Bogat siromah ili siromašan bogataš...!?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16
  1. #1

    Bogat siromah ili siromašan bogataš...!?

    Kineska mudrost o novcu..

    novcem se moze
    ..kupiti kuca, ali ne i udobnost
    ..kupiti krevet, ali ne i san
    ..kupiti sat, ali ne i vreme
    ..kupiti knjigu, ali ne i znanje
    ..kupiti polozaj, ali ne i respekt
    ..kupiti doktora, ali ne i zdravlje
    ..kupiti dusu, ali ne i zivot
    ..kupiti sex, ali ne i ljubav..


    i sad me zanima... da li biste radje ziveli kao siromah, ispunjeni zadovoljstvom i potpunom srecom.. zadovoljni malim stvarima.. ziveli zivot punim plucima.. ili bi radje bili bogatash, kupovali sve sto mozete (ili bar pokusavali da kupite sto se kupiti da), a bili u principu nesretni (ili mozda ima nekog tko bi bio sretan u takvoj poziciji!?)


  2. #2

    Odgovor: Bogat siromah ili siromashan bogatash..!?

    Čovjeka u suštini i čine srećnim male stvari. Samo što većina nas brzo doživi zasićenje tom srećom i uvijek stremimo nečemu boljem, nečemu više zadovoljavajućem. Nisam protivnik da ljudi grabe ka svojoj sreći, ma šta to bilo, ali sam protivnik da se zaboravljaju sve one stvari što bi trebale da nas čine ljudima zarad te sreće.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #3

    Odgovor: Bogat siromah ili siromashan bogatash..!?

    Ponekad pomislim da nisam dovoljno ambiciozna, jer se zadovoljavam malim stvarima... Nikad ne bih izabrala bolje placen posao kojem bih robovala, samo zbog toga da bih vise zaradila. Nema tih para koje mogu da zamene moj mir i moje slobodno vreme. Mozda trenutno ovako razmisljam zato sto jos nemam svoju porodicu i svoju decu, pa bi se moglo reci da nemam nekih vecih egzistencijalnih problema... ali opet, s druge strane, i kad budem imala decu, zar ne bi i tada trebalo vise da se posvetim njima nego poslu?
    Gather ye rosebuds while ye may...

  4. #4

    Odgovor: Bogat siromah ili siromashan bogatash..!?

    Ako je ono shto volim i shto me ispunjava moze da postane moj posao, a taj posao pored svega donosi i dosta novca, a samim tim jednu vrstu slobode i sigurnosti onda mislim da treba upotrebiti sve snage da se do tog cilja dodje..
    Meni lichno, novac znachi slobodu..

    Postoje razne vrste ropstva kojih mnogi od nas nisu ni svesni. Neko je rob posla i ambicija, a neko navike da dodje kuci i gleda tv.. neko je rob obichaja svoje porodice ili okoline .. itd itd. A opet nishta od tog nije ropstvo ako nas ispunjava i donosi zadovoljstvo i ako umemo da budemo srecni.

    Ako ne znamo da budemo srecni, nishta nam u tome nece pomoci.

  5. #5

    12 Odgovor: Bogat siromah ili siromashan bogatash..!?

    Citat yige_gui kaže:
    da li biste radje ziveli kao siromah, ispunjeni zadovoljstvom i potpunom srecom.. zadovoljni malim stvarima.. ziveli zivot punim plucima..
    Sreća, zadovoljstvo, ispunjenost... zar je ostalo bitno? Ali, u vremenu u kome živimo, sve je to teško ostvariti bez novca. Nije neophodno bogatstvo, ali u siromaštvu teško da je tako nešto ostvarivo.

  6. #6

    11 Odgovor: Bogat siromah ili siromashan bogatash..!?

    bolje je zivjeti 100 godina kao bogatas, nego 7 dana kao siromasan...bob rock rules
    nattydread is coming to dinner

  7. #7

    Odgovor: Bogat siromah ili siromashan bogatash..!?

    Ja bogatstvo merim onim unutrasnjim u coveku , duhovnim , opstom kulturom i obrazovanjem
    ali priznajem da danas novac pretstavlja nuzno zlo koje nam omogucava mnoga sitna zadovoljstva ali i vece stvari , pa cak i sansu za obogacivanjem onog unutrasnjeg kod covek
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  8. #8

    Odgovor: Bogat siromah ili siromashan bogatash..!?

    Dali može biti siromah srećan, a dali može bogataš srećan, što je jednostavnija to je bolja i lepša sreća, spontana je, a samim tim donosi zadovoljstvo i bogatom i siromahu. Treba u sebi pomiriti onu glad za nedostupnim, ili nemogućim ostvarljivim, pa se može biti siromah a bogat. Priča o bogatima i siromašnima ima mnogo. Možda je najupečatljivija ona kada se pesma , radost i lepo raspoloženje stalno čuje i vidi u komšiluku kod siromaha, a bogati komšija se pita šta je to što ih čini takvim. I onda mu jednog dana neko da savet, počni da im daješ novac svakoga dana pa ćeš videti. I posle izvesnog vremena kad neprekidni priliv novca kod siromaha poče da deluje, postepeno utihnu veseli žagor porodice, prestade pesma i zavlada tajac, nesta spontanog smeha. Pa dali novac donosi bogatstvo, mislim da neke stvari olakšava, ali istinitu radost življenja, protkanu spontanošću, bezbrižnošću polako ubija.
    I još jedna opaska vezana za davnu katastrofu "Titanik"-a, putnici na njemu su imali novac, imali zdravlje, ali nisu imali sreću.

  9. #9

    Odgovor: Bogat siromah ili siromashan bogatash..!?

    Ima ljude koje su vrlo srecne ali nisu bogati znaju d se raduje za svaki minut sta Bog nam daje,nije sve o pare pare ponekad kvare coveka.

  10. #10

    Odgovor: Bogat siromah ili siromashan bogatash..!?

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku

    novcem se moze
    ..kupiti kuca, ali ne i udobnost
    ..kupiti krevet, ali ne i san
    ..kupiti sat, ali ne i vreme
    ..kupiti knjigu, ali ne i znanje
    ..kupiti polozaj, ali ne i respekt
    ..kupiti doktora, ali ne i zdravlje
    ..kupiti dusu, ali ne i zivot
    ..kupiti sex, ali ne i ljubav..

    Uvek sam bio idealista tako da je izbor sasvim logican: Bogati siromah

  11. #11

    Odgovor: Bogat siromah ili siromashan bogatash..!?

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku

    i sad me zanima... da li biste radje ziveli kao siromah, ispunjeni zadovoljstvom i potpunom srecom.. zadovoljni malim stvarima.. ziveli zivot punim plucima.. ili bi radje bili bogatash, kupovali sve sto mozete (ili bar pokusavali da kupite sto se kupiti da), a bili u principu nesretni (ili mozda ima nekog tko bi bio sretan u takvoj poziciji!?)
    Uvek sam se trudila da šta god da radim, koji god cilj sebi da postavim, iza toga kao krajnji ishod stoji Zadovoljstvo i Sreća...
    Zaista male stvari mogu da me učine srećnom, i mislim da se moja ambicioznost kreće u nekim granicama normale... Ne želim puno, želim dovoljno, ne patim za nečim nedostižnim...
    Možda će se moje granice pomeriti onda kad postanem majka ...MIslim, verovatno će se pomeriti...

  12. #12

    Odgovor: Bogat siromah ili siromashan bogatash..!?

    Citat Neuhvatljiva_ kaže: Pogledaj poruku
    Uvek sam se trudila da šta god da radim, koji god cilj sebi da postavim, iza toga kao krajnji ishod stoji Zadovoljstvo i Sreća...
    Zaista male stvari mogu da me učine srećnom, i mislim da se moja ambicioznost kreće u nekim granicama normale... Ne želim puno, želim dovoljno, ne patim za nečim nedostižnim...
    Možda će se moje granice pomeriti onda kad postanem majka ...MIslim, verovatno će se pomeriti...
    ...ne verujem da ce ti se granice pomeriti,vec mislim da ce samo prioriteti biti drugachiji...
    ...sto se tice bogatstva...mislim da to nema mnogo veze sa kolichinom love...vec da je stvar u karakteru svakoga pojedinca...mnogo puta ste chuli izraz...lova ga je promenila...jeste,ali to je samo chuchalo u njemu i chekalo da izadje...ja lichno znam dosta ljudi koji su iz nemashtine uspeli da se vinu do solidne kinte...i ostali isti...
    ...srecu chine mali stvari...i u drugo me niko ne moze ubediti...
    ...hell ain't a bad place to be......

  13. #13

    Odgovor: Bogat siromah ili siromashan bogatash..!?

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    Kineska mudrost o novcu..

    novcem se moze
    ..kupiti kuca, ali ne i udobnost
    ..kupiti krevet, ali ne i san
    ..kupiti sat, ali ne i vreme
    ..kupiti knjigu, ali ne i znanje
    ..kupiti polozaj, ali ne i respekt
    ..kupiti doktora, ali ne i zdravlje
    ..kupiti dusu, ali ne i zivot
    ..kupiti sex, ali ne i ljubav..


    i sad me zanima... da li biste radje ziveli kao siromah, ispunjeni zadovoljstvom i potpunom srecom.. zadovoljni malim stvarima.. ziveli zivot punim plucima.. ili bi radje bili bogatash, kupovali sve sto mozete (ili bar pokusavali da kupite sto se kupiti da), a bili u principu nesretni (ili mozda ima nekog tko bi bio sretan u takvoj poziciji!?)

    Definitivno kao bogati siromah...mada dok se ne nadjem u situaciji da biram ne mogu bas realno i krajnje tacno da odgovorim na to pitanje....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  14. #14

    Odgovor: Bogat siromah ili siromashan bogatash..!?

    "Najbogatiji je covek onaj koji je zadovoljan onim sto poseduje..."

  15. #15

    Odgovor: Bogat siromah ili siromashan bogatash..!?

    Pa ako ću realno ja bi da budem bogati bogataš ili srećni bogataš
    ako već može

    novcem se moze
    ..kupiti kuca, ali ne i udobnost
    ..kupiti krevet, ali ne i san
    ..kupiti sat, ali ne i vreme
    ..kupiti knjigu, ali ne i znanje
    ..kupiti polozaj, ali ne i respekt
    ..kupiti doktora, ali ne i zdravlje
    ..kupiti dusu, ali ne i zivot
    ..kupiti sex, ali ne i ljubav..


    Ja bi i kuću i udobnost,
    i krevet i san,
    i sat i vreme,
    i knjigu i znanje,
    i položaj i respekt,
    doktora neću da kupujem,baš neću,mater im njinu sa dubokim džepom
    a zdravlja hvala bogu,da kucnem u drvo!
    dušu??? vala imam a i život
    i sexa i ljubavi na izvoz

    Eto i do čega smo došli? Da nam je za sreću potrebno malo, ali nam uvek to malo nedostaje

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 31.07.2011, 14:37
  2. Siromaštvo u Srbiji
    Autor Turkmenbashi u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.10.2010, 20:01
  3. Veliki broj dece u siromaštvu
    Autor Mish u forumu Spomenar
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 01.11.2008, 13:27

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •