KOŠARKA: EP 2007. u Španiji - Strana 2
Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 51
  1. #16

    Odgovor: KOŠARKA: EP 2007. u Španiji

    I to bi bilo TO sto se tice EP- a
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: KOŠARKA: EP 2007. u Španiji

    Sad slusam Moku kako lupa gluposti... Emocija nas ponela, Srbi smo, borili smo se bla bla bla. Dace ostavku ako budu imali zamerke na njegov rad... Sto vole Srbi direktorsku fotelju pa to je cudo. Ne Moko, sve je ok, odlicno si odradio posao, mislim da niko nece imati zamerke sto nas je Izrael dobio, zemlja nadaleko cuvena po kosarci... Ni sto su nas Rusi raskantali ni sto su nas Grci jedva dobili jer su bili vise nego ocajni, a mi za nijansu ocajniji... Moskitosi su popili peckalicom... I ono bahato ponasanje... Pa nasta to lici, ko seljaci najgori... Trebalo je da povedemo grupu navijaca nekog treceligaskog fudbalskog kluba, pa da pojure sudije vilama i motikama kako to obicno biva kad su nezadovoljni sudjenjem... Pa da budemo seljaci do kraja...
    "Ride. Because children need heroes."
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: KOŠARKA: EP 2007. u Španiji

    Reprezentacija skupljena na jedvite jade. Dosli su kao autsajderi, odigrali kao autsajderi i sad nek decki idu kuci. Dali su koliko su znali, koliko su mogli, nisu uspjeli da iznenade. Sljedeci put mozda bude bolje, ko zna
    PS
    Ne moze mis biti macka
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: KOŠARKA: EP 2007. u Španiji

    Da sam nezadovoljan - jesam.

    Da sam tužan - jesam.

    Ali neću da ih psujem.

    U reprezentaciji sastavljenoj od devet debitanata sa Gurovićem koji je celu sezonu igrao sa minutažom od blizu 40 minuta, Jarićem i Miličićem, bolje nije moglo.

    Nisu igrači krivi, nije Moka kriv. Loši smo i to je činjenica. Ako ćemo da tražimo krivca, jerbo uvek neko mora kriv kada ne osvojimo medalju, prvo ga moramo potražiti kod igrača koji se nisu odazvali iz samo njima znanih razloga. Ne mogu Gurović, Jarić i Miličić da osvoje sami medalju. Fale im bar još dvojica.

    Druga stvar je bila pre dve godine kada smo se svi skupili i poduvali, jer je svako hteo da se dokaže pred domaćom publikom kao pojedinac, a ne kao tim.

    Čitam komentare, što ovde, što na drugim sajtovima...

    "Igraju kao pičkice, slepci sve promašuju bla bla bla..."

    A šta ako jednostavno ne mogu bolje? Šta ako im je najviše što mogu partija protiv Grčke, koju su, ruku na srce, nepravedno izgubili. Slažem se, da su igrali tako i danas protiv Izraela, razbili bi ih sa 20 komada razlike. Ali...

    Ne vredi plakati za prosutim mlekom. Kao i svaki put do sada, opet su bile priče o nekim medaljama, iako je poslednja košarkaška osvojena pre pet godina. Mediji jednostavno dignu tenziju, narod se popali kao mali majmuni i posle kada ne bude ništa, jedino rešenje je osuti drvlje i kamenje.

    Svako ko misli da može bolje, pravac u KSS, da se prijavi, kaže da zna da igra basket bolje od profesionalnih igrača, pa na teren. Molim lepo. Koja je poenta od sedenja kući i kenjanja do prekosutra? To neće doneti medalju. Ako misliš da si bolji, dokaži. Ako si lošiji, ćuti i pokrij se ušima.

    Za klub i reprezentaciju se jednako navija i kada su na vrhu i kada su na dnu. Ako ste znali da se veselite i dižete tri prsta do neba kada smo bili na krovu sveta, sada budite veliki i pružite im podršku, jer su i sami svesni šta znači neproći grupu. Najlakše je opsovati, ali to neće doneti medalju na sledećem takmičenju.

    Treba otkriti razloge zašto pojedinci neće da igraju za reprezentaciju. Da imamo kvalitetnih igrača - imamo. Da imamo kvalitetnih trenera - imamo. Ni Obradović ni Pešić ni Ivković ne bi bolje prošli sa ovim timom. Lako je biti selektor kada na terenu imaš Bodirogu, Divca, Đorđevića, Rebraču, Paspalja... Zato ovim momcima treba odati priznanje jer su se odazvali pozivu i nisu ispali jajare kao neki drugi, koji se nisu odazvali iz razloga što su znali da neće osvojiti neku medalju, a opekli su se kada su pre dve godine ispali.

    Zato

    BRAVO ORLOVI, BIĆE BOLJE!
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: KOŠARKA: EP 2007. u Španiji

    A cemu bravo? I ko kaze da ne mogu bolje? To prihvatanje da smo losi ne pije vodu. To je najlakse. Pomiris se da si pacer i pognes glavu dok te drugi guze. Pa sto tu nisu Srbi pa ne budu malo ponosni i ne pokazu da nisu losi, kao sto zaista nisu? Nego su Srbi, pa su emotivni, sagoreli jadni u zelji. Uplasili se na poluvremenu vodstva, i potencijalne pobede pa izgubili... Koji kuriozitet jbt... Lako je biti selektor sa dobrim igracima, ali ko je naprvio te igrace? Pa isti ti treneri. Napravili su i njih i pozitivnu atmosferu u timu, od pojedinaca su napravili ekipu koja igra kao jedan. Ovde je za mene bilo 12 pojedinaca... Ne tim... I koje je opravdanje za seljacko ponasanje? Kada je Djordjevic javno psovao sudijske cerke? I ko uopste psuje, sem nasih kosarkasa?
    "Ride. Because children need heroes."
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: KOŠARKA: EP 2007. u Španiji

    изгубисмо од израела-

    то је довољно за закључак-

    катастрофа, да не кажем- катаклизма

    јбг, ваљда је то због лоше селекције... лош амбијент из ко зна којих разлога.... бедак. нервирао сам се... до једног тренутка...


    ја сам боље играо, аматерски, некад од ових сад-


    зентараааааааааааааааааааа
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: KOŠARKA: EP 2007. u Španiji

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    A cemu bravo?
    Bravo na imanju muda da odu tamo. Bravo na tome što su popili šamarčinu od koje će im zujati u ušima dok ne urade nešto dobro.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    I ko kaze da ne mogu bolje?
    Šta može devet klinaca da uradi? Da mogu bolje uradili bi.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    To prihvatanje da smo losi ne pije vodu. To je najlakse. Pomiris se da si pacer i pognes glavu dok te drugi guze.
    Ne, najlakše je psovati. Prihvatiti činjenicu da nismo više košarkaška velesila je mnogo teže.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Lako je biti selektor sa dobrim igracima, ali ko je naprvio te igrace? Pa isti ti treneri. Napravili su i njih i pozitivnu atmosferu u timu, od pojedinaca su napravili ekipu koja igra kao jedan.
    Ne možeš za mesec dana napraviti tim. Tim koji je harao Evropom i svetom se dugo pravio i postepeno se podmlađivao, ali svako je provodio u reprezentaciji po nekoliko godina.

    Ovi su prvi put zajedno i ne možeš očekivati da odmah sve funkcioniše sjajno.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    I koje je opravdanje za seljacko ponasanje?
    Tu nema opravdanja isto što nema opravdanja ni za sve vas koji psujete igrače, jer ništa niste bolji njih. Oni psuju kada su besni, vi ih psujete jer ste besni.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    I ko uopste psuje, sem nasih kosarkasa?
    Kobe Brajant.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: KOŠARKA: EP 2007. u Španiji

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Bravo na imanju muda da odu tamo. Bravo na tome što su popili šamarčinu od koje će im zujati u ušima dok ne urade nešto dobro.
    A kakva su to muda potrebna da bi se otislo tamo? To sto su neki odbili da odu ne znaci da nemaju muda, nego da licni interes stavljaju ispred nacionalnog, muda sa tim nemaju veze. Prosle nase mudonje ko bos po trnju... Mozda da su imali malo manja muda da psuju sudije i malo vece srce da ga ostave na terenu ne bi putovali kuci posle prve faze... I nemoj mi reci da su se borili, ono je agonija, borba za zivot, a ne za pobedu...

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Šta može devet klinaca da uradi? Da mogu bolje uradili bi.
    Klinci su bili super u odnosu na ove matore... Za njih nisam nista ni rekao. A kladim se da bi mlada reprezentacija odigrala bolje nego ova seniorska.

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Ne, najlakše je psovati. Prihvatiti činjenicu da nismo više košarkaška velesila je mnogo teže.
    Ocigledno ne znas da napravis razliku izmedju psovanja i kritikovanja.


    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Ne možeš za mesec dana napraviti tim. Tim koji je harao Evropom i svetom se dugo pravio i postepeno se podmlađivao, ali svako je provodio u reprezentaciji po nekoliko godina.
    Koliko se dugo pravio tim iz 1995.? Par mladih igraca koji se poznaju jer su zajedno igrali, sa nekoliko malo starijih... Bez umisljenih zvezda i bahatih klinaca... Kasnije su samo nastavili da grade i nadgradjuju to sto imaju... Neki su se previse zadrzali, pa podmladjivanje kakvo je trebalo da bude nije usledilo, i sad smo pukli...

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Ovi su prvi put zajedno i ne možeš očekivati da odmah sve funkcioniše sjajno.
    Nisam ni ocekivao sjajno, ali od ljudi koji se profesionalno bave kosarkom svakako nisam ocekivao katastrofu... Gde prvo poluvreme lici na jurenje klinaca s loptom po poljani, dok se drugo poluvreme pretvara u agoniju gde nam Izraelci drze casove... Pa nije ovo Krav-Maga nego kosarka, ko tu koga treba da uci...


    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Tu nema opravdanja isto što nema opravdanja ni za sve vas koji psujete igrače, jer ništa niste bolji njih. Oni psuju kada su besni, vi ih psujete jer ste besni.
    Opet ne pravis razliku izmedju psovanja i kritikovanja... Kad budem nekome pominjao majku, cerku i sestru mozes slobodno da mi kazes da sam čoban kao sto je to Milicic i da psujem... Decko nas sve bruka. Sto Spanci nisu nekome spominjali cerku veceras? Dobili ih Hrvati u sred Spanije jer sudije nisu svirale prekrsaj u poslednjoj sekundi... Ali ne, samo nama su krive sudije...


    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Kobe Brajant.
    Kobe je jos uvek tata za sve njih, za neke ce uvek i biti. Ali to nema veze sa temom, zanimalo me je ko ovde psuje. Posto mi se cini da imas utisak da psujem(o) nase igrace...
    "Ride. Because children need heroes."
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: KOŠARKA: EP 2007. u Španiji

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    A kakva su to muda potrebna da bi se otislo tamo?
    Kada osvojiš zlato, nećeš da se brukaš sa nekim petrnaestim mestom. Lakše je smisliti izgovor.

    Pa jedva je čovek i ovih 12 sakupio.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    To sto su neki odbili da odu ne znaci da nemaju muda, nego da licni interes stavljaju ispred nacionalnog, muda sa tim nemaju veze.
    Koji crni lični interes? Sada su imali priliku da se operu posle Beograda i Japana.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Mozda da su imali malo manja muda da psuju sudije i malo vece srce da ga ostave na terenu ne bi putovali kuci posle prve faze... I nemoj mi reci da su se borili, ono je agonija, borba za zivot, a ne za pobedu...
    I šta sad? Ti ćeš da ponavljaš da se nisu borili, ja kažem da su loši. Da vidimo ko će duže da vrti?

    Jel ti misliš da se recimo Luksemburg ne bori kada igra fudbal, kada redovno primi 5 komada ili da su jednostavno loši? Šta vredi da se boriš kada ne umeš?

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Klinci su bili super u odnosu na ove matore... Za njih nisam nista ni rekao.
    Pa baš su klinci najviše usrali. Izašli na teren protiv Rusa, gaće im se napunile. Šutira slobodno, ruka mu se trese. Protiv Grka još i nekako. Danas poveli i već pomislili da je gotovo. Neiskustvo. Ne podmlađuje se reprezentacija na taj način. I zato su krivi svi koji se neopravdano nisu odazvali Moki. Mnogo bi lakše bilo da ima 7-8 seniora i da klince ubacuješ u igru kada vodiš +15.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Ocigledno ne znas da napravis razliku izmedju psovanja i kritikovanja.
    Pa i nema razlike. Poenta je ista. Ja ti rekoh, ako misliš da možeš bolje, idi lepo u KSS i kaži da umeš da igraš basket, pa da te gledamo na sledećem takmičenju.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Koliko se dugo pravio tim iz 1995.?
    Duže od ovoga sigurno.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Par mladih igraca koji se poznaju jer su zajedno igrali, sa nekoliko malo starijih... Bez umisljenih zvezda i bahatih klinaca...
    Pa da su baš bili klinci, ne bih se složio. Npr. Bodiroga je već imao bogatu inostranu karijeru, Divac takođe...

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Kasnije su samo nastavili da grade i nadgradjuju to sto imaju... Neki su se previse zadrzali, pa podmladjivanje kakvo je trebalo da bude nije usledilo, i sad smo pukli...
    Nije ni sada bilo potrebno toliko podmlađivanje, da su se svi odazvali.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Nisam ni ocekivao sjajno, ali od ljudi koji se profesionalno bave kosarkom svakako nisam ocekivao katastrofu...
    E vidiš, zato te je ovo i potreslo. Dan pred početak pričam sa berberom i reko sam mu da ću se isto osećati bili prvi ili ispali prvi. Ništa ne očekujem, ničemu se ne nadam. Ne znam ni ko igra, pa ništa ni ne očekujem.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Opet ne pravis razliku izmedju psovanja i kritikovanja...
    Ne pravim je nikada. Šta više, kritikovanje me više nervira od psovanja, naročito od nestručnih ljudi. Bolje se lepo ko čovek ispsovati, nego satima sedeti i kenjati.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Kad budem nekome pominjao majku, cerku i sestru mozes slobodno da mi kazes da sam čoban kao sto je to Milicic i da psujem...
    A ti kao nikada ne psuješ? Kada ti crkne motor šta radiš?

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Decko nas sve bruka.
    Mene ne bruka. Nisam ja psovao nego on. On nema nikakve veze sa mnom.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Ali ne, samo nama su krive sudije...
    Bili bi i njima krivi da su ispali zbog sudijskog propusta. Ali ja ne krivim sudije za naše ispadanje. Krivi su igrači jer su loši, tj. drugi su bolji od njih. A uostalom, otkud ti znaš da nisu psovali?

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Posto mi se cini da imas utisak da psujem(o) nase igrace...
    Ovde konkretno niko, to se valjda vidi. Ali prošetaj malo internetom. Kamo sreće da svaki stoti psovač igra basket bolje od reprezentativaca, odnosno da psuje sa razlogom. Pa gde bi nam kraj bio. Samo kreneš i skupljaš talente.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: KOŠARKA: EP 2007. u Španiji

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Kada osvojiš zlato, nećeš da se brukaš sa nekim petrnaestim mestom. Lakše je smisliti izgovor.

    Pa jedva je čovek i ovih 12 sakupio.
    Ne bih rekao... Kladim se da u Srbiji postoji 12 dovoljno kvalitetnih igraca koji su sposobni da nadigraju Izrael... A mislim da su i ovi sposobni, kao i da ih je bilo bar jos 50 koji su zeleli da zaigraju za reprezentaciju i odigraju dovoljno kvalitetno...

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Koji crni lični interes? Sada su imali priliku da se operu posle Beograda i Japana.
    Licni interes- mislim na mlade igrace koji su odbili poziv. Ove ostale ne komentarisem. Pokazali su sta znaju i koliko mogu...

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    I šta sad? Ti ćeš da ponavljaš da se nisu borili, ja kažem da su loši. Da vidimo ko će duže da vrti?

    Jel ti misliš da se recimo Luksemburg ne bori kada igra fudbal, kada redovno primi 5 komada ili da su jednostavno loši? Šta vredi da se boriš kada ne umeš?
    A kako umeju u klubovima za koje igraju? Da li stvarno mislis da u Srbiji ne postoji 12 momaka koji znaju da igraju kosarku? Ok Rusija, ok Grcka, ali Izrael... Bez obzira na sve... Sreca nasa pa je evropsko prvenstvo u pitanju i Banglades nije imao pravo nastupa... Bila bi to teska utakmica, borba do poslednje sekunde... Jbg, verovatno bi Banglades izasao kao pobednik, ali borili smo se... Ne, mislim da nije nemoc u pitanju...

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Pa baš su klinci najviše usrali. Izašli na teren protiv Rusa, gaće im se napunile. Šutira slobodno, ruka mu se trese. Protiv Grka još i nekako. Danas poveli i već pomislili da je gotovo. Neiskustvo. Ne podmlađuje se reprezentacija na taj način. I zato su krivi svi koji se neopravdano nisu odazvali Moki. Mnogo bi lakše bilo da ima 7-8 seniora i da klince ubacuješ u igru kada vodiš +15.
    Ako su, i treba da zaseru... Nikada nece nauciti ako ih ne bacis u vatru. Jednog dana ce biti okosnica reprezentacije. Ali sta treba da uradi Gurovic koji pogodi jednu trojku od 9? Pa on bre covece obruc ne moze da pogodi, ej! Ceo obruc je promasio!!! Sta treba da uradi Milicic koji ne moze da pogodi slobodno bacanje? Molim te sad ga uporedi sa Šekom, posto si vec pravio poredjenja sa Kobijem... A ti koji se nisu odazvali su kao sto rekoh pokazali koliko mogu. Ne bi mi bilo zao ni da je bilo 12 mladih, pa nek ih svi oderu, sledeci put ne bi bilo tako... A i ne bi bilo dranja da je 12 mladih i da Gurovic ne sutira trojke sa 8,9,10 metara i kad god dobije loptu. Da imas ekipu klinaca koji se poznaju i kapiraju medjusobno funkcionisali bi mnogo bolje.

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Pa i nema razlike. Poenta je ista. Ja ti rekoh, ako misliš da možeš bolje, idi lepo u KSS i kaži da umeš da igraš basket, pa da te gledamo na sledećem takmičenju.
    Za vredjanje i kritikovanje cu ti odgovoriti kasnije, a sto se tice mog angazmana u reprezentaciji, mogu slobodno da izjavim da smem da stanem na crtu slobodnih bacanja Milicicu, iako ne dobijam 7.000.000$ po sezoni i ne bavim se profesionalno kosarkom... Nisu svi koji umeju da igraju basket usli u reprezentaciju, a i ovi koji jesu umeju dovoljno... Ali nije ni umece igranja najbitnije, bitno je da postujes neka pravila i budes svestan da si deo tima, ne pojedinac, masina za sutiranje trojki, i to pokvarena...

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Duže od ovoga sigurno.
    Ma ovi su se juce skupili na ulici...

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Pa da su baš bili klinci, ne bih se složio. Npr. Bodiroga je već imao bogatu inostranu karijeru, Divac takođe...
    Ok, ako ti to nije dobar primer, sta je uradio Partizan protiv Huventuda? Djordjevic golobrad, Danilovic takodje... Deca bre... Pa su pokazali sve kvalitete velikih igraca... Mislim da bi i ovi klinci pokazali isto da nisu sputavani. A i sad je bilo "iskusnih" sa inostranim karijerama... Bolje da nije...

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Nije ni sada bilo potrebno toliko podmlađivanje, da su se svi odazvali.
    Potpun rez, dovidjenja svima, ajmo nova postava... Pa da cekamo 5 godina, i onda da pocnemo da radimo kako treba i da nas niko vise ne skine sa trona... Opet pravimo stare greske...

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    E vidiš, zato te je ovo i potreslo. Dan pred početak pričam sa berberom i reko sam mu da ću se isto osećati bili prvi ili ispali prvi. Ništa ne očekujem, ničemu se ne nadam. Ne znam ni ko igra, pa ništa ni ne očekujem.
    Ne znas ko igra a usudjujes se da komentarises... Ovde mozemo i da zavrsimo raspravu, jer si lepo rekao da ne znas o cemu pricas... Ja znam, zato mi i smeta neuspeh... Ne znas ko igra a kazes da ne znaju da igraju... Znaci da si kompetentan da sudis o tome? Hoces sa mnom zajedno u KSS da se prijavimo? Posto ocigledno umes da ocenis ko zna da igra a ko ne, sastavi reprezentaciju. Nevolja je samo sto ne poznajes domace igrace, vec americke. Mislim da Kobi i Šek nemaju pravo nastupa Srbiju, i da se ne bi odazvali... Jbt, ti najbolji se nikad ne odazovu pa moras da zoves pacere, kakav bedak, nikada vise necemo biti prvi...

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Ne pravim je nikada. Šta više, kritikovanje me više nervira od psovanja, naročito od nestručnih ljudi. Bolje se lepo ko čovek ispsovati, nego satima sedeti i kenjati.
    E pa vidis tu je tvoj problem. To sto tebe neke stvari nerviraju, pa ne pravis razliku ne znaci da razlika ne postoji, a postoji i to ogromna... Naravno da je bolje pred javno pred kamerama i celim svetom ispsovati sudije, celu porodicu, blizu i daljuz rodbinu, pa i komsije... U potpunosti se slazem sa tvojim mudrim stavom... Bolje ne kenjati nego usled neposedovanja dovoljne strucnosti potapsati po ramenu i reci ajmo dalje iako nemas pojma o cemu se radi... Bolje se raspitaj o stvarima koje podrzavas, jednog dana mozes da se zajebes.

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    A ti kao nikada ne psuješ? Kada ti crkne motor šta radiš?
    Sto mesas babe i zabe? Znas na koje se situacije odnosi pomenuto psovanje...

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Mene ne bruka. Nisam ja psovao nego on. On nema nikakve veze sa mnom.
    Nema nikakve veze, sem sto poticete iz iste zemlje... I sto ce i tebe kad odes negde preko gledati kroz prizmu tih dogadjaja, iako ti sa tim licno nemas veze... Pa zasto nas smatraju divljacima? Zato sto smo ti i ja divljaci? Ne, nego zato sto se neki šaban potrudio da i tebi i meni indirektno zagorca zivot svojim ponasanjem... Mnogo bolji primer bih ti dao iz sveta politike, ali da ne sirim pricu...

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Bili bi i njima krivi da su ispali zbog sudijskog propusta. Ali ja ne krivim sudije za naše ispadanje. Krivi su igrači jer su loši, tj. drugi su bolji od njih. A uostalom, otkud ti znaš da nisu psovali?
    U prvoj recenici kazes da su sudije krive zbog naseg ispadanja, pa u drugoj kazes da ne krivis sudije... Odluci se... Jesu li krivi nama, njima, u oba slucaja? Moka je onda mazohista jer je pristao da bude na celu reprezentacije losih igraca... I dalje ne delim misljenje da su Izraelci bolji. Znam jer sam gledao utakmicu...

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Ovde konkretno niko, to se valjda vidi. Ali prošetaj malo internetom. Kamo sreće da svaki stoti psovač igra basket bolje od reprezentativaca, odnosno da psuje sa razlogom. Pa gde bi nam kraj bio. Samo kreneš i skupljaš talente.
    Pa mi ovde konkretno i pricamo a ne tamo. Psovaci su tamo a ne ovde... A talenata ima na izvoz... Ne mozes me ubediti da nemamo 12 kvalitetnih igraca... Znam da imamo kvaliteta za bar 3 reprezentacije...
    Poruku je izmenio Duh, 06.09.2007 u 02:01
    "Ride. Because children need heroes."
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: KOŠARKA: EP 2007. u Španiji

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Ne bih rekao... Kladim se da u Srbiji postoji 12 dovoljno kvalitetnih igraca koji su sposobni da nadigraju Izrael... A mislim da su i ovi sposobni, kao i da ih je bilo bar jos 50 koji su zeleli da zaigraju za reprezentaciju i odigraju dovoljno kvalitetno...
    Znači, sada dovodiš Mokinu stručnost u procenjivanju ko je dobar, a ko loš u pitanje. OK, onda pravac KSS pa se prijavi i za selektora.

    Šta vredi ako postoji i 12.000 igrača, ako neće da igraju?

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    A kako umeju u klubovima za koje igraju?
    A naša klupska košarka je nadaleko poznata po uspesima i trofejima. Da imamo toliko dobrih igrača, uradili bi nešto više u Evropi.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Da li stvarno mislis da u Srbiji ne postoji 12 momaka koji znaju da igraju kosarku? Ok Rusija, ok Grcka, ali Izrael...
    Naravno da ne mislim. Siguran sam da ima. Ali šta vredi kada nisu bili u Španiji?

    To ti je isto kao kada nam misica bude neka lopata, a ja sam znam bar 10 devojaka koje su lepše od nje. Ne vredi pričati šta bi bilo kad bi bilo. Lako je biti pametan posle.

    Na EP 2005. su u timu bili skoro svi, pa smo opet ispali na početku. Onda su svi krivili igrače da su jajare, da su kompleksaši itd. Evo sada su svi mladi, pa opet ne valja.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Ako su, i treba da zaseru... Nikada nece nauciti ako ih ne bacis u vatru. Jednog dana ce biti okosnica reprezentacije.
    Pa o tome ti i pričam. Na početku karijere su naučili šta znači biti ponižen i to je jako dobro, jer na sledećem takmičenju znaju da ne treba potcenjivati protivnika. Da nije bilo one bruke i sramote na EP 2005. mnogi bi i dalje igrali. Ovako, morali su klinci da igraju i da nose igru.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Ali sta treba da uradi Gurovic koji pogodi jednu trojku od 9? Pa on bre covece obruc ne moze da pogodi, ej! Ceo obruc je promasio!!! Sta treba da uradi Milicic koji ne moze da pogodi slobodno bacanje?
    Dešava se i najboljima. I Mijatović je promašio penal. I Eto je promašio penal. I Bekam je promašio penal. Shit happens. Uostalom, seti se SP 2002. i Gurovićevih trojki u odlučujućim momentima. Ne verujem da ti je tada smetalo što ih je pogađao. A Miličić je centar i poznato da centri nisu precizni izvođači slobodnih bacanja. Isto kao što ni u fudbalu nije posao golmana ili odbrane da daje golove. Mogu da ga daju, ali im je nije glavno zaduženje na terenu. Ako izuzmemo utkamicu sa Rusima gde su svi bili katastrofa, sa Grcima i Izraelcima je svoj posao odradio sasvim korektno, lepio banane, hvatao lopte pod obručom i postizao koševe sa pozicije centra.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Molim te sad ga uporedi sa Šekom, posto si vec pravio poredjenja sa Kobijem...
    To je trebalo da bude smešno, jer sam mislio da ćeš skontati da mislim na onaj snimak gde Kobe psuje na čistom srpskom jeziku.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    da Gurovic ne sutira trojke sa 8,9,10 metara i kad god dobije loptu.
    A šta da radi, kada pod obručem ne mogu da urade ništa?

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    mogu slobodno da izjavim da smem da stanem na crtu slobodnih bacanja Milicicu, iako ne dobijam 7.000.000$ po sezoni i ne bavim se profesionalno kosarkom...
    Bravo za tebe. Šteta što će od svega ostati samo ovaj komentar...

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Ok, ako ti to nije dobar primer, sta je uradio Partizan protiv Huventuda? Djordjevic golobrad, Danilovic takodje... Deca bre... Pa su pokazali sve kvalitete velikih igraca... Mislim da bi i ovi klinci pokazali isto da nisu sputavani. A i sad je bilo "iskusnih" sa inostranim karijerama... Bolje da nije...
    Uradio je to što je uradio. Što ne uradi ponovo? Da su golobradi klinci bolji od matoraca, onda bi svi klubovi otpuštali igrače kojima krenu da rastu brkovi. Poklopile se kockice u pravom trenutku. I Zvezda je svojevremeno bila prvak Evrope, a sada ne može ni da se kvalifikuje u LŠ.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Potpun rez, dovidjenja svima, ajmo nova postava... Pa da cekamo 5 godina, i onda da pocnemo da radimo kako treba i da nas niko vise ne skine sa trona... Opet pravimo stare greske...
    Pa ovo je skoro pa potpun rez. 75% su debitanti + trener. Onda ne treba da budeš nezadovoljan, jer je urađeno ono što si hteo.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Ne znas ko igra a usudjujes se da komentarises... Ovde mozemo i da zavrsimo raspravu, jer si lepo rekao da ne znas o cemu pricas... Ja znam, zato mi i smeta neuspeh... Ne znas ko igra a kazes da ne znaju da igraju... Znaci da si kompetentan da sudis o tome?
    Ne moraš biti doktor nauka košarke da bi primetio razliku u kvalitetu igrača sada i pre par godina. I mogu da se kladim da napraviš anketu i da kreneš ulicom sa pitanjima u kom klubu igra Radivojević, Aleksandrov, Erceg, Teodosić itd. velika većina će te belo pogledati. Dok sa druge strane, da pitaš ljude gde igraju Stojaković, Rebrača, Radmanović, Drobnjak, Rakočević itd. iz topa ćeš dobiti odgovor.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Posto ocigledno umes da ocenis ko zna da igra a ko ne, sastavi reprezentaciju.
    Posao selektora je da sastavi reprezentaciju, a posao navijača da tu reprezentaciju podrži, kakva god da je. Nisam ja krenuo sa kritikama, nego ti. Znači da ti treba da sastaviš reprezentaciju. A pošto do toga nikad neće doći, sve što pričaš je za džabe. Ima jedna tema koju sam otvorio Premijer, selektor, di-džej..., a ti si klasičan primer ljudi koje sam tamo spomenuo. Sve znaš i sve možeš bolje. Dokaži. Koja je svrha tvog pisanja? Ako smatraš da si bolji i od Moke i od igrača dokaži. Ako dokažeš, vrlo rado ću ti reći svaka čast. Šta više, posle ću se hvaliti da sam razgovarao sa budućim selektorom, kao i sa čovekom koji je bio bolji od Miličića i Gurovića.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    E pa vidis tu je tvoj problem. To sto tebe neke stvari nerviraju, pa ne pravis razliku ne znaci da razlika ne postoji, a postoji i to ogromna...
    Da, nerviraju me ljudi koji uvek tvrde da mogu bolje ili da su oni bolji. Pričama me nećeš u to ubediti, već delima.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da je bolje pred javno pred kamerama i celim svetom ispsovati sudije, celu porodicu, blizu i daljuz rodbinu, pa i komsije... U potpunosti se slazem sa tvojim mudrim stavom...
    Nema potrebe za ironijom. Ne sećam se da sam rekao da podržavam bahato ponašanje, već samo da ga razumem.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Bolje ne kenjati nego usled neposedovanja dovoljne strucnosti potapsati po ramenu i reci ajmo dalje iako nemas pojma o cemu se radi... Bolje se raspitaj o stvarima koje podrzavas, jednog dana mozes da se zajebes.
    Da. Ako nisi u stanju da stvari promeniš, bolje pružiti moralnu podršku momcima koji će se, ako sve bude OK, za par godina okititi zlatom. Ako na neke stvari ne mogu da utičem, koja je svrha mlaćenja prazne slame?

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Sto mesas babe i zabe? Znas na koje se situacije odnosi pomenuto psovanje...
    Znači ti smeš da psuješ, a oni ne? Ili je u pitanju što oni psuju pred kamerama?

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    Nema nikakve veze, sem sto poticete iz iste zemlje... I sto ce i tebe kad odes negde preko gledati kroz prizmu tih dogadjaja, iako ti sa tim licno nemas veze... Pa zasto nas smatraju divljacima? Zato sto smo ti i ja divljaci? Ne, nego zato sto se neki šaban potrudio da i tebi i meni indirektno zagorca zivot svojim ponasanjem... Mnogo bolji primer bih ti dao iz sveta politike, ali da ne sirim pricu...
    Pa šta ako potičemo iz iste zemlje? Kad god sam prelazio granicu, nikada me niko nije poredio ni sa Miloševićem ni sa Divcem. Niti sam dobio džabe pivo jer sam iz iste zemlje iz koje je Divac, niti mi je to pivo bilo duplo skuplje naplaćeno jer sam iz zemlje iz koje je Milošević.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    U prvoj recenici kazes da su sudije krive zbog naseg ispadanja, pa u drugoj kazes da ne krivis sudije... Odluci se... Jesu li krivi nama, njima, u oba slucaja? Moka je onda mazohista jer je pristao da bude na celu reprezentacije losih igraca... I dalje ne delim misljenje da su Izraelci bolji. Znam jer sam gledao utakmicu...
    Ovo ti već prelazi u naviku da mi izvršćeš reči ili ih vadiš iz konteksta. Sudije su delimično krive jer smo izgubili od Grka, a ne zbog našeg ispadanja. I pored tog poraza smo mogli proći dalje da smo dobili Izrael. Ne mogu tebe sudije toliko ugrobariti, ako si stvarno dobar. I ranije su nas sakatile, pa smo ipak osvajali zlato. Bilo je samo pitanje da li ćemo dobiti sa +20 ili sa +12.

    A Moka je faca, jer je jedini uzeo vruć krompir. Niko nije smeo da se prihvati posla, jer su znali šta ih očekuje.

    Citat Duh kaže: Pogledaj poruku
    A talenata ima na izvoz... Ne mozes me ubediti da nemamo 12 kvalitetnih igraca... Znam da imamo kvaliteta za bar 3 reprezentacije...
    As I said... Možemo imati i 12.000 talenata, kada nisu bili u Španiji ništa nam ne vredi.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: KOŠARKA: EP 2007. u Španiji

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Znači, sada dovodiš Mokinu stručnost u procenjivanju ko je dobar, a ko loš u pitanje. OK, onda pravac KSS pa se prijavi i za selektora.

    Šta vredi ako postoji i 12.000 igrača, ako neće da igraju?
    Vec sam rekao da cu tebi prepustiti selektorsko mesto. Stalno zanemarujes pojedine delove mog odgovora. Ovih 12 poseduju dovoljno kvaliteta za pobedu nad Izraelom, i to sam izmedju ostalog vec rekao, dakle ne treba nam 12000 igraca. Problem je u njihovoj medjusobnoj organizaciji.


    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    A naša klupska košarka je nadaleko poznata po uspesima i trofejima. Da imamo toliko dobrih igrača, uradili bi nešto više u Evropi.
    Nasa klupska kosarka je trofejnija nego Izraelska, u to sam siguran... Njihovi igracu su sve NBA zvezde (ironija)... O kvalitetu nasih mladih igraca govori 9 medalje ove godine, sve su zivo osvojili... Sta je Izrael uradio? Imaju nekog prvaka u pikadu?


    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da ne mislim. Siguran sam da ima. Ali šta vredi kada nisu bili u Španiji?

    To ti je isto kao kada nam misica bude neka lopata, a ja sam znam bar 10 devojaka koje su lepše od nje. Ne vredi pričati šta bi bilo kad bi bilo. Lako je biti pametan posle.

    Na EP 2005. su u timu bili skoro svi, pa smo opet ispali na početku. Onda su svi krivili igrače da su jajare, da su kompleksaši itd. Evo sada su svi mladi, pa opet ne valja.
    Nisam spomenuo mlade u losem kontekstu, a ti ih stalno spominjes... Krivim "predvodnike" ekipe...

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Dešava se i najboljima. I Mijatović je promašio penal. I Eto je promašio penal. I Bekam je promašio penal. Shit happens. Uostalom, seti se SP 2002. i Gurovićevih trojki u odlučujućim momentima. Ne verujem da ti je tada smetalo što ih je pogađao. A Miličić je centar i poznato da centri nisu precizni izvođači slobodnih bacanja. Isto kao što ni u fudbalu nije posao golmana ili odbrane da daje golove. Mogu da ga daju, ali im je nije glavno zaduženje na terenu. Ako izuzmemo utkamicu sa Rusima gde su svi bili katastrofa, sa Grcima i Izraelcima je svoj posao odradio sasvim korektno, lepio banane, hvatao lopte pod obručom i postizao koševe sa pozicije centra.
    Gurovic nije samo jednom promasio obruc... Ok promasiti kos, ali obruc, u kosarci, na evropskom prvenstvu, kapiten reprezentacije, covek koji se profesionalno bavi kosarkom i od toga zivi, i to ne jednom... To je za mene katastrofa... Kao kad bi se neki vaterpolista udavio u bazenu, ko onaj nesrecnik na olimpijadi, ne secam se iz koje je zemlje bio... Protiv Izraela je Milicic bio 3x losiji nego protiv Grka... A da mu nije posao da pogodi slobodno bacanje, lepo rece Loncar- to je mehanika suta... Znam klince iz kraja koji pogadjaju 100 od 100... Ne znam kako onda grcki i ruski centri pogadjaju slobodnjake... Mozda oni zapravo i nisu centri nego prerasli plejmejkeri...

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    To je trebalo da bude smešno, jer sam mislio da ćeš skontati da mislim na onaj snimak gde Kobe psuje na čistom srpskom jeziku.
    Nisam gledao, a posle one tuge od juce nista mi nije smesno...

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    A šta da radi, kada pod obručem ne mogu da urade ništa?
    E vidis tu i jeste glavni problem... Imas 3 iskusnija i 9 mladih. Cela taktika se zasniva na tome da oni iskusniji zavrse akciju, preuzmu odgovornost... Povedes 12 mladih i onda svi kolektivno trpe teret odgovornosti, znaju da nema ko drugi da zavrsi akciju umesto njih... Ovako Gurovic misli- sta njima da dam loptu kad nemaju pojma, neiskusni su, oni misle-Gurovic je iskusniji, bolje da on zasere, i majstor stvarno zasere... Postoji tu jos 1 problem. Imas samo 1 centra... Pa kako i da uradis nesto pod kosem kad nema ko da skoci jer je ovaj baldisao ili nije u igri... Eto ti Mokin propust... Djordjevic za malo juce da zaplace u studiju...

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Bravo za tebe. Šteta što će od svega ostati samo ovaj komentar...
    Ako ga procita nek se javi, spreman sam... Ali onda ocekujem deo premije, bar milion...

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Uradio je to što je uradio. Što ne uradi ponovo? Da su golobradi klinci bolji od matoraca, onda bi svi klubovi otpuštali igrače kojima krenu da rastu brkovi. Poklopile se kockice u pravom trenutku. I Zvezda je svojevremeno bila prvak Evrope, a sada ne može ni da se kvalifikuje u LŠ.
    Znas sta sam hteo da kazem, tako da nema potrebe da pisem bilo sta...

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Pa ovo je skoro pa potpun rez. 75% su debitanti + trener. Onda ne treba da budeš nezadovoljan, jer je urađeno ono što si hteo.
    Da, skoro pa potpun rez... Objasnio sam ti ovo iznad. Potpun rez je potreban, ovo skoro nije dovoljno, jos je gore ovako.


    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Ne moraš biti doktor nauka košarke da bi primetio razliku u kvalitetu igrača sada i pre par godina. I mogu da se kladim da napraviš anketu i da kreneš ulicom sa pitanjima u kom klubu igra Radivojević, Aleksandrov, Erceg, Teodosić itd. velika većina će te belo pogledati. Dok sa druge strane, da pitaš ljude gde igraju Stojaković, Rebrača, Radmanović, Drobnjak, Rakočević itd. iz topa ćeš dobiti odgovor.
    Zasto poistovecujes neinformisanost ljudi sa kvalitetom igraca? Nasa kosarka je izgubila mnogo na popularnosti. Ne prate ljudi vise toliko kosarku kao pre... Kod mene u kraju nisi mogao da dodjes na red da odigras partiju, a sad je kos prazan... Da pitas ljude ko je Ajnstajn isto bi te mnogi belo pogledali, al bi znali ko su Ceca, Dara...

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Posao selektora je da sastavi reprezentaciju, a posao navijača da tu reprezentaciju podrži, kakva god da je. Nisam ja krenuo sa kritikama, nego ti. Znači da ti treba da sastaviš reprezentaciju. A pošto do toga nikad neće doći, sve što pričaš je za džabe. Ima jedna tema koju sam otvorio Premijer, selektor, di-džej..., a ti si klasičan primer ljudi koje sam tamo spomenuo. Sve znaš i sve možeš bolje. Dokaži. Koja je svrha tvog pisanja? Ako smatraš da si bolji i od Moke i od igrača dokaži. Ako dokažeš, vrlo rado ću ti reći svaka čast. Šta više, posle ću se hvaliti da sam razgovarao sa budućim selektorom, kao i sa čovekom koji je bio bolji od Miličića i Gurovića.
    Ok, ako je posao navijaca da bude melanholican, i da se miri sa neuspesima, a posao igraca i selektora da prihvataju krivicu iz takmicenja u takmicenje, dok se nista ne menja, a igramo sve losije... Onda ti budi navijac te reprezentacije, ja cu da navijam za nekog drugog... Najlakse je reci- jbg, losi smo... Pa opet na takmicenje, naguze nas- jbg, losi smo... Pa opet- jbg, losi smo... Pognute glave, a svi nas guze... Ti nikada nikoga i nista nisi kritikovao? Niciji rad, sa svime i svima se slazes? Pa ti si saradnik za pozeleti, pravi tapšač po ramenu, da te ne svrstam u neku od kategorija ko ti mene... I bas zato mislim da ti je mesto u reprezentaciji, na selektorskoj klupi. Jer imas muda da odes da te naguze, priznas krivicu i popijes samar, kako ti kazes... Ali ja necu navijati za tebe, mozda se preselim u Izrael, nemam vise zivaca da gledam kako nas kurta i murta deru...


    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Da, nerviraju me ljudi koji uvek tvrde da mogu bolje ili da su oni bolji. Pričama me nećeš u to ubediti, već delima.
    Mrzi me da trazim po forumu tvoje postove gde bez ikakvog angazmana oko stvari koje kritikujes dajes sebi za pravo da to cinis... Izuzetno je glupo davati takve izjave, isto kao kad bih ti rekao- tvrdis da je Yugo los auto-napravi bolji... O primerima iz politike da ne govorim... Nikad nisi komentarisao nesto sto nisi u mogucnosti da izmenis? Status faxa npr, reforme u obrazovanju, nebitno? Sta je trebalo, da ti kazem da budes ministar prosvete i sporta ako umes bolje... Demagogija... Kako ti kazes, ne treba biti doktor nauka kosarke da bi se zakljucile neke stvari...


    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Nema potrebe za ironijom. Ne sećam se da sam rekao da podržavam bahato ponašanje, već samo da ga razumem.
    Oces ti da mu platis kaznu ako ga razumes? Sudija nikad nije kriv- cuo bi to da si se ozbiljno bavio nekim sportom, i dobro bi zapamtio.

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Da. Ako nisi u stanju da stvari promeniš, bolje pružiti moralnu podršku momcima koji će se, ako sve bude OK, za par godina okititi zlatom. Ako na neke stvari ne mogu da utičem, koja je svrha mlaćenja prazne slame?
    I po stoti put... Nadam se da neki "momci" nece vise nikada zaigrati. A jasno je da mladim igracima dajem podrsku. Zao mi je sto su ovaj put bili sputani jer mislim da su imali sta da pokazu, i zbog toga mi je najvise krivo.


    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Znači ti smeš da psuješ, a oni ne? Ili je u pitanju što oni psuju pred kamerama?
    Znas sta je u pitanju...

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Pa šta ako potičemo iz iste zemlje? Kad god sam prelazio granicu, nikada me niko nije poredio ni sa Miloševićem ni sa Divcem. Niti sam dobio džabe pivo jer sam iz iste zemlje iz koje je Divac, niti mi je to pivo bilo duplo skuplje naplaćeno jer sam iz zemlje iz koje je Milošević.
    http://www.xross-siberia2007.com pa procitaj kakav tretman imaju momci u Rusiji i jos nekim zemljama zato sto su iz Srbije. Prvi put ih ljudi vide i docekaju ih kao da su im rodjena braca, besplatno imaju hranu, pice, prenociste, popravku motora... Samo zato sto su Srbi. To je svetao primer... A onih "tamnih" ima koliko hoces... Nadam se da ti se nece pruziti prilika da se nadjes u takvoj situaciji da te neko diskriminise zato sto si rodjen ovde...


    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Ovo ti već prelazi u naviku da mi izvršćeš reči ili ih vadiš iz konteksta. Sudije su delimično krive jer smo izgubili od Grka, a ne zbog našeg ispadanja. I pored tog poraza smo mogli proći dalje da smo dobili Izrael. Ne mogu tebe sudije toliko ugrobariti, ako si stvarno dobar. I ranije su nas sakatile, pa smo ipak osvajali zlato. Bilo je samo pitanje da li ćemo dobiti sa +20 ili sa +12.

    A Moka je faca, jer je jedini uzeo vruć krompir. Niko nije smeo da se prihvati posla, jer su znali šta ih očekuje.
    Nista ne izvrcem, sam si sebi kontradiktoran. Procitaj jos jednom sta si napisao. Mozda si mislio nesto drugo, ali si napisao 2 potpuno suprotne stvari. O tome ti uporno i pricam... Hajka na sudije, a ljudi nisu krivi... Sami smo sebi krivi jer smo lose odigrali... Sto taj bes nije sacuvao za Izraelce, nego kenja posle utakmice, a na terenu je opet bio smesan... Nema on jos uvek taj kredibilitet... A da ima, verovatno bi umeo da se ponasa...

    Moka je faca jer mu se toliko svidelo mesto selektora da je pricao da ce na Island ako dodje do neuspeha, a sad kaze da ce dati ostavku ako se proceni da njegov rad nije zadovoljio... A cime je to zadovoljio? Reci mi ti posto ja ne znam... Nemoj samo da mi kazes- mudima...


    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    As I said... Možemo imati i 12.000 talenata, kada nisu bili u Španiji ništa nam ne vredi.
    As I said... I onih 12 su bili vise nego kvalitetni za pobedu protiv Izraela... Mada sve vise mislim da je ispadanje bilo blagoslov, jer mogu da zamislim kakva bi nas katastrofa snasla da smo odigrali jos 3 utakmice... Ne bi nas oprali ni Sava ni Dunav...
    "Ride. Because children need heroes."
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: KOŠARKA: EP 2007. u Španiji

    Sale Djordjević ili Muta Nikolić umesto Moke?


    Tek što je Zoran Moka Slavnić sa svojim izabranicima sleteo na beogradski aerodrom posle debakla na Evropskom prvenstvu u Španiji, u beogradskoj sportskoj štampi počela su nagadjanja ko će zameniti Slavnića na selektorskoj funkciji.

    Citirajući neimenovane izvore bliske čelnicima košarkaške organizacije Srbije, list "Sport" navodi da su Slavniću odbrojani dani, a kao glavni kandidati za preuzimanje nacionalnog tima ističu se Saša Djordjević i Miroslav "Muta" Nikolić.

    List nezvanično saznaje da je Slavnić želeo da podnese ostavku odmah posle poraza od Izraela i eliminacije sa EP, ali se ipak predomislio pre nego što je izašao pred novinare, jer smatra da ga je Stručni savet, kako je rekao, jednoglasno izabrao, i da je dužan da prvo izadje pred to telo KSS i razgovara sa njima.

    Beogradski sportski list se poziva na izvore bliske čelnicima srpske Kuće košarke koji tvrde da je Slavniću otkaz već potpisan i da će odmah nakon što podnese izveštaj Stručnom savetu biti raspisan konkurs za novog selektora.

    Ako se ovo zaista i dogodi, srpska košarkaška reprezentacija dobiće i šestog selektora u poslednjih pet godina (Pešić, Vujošević, Obradović, Šakota, Slavnić).

    Ipak, predsednik Stručnog saveta Ranko Žeravica u izjavi za "Sport" ustao je u odbranu Slavnića i smatra da njemu treba omogućiti da nastavi da radi!

    "Slavnić je uradio šta je mogao, nije odustao ni od ideje brzog basketa, ali nije bilo vremena da se uigraju. Imamo loš sistem, reprezentacija se stvara, ali ne preko noći. Reprezentacija nije skup 12 igrača, već se ona stvara. Nju ne možemo da stvorimo samo telfonskim pozivima pred takmičenje, već se ona formira tokom godina, svih meseci. Neophodno je da se postave principi rada. Imamo talenata, kvaliteta, koji je sjajnim sistemom u mladjim kategorijama, u kome klinci učestvuju od 11. godine, pretočen u rezultat. A, onda kada ti momci dodju u seniorsku selekciju, ne znaju gde će... Pa pogledajte Jotama Halperina, koji je bio jedan od najboljih na EP za mlade u Brnu.... Sad je nosilac izraelskog tima, a gde su naši iz Brna?", kaže Žeravica.

    Žeravica smatra da osim isticanja klupskih i ličnih interesa, jedan od najvažnijih uzroka je što nemamo profesionalnog selektora, koji će da stvara reprezentaciju.

    "Slavnić je svoj deo posla započeo, sada moramo da mu pružimo priliku da već od početka tekuće sezone to i nastavi, a ne da se setimo u maju da za koji mesec imamo takmičenje. Ponavljam, reprezentacija se pravi...", rekao je Žeravica.

    Iskusni stručnjak Vlado Djurović dao je interesantnu izjavu, jer ga uskoro očekuje seminar na Filipinama gde će učestvovati kao stručni savetnik: "Imam četiri teme, jedna je uspesi srpske košarke. Šta sada da kažem, a mi nekada tamo (1978. SP) još osvojili zlato, ali moram da se snadjem..."

    (MONDO)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: KOŠARKA: EP 2007. u Španiji

    Ovo:



    ... nije sportista. Sportista je primer i uzor za decu. Ovo je degenerik, čoban i šaban. Ovo je odraz nemoći.
    Poruku je izmenio irnik, 07.09.2007 u 05:22
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  15. #30

    Odgovor: KOŠARKA: EP 2007. u Španiji

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ovo:

    Darko Milicic izjava

    ... nije sportista. Sportista je primer i uzor za decu. Ovo je degenerik, čoban i šaban. Ovo je odraz nemoći.


    Ova izjava je jako ublazena u novinama. Ovo je nevjerovatno. Sramota!

    Kad nam ovakvi igraju u reprezentaciji, niije ni cudo sto gubimo i sto nema pobjednickog duha. Necu da kritikujem njegovu igru jer je nije ni bilo. Ovakva javna izjava pokazuje da je on jedna obicna naduvana, neobrazovana budala. On nikad nece biti VELIKI. To je vise puta pokazao. Cudno mi je samo sto odmah nije izvadio pistolj i upucao sudiju.

    Do sada sam uvijek vjerovala u njega da ce da pokaze zasto je bio 2. pik na NBA draft-u. Od sad sta god pokaze, za mene nije nista uradio. Necu da gubim vrijeme gledajuci sabane!
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. KLS - Košarkaška liga Srbije
    Autor Charlie Harper u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.05.2011, 20:10
  2. Košarkaške vesti iz Srbije
    Autor DarkRed u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 20.04.2011, 23:11
  3. Pojavila se crna šarka na Vršačkim planinama
    Autor Turkmenbashi u forumu Banat
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 28.07.2010, 04:42
  4. Košarkaška Liga Srbije 2010.
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 22.06.2010, 10:17
  5. Kupoholičarka vs. frizerka
    Autor Mish u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 09.03.2010, 20:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •