Skidate li tablice kada putujete kroz Hrvatsku?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16
  1. #1

    Skidate li tablice kada putujete kroz Hrvatsku?

    Kada putujete kroz Hrvatsku? Ili kad idete iz jednog grada u drugi..?

    Zašto pitam?? Zato jer prije dvije godine dok sam bila na objektu, direktoru firme u kojoj sam bila, dolazili su ljudi iz Srbije...

    Tada nas je ljubazno zamolio da budemo prema njima pristojni.. ?? Ja sam uvijek pristojna. Nisam nikad niti radila razliku. Čak sam u to vrijeme imala dečka koji je bio po nacionalnosti srbin.

    Iako.. Zna se dogoditi da mi purgeri (Zagrepčani) kad idemo u Split, strahujemo za auto, retrovizor.. Zar nije to sramota??!
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Skidate li tablice..?

    Putovali smo kroz Hrvatsku i naravno da nismo skidali tablice a nismo ni doživeli neke neprijatnosti iako su ljudi mogli po govoru da zaključe odakle dolazimo.Mislim da je prošlo to vreme kada su ljudi iz Srbije morali da se "kriju" da ne bi doživeli bilo kakvu neprijatnost na hrvatskom tlu.Mada uvek ima izuzetaka i to na obe strane
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Skidate li tablice..?

    Ja nisam morao da skidam, taj posao su mi sami odradili mestani Zagreba
    Ali, pored toga, u drugim gradovima nisam naisao ni na kakve neprijatnosti. Sto ne treba da bude neprijatno, jel. A za druge gradove... pa, ne znam. Imao sam prilike da sa prijateljima putujem mnogo po Srbiji i okolnim drzavama (na pripreme) i nikada, ali nikada, nisam imao nikakvih problema. Cak napraotiv. Devojke su jako prijateljski nastrojene prema strancima
    Cak i iz drugog govornog podrucja (madjarska, bugarska)
    prosto neverovatno kako smo brzo uspeli da se grupisemo sa strancima (to jest, domorocima).

    Ja sam decko naputovan...
    Nije bitno koliko jako udaras, vec koliko jako mozes biti udaren a da ne padnes.

    Uberi cvet, jer ce uvenuti iako ga ne uberes.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Skidate li tablice..?



    I nikad nam se nije ništa neprijatno desilo. Moj je kum u Poreču pre nekoliko godina popasao samo jedno U paradajzom na šoferci, a kola su parkirali uvek ispod bandere, ne mož' vidljivije kad god su noću izlazili. Njima je toliko bilo dobro i toliko su ljudi bili prijatni (i toliko su oni bili pijani ), da je i taj paradajz počišćen sa osmehom. Ima svuda takvih, ima i kod nas.

    Moje dete je jako euforično. Ono, baš ume da se raduje i skakuće onako iskreno, ovako: i da mlati rukama po vazduhu kao u crtanom filmu. Mnogo je smešan. Sad u subotu je došao sa mora iz Hrvatske. Sad, pošto je porastao, a upije svakakve gluposti, pre nego što je otišao - kaže - Mama... a oni nas nešto ne vole baš puno? Mislim, neće meni tamo niko ništa da uradi? I sad mu ja izobjašnjavam kako svuda ima budala i kako neće niko da ga dira, ali da ne mora baš da viče Srbija, Srbija i da se ponaša samo normalno, kao i ovde što se ponaša i sve će biti u redu... Elem, tako euforičan, zaleti se on da skače sa mola i u trku zaurla - A sad jedan skok za Srbijuuuuuuuuuuuuuu pa kad je skontao šta je rekao, na pola puta stane i ukopa se... ovaaaaj, za Hrvatskuuuuuuuu i skoči u vodu Znači, pola plaže se smejalo

    Na stranu što mi se kući sad vratio mali dalmatinac Kad ustane pozdravlja me sa - bok i alo! - i sve mu je krasno On je takvo dete da gde god ode a da to nije njegov grad svima se javlja u prolazu takav mu je trip, kao otišao u nečije mesto za život i svakom prolazniku se javi, ali svakom, i svako se njemu javlja. Ja se uvek zaprepastim koliko njega ljudi zna i voli, gde god da odemo Mamin smeško

    Da... zaboravila sam šta je bila tema
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Skidate li tablice..?

    Не, јер више и не идем у 'рватску. Последњи пут пре 4 године када сам правио друштво другу до Дубровника и назад. Епилог остављене нове Бубе на паркингу јесте 15ак дубоко изрезбарених дебелих линија што по вратима, што по крову и хауби. Сумањам да су кривци Бг таблице у сарадњи са кило и по Књаз Милоша на задњем седишту...
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Skidate li tablice..?

    Citat Gogi kaže: Pogledaj poruku
    Не, јер више и не идем у 'рватску. Последњи пут пре 4 године када сам правио друштво другу до Дубровника и назад. Епилог остављене нове Бубе на паркингу јесте 15ак дубоко изрезбарених дебелих линија што по вратима, што по крову и хауби. Сумањам да су кривци Бг таблице у сарадњи са кило и по Књаз Милоша на задњем седишту...
    Ајде лепо признај да си све ово измислио да нам поквариш међунационалну љубав и идилу
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Skidate li tablice..?

    Citat Gogi kaže: Pogledaj poruku
    Не, јер више и не идем у 'рватску. Последњи пут пре 4 године када сам правио друштво другу до Дубровника и назад. Епилог остављене нове Бубе на паркингу јесте 15ак дубоко изрезбарених дебелих линија што по вратима, што по крову и хауби. Сумањам да су кривци Бг таблице у сарадњи са кило и по Књаз Милоша на задњем седишту...
    Ništa ti ne vjerujem.
    Prošle godine sam sa ekipom nosio gajbu 'Nektar' piva po plaži u Vodicama, ali zato nismo morali skidati tablice sa kombija, pošto su u BiH jednake..
    Inače, prešao sam na 'Jelen', od nektara me počela opasno boljeti glava, trpaju previše kukuruza, ili tako nešto..
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Skidate li tablice..?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ајде лепо признај да си све ово измислио да нам поквариш међунационалну љубав и идилу
    Проваљен! То је зато што сам зли клерофашиста!
    Citat greco kaže: Pogledaj poruku
    Ništa ti ne vjerujem.
    Сад звучиш као моја девојка.
    Prošle godine sam sa ekipom nosio gajbu 'Nektar' piva po plaži u Vodicama, ali zato nismo morali skidati tablice sa kombija, pošto su u BiH jednake..
    Признај да сте променили нагласак и да сте се звали именима Шиме и Мате
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Skidate li tablice kada putujete kroz Hrvatsku?

    Zadnji put kad sam bio niko mi nije smetao
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Skidate li tablice kada putujete kroz Hrvatsku?

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Zadnji put kad sam bio niko mi nije smetao
    Па није ни нама нико сметао, али им је сметала боја кола, па су је мало проредили.
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Skidate li tablice kada putujete kroz Hrvatsku?

    Paaaaa... Sad skoro nisam bio u Hrvatskoj, a pitanje je kad tju itji kolima (ne shto netju, nego shto je pitanje kad tju imati svoja kola )...

    Elem... '90 godine, pred zakuvavanje celog cirkusa, smo se lepo nas chetvoro popakovali u crvenog keca, sa NS tablicama, i pravac kroz Hrvatsku, do Porecha... Nikakvog problema nije bilo... Stigli do Porecha u komadu, dochekali nas carski, proveli preteranih 2 nedelje tamo, vratili se istim putem... Nikakvog problema... Tako da ne, ne verujem da tju skidati tablice, kad budem ishao tamo svojim kolima...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Skidate li tablice kada putujete kroz Hrvatsku?

    Ja mislim da ću počet da skidam Zg tablicu kad prolazim kroz Sloveniju!
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Skidate li tablice kada putujete kroz Hrvatsku?

    ...prolazio sam par puta na proputovanju do banja luke i šamca....i nikad nisam imao neprijatnosti (doduše ni dužih zadržavanja u lepoj fairy-noy ) ...čak naprotiv, njihovi carinici i službenici na naplatnom rampama su bili (uglavnom) ljubazniji od naših i bosanskih....

    ...tako da do daljneg ne skidam table...
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Skidate li tablice kada putujete kroz Hrvatsku?

    Moj dobronamjeran savjet ti je.. kroz Sloveniju ili kao 'po jajima' ili skidaj tablice..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Skidate li tablice kada putujete kroz Hrvatsku?

    dosta cesto sam u hrvatskoj ili u proputovanju.

    nisam do sada skidao tablice i ne nameravam da ih skidam.

    isao sam u vukovar, miholjac, slatinu i za sada mi nista nije falilo. jeste me jednom maltretirao jedan policajac na izlasku iz hrvatske prema bosni, ali vise zbog provere auta nego zbog mene. mada mi se poslednji put desilo da me zadrzavaju na prelazu zbog crno-bele fotografije u pasosu.

    ali, u zagreb se jos uvek ne usudjujem kolima. putujem cesto i ostajem po par dana, ali uvek vozom (ili vlakom). za sada jos uvek se plasim za auto. mene niko ne dira niti obraca paznju na moj govor i akcenat. i lepo se provodim.

    pozdrav.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako skidate muziku?
    Autor SQUAW u forumu Muzika
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 28.08.2012, 00:00
  2. Kroz Hrvatsku automobilom u bojama zastave Srbije
    Autor Morpheus u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 27.10.2010, 23:19
  3. Nove tablice izdavaće se od 6. jula
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 22.01.2010, 23:40
  4. Srbija tuži Hrvatsku za genocid
    Autor Morpheus u forumu Politika
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 08.01.2010, 22:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •