Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 40

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    03 Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Neko predlaže prekidanje diplomatskih odnosa, neko predlaže da zažmurimo, neko predlaže oružane sukobe...
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Na primjer onako kako Grcka priznaje i tretira Makedoniju ...

    U svakom slucaju potrebno je mnogo pameti, lukavosti i politike
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Pokazati zube, jos pre nego do toga dodje.
    Ono sto nama nedostaje je odlucnost.
    Odlucnost neke drzave se ogleda u konsenzusu svih politickih partija. Nasi politicari ni oko Kosova ne mogu da se sloze (Ceda i kompanija, a i jos par nekih). Odredjeni politicari otvoreno pricaju o nezavisnosti Kosova kao da se to vec desilo. Pitam se samo, kada ce se te i takve izjave poceti tretirati kao veleizdaja i adekvatno kaznjavaiti.
    Ako u decembru pokrenu nezavisnost, tada cemo vec svi znati sta nam je ciniti.

    Boriti se protiv Nato-a, sitnica, pa mi smo vec navikli. Sad imamo iskustva.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Boriti se protiv Nato-a, sitnica, pa mi smo vec navikli. Sad imamo iskustva.
    A da li smo se izborili? Da li smo i u tome iskusni?

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    U svakom slucaju potrebno je mnogo pameti, lukavosti i politike
    Slažem se.
    Samo, pameti i lukavosti valjda imamo dovoljno (samo još kad bi znali pametno i da je upotrebimo). Što se politike tiče, čini mi se da nam je to slaba strana uvek bila.
    Poruku je izmenio Mish, 02.09.2007 u 21:51
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Boriti se protiv Nato-a, sitnica, pa mi smo vec navikli. Sad imamo iskustva.
    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    A da li smo se izborili? Da li smo i u tome iskusni?
    Sarkazam.
    Poruku je izmenio Mish, 02.09.2007 u 21:52
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Ne verujem da ce do toga doci, jer bi to dovelo u pitanje principe nepovredivosti granica...
    Pojavile bi se novi krizni slucajevi sirom sveta...
    Republika Srpska bi se zelela pripojiti Srbiji, u Vojvodini bi se pojacale tenzije za samostalnost ili cak...
    Nikom ne treba takvo stanje, a Albance ko pita? (Medjunarodna zajednica sigurno nece, jer nisu ni ekonomski, ni politicki jaki...)

    Posto nad tolikim brojem nelojalnih gradjana Republika Srbija nikada nece moci uspostaviti suverenitet, situacija je trenutno neresiva.

    Po meni najverovatniji ishod je prinudjivanje Srbije od strane medjunarodne zajednice na reformu drzave, za prihvatanje nekog oblika maksimalne decentralizacije i pruzanje velike teritorijalne i/ili personalne autonomije manjinama...
    Posle toga ce se medjunarodna zajednica postarati za uspostavljanje pravnog poretka, a posto ce i dalje biti neizvodljivo uspostavljanje potpunog politicko/ pravog suvereniteta (zbog nelojalnosti gradjana), zamrnuti situaciju na nekih 99 godina...
    Za to vreme ce vlast organizovati medjunarodna zajednica...

    Posle 99 godina ce se situacija ponovo razmatrati...

    Naravno, trenutno nedostaje da i Srpska i Albanska strana da shvate da je ovo jedini moguci ishod... Mislim da obe strane precenjuju svoju politicku jacinu u pregovorima.
    A Vojvodina ce opet i uvek biti taoc Kosova i Metohije...

    Jedno je sigurno: Biter vise ne ide u rat, ni pod eventualnom pretnjom smrtne ili zatvorske kazne!!!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Ja chu da se ubacim sa primedbom zbog koje che chika Pero_M mozda da me svrsta u ove ili one... Ali, zadrzzavam pravo na svoje mishljenje, ma odakle neko mislio da je doshlo...
    Prozvan sam.
    Drasticna razlika izmedju tvog stava i njegovog. Ti tvrdis da ce Kosovo biti nezavisno, a on da vec jeste.
    Ma koliko se ja trudio da odrzim Kosovo u granicama Srbije, nista od toga. Samo ima jedno ali
    Ako ja tvrdim da je Kosovo vec nezavisno sta ce reci neko sa strane. Stanovnici Srbije tvrde da je Kosovo nezavisno. Sa tim i takvim stavom samo odmazem nasim "sposobnim" politicarima. Patriotizam je ne odmagati pozitivnim idejama politicara, nego naprotiv. Ja sam opozicija ove sadasnje vlasti i tvrdim da su nesposobni ali ne zelim da im odmazem. Za izjavu slicnu love hunter-a bi u USA dobio garant zatvor, jer je to otvoreno propagiranje odvajanja jednog dela teritorije drzave.
    Druga stvar je u predvidjanju. Ni ja nisam optimista po tom pitanju.
    Zdrav razum mi govori da ce se Ameri i Rusi dogovoriti (Rusi po obicaju pokupiti pare....) ali...
    Ja tako dozivljavam patriotizam, a vi?
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat pero_M kaže: Pogledaj poruku
    Prozvan sam.
    Drasticna razlika izmedju tvog stava i njegovog. Ti tvrdis da ce Kosovo biti nezavisno, a on da vec jeste.
    Ok, nechu ostavljati svoj sadashnji posao zbog advokatske karijere (ne videh boldovano)

    Al, valjda che se chovek vech javiti pa pojasniti svoj stav...
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Neko predlaže prekidanje diplomatskih odnosa, neko predlaže da zažmurimo, neko predlaže oružane sukobe...
    Ова тема колико видим искључује питање шта радити да до независности не дође.
    Шта је по мени најбитније ако би до тог зла, у шта не верујем, дошло.
    Најбитније би било прогурати неке делове Ахтисаријевог плана - о децентрализацији Косова и посебном статусу верских, културних и историјских споменика.
    И рећи Србима доле да чак и ако неко призна независно Косово, да ће они увек имати помоћ и подршку Србије, и да ће се у развој и јачање њихових општина улагати. Показати им пример РС, где српски народ остаје и опстаје, иако је ван Србије.
    Оно што се не сме прихватити је легализација етничког чишћења - Ахтисаријев план нуди баш то, неке српске општине, и после ГОДИНУ дана попис, на основу кога би се мењале границе тих општина! То значи да Шиптарима даје отворене руке да издрже само још годину дана, не дозволе повратак прогнаних, и онда имају цело Косово. Треба инсистирати на попису из 91. и подели функција у општинама по том попису, као што су велике силе инсистирале у Босни - нема легализације етничког чишћења. Ако је у општини Штимље 99. било више од пола Срба - установити да је то мешовита општина и тражити механизме заштите националног интереса у одлучивању.
    Рећи Србима са Косова да не напуштају Косово и пружити им максималну помоћ.
    Прекинути дипломатске односе са државама које евентуално признају независно Косово.
    ЕУ је натерала Мађаре да се одрекну на било какаве претензије према Румунији, односно Трансилванији, а овде подржава аспирације Албаније.
    Заоштрити односе са ЕУ и прекинути преговоре о стабилизацији и придруживању. Увести огромне царине на робу увезену из држава које признају Косово или забранити увоз.
    Признати Абхазију, Јужну Осетију, Приднњестровље, Нагорно Карабах, Баскију, Западну Сахару, Каталонију, Окситанију, Фламанију, Јужни Тирол, Баварску, Фризију, Лапонију, Фарска острва, Гренланд, Курдистан... и дати им једну зграду да сви отворе своје амбасаде у Београду.
    Никад не признати независност Косова.

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Na primjer onako kako Grcka priznaje i tretira Makedoniju ...
    Грчка не третира Македонију као део своје државе. Дакле, не.

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    A Vojvodina ce opet i uvek biti taoc Kosova i Metohije...
    Рече и остаде жив. Каже се талац.

    Citat DarkRed kaže: Pogledaj poruku
    U Rezoluciji 1244 piše da Srbija ima pravo na povratak do 1.000 pripadnika snaga reda na Kosmet - i na tome treba insistirati.
    Пише неколико стотина. Па је то протумачено да не може више од 999. Али нигде не пише да не може рецимо... осамдесет стотина... осамсто стотина...

    Лобирање дефинитивно, али оштро. Иначе ће мислити о нама као и досад, храбре се, а кад их притиснеш дају све. Узмимо пример Азербејџана - њима не пада на памет да имају било какав контакт с Јерменијом све док ови подржавају Нагорно Карабах. Рецимо, зато се неће играти утакмице између те две земље у нашој групи.
    И наравно лобирање, да.

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Od dana kada smo proslavili veliku pobedu nad NATO-om,Kosovo vise nije srpsko,
    Не слажем се. Уопште.
    Што се љубави тиче, гет а роом.

    Што се тиче одустајања од Косова, сетимо се, прво је била прича о одустајању од Словеније, па од Хрватске па од Крајине па од Босне па од Црне Горе... а великим силама је интерес обогаљена Србија. Ако им покажемо да и даље могу да раде са Србијом шта хоће... најебали смо за још 10 година. Рашка област ака Санџак и Прешевска долина су на реду, а Војводина да се припреми...
    Poruku je izmenio BaneK, 04.09.2007 u 22:07 Razlog: kodovi
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Ne ulaziti u NATO, držati se Rusije, i moliti Boga da Putinov naslednik bude bar isto toliko dobar državnik kao on.
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku



    Не слажем се. Уопште.
    Што се љубави тиче, гет а роом.
    Jel' mozes da mi navedes neki razlog zbog cega se ne slazes,ali realan,zivotan,da nije u domenu teorije? Ja vrlo dobro znam kako bi nesto trebalo da izgleda,ali mi zatvaranje ociju pred realnoscu ne pomaze-naprotiv. Pitanje je koliko smo diplomatski jaki,koliko smo novca spremni da ulozimo (vrlo dobro znas da se lobiranje,uglavnom,placa,a znas i kolike su svote shiptari izdvajali,izdvajaju i izdvajace za tu delatnost,a znas i odakle im),koliko smo zakasnili? Ja bih jako voleo da znam nacin da Kosovo ostane nase,da se svi Srbi vrate svojim kucama,ali,nazalost,ne vidim da je tako nesto u izgledu...i najvise od svega bih voleo da se varam,pa da mi svi vi posle nekog vremena lupate packe i govorite:"jel' sam ti rekao''...
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Ako dodje ... e onda çe :
    1. Neko çe da im se izvini za zrtve rata
    2. Yossa da im mamu po forumu a ostali da çute ko milohvat
    3. Naşa vlada da ih prizna zato jer çe to biti dobar pol. potez zbog EU i cena sira na Futoşkoj pijaci
    4. Komşije da ih mrko gledaju i ubiju svoje sopstvene krave pa çu onda Şiptare da vidim od koga çe mleko da kupuju !

    Inaçe Albanska politika ka nezavisnosti KiM traje u kontinuitetu od '45 i pokazala se vrlo uspeşna tako da naşe politiçare treba poslati u Tiranu na neki kurs opameçivanja !
    Poruku je izmenio Kal_el, 06.09.2007 u 14:02
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Jel' mozes da mi navedes neki razlog zbog cega se ne slazes,ali realan,zivotan,da nije u domenu teorije? Ja vrlo dobro znam kako bi nesto trebalo da izgleda,ali mi zatvaranje ociju pred realnoscu ne pomaze-naprotiv. Pitanje je koliko smo diplomatski jaki,koliko smo novca spremni da ulozimo (vrlo dobro znas da se lobiranje,uglavnom,placa,a znas i kolike su svote shiptari izdvajali,izdvajaju i izdvajace za tu delatnost,a znas i odakle im),koliko smo zakasnili? Ja bih jako voleo da znam nacin da Kosovo ostane nase,da se svi Srbi vrate svojim kucama,ali,nazalost,ne vidim da je tako nesto u izgledu...i najvise od svega bih voleo da se varam,pa da mi svi vi posle nekog vremena lupate packe i govorite:"jel' sam ti rekao''...
    Косово је српско, привремено окупирано.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Косово је српско, привремено окупирано.
    Ako budes strpljiv i cekas jos nekih 500 godina mozda ponovo postane SrBsko
      Vrh

  15. #15

    11 Odgovor: Šta raditi kada (ili ako) dođe do nezavisnosti Kosova?

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Ne ulaziti u NATO, držati se Rusije, i moliti Boga da Putinov naslednik bude bar isto toliko dobar državnik kao on.
    ...ne secam se da smo u istoriji bas imali neku korist od Rusije...ako neko zna,neka me demantuje......prvo...mi uvek trazimo bratsku i prijateljsku zemlju da nam pomogne...takva ne postoji,jer u ovom svetu vladaju interesi...a mi na vreme nismo prepoznali interese svetskih mocnika...i zato sada ispastamo...nemamo viziju,ne znamo koja je nasa nacionalna strategija...nista...
    ...ako dodje do nezavisnosti Kosova...nece se dogoditi nista spektakularno...cutacemo,jer znamo da moramo...moleci boga da se jednoga dana promene odnosi u svetu...ali nece nam niko pomoci,ako to ne uradimo sami i kao drzava krenemo u jedinstvenu diplomatsku ofanzivu,trazeci jake saveznike koji ce u isto vreme da prepoznaju svoj interes...bojim se da je to samo utopija...nema toga u ovoj drzavi...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ziveti ili raditi
    Autor ZOE u forumu Posao
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 02.10.2013, 09:39
  2. 10 stvari koje možete (u)raditi u ili na...
    Autor PersonaGrata u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 174
    Poslednja poruka: 03.08.2010, 23:33
  3. Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 23.02.2008, 12:42
  4. Etničko čišćenje Kosova !
    Autor Petar II u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 08.12.2007, 22:55
  5. Profit i troškovi nezavisnosti
    Autor Bacanin u forumu Spomenar
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 04.12.2007, 14:11

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •