Rusija pobednik Evrovizije
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    Rusija pobednik Evrovizije

    Ruski pevač Dima Bilan pobedio je na „Evrosongu“ koji je sinoć, pred više od 15.000 ljudi u krcatoj „Beogradskoj areni“, završen izvođenjem pobedničke numere „Believe“. Drugo mesto je osvojila Ukrajinka Ani Lorak, treća je Grkinja Kalomira, dok je Jelena Tomašević, predstavnica Srbije, takmičenje završila na šestom mestu. U ponoć, kada je saopšteno da je Rusija, po prvi put pobedila na „Pesmi Evrovizije“, spektakularni vatromet, koji je ispaljen sa tri lokacije u Beogradu, označio je kraj takmičenja koji je RTS zaista sjajno organizovao. Po procenama stranih medija, prenos iz Beograda je sinoć posmatralo više od 100 miliona gledalaca širom sveta.
    - Hvala Beograde, hvala svima koji vole ovo takmičenje! Vidimo se sledeće godine u Moskvi - uzviknuo je oduševljeni Dima Bilan nakon što mu je Marija Šerifović uručila pobednički trofej.
    Čuveni klizač Jevgenij Pluščenko koji je svojom minijaturom na ledu, obogatio Dimin nastup, publici je poručio: „Uz sve moje titule, osvojio sam još jednu, pobedu na ‘Evrosongu’. Hvala vam, bili ste neverovatni“.
    Ruski pevač koji je svojoj zemlji doneo prvu pobedu na „Evroviziji“, u finalu je osvojio 272 glasa, druga je bila Ukrajinka Ani Lorak koja je u foto-finišu prestigla Grkinju Kalomiru koja je na kraju osvojila treće mesto. Četvrto mesto je osvojila Sirušo, predstavnica Jermenije, peta je Norvežanka Marija Haukas, dok je srpska predstavnica Jelena Tomašević zauzela šesto mesto.

    U prepunoj „Beogradskoj areni“ publika je sinoć napravila fantastičnu atmosferu, a finale je započelo nastupom Marije Šerifović, koja je otpevala „Molitvu“ u novom aranžmanu.

    Prvi su nastupili Rumuni Niko i Vlad, drugi je bio Britanac Endi Ejbraham sa dosadnom pesmom „Even If“, odlična Albanka Olta Boka se publici zahvalila na srpskom jeziku, a nastup nemačke grupe „No Anglels“ je bio u skladu sa nazivom njihove pesme „Disappear“ („Nestati“) - brzo su nestale iz našeg pamćenja. Sirušo je ponovila energičan nastup iz polufinala, a predstavnik Bosne i Hercegovine, Laka, je dobio ogroman aplauz več posle prva dva otpevana stiha, a sa bine je ispraćen gromoglasnim ovacijama publike u „Areni“. Finci „Terasbetoni“, koji su zvučali mnogo bolje nego „Lordi“ (pobednici „Evrovizje“ 2006) pošteno su razdrmali publiku, a nakon njih ritam su usporili predstavnici Hrvatske „Kraljevi ulice“ sa starogradskom numerom „Romanca“. Turski rokeri „Mor ve Otesi“ su bili odlični, kao i Portugalka Vanija Fernandez...

    Dinamična Ukrajinka Ani Lorak je u tri minuta predstavila eksploziju seksepila na sceni i prema očekivanju izazvala buru oduševljenja u „Areni“. Francuz Sebastijen Telije se na binu dovezao u kolicima u golf i to je bio vrhunac njegovog nastupa. Grkinja Kalomira je zanimljivim nastupom najavila završnicu finala. Kada je Jelena Tomašević izašla na scenu, u hali su se vijorile mnogobrojne srpske zastave, a uz našu pevačicu su u tom trenutku bili verovatno svi Srbi koji su gledali prenos. Sledeći je nastupio Rus Dima Bilan koji je još jednom imao sjajan scenski nastup, a kao 25. u finalu je nastupila Marija Haukas iz Norveške.

    - Zadovoljstvo mi je što sam ovde, lepo je videti celu Evropu na jednom mestu - rekao je proslavljeni košarkaš Vlade Divac koji je bacanjem lopte u publiku najavio početak petanestominutnog glasanja.

    U revijalnom delu programa nastupio je Goran Bregović koji je sa svojim „Orkestrom za svadbe i sahrane“ atmosferu u „Areni“ doveo do usijanja.

    A zatim je počelo ono što smo svi čekali - glasanje.

    Posle prvih deset 10 zemalja koje su glasale, vodila je Kalomira, drugi je bio Bilan a treći su, u tom trenutku, bili momci iz turskog benda „Mor ve Otesi“. Međutim, situacija se brzo promenila, a Dima je osim očekivanih glasova iz bivših republika Sovjetskog Saveza, dobio poene iz većine od 43 zemlje koje su glasale.

    Najveći gubitnici finala su Poljska, Nemačka i Velika Britanija koji su podelili poslednje mesto sa po 14 poena.

    Tabela prvih 10:

    1. Rusija 272
    2. Ukrajina 230
    3. Grčka 218
    4. Jermenija 199
    5. Norveška 183
    6. Srbija 160
    7. Turska 138
    8. Azerbejdžan 132
    9. Izrael 124
    10. BiH 110
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Rusija pobednik Evrovizije

    mislim da je ruja zasluzio, u opstoj poplavi prosecnosti.
    takodje mislim da smo mi uprskali sa pesmom koja nije toliko losa koliko je van trenda putujuceg cirkusa koji se zove "eurovision song contest 2008"........
    worst day of fishing is better than excellent day at work
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Rusija pobednik Evrovizije

    E čestitam Ruse volem neobjektivno u raznoraznim pogledima pa za njih navijam koliko i za Srbiju i drago mi kad pobede. A Plušenka volem vanredno, sa šlagom

    E sad objektivno

    Da mi nećemo da pobedimo to sam znala još onomad kad je ta pesma pobedila na Beoviziji pa se ničemu nisam nadala. Šesto mesto je do jaja. Devojka lepo peva sve stoji, al' kad metnu etno meni muka dođe ako nije baš neka izvedba 'nako kao što to Trkulja radi, vizantijski.
    Organizaciono ne da se nismo obrukali nego sam prijatno iznenađena i svaka čast.
    One pesme mešalice vesele razdragane i pune ritma (Grčka, Jermenija, Ukrajina) od starta merkane ko pobedničke e na njih mi se isto takođe bljuje, al' drugo izgleda i ne pobeđuje. Ili to ili neka dobra balada.

    Moj favorit je bio poslednji na tabeli sa 14 bodova
    Fanki crnja, fanki pesmuljak, guza radi 'nako kako volem, al' jebi ga.
    Navijala sam i za Laku i moj sms je otišao za njega

    To bi bilo to Vidimo se u Moskvi, nema teorije da ne odgledam taj kič svake godine
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Rusija pobednik Evrovizije

    Organizacija je bila odlična, a to govore i sami učesnici, koji su po ko zna koji put bili iznenađeni kako smo mi eto ipak gostoljubivi, prijatni, vredni itd...

    Koliko još velikih dešavanja treba kod nas da se organizuje, pa da svet shvati da mi nismo kaubojština od države, kako pričaju zlodusi koji Srbiju nisu videli ni na mapi...

    Pobedniku čestitam, ali nije zaslužio pobedu... bilo je mnogo lepših pesama...

    Jelena je dobila glasova, taman koliko smo i pretpostavljali, dobra je bila, svaka čast!
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Rusija pobednik Evrovizije

    Svidja mi se pjesma, mada mi je koreografija poprilichno antipatichna.
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Rusija pobednik Evrovizije

    Nije losa pesmica pobednicka, ali nije bila najbolja.
    Ja sam nekako navijala za Portugal, ali nikad nije po mom ukusu.
    Oci su mi bile OVOLIKE kad sam gledala Dansku, a i Finci nisu bili za zanemariti...
    Mogu vam reci da je srbija od belgijanaca dobila svaku pohvalu.
    Rekose da jos ovako dobro nije organizovana evrovizija i da su iznenadjeni, i da ce sad druge drzave morati bas da se potrude da ne bi zaostajali, jer su utrosena velika sredstva.
    Zeljko i Jovana su bili super takodje.
    Sve je proslo bez skandala i tehnickih problema, i sve pohvale zaista od cele evrope!
    Bravo!
    Zelim da ti budem drug u igri, da jedem iz tvog tanjira i da spavam na tvom jastuku...
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Rusija pobednik Evrovizije

    E neshvatate da je Serbia bila bolja
    Poruku je izmenio _baba_, 27.05.2008 u 00:53 Razlog: caps lock
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Rusija pobednik Evrovizije





    Što volim ove buckaste basiste crnje što samo glavicom mrdaju
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

Slične teme

  1. Moralni pobednik
    Autor Ordačni Bužap u forumu Filozofija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 01.11.2011, 16:25
  2. Marija Šerifović pobednica Evrovizije!
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 52
    Poslednja poruka: 25.05.2007, 15:31

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •