Masakr u Sremu
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 27
  1. #1

    Masakr u Sremu

    Masakr u Sremu, sekta u pozadini?
    Petak, 31. avgust 2007. 22:35

    Policija je u Dunavu kod Novih Banovaca pronašla obezglavljena i izmasakrirana tela Vasilija Trbovića (26) i njegovog sestrića Luke Opačića (5), a odmah zatim uhapšen je Danijel Jakobec-Žak (26) iz Novih Banovaca, pod osnovanom sumnjom da je on izvršilac užasnog zločina, javlja Tanjug.

    Detalji o masakru, nezapamćenom u Sremu, saznaće se tek kada se završi uvidjaj, koji obavljaju istražni sudija Okružnog suda u Sremskoj Mitrovici Nebojša Starčević, inspektori sremskomitrovačke Policijske uprave i ekipa specijalaca iz Beograda.

    Prethodna tri dana trajala je potraga za nestalim Trbovićem i Opačićem, koji su u ponedeljak uveče otišli kod Jakobeca da na videu gledaju film.

    Pri pretresu kuće u kojoj živi Jakobec inspektori Policijske uprave iz Sremske Mitrovice pronašli su sektašku literaturu, pa je posle ovog otkrića Policijska uprava iz Sremske Mitrovice pozvala u pomoć ekipu specijalaca iz Beograda, koji se u MUP-u bave sektama i njihovim delovanjem.

    Dragan Trbović, penzioner, otac Vasilija Trbovića i deda Luke Opačića prijavio je njihov nestanak u utorak ujutru u OUP-u Stara Pazova. Odmah je počela potraga. U prvom trenutku nije se sumnjalo na najgore, ali je policija raspisala potragu, a ekipa inspektora odmah je stupila u akciju.

    Dragan Trbović, supruga Vesna i kćerka Tijana Opačić nisu mogli da veruju da su ova dvojica nestala.

    Minulih dana u Novim Banovcima su, kako piše "Politika", počele da kruže neverovatne glasine da je Vasilije Trbović oteo svog nećaka Luku, jer je navodno bio sklon uživanju droge pa se pričalo da je otišao sa narkomanima i poveo maloletnog sestrića... Niko nije sumnjao na najgore, mislili su da će se Vasilije i Luka brzo vratiti kući.

    Dragan Trbović je u četvrtak u telefonskom razgovoru za taj list rekao da ne može da shvati da je njegov sin otišao od kuće i da je mogao povesti i dečaka, da veruje da će policija brzo rešiti ceo slučaj, ali su ga još tada obuzimale zle slutnje.

    U Policijskoj upravi u Sremskoj Mitrovici slučaj su shvatili ozbiljno i počeli široku potragu za nestalima, mada ništa nije upućivalo na najgore.

    Medjutim, kada je u četvrtak kasno uveče u Dunavu pronadjeno obezglavljeno telo Vasilija Trbovića, policiji je bilo jasno da je reč o teškom zločinu. Tek u petak kada je pronadjen i masakrirani leš malog Luke, policija je uhapsila Jakobeca.

    Prema navodima lista "Blic", šokirani pecaroš primetio je u četvrtak uveče stravičan prizor u travi kraj reke.

    Trup sa samo jednom rukom bio je potpuno nag, a zbog unakaženosti tela identifikacija je te večeri bila nemoguća. Uvidjaj je radjen nekoliko sati pod reflektorima.

    Policijske ekipe su blokirale ceo kraj uz reku. Telo muškarca je bilo u plićaku i upletenu u travu. Ležalo je na stomaku, bez odeće i, kako saznaje list, bilo je naduto.

    Jake policijske patrole blokirale su u petak tokom celog dana sve prilaze Dunavu u Novim Banovcima, a tela su zbog identifikacije i obdukcije odmah poslata na Institut za sudsku medicinu u Novom Sadu.

    U Novim Banovcima je muk, ljudi ne mogu da veruju da se takav zločin mogao dogoditi u ovoj mirnoj sredini.

    (Mondo)
    no comment
    malo je reci da sam ostao sokiran
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Masakr u Sremu

    Ovako nesto samo monstrum moze uraditi, iskreno se nadam da ce zlocinca sto pre uhvatiti, i najstrozije kazniti.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Masakr u Sremu

    Par puta sam imala prilike da čitam o misterioznim nestancima ljudi u Sremu i bilo mi čudno kako to da policija nikako ne može da im udje u trag jer je nestajalo sve više ljudi a za svo ovo vreme o nikom nisu ama baš ništa saznali.O ovoj dvojici sam isto čitala u novinama mada sam mislila da neće biti ovako užasan i tragičan ishod.Izmasakrirano dete od 5 godina?! Odosmo mi svi polako ali sigurno u ....
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Masakr u Sremu

    Nikako ne mogu da dokucim kakva je bolest u glavi ljudi koji tako unakazavaju svoje zrtve, stravichna mi je sama pomisao na pronadjena tela...
    tako se izivljavati na telu deteta...
    Sirote te porodice, kako ziveti s tim da ti je dete ubijeno na taj nacin...

    Ubica mekog srca.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Masakr u Sremu

    ...biće ovoga i u budućnosti dok se ne obračunamo sa sektama......na nekim stvarima ne smemo biti blagi...
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Masakr u Sremu

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...biće ovoga i u budućnosti dok se ne obračunamo sa sektama......na nekim stvarima ne smemo biti blagi...
    Slazem se sa lavom,prema sektama i sektasima zaista treba biti rigorozan,inkvizitorski...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Masakr u Sremu

    Novi Banovci: Ubica priznao zločin 1. septembar 2007. | 11:02 | Izvor: B92 Sremska Mitrovica -- Kako B92 nezvanično saznaje, Danijel Jakupek posle višečasovnog ispitivanja u policiji priznao da je izvršio stravičan zločin.

    Podsetimo, juče je u Dunavu kod Novih Banovaca policija pronašla obezglavljena tela Vasilija Trbovića (26) i njegovog petogodišnjeg sestrića Luke Opačića, nakon čega je uhapsila 26-godišnjeg Danijela Jakupeka "Žaka" iz Novih Banovaca, pod sumnjom da je on izvršilac ubistva.

    Kako saznaje B92 iz policijskih izvora, ubica je najpre u kadi u svojoj kući, nožem i testerom usmrtio dečaka, a potom u šumi i njegovog ujaka. Delove tela, kao i oružje ubacio je u bure, a zatim u Dunav.

    Jakupek će danas odvesti policiju na mesta gde ih je bacio, saznaje nezvanično B92.

    U kući Danijela Jakupeka, osim satanističkih knjiga, pronađene su i knjige o Drakulinim načinima odsecanja delova tela.

    Jakupek je bio prijatelj sa ubijenim Vasilijem Trbovićem, ali još nije naveo motive ubistva.
    .................................................. ..............................................




    I ajd sad ti njega lechi i prevaspitavaj...
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Masakr u Sremu

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    I ajd sad ti njega lechi i prevaspitavaj...
    Ma da...

    Moraš biti human prema monstrumu.

    Pa bre to treba seckati deo po deo i što sporije da duže traje.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Masakr u Sremu

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Slazem se sa lavom,prema sektama i sektasima zaista treba biti rigorozan,inkvizitorski...
    Da, prema ubicama, da...
    I za zabranu sekti koje pozivaju, huskaju, rade zakonom zabranjenim radnje, ubistva, kvarenje maloletnika, skrnavljenje i drugo ponizenje i terorizam...

    Ali trenutno se sektama proglasavaju svi koji ne pripadaju ``istorijskim`` verskim zajednicama...

    ``A vestice ne postoje!``
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Masakr u Sremu

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ali trenutno se sektama proglasavaju svi koji ne pripadaju ``istorijskim`` verskim zajednicama...
    Pa to je normalno, zar ne?

    Ali nisu sve sekte iste - neće recimo Jehovini svedoci uraditi ono što je ovaj izrod ljudski uradio.

    Mada, možda otkriju deo u Bibliji koji protumače na taj način.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  11. #11

    14 Odgovor: Masakr u Sremu

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    no comment
    malo je reci da sam ostao sokiran

    Nemam komentar.
    Znala sam za slučaj g-dina iz St.Pazove koji je '' jednostavno '' nestao - nema ga, već desetak godina . Koliko li je takvih, grubo rečeno '' slučajeva '' ?
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Masakr u Sremu

    Danas svi pričaju samo o tome, šokantno zaista. Ja samo mislim o tome kako li je tim roditeljima...saznanje da ti je dete nastradalo na tako brutalan način...grozno!!! a još gore je saznanje da su odgajili ubicu...monstruma!!!

    Užas!!!
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Masakr u Sremu

    ...odgajili su teskog psihopatu... na zalost. Kakva tragedija, uh!
    neunistiva zlojebaba!
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Masakr u Sremu

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku

    Ali trenutno se sektama proglasavaju svi koji ne pripadaju ``istorijskim`` verskim zajednicama...
    Da ali npr u Islamu imas mali milon sekti koje su manje ili vise militantne,ugrozavaju ljudska prava,rade stvari koje se kose sa Islamom....U krscanstvu isto imas sekti koje svojim vjerskim obicajima narusavaju vlastito zdravlje i slicne stvari...Pa Hidnusi koliko su militantni prema drugim vjerama iu Indiji isl...

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Pa to je normalno, zar ne?

    Ali nisu sve sekte iste - neće recimo Jehovini svedoci uraditi ono što je ovaj izrod ljudski uradio.

    Mada, možda otkriju deo u Bibliji koji protumače na taj način.
    Da,u pravu si,ja sma trebala precizirati da mislim na one koji ugrozavaju vlastite(samoubistvo) i tudje zivote...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Masakr u Sremu

    Prema takvim mostrumima netreba biti nezan, samo ostro i bez milosti.
    Kako je samo mogao.......dete.......pa kasikom bih mu izvadio oba oka.........
    stoka nevaspitana............
    Love comes again......
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Masakr nad delfinima
    Autor Crazy Angel u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 01.09.2010, 19:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •