Uspomene sa putovanja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 37

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Uspomene sa putovanja

    Sta cuvate kao uspomene sa putovanja?Razglednice,suvenire,mape grada,razne letke koje vam doture na ulici reklamirajuci ovo ili ono,samo slike ....


    Ja obavezno na putovanjima kupim suvenir ili vise njih(zavisi sta mi se svidi)..Tu su uvek i mape grada,grad u slici,razni letci i slicne sitice...Ponekada kupim i knjigu o gradu sa znamenitostima i sl...
    No ipak ono sto najvise ostane je osecaj koji je u meni pobudilo mesto koje sam posetila...

    E da,iz Istanbula sam osim raznih sitnica pokupila i recept nekog slasticara za neki slatkis
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  2. #2

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    xmmm, milion i jednu uspomenu imam.. sve u glavi odselih se davnih dana sa Balkana, a mojim odlaskom sve fizichke uspomene sa raznih putovanja ostadoshe tamo.. zatrpane drugim, nepotrebnih stvarima ili spremljene u kutije..
    upravo iz tog razloga ne kupujem bash suvenire.. ostaju mi jedino slike (poprilichan broj ) kupim stvari za koje mislim da ce mi na ovaj ili onaj nachin biti od koristi..

    jedna od tih milion i jedne uspomene sa putovanja je kad smo shvester i ja ostale zaglavljene na balkonu apartmana neka 3 sata
    moomoo meee jooouu

  3. #3

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    Naravno.. Kakvo bi to putovanje bilo bez razglednica? Ili majčice poneke. Ili kakvih hlača, haljinica..

    Ali, moram da priznam, što se razglednica i suvenira tiče, tu sam cjepidlaka. Ne padam na zalaske sunca iliti mora iliti tako sličnog. Ne, mora da ima obilježje tog grada, države ali lijepo upakirano da bude ukusno.

    Ovako, da bi shvatili što mislim, potrudit ću se naći na netu slično ili nekako sama skenirati moje razglednice koje imam doma
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  4. #4

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    Ja se seam da smo jednom s mora doneli zguzvan auto i uvali ga ispred zgrade dok nije doşao serviis po njega
    Ko je za jednu voznjicu

  5. #5

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    Šećer u kesicama iz kafića gde sam ispijala kafu
    Ćuti i prenesi dalje....

  6. #6

    13 Uspomene sa putovanja

    ..uh ..
    ..jedna puna torba zacina, mirisljivih stapica i raznobojnih sarija..
    ..mali kipac ganesa, sive i krisne kad je bio beba..
    ..par svilenih salova i nekoliko cd-ja sa predivnom muzikom..
    ..mnogo slika a najvise uspomena koje su urezane u srcu..
    ..dzindzule kupujem jer imam alergiju na sve sto nije belo ili obicno zlato..
    ..mada ti se okrene glava od niskih smesnih cena..

  7. #7

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Sta cuvate kao uspomene sa putovanja?Razglednice,suvenire,mape grada,razne letke koje vam doture na ulici reklamirajuci ovo ili ono,samo slike ....
    Kamenje. Volim da pomerim svet. Ukradem parče.

    I slike.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8
    Naravno, najznačajnije uspomene sa putovanja su one koje nosim u glavi u vidu sećanja na samo putovanje i događaje u toku putovanja, a koja često evociram sa svojim saputnicima. To evociranje se upotpunjuje fotografijama kojih uvek bude ogroman broj, a značajni su i kamenčići, školjkice, šišarke i drugi prirodni suveniri. Svakako, ne izostaju ni kupljeni suveniri u obliku magneta, razglednica, mapa, krpica i td.
    Evociranje uspomena sa putovanja često preraste u maltretiranje komšija, prijatelja i gostiju koji dođu u posetu ne očekujući da će doživeti svojevrsni atak na isplanirano "dobroosmišljeno" korišćenje slobodnog vremena.

    Bez neke posebne predstave o tome kako može da izgleda doček Uskrsa, jer ga nikada nisam ni čekala, nego samo doživljavala kad već nastupi, i bez neke posebne verske podloge za to, jer nisam vaspitavana u verskom duhu, zaputila sam se sa svojom odraslom decom, pred ovogodišnji Uskrs, sa Agencijom iz Zemuna, na Krf (Grčka) da dočekamo Uskrs koji se tamo vrši na poseban, jedinstven način, po posebnoj proceduri. Iako je opis puta i boravka na Krfu bio detaljan, predstava o tome mi baš nije bila sasvim jasna, jer nisam do tada imala prilike da doživim tako nešto. A doživljaj je, bez preterivanja, bio izuzetno snažan.
    Sam put, uz vodiča Bebu, koja je ujedno i vlasnik pomenute agencije, je, iako naporan (oko 24 sata autobusom), bio izuzetno zanimljiv, jer nas je Beba sve vreme zasipala raznoraznim informacijama o Grčkoj (istorija, geografija, ekonomija, poljoprivreda, ekologija, stanovništvo...).
    Poseban utisak ostavio je boravak na i u Krfu (Kerkira, lokalni naziv grada Krfa), od praćenja Isusove plaštanice koja je 25.4. uveče i 26.4.2008. ujutru iznošena iz Crkve Sv. Spiridona Čudotvorca, zaštitnika Krfa, i proneta kroz divne, u venecijanskom stilu uske i popločane ulice Krfa, do samog dočeka Uskrsa u subotu pred ponoć, sa upaljenim svećama u rukama, uz pojanje crkvenog hora, na najvećem gradskom trgu Esplanada i retko doživljenog nesvakidašnjeg i neopisivog skoro polusatnog vatrometa u ponoć, odnosno u prvim nedeljnim minutima ovogodišnjeg Uskrsa. Ceo doživljaj uveličali su svojom muzikom filharmonijski orkestri kojih na Krfu ima, čini mi se, osam.
    Na dan Uskrsa, kako tradicija nalaže, bacani su ćupovi iz skoro svih zgrada u gradu na ulicu, čime se simbolizuje kraj stare godine i žetvenih proizvoda, i početak nove, sa novim ćupovima punim žita i drugih poljoprivrednih proizvoda.
    Ovaj doček Uskrsa neću zaboraviti dok sam živa, a moje oduševljenje je toliko da planiram da i iduće godine dočekam Uskrs na Krfu, sa istom agencijom.
    Osim dočeka Uskrsa, program putovanja je obuhvatio i posetu ostrvu Vido, nadomak Krfa, na kome su sahranjeni srpski vojnici koji nisu uspeli da prežive proboj Solunskog fronta i iskrcavanje na Krfu 1916. godine, o čemu svedoči impresivan spomenik - kosturnica. Program je podrazumevao i obilazak ostrva Krfa (plaža Glifada, Polikastrica, plantaža kum kvote i fabrika, kanal zaljubljenih). U povratku, obišli smo Meteore i manastir Sv. Stefana, pećinski izvor Sv. Petke, Paraliju, gde smo i prespavali. Poslednji dan, obišli smo Solun (znamenitosti i, naravno, prodavnice), Zejtinlik, i vratili se kući, prezadovoljni putovanjem.

    Sa ovog putovanja moja deca i ja nosimo neizbrisive uspomene, potkrepljene sa preko hiljadu fotografija i video snimaka.
    Spremamo se na novo hodočašće na Krf iduće godine i preporučujem ga svakome kome se odmor ne svodi samo na kupanje i sunčanje i koji žele da vide, saznaju i dožive nešto nezaboravno.
    Preporučujem agenciju Domica iz Zemuna, jer imaju odličan program, a od vodiča možete saznati sve, čak i ono čega nema u brošurama i pisanim vodičima.
    Poruku je izmenio euridika, 05.09.2008 u 20:03 Razlog: uzastopne poruke, izbrisano ime turističke agencije iz teksta

  9. #9

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    Uspomene na lepe doživljaje uglavnom čuvam u sebi.

    A da, sa ovogodišnjeg letovanja sam donela i oko 200 fotografija
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  10. #10

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    Vredi otputovati i pogledati Balaton kod Balatonfured-a. Jednom sam bio i otad vrebam priliku da se vratim tamo. Ima jedna vinarija koja se zove "šestostepenica" (Mađarski: "Hatlepcsos") jer se sa ulice treba penjati na šest stepenica. Vino je domaće, najbolje.. a služi se i pašteta od pohovanog svinjskog mozga na tostu. Ko ne ferma, nek pije samo vina.. dobra je usluga i lepo je. Jezero je plitko, ali čisto.. U susedstvu je Tihanj, koji vredi pogledati, ali je skuplji - tamo idu uglavnom Nemci.

    Ono što bih još preporučio za višednevne ture, je Erdelj - Transilvanija u Rumuniji. Prekrasni predeli, i još nije skupo. Organizovane ture ja ne volim, ali ako nemate poznanika odatle, onda vam drugo ne preostaje. Ili idete u planine, ili u banje, možda u solane (kao u Tuzli, samo ove se mogu posetiti), ili u srednjevekovne saksonske gradiće u južnoj Transilvaniji (Sigisoara, Brasov, Sibiu, Fogaras), ili posetite Kluž, gde imate mnoštvo crkava, muzeja, arboretuma, istorijskih grobalja i palata. Možemo da se dogovorimo, sakupimo dobro društvo, u Bečkereku se nađemo i idemo. Ja sam pet godina studirao u Klužu i poznajem Transilvaniju.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  11. #11

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    У времену од 03. до 19. септебра 2008. године боравио сам у Ханиотију, у хотелу Дионисос


    Хотел се налази у мирном делу Ханиотија. Домаћини и сви запослени си веома љубазни и веома брзо се стекне пријатан однос туристе и запослених у објекту. Сам објекат је веома уредан, чист и складно архитектонски решен. Окружен је зградама, трговинским маркетом као и богатим зеленим појасом тако да је исти у заветрини што омогућава пријатно сунчање и током ветровитих дана којих је искрено говорећи јако мало.


    Плажа је дугачка и не преширока, уосталом као и у осталим местима на Халкидикију. Лагано понире у море што преставља и мали проблем ако се сунчате на пешкирима или подметачима јер је незгодно заузети правилан положај у односу на Сунце јер вам често глава "виси" наниже.
    Улаз у море је постепен, вода беспрекорно чиста и улази до 30-так метара постепено у дубину након чека се пружа део који је намењен искусним и добрим пливачима.
    Једина замерка за плажу односи се на чињеницу да на њој не постоје тушеви. Иначе, плажа је чиста, на њој постоје уређене кабине за пресвлачења. Хлада је мало, јер дрвећа нема пуно у рејону плаже већ се искључиво туристи ослањају и помоћ траже од сунцобрана.
    Улични продавци воћа често обилазе плажу тако да се "евро витамино" можете купити килограм сезонског воћа по цени од 1 евра.

    Наставиће се.....
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  12. #12

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    Ноћни живот је веома разноврсан у Ханиотију. Сам центар је довољан да туристи понуди све оно што му је неопходно за добар провод. На једном месту преплићу се кафићи, дискотеке, таверне, ресторани.... Велике дискотеке налазе се ван места и до истих је потребно отићи колима.

    Ево, пар објеката који су препознатљиви за Ханиоти



    ресторан Касандра


    Цене у граду су углавном уједначене и крећу се за газирана пића од 2 до 3 евра (добија се купон за нет у трајању 1 сат што је еквивалентно 2 евра у кафеу Афрос), кафа нес 2 евра, вечера за двоје од 16 до 20 евра али са свим прилозима, пићем и на крају десерт .

    Грчко вече о коме ће бити касније више речи организују сви већи хотели. Са свим услугама (храна и пиће се послужују по принципу шведског стола) цена карте се креће од 25 до 30 евра по особи. Крстарење бродом износи 22 до 27 евра, одлазак на Метеоре аутобусом износи 35 евра, а у Вотерленд 29 евра одрасли, деца 24 евра.

    Наставиће се....
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  13. #13

    Odgovor: Uspomene sa putovanja

    Temišvar 2012.
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


Slične teme

  1. Utisci sa putovanja
    Autor psssst u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 14:51
  2. Volonterski rad i putovanja po svetu
    Autor Muckota u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 31.07.2010, 09:46
  3. Putovanja kroz slike
    Autor swba u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 19.06.2010, 21:27
  4. Cene putovanja po svetu..
    Autor yige_gui u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.07.2008, 22:01
  5. Društvo za putovanja/e
    Autor Tracy u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 04.05.2008, 12:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •