Himna Vojvodine - Strana 6
Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 45678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 111
  1. #76
    Citat felix kaže: Pogledaj poruku
    Moze Laza Kostic ili Djura Jaksic...ili Zmaj......pa sta ako mu se kcerka zvala Wilhelmina,prezivala se,ipak,Karadzic...i Branko ti smeta?!....da ti je neko dao ime Akuna Matata,jel' to znaci da bi bio Afrikanac?!
    Vojvodina mora da ima dve himne
    Mirnodopsku već ima

    Salaš u malom ritu, uz čuvenu čankovu izmenu na kraju pesme Slobodane evo tebi k. . .

    A ratna

    Radecki marš, pa koja druga

    Srednjoevropska integracija, ko neće hrvata za brata, taj će švabu za gazdu

    Citat FlekicaSkupusom kaže: Pogledaj poruku
    Апсолутно, моја порука је била само одговор на неколико везаних порука у којима се потенцира, Балашевић па Балашевић па опет Балашевић и онда опет Балашевић! Од познатих војвођана (мислим на регионалну припадност) он је још и најмање учинио за стварање саме Војводине и њене специфичне културе, уз дужно поштовање господина Ђолета чији рад веома ценим али мислим да је личност - 0 !
    Sačuvaj nas bože držanja ......................Neka ide kao i Bajaga braći hrvatima da "Tvori" kulturu a nas neka se mane već jedared.
    Poruku je izmenio nenad.bds, 14.01.2009 u 00:31 Razlog: Uzastopne - 4 minuta razmak; brisana nepristojnost

  2. #77

    Odgovor: Himna Vojvodine

    Nemam želju da se upuštam u bilo kakvu raspravu o političkim, strateškim i sličnim stvarima.
    Obzirom da u ovoj ravnici imam veoma duboke korene, porodičnu istoriju i pamćenje vezano upravo za
    "Tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku,
    kad se lumpovalo od Vrsca do Temisvara, Sombora i Segedina,..."
    Mislim da je Mika Antić u pesmu pretočio sva osećanja nekoga ko je iz ove naše ravnice rastao i na kraju se s njom sjedinio.
    Dakle
    "Verujem vo jedinu i vo jed i vo inu
    ravnicu - mater moju i zapljuvanu i svetu,
    tu Vojvodinu u soli, u hlebu i u vinu, . . ."

    Nije važno kakvu himnu pevamo i kakvu zastavu da kačimo. Samo da je volimo - jednu i jedinu "Vojvodinu solunsku i krfsku . . ."
    RAVNICAR

  3. #78

    Odgovor: Himna Vojvodine

    Necu da se hvalim ,ali mislim da je moj predlog pesme "Na kraj sela cadjava mehana" ipak najbolji...glasam za njega....kao sto je Tadic glasao za samoga sebe.

  4. #79

    Odgovor: Himna Vojvodine

    Nezvanicne vesti Dakle,ove godine bi trebalo da se donese i odluka o himni Vojvodine to ce sigurno biti nakon usvajanja statuta ili krajem 2009.Ima puno pesama ali akademici Vojvodine ce odluciti koju pesmu prihvataju srcu narodnosti Vojvodine

  5. #80

    Odgovor: Himna Vojvodine

    Ne verujem u tu vest. BTW, nije bitno da li Vojvodina ima himnu (lepo je to), nego je bitno koliko vojvodjani mogu o sebi da odlučuju.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  6. #81

    Odgovor: Himna Vojvodine

    Nekada se ovako pevalo:

    Oj Karlovci, mesto moje drago
    ko detence dosao sam amo
    igra bese jedino mi blago
    Slatko zvah ja med i smokvu samo.
    Dete malo golusavo tice
    dodje tice pa se tu navice

    A sad ovako:

    Oj Vojvodino moja mila mati
    sta sa tobom uradise divljaci
    Poruku je izmenio vasilis, 16.01.2009 u 14:22
    Tri su zla i tri su dobra na svetu: vatra, zena i more

  7. #82

    Odgovor: Himna Vojvodine

    Apsolutno" JA SAM RODJEN TAMO NA SALASU"
    Svakom onom ciji su preci ,kao sto je moj askurndjel, sjahao u ovoj prelepoj ravnici cim cuje ovu pesmu mora da zaigra srce . Pozdrav svim LALOSIMA

  8. #83

    Odgovor: Himna Vojvodine

    A jel' Vojvodina drzava pa da ima himnu,znam da je nikada nije ni imala,pa pitam?

  9. #84

    Odgovor: Himna Vojvodine

    Citat culinovic A kaže: Pogledaj poruku
    Apsolutno" JA SAM RODJEN TAMO NA SALASU"
    Svakom onom ciji su preci ,kao sto je moj askurndjel, sjahao u ovoj prelepoj ravnici cim cuje ovu pesmu mora da zaigra srce . Pozdrav svim LALOSIMA
    Koliko znam "lala" i "sosa su Banaćanin i Banaćanka
    Gde su tu Sremac i Sremica ?
    Reč salaš nije ni srpska ni nemecka, već mađžarska . Naravno, svaka pesma se može prevesti na više jezika i naravno otpevati - svako na svom maternjem.
    Ona pesmica gore počinje rečju "JA", što joj daje prostačko pandurski prizvuk. Naime, tako se samo pišu (izgovaraju) izjave. Nekada se u školama, pored krasnopisa, učilo i lepo (stilsko ) pisanje i ko god bi počeo rečenicu sa "JA" bio je već u startu kandidat za "keca".

  10. #85

    Odgovor: Himna Vojvodine

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    I zapamtite: morate da poštujete Vojvođane jer je to njihova zemlja i drugu nemaju, koreni su nam tu.

    koreni vojvodjana su na kosovu i juznoj srbijidoselili su se u vojvodinu oko 1690 nakon bechkog rata
    ne vidim potrebu da jedna pokrajina ima svoju himnu ali da ne odem offtopic vojvodina od mike antica

  11. #86

    Odgovor: Himna Vojvodine

    [video=youtube;Qe_-FBUik1A]http://www.youtube.com/watch?v=wdtZZ_W91MI"] [/URL]

  12. #87

    Odgovor: Himna Vojvodine

    Himne imaju uglavnom države u nekim državama to imaju i pokrajine i regije. Problem je što se u ovom našem regionu to drugačije tumači tako da je i neizvodivo a takodje i nepotrebno. Bez nepotrebnog talasanja!

  13. #88

    Odgovor: Himna Vojvodine

    Citat sa juga kaže: Pogledaj poruku
    Himne imaju uglavnom države u nekim državama to imaju i pokrajine i regije. Problem je što se u ovom našem regionu to drugačije tumači tako da je i neizvodivo a takodje i nepotrebno. Bez nepotrebnog talasanja!
    Problem je u kompleksasima!
    Back in red!

  14. #89

    Odgovor: Himna Vojvodine

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Problem je u kompleksasima!
    Problem je u okruženju! Da je Srbija jedno stabilno područje gdje ne postoje međuetničke tenzije i gdje ne postoje susjedi koji jedva čekaju nekakav kiks da ti otmu dio države možda bi i bilo moguće. Ali zaista nije potrebno takvo talasanje.

  15. #90

    Odgovor: Himna Vojvodine

    Citat sa juga kaže: Pogledaj poruku
    Problem je u okruženju! Da je Srbija jedno stabilno područje gdje ne postoje međuetničke tenzije i gdje ne postoje susjedi koji jedva čekaju nekakav kiks da ti otmu dio države možda bi i bilo moguće. Ali zaista nije potrebno takvo talasanje.
    U Vojvodini nema medjuetnickih tenzija!
    Back in red!

Strana 6 od 8 PrvaPrva ... 45678 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Najlepša himna?
    Autor SQUAW u forumu Muzika
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 27.07.2012, 22:19
  2. Grb Vojvodine
    Autor ZOE u forumu Istorija
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 17.11.2011, 08:18
  3. Navijači Vojvodine sa zastavom Vojvodine sa zvezdicama
    Autor vojvodina2 u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.05.2011, 19:42
  4. Dan Vojvodine
    Autor Becar u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.05.2010, 12:54
  5. Tamo 'Vamo - Himna Dijaspore ili "gde smo ustvari?"
    Autor Lala Vrbas u forumu Dijaspora
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 10.03.2009, 21:52

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •