Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova? - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 40
  1. #31

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat dani danguba kaže: Pogledaj poruku


    ko je sluzio vojsku na kosovu nek digne tri prsta
    пећ 1994
    елем, косово је дуги низ година запостављано, нико ништа није радио по том питању. био сам тамо, дакле, и могу вам рећи да је ситуација и онда, пре више од десет година, била јадна и бедна упркос привидном "миру" када су нам убијали граничаре, војнике...
    на тај начин никада нећемо решити проблем- да албанце насилно интегришемо у наше институције. они то не желе, никада неће желети!
    остаје као последња опција подела, останак северног дела у србији а манастири и српске енклаве да добију специјалан статус...
    верујем да ће тако и бити.
    не дај боже да се понове опет она крвопролића...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat CIA kaže: Pogledaj poruku
    A ti to pokusavas da kazes da je Srbija kao i Kina ili Rusija?
    jashta nego shta je kad je u o pitanju gubitak teritorija sve ti to dodje na isto
    moomoo meee jooouu
      Vrh

  3. #33

    11 Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Ne ulaziti u NATO, držati se Rusije, i moliti Boga da Putinov naslednik bude bar isto toliko dobar državnik kao on.
    ...ne secam se da smo u istoriji bas imali neku korist od Rusije...ako neko zna,neka me demantuje......prvo...mi uvek trazimo bratsku i prijateljsku zemlju da nam pomogne...takva ne postoji,jer u ovom svetu vladaju interesi...a mi na vreme nismo prepoznali interese svetskih mocnika...i zato sada ispastamo...nemamo viziju,ne znamo koja je nasa nacionalna strategija...nista...
    ...ako dodje do nezavisnosti Kosova...nece se dogoditi nista spektakularno...cutacemo,jer znamo da moramo...moleci boga da se jednoga dana promene odnosi u svetu...ali nece nam niko pomoci,ako to ne uradimo sami i kao drzava krenemo u jedinstvenu diplomatsku ofanzivu,trazeci jake saveznike koji ce u isto vreme da prepoznaju svoj interes...bojim se da je to samo utopija...nema toga u ovoj drzavi...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Mislim da smo se uglavnom složili ja i predhodnik, bez obzira na različitu interpretaciju, moja misao je maltene ista, ne zanosim se mišlju o bratskoj ljubavi, već o interesima drugih preko nas. Šta je po mom mišljenju različito. Pa posle pada Slobodana Miloševića, zavole nas zapad, i od te ljubavi meni suze oči, pošto nemamo drugog izbora, hajde da se malo volimo sa Rusima, možda će neko biti impotentan od njih pa će manje boleti.
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...ne secam se da smo u istoriji bas imali neku korist od Rusije...ako neko zna,neka me demantuje......
    Први српски устанак, не могу сад да се сетим у вези другог, рат 1875-78, Први светски рат... цар Николај Други је ушао у рат неспреман због Србије, постоје теорије да га је то коштало и престола и живота...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Postoje razne teorije,ali nijedna ne moze da me ubedi da ce Rusija da stane uz nas ukoliko ne bude imala nekog velikog (finansijskog) interesa.

    ...jos uvek se secam cuvene price pre bombardovanja:"ko nas sme da pipne od brace Rusa"....
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Ne znam da li će nam trebati samo lična karta ili pasoš.
    Mislim da viza neće biti potrebna.

    Nikada nisam bio na Kosovu i Metohiji (Uvek zaboravljate ono "i Metohija").
    Voleo bi da posetim neke utvrđene manastire. Studenicu pre svega.

    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Пре свега помолимо се богу да до таквог нечега не дође. Не волим када почнете говорити изгубљено продато. У Андори су већина Шпанци и други, па они не траже припајање. Нема везе ко тамо живи наша је земља, не можемо тек тако да се одрекнемо нечега тако светог за нас.

    Ако дође до једностраног проглашења независности (свака част тренутној влади што су одбранили наш Космет) спремни смо на оружани сукоб док не повуку такву одлуку.

    Али пре свега треба покушати дипломатским путем. ДС, ДСС су прави хероји. Дакле они су им лепо рекли да је то против свега нормалног и против УН да подрже независност Космета, а САД ништа не одговара на то, само понавља компромисно решење које ће обе стране прихватити ако не независност. То су једноставно будале које слушају шта желе да слушају и одговарају на шта желе да одговарају и који ће учинити све да нас униште.
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Sta ce da bude, ko da ne znate.
    Jedan deo ce da opere zube i da se spremi za ponizavajuci cin koji od Klintona nije vise seks.
    Drugi deo ce spustiti pantalone i cekati da ono sto je i u vreme Klintona bio seks bude seks.
    A treci, pa mislim da bi trebali da zapisemo prve i druge pa da ih posaljemo u EU i SAD kada ih toliko vole a nas neka ostave ovde i do sada smo bili Katena mundi.
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    -"+ 1 za izdajnike"
    Upotreba sile ne sme biti opcija, indirektna pretnja pre resavanja statusa, tj. plasenjem zapada radikalima, ali kad razmislim cinjenica je da bi radikali sa DSS mogli biti vrlo blizu ostvarenja te pretnje sve iz konteksta zvanicnih pretnji prekidanjem diplomatskih, i ne znam vec kakvih, odnosa sa drzavama koje bi nezavisnost priznale, sto postujem kao legitimno (podvlacim postujem). Jer deo definicije oruzanih sila je i odvracanje od napadanja. Ali to je plasenje mecke resetom, jer pod jedan smatram (pre ce biti nadam se),da podeljena Srbija nije spremna da ulazi u ofanzivne vojne akcije jer to veze nema sa bilo cime sto smo imali prilike da osetimo u zadnjim ratovima, tj. tenkovi ne bi uspeli ni da izadju iz hangara, o avijaciji - ta ajte molim vas, podrska teritorijalaca ono malo baba i deda sto je ostalo ne bi ni prvu noc prezivelo, a neki komandosi nase dike i ponosi samo bi doveli do gore pomenutog. I nema te drzave, "intelektualne elite", Rusije Kine, koja bi podrzala nasu (u nedostatku boljeg izraza) ofanzivu.
    Jos ako bi to bila nezavisnost a da se ne zove tako (kao Lorimer ) onda primenjivati sve postojece i izmisljati nove specijalne veze prvo sa Srbima a neminovno i sa Albancima, moraju se graditi dobro-susedske veze (pozitivno brojanje za PIIpka) i raditi na multieticnosti kroz istitucije kako u BG tako i u Pristini, otvaranje svih mogucih kancelarija. Privoleti mlade Albance na BG univerzitet sa nastavom na Albanskom jeziku, otvoriti im vrata kako VMA tako i svih bolnica u Srbiji, roditelji koji misle dobro svojoj deci ce prihvatiti ponudu, a mladi ce upoznati Srbiju i nas koji nemamo problem sa njima, a imamo i nas-albanski jug, sagradimo im tamo Ogroman univerzitet, posaljimo Rizu Haljimija i neke mlade iz Buj.Pre.Med. na placeno skolovanje u Pristinu. Otvarajmo fabrike u enklavama, vec sada jako lepo trgujemo (licno sam prodavao kukuruz, psenicu i brasno). NO, onda sam se probudio i rek'o sebi: jebote gde ja zivim!
    Hvala na paznji!
      Vrh

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Ziveti ili raditi
    Autor ZOE u forumu Posao
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 02.10.2013, 10:39
  2. 10 stvari koje možete (u)raditi u ili na...
    Autor PersonaGrata u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 174
    Poslednja poruka: 04.08.2010, 00:33
  3. Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 23.02.2008, 13:42
  4. Etničko čišćenje Kosova !
    Autor Petar II u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.12.2007, 23:55
  5. Profit i troškovi nezavisnosti
    Autor Bacanin u forumu Spomenar
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 04.12.2007, 15:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •