Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 40
  1. #16

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Alo Pero,Miko,Ziko i ekipo...na kom jeziku pisem,pa me ovoliko ne razumes? Kakve veze imam ja sa Cedom i Cankom? Sa novcem (dobro,lazem,posao mi je takav da radim sa novcem)? Jel' ti to tvoje ogromno politicko iskustvo i talenat za isto dozvoljava da okarakterises ljude pomocu jednog posta i da ih svrstas u odredjene kategorije? Nemoj da si smesan,molim te......
    No comment.
    Ubuduce te molim da pre nego pritisnes taster "Citat" procitas od reci do reci sta je napisano, a takodje i sve ostale pristigle odgovore, ovako samo ponavljas jedno te isto. Procitaj sve postove pa se onda javi, da dopunis, demantujes ili sta vec.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Neko predlaže prekidanje diplomatskih odnosa, neko predlaže da zažmurimo, neko predlaže oružane sukobe...
    Ова тема колико видим искључује питање шта радити да до независности не дође.
    Шта је по мени најбитније ако би до тог зла, у шта не верујем, дошло.
    Најбитније би било прогурати неке делове Ахтисаријевог плана - о децентрализацији Косова и посебном статусу верских, културних и историјских споменика.
    И рећи Србима доле да чак и ако неко призна независно Косово, да ће они увек имати помоћ и подршку Србије, и да ће се у развој и јачање њихових општина улагати. Показати им пример РС, где српски народ остаје и опстаје, иако је ван Србије.
    Оно што се не сме прихватити је легализација етничког чишћења - Ахтисаријев план нуди баш то, неке српске општине, и после ГОДИНУ дана попис, на основу кога би се мењале границе тих општина! То значи да Шиптарима даје отворене руке да издрже само још годину дана, не дозволе повратак прогнаних, и онда имају цело Косово. Треба инсистирати на попису из 91. и подели функција у општинама по том попису, као што су велике силе инсистирале у Босни - нема легализације етничког чишћења. Ако је у општини Штимље 99. било више од пола Срба - установити да је то мешовита општина и тражити механизме заштите националног интереса у одлучивању.
    Рећи Србима са Косова да не напуштају Косово и пружити им максималну помоћ.
    Прекинути дипломатске односе са државама које евентуално признају независно Косово.
    ЕУ је натерала Мађаре да се одрекну на било какаве претензије према Румунији, односно Трансилванији, а овде подржава аспирације Албаније.
    Заоштрити односе са ЕУ и прекинути преговоре о стабилизацији и придруживању. Увести огромне царине на робу увезену из држава које признају Косово или забранити увоз.
    Признати Абхазију, Јужну Осетију, Приднњестровље, Нагорно Карабах, Баскију, Западну Сахару, Каталонију, Окситанију, Фламанију, Јужни Тирол, Баварску, Фризију, Лапонију, Фарска острва, Гренланд, Курдистан... и дати им једну зграду да сви отворе своје амбасаде у Београду.
    Никад не признати независност Косова.

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Na primjer onako kako Grcka priznaje i tretira Makedoniju ...
    Грчка не третира Македонију као део своје државе. Дакле, не.

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    A Vojvodina ce opet i uvek biti taoc Kosova i Metohije...
    Рече и остаде жив. Каже се талац.

    Citat DarkRed kaže: Pogledaj poruku
    U Rezoluciji 1244 piše da Srbija ima pravo na povratak do 1.000 pripadnika snaga reda na Kosmet - i na tome treba insistirati.
    Пише неколико стотина. Па је то протумачено да не може више од 999. Али нигде не пише да не може рецимо... осамдесет стотина... осамсто стотина...

    Лобирање дефинитивно, али оштро. Иначе ће мислити о нама као и досад, храбре се, а кад их притиснеш дају све. Узмимо пример Азербејџана - њима не пада на памет да имају било какав контакт с Јерменијом све док ови подржавају Нагорно Карабах. Рецимо, зато се неће играти утакмице између те две земље у нашој групи.
    И наравно лобирање, да.

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Od dana kada smo proslavili veliku pobedu nad NATO-om,Kosovo vise nije srpsko,
    Не слажем се. Уопште.
    Што се љубави тиче, гет а роом.

    Што се тиче одустајања од Косова, сетимо се, прво је била прича о одустајању од Словеније, па од Хрватске па од Крајине па од Босне па од Црне Горе... а великим силама је интерес обогаљена Србија. Ако им покажемо да и даље могу да раде са Србијом шта хоће... најебали смо за још 10 година. Рашка област ака Санџак и Прешевска долина су на реду, а Војводина да се припреми...
    Poruku je izmenio BaneK, 04.09.2007 u 23:07 Razlog: kodovi
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Ne ulaziti u NATO, držati se Rusije, i moliti Boga da Putinov naslednik bude bar isto toliko dobar državnik kao on.
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku



    Не слажем се. Уопште.
    Што се љубави тиче, гет а роом.
    Jel' mozes da mi navedes neki razlog zbog cega se ne slazes,ali realan,zivotan,da nije u domenu teorije? Ja vrlo dobro znam kako bi nesto trebalo da izgleda,ali mi zatvaranje ociju pred realnoscu ne pomaze-naprotiv. Pitanje je koliko smo diplomatski jaki,koliko smo novca spremni da ulozimo (vrlo dobro znas da se lobiranje,uglavnom,placa,a znas i kolike su svote shiptari izdvajali,izdvajaju i izdvajace za tu delatnost,a znas i odakle im),koliko smo zakasnili? Ja bih jako voleo da znam nacin da Kosovo ostane nase,da se svi Srbi vrate svojim kucama,ali,nazalost,ne vidim da je tako nesto u izgledu...i najvise od svega bih voleo da se varam,pa da mi svi vi posle nekog vremena lupate packe i govorite:"jel' sam ti rekao''...
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Ako dodje ... e onda çe :
    1. Neko çe da im se izvini za zrtve rata
    2. Yossa da im mamu po forumu a ostali da çute ko milohvat
    3. Naşa vlada da ih prizna zato jer çe to biti dobar pol. potez zbog EU i cena sira na Futoşkoj pijaci
    4. Komşije da ih mrko gledaju i ubiju svoje sopstvene krave pa çu onda Şiptare da vidim od koga çe mleko da kupuju !

    Inaçe Albanska politika ka nezavisnosti KiM traje u kontinuitetu od '45 i pokazala se vrlo uspeşna tako da naşe politiçare treba poslati u Tiranu na neki kurs opameçivanja !
    Poruku je izmenio Kal_el, 06.09.2007 u 15:02
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Pa bilo bi dobro ako patriJote izvrse kolektivan harakiti i na taj nacin oslobode Srbiju
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Jel' mozes da mi navedes neki razlog zbog cega se ne slazes,ali realan,zivotan,da nije u domenu teorije? Ja vrlo dobro znam kako bi nesto trebalo da izgleda,ali mi zatvaranje ociju pred realnoscu ne pomaze-naprotiv. Pitanje je koliko smo diplomatski jaki,koliko smo novca spremni da ulozimo (vrlo dobro znas da se lobiranje,uglavnom,placa,a znas i kolike su svote shiptari izdvajali,izdvajaju i izdvajace za tu delatnost,a znas i odakle im),koliko smo zakasnili? Ja bih jako voleo da znam nacin da Kosovo ostane nase,da se svi Srbi vrate svojim kucama,ali,nazalost,ne vidim da je tako nesto u izgledu...i najvise od svega bih voleo da se varam,pa da mi svi vi posle nekog vremena lupate packe i govorite:"jel' sam ti rekao''...
    Косово је српско, привремено окупирано.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Косово је српско, привремено окупирано.
    Ako budes strpljiv i cekas jos nekih 500 godina mozda ponovo postane SrBsko
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat CIA kaže: Pogledaj poruku
    Ako budes strpljiv i cekas jos nekih 500 godina mozda ponovo postane SrBsko
    Ни Рим није саграђен за један дан. Јевреји су 2000 година понављали "Догодине у Јерусалиму". Шта је 500 година у односу према вечности.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat CIA kaže: Pogledaj poruku
    Ako budes strpljiv i cekas jos nekih 500 godina mozda ponovo postane SrBsko
    ko je sluzio vojsku na kosovu nek digne tri prsta
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ни Рим није саграђен за један дан. Јевреји су 2000 година понављали "Догодине у Јерусалиму". Шта је 500 година у односу према вечности.
    Super.Ostaje ti samo da sacekas 2000 godina.Srecna 4007ma.Tada cemo obojica predstavljati arheolosku vrednost kao i ideja o Kosovu.
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    dodje li do toga da se Kosovo proglasi nezavisnim, onda ce i Baskija trazhiti neazvisnot od Shpanije, Tajvan ce da trazhi nezavisnot od Kine, Sjeverna Irska od Engleske, Rusija ce smanji svoju velichinu na pola, i josh mnogo drugih primera.. jer ce svi da se baziraju na principu "pa ako mogu oni shto ne bi i mi".. xmmmm.. ma da, svakako
    moomoo meee jooouu
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    dodje li do toga da se Kosovo proglasi nezavisnim, onda ce i Baskija trazhiti neazvisnot od Shpanije, Tajvan ce da trazhi nezavisnot od Kine, Sjeverna Irska od Engleske, Rusija ce smanji svoju velichinu na pola, i josh mnogo drugih primera.. jer ce svi da se baziraju na principu "pa ako mogu oni shto ne bi i mi".. xmmmm.. ma da, svakako
    A ti to pokusavas da kazes da je Srbija kao i Kina ili Rusija?
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat dani danguba kaže: Pogledaj poruku


    ko je sluzio vojsku na kosovu nek digne tri prsta
    E jesi ga sauv'o svaka ti ast !
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat CIA kaže: Pogledaj poruku
    Super.Ostaje ti samo da sacekas 2000 godina.Srecna 4007ma.Tada cemo obojica predstavljati arheolosku vrednost kao i ideja o Kosovu.
    Да су сви веровали у то 0. године н. е. данас не би било Израела...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ziveti ili raditi
    Autor ZOE u forumu Posao
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 02.10.2013, 10:39
  2. 10 stvari koje možete (u)raditi u ili na...
    Autor PersonaGrata u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 174
    Poslednja poruka: 04.08.2010, 00:33
  3. Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 23.02.2008, 13:42
  4. Etničko čišćenje Kosova !
    Autor Petar II u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.12.2007, 23:55
  5. Profit i troškovi nezavisnosti
    Autor Bacanin u forumu Spomenar
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 04.12.2007, 15:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •