Kancelarijski burek...
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15
  1. #1

    Kancelarijski burek...

    Dragi moji forumaši!
    Htela bih da vas pitam koliko puta ste čekali pred nekom od kancelarija,a unutra su službenici,ili službenice jeli burek,a da nije vreme doručku?Meni se to ovog leta desilo tri puta i to u istom danu.U policiji,službenica je jela burek,u kancelariji 'trezora',službenik mi je rekao da sačekam sa uplatom jer je navodno imao posla-ljudi,čovek je lupao po onom 'kompu' kao da seče drva,a verujem kako je sasvim moguće da je igrao pasijans!Onda je stigla koleginica,sva zaduvana noseći punu kesu bureka!A pauza prošla!Onda u Opštini,to je tek scena,naseckali preko nekih papira na stolu(radnom!sa sve pisaćim mašinama,kompovima,printerima,fotkama i razglednicama...)krastavce ,tvrdi sir i salamu....!!!mislim,samo je još falilo da odigraju kolce,onako u kancelariji..kad je već nebavezna atmosfera,nema šta da se radi...Dakle,forumaši moji,kakva su vaša iskustva u vezi sa kancelarijskim burekom, tj.produživanjem pauza za doručak po našim kancelarijama?
    Poruku je izmenio Mish, 31.08.2007 u 20:10 Razlog: sto vices?

  2. #2

    Odgovor: Kancelarijski burek...

    Kao i svagde, ima vrednih i odgovornih, a i onih drugih.

    Nego nesto drugo me asociralo na temu.
    Naime, kod mene u firmi, kolega je izasao na pauzu da kupi sebi dorucak (burek i jogurt). U povratku, ispred kancelarije se nakupilo bas dosta stranaka. Da ne bi cekali njega, dok zavrsi sa doruckom, usao je unutra onako s'nogu da ih "odradi" (prijem popunjenih obrazaca).
    Da ne bi zamastio radni sto (?!?!?) kolega je vrecicu sa burekom i jogurtom stavio sebi na stolicu (podmetnuo ispod novine). Primio je dve stranke, a kod trece je iskrsao neki problem, pa je morao da nazove. Podigne slusalicu, pa sedne lepo na stolicu, .......
    Posle je morao da skine pantalone, i obuce mantil od spremacice (on 180, a spremacica 160). Jedino mi je zao, sto taj dan ja nisam radio.....
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa

  3. #3

    Odgovor: Kancelarijski burek...

    Jednom sam sa zverkom otisla da predam dokumentaciju za neki tender..Ulazimo u kancelariju gde se obavlja predaja a ono...pravi seoski doručak...Sve zivo na meniju, krpica lepo prostrana, hleb isečen, kobasica, sir, bilo je tu svega (možda i neka pitica...)...
    A tek masni prstici

  4. #4

    Odgovor: Kancelarijski burek...

    Vidi ovako ja radim u offisu, imam pauzu po zakonu u trajanju od 30 min za osmočasovno radno vreme. Pauza mi je u 9:30 časova, od 5 radnih dana u nedelji jednom odem na pauzu u predviđeno vreme, od stranaka ne mogu. Doručovati se mora i posao se mora odraditi. E sad ako meni stranka upadne dok doručkujem ima da sačeka, jer ni ja njima ne smetam dok oni jedu. Ako nisam doručkovao u vreme pauze znači da nisam mogao. Prosto.

    Problem je što su svi neki biznismeni, svi kao negde jure, žure i nemaju živaca.

  5. #5

    Odgovor: Kancelarijski burek...

    Preko bare bi se to zvalo office blt,ista pojava propracena istim efektima.Ja ponekad ne mogu ni da udjem u vlastitu kancelariju jer je sekretarica "na rucku",po tri puta dnevno,pa ode do banke,pa je kod lekara,pa joj je pas bolestanSva sreca da nemaju burek ovde inace bi se oporavljali od masnog udara narednih dva sata.Zato je san svakog ovde da nadje dobar kancelarijski posao da bi mogao na miru da uziva sve blagodeti pauza za rucak,drzavnih praznika i ostalih kancelarijskih vratolomija.Birokratija je sastavni deo savremenog drustva,ako ste sastavni element,uzivajte u tome,ako niste,udarite i vi po bureku,burek je zakon
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  6. #6

    Odgovor: Kancelarijski burek...

    Cekam ja majku ispred uprave prihoda, otishla zena da na brzinu zavrshi neki posao...
    Nema je 10 min...
    nema je 15 min.....
    meni vetj muka, ulazim unutra i vidim kako zasela sa onima koji tu rade i zderu li zderu.... bureci, sendvichi, jogurti..... ma ubijaju ljudi......
    kad se nisam slogirala.....
    Da li je bilo vreme pauze, pojma nemam, ali da je bilo ko na slavi, jeste!
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  7. #7

    Odgovor: Kancelarijski burek...

    pa moramo valjda poštovati neke prioritete...

    Pravi je zločin pustiti da se burek ohladi.
    Mi naše formulare i račune možemo regulisati bilo kada... ali Burek...
    Burek je u svojoj egzistenciji na ovom svetu, samo u kratkom vremenskom
    intervalu na svom vrhuncu i ako se taj trenutak propusti onda je njegovo bitisanje
    bilo uzaludno. Imajte poštovanja prema bureku.

  8. #8

    Odgovor: Kancelarijski burek...

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    pa moramo valjda poštovati neke prioritete...

    Pravi je zločin pustiti da se burek ohladi.
    Mi naše formulare i račune možemo regulisati bilo kada... ali Burek...
    Burek je u svojoj egzistenciji na ovom svetu, samo u kratkom vremenskom
    intervalu na svom vrhuncu i ako se taj trenutak propusti onda je njegovo bitisanje
    bilo uzaludno. Imajte poštovanja prema bureku.
    U potpunosti Vas podrzzavam poshtovani kolega... Osvrnuo bih se i chinjenicu da je sve vishe onih koji burek jedu nozzem i viljushkom, shto se granichi sa bogohuljenjem! Mnogi novokomponovani nazovi kulturni koriste i tanjir umesto papira ili novina na radnom stolu ili umesto tastature, ako se bave kompjuterima, shto radnom mestu oduzima i ono malo zdrave domache atmosfere. Tastatura bez kora i sira ili bar pilechih izmedju tastera koschica je kao zzena bez treche sise na kolenu.

  9. #9

    Odgovor: Kancelarijski burek...

    Burek uopšte ne jedem, ne zato što ga ne volim, već zbog toga što ne mogu da ga svarim bez velikih problema ili bar 2 ranisana i zbog toga zavidim svakom ko ga jede bilo kada ili bilo gde, a posebno u uslovima i na mestu događaja početnog posta...

    Lično bih takvim facama burek utrljao u facu, kosu, odelo i polio ih potom jogurtom...

    Hajde da jedu pahuljice, pa da im čovek i oprosti.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #10

    Odgovor: Kancelarijski burek...

    zadnje cega se secam je kad sam vodila mamu na lekar, pa na salter da predam njenu knjizicu, a unutra krkaju - sir, paradajz,hleb, salame
    pa sestra mljacka li mljacka....nije mogla da popuni uput...

    inace kod mene na poslu, imamo pauzu od sat vremena koja nije fiksna, t.j svako ide kad zeli, jer je i posao takav. tada mozes da jedes gde hoces i sta hoces , ali u kancelariji nikako i nista ne sme da se jede...jednom koleginica donela semenke i dobila upozorezenje...
    ako resis da ne izadjes za dorucak, vec nosis ili narucis nesto, imamo malu kuhinjicu i tamo se jede...
    kafa, sok...moze da se konzumira
    takav je red i svi ga postujemo.


  11. #11

    Odgovor: Kancelarijski burek...

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Osvrnuo bih se i chinjenicu da je sve vishe onih koji burek jedu nozzem i viljushkom, shto se granichi sa bogohuljenjem! Mnogi novokomponovani nazovi kulturni koriste i tanjir umesto papira ili novina na radnom stolu ili umesto tastature.
    Strašno!
    Jesti burek nožem i viljuškom je još jedan fenomen koji pokazuje koliko
    je ovo današnje društvo degenerisano...Neki su zaista u stanju da ruše stare dobre tradicije samo zato da bi stvorili lažnu sliku o tome, kako su "oni"
    nešto bolje, a u stvari time sami sebe lišavaju jednog potpunog multimedijalnog
    doživljaja, takoreći rituala pročišćenja duše.
    U današnjem svetu kada je sve podređeno nekakvim normama, pravilima i stalnom strahu da nekim svojim gestom ne izazovemo podsmeh okoline,
    polako lišavamo sebe i tog malog izleta u naše elementarno "JA".
    Prirodno biće je gladno i ne obazire se u tom trenutku ninašta drugo sem
    na utoljenje te gladi. Dopustimo ponekad našim iskonskim nagonima da
    dođu do izražaja jer ćemo u protivnom pući pod teretom raznih sputavanja.
    Razvuci taj masni papir i zagnjuri prste u vruć burek. Rastrgni ga kao praiskonska
    zver svoju još poluživu žrtvu i utoli svoju žeđ za krvlju...pardon sirom, mljackajući
    i podrigujući sa izrazom lovca pobednika u očima.

    Kulura je apstrakcija...a apstrakcije pre i li kasnije smaraju brate.

  12. #12

    Odgovor: Kancelarijski burek...

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    Rastrgni ga kao praiskonska
    zver svoju još poluživu žrtvu i utoli svoju žeđ za krvlju...pardon sirom, mljackajući
    i podrigujući sa izrazom lovca pobednika u očima.

    Kulura je apstrakcija...a apstrakcije pre i li kasnije smaraju brate.
    Tachno! Apsplutno tachno! Cherechenje bureka u poslovnom okruzzenju, u prisustvu kolega ili stranke je direktno konvergiranje sa arhetipskim, bazichnim osnovnim i praiskonskim JA, arhaizam iskazan kroz manire moderne kulture. Burek je jednom rechu metaforichki diskurs ega sa iracionalnim, uz empatiju podsvesnog i jungovskog kolektivnog svesnog. Jer tek kad je ceo kolektiv sveSan da mi u tom momentu jedemo, shushkamo i mastimo, i tek kada stranku dovedemo do ivice neurotichnog ispada, mozzemo rechi da je nasha telesna hrana ujedno i duhovna.

    Kakva tema koleza, i koliko se samo o tome mozze srati postmodernistichki!

  13. #13

    Odgovor: Kancelarijski burek...

    Prvo moram brzo jesti,pa onda ne mogu pred svima jesti masan burek iliti jos i jogurt,s toga na vrat na nos izjedem burek u predvedjenoj kancelariji i trk nazad na posao suvih i spremnih ruku za tekuce poslove_
    "neizrecivo je i bezimeno ono što mojoj duši stvara muku i slast i što je još i glad moje utrobe..."

  14. #14

    Odgovor: Kancelarijski burek...

    Mesto nije kancelarija, vec banka.

    Juce, dok je kisa pljustala, sva mokra ulazim u banku.
    Stranaka nema.
    Gospodja za salterom u jednoj ruci drzi telefon,a u drugoj burek.
    Ispred nje, casa soka,pepeljara prepuna pikavaca ...

    "... ali mama, shvati, ja mislim da ne treba da pravis tu tortu, bice dosta sitnih kolaca ..."
    mljac
    "... dobro ja cu kupiti boje za jaja."
    mljac
    Sve vreme stojijm ispred saltera, gledam u nju i cekam da se smiluje i obrati mi se... gospodja prica, usput mljackajuci onaj burek i zalivajuci ga sokom.

    " ... ha, ha, ha, doooobroooo mama, ajd zvacu te za koji minut imam tu nekog"
    mljac

    " Recite?"
    Progovori napokon,punacka plavusa masnih usta i dalje mljackajuci.
    Nema dobar dan,nema izvolite, nema osnovne kulture.

    "Znate sta, navratila sam da vam pozelim prijatan rucak i da jos jednom sebe podsetim zasto ne volim ovu banku i da vise necu uci u nju.I da se zapitam zasto sam prosli put odustala da vas pohvalim i nazovem vase informacije za zalbe i predocim im kako divno i kulturno, nadasve profesionalno osoblje imaju u ovoj banci"

    Rekoh, nonsalantno, a u meni bes kipti.
    Gospodji je zastalo ono parce bureka u grlu, potom je pocrvenela, pa pocela nesto nerazgovetno da muca, ali ja sam vec bila sa druge strane vrata.

    I obecah sebi da cim stignem kuci, nazvacu i pohvalicu kulturnu gospodju banke Intesa.
    I trazicu preporuku za taj socan burek, da znam gde mogu da ga nadjem.

    Ali dok sam stigla kuci i moj bes je prosao,ali sigurno je da u tu banku vise necu uci.
    A burek, koji inace retko jedem,smucio mi se totalno

  15. #15

    Odgovor: Kancelarijski burek...

    Citat Uriel kaže: Pogledaj poruku
    pa moramo valjda poštovati neke prioritete...

    Pravi je zločin pustiti da se burek ohladi.
    Mi naše formulare i račune možemo regulisati bilo kada... ali Burek...
    Burek je u svojoj egzistenciji na ovom svetu, samo u kratkom vremenskom
    intervalu na svom vrhuncu i ako se taj trenutak propusti onda je njegovo bitisanje
    bilo uzaludno. Imajte poštovanja prema bureku.

    bez viljuške i tanjira
    svež vazduh i topao burek
    mmm
    i jogurt

    u opstinama se najmanje radi

Slične teme

  1. Burek
    Autor Kunic u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 22.08.2010, 12:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •