada smo dobri, nismo uvek srećni."
    Džordž Bernard Šo

    A ako je u pitanju da je neko previše dobar prema vama,da li i to može da zaboli - ne znam. To bi morao malo da porazmislim... Nemam puno iskustva sa tim .

  12. #27

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    moze itekako, pogotovo kad te taj neko izneveri....
    Ono za cim zudimo,a ne ono sto dobivamo, govori o nama kakvi smo.

  13. #28

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    kako mi je ovo nesto poznato
    Poruku je izmenio Goga, 05.10.2008 u 21:15 Razlog: citat
    Najveca vlast je vladati sobom.

  14. #29

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    da ... kad je jako dobra moze da me zaboli ... pretera kolko je dobra ...
    Ko je za jednu voznjicu

  15. #30

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    ...ako neko otvorenog srca pristupa ljudima, nudeci im ono najbolje od sebe, krajnje bezazleno i neiskvareno, sta dobije zauzvrat? Ljubav,postovanje,divljenje,zahvalnost...ili mozda jed,zlobu i zavist (od onih koji se secaju da su i oni nekada bili takvi,pre nego sto su se pretvorili u nesto drugo)?

    ...da li vam je srce povredio trn zlobe,ili je ono jos uvek celo? Moze li najbolja namera da zaboli?
    ne verujem u apsolutnu dobrotu....zao mi je,ali ne verujem.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. To samo meni moze da se desi
    Autor Goga u forumu Pričaonica
    Odgovora: 507
    Poslednja poruka: 21.06.2017, 15:12
  2. Teška reč ume da zaboli
    Autor BoginjaMarija u forumu Ljubav
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 22:30
  3. Kako zena moze da upropasti muskarca?
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 141
    Poslednja poruka: 29.10.2010, 00:19
  4. Sta Srbija moze da ponudi?
    Autor maleni u forumu Ekonomija
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 19.03.2010, 21:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •