Plandište
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6

Tema: Plandište

  1. #1

    Plandište

    PLANDISTE

    Ime: Plandiste.jpg Pregleda: 288 Veličina: 29.1 KB


    Opština Plandište smeštena je na polovini magistralnog puta Zrenjanin, Vršac, na 80 kilometara od prestonice Srbije, na regionalnom putu Plandište, Alibunar, Pancevo, Beograd. Prostire se na 383 kilometara kvadratna jugoistocnog dela Vojvodine. Njene granice zapljuskuje vode Brzave, Dunav Tisa Dunav, Sulhovog Kanala i delom je oslonjena na rumunsku granicu. Obiluje obradivim površinama, kanalskim potencijalima, bogatim lovnim terenima, naftnim poljima, dvestagodišnjim parkovima dvorcima sa kraja 18 i pocetkom 19 veka. Demografski gledano spada u red srednje naseljenih opština u kojoj ‚živi 13377 stanovnika, prosecne gustine naseljenosti oko 13 stanovnika na kilometru kvadratnom. U 14 naselja smešteno je 4844 domacinstva. Plandište sedište opštine ima 4244 stanovnika i 1475 domacinstava. Nacionalna struktura stanovnika je bogata. Na ovim prostorima u uzajamnom uvažavanju živi 20 nacija i etickih grupa. Srpski, madarski, rumunski, i slovacki jezici su ravnopravno u upotrebi u svim državnim institucijama.
    Opština Plandište jeste danas relativno siromašna, nedovoljno obradena i uposlena, ekonomski na relaciji društvena-akcionarska-privatna svojina, bez jakih i efikasnih strateških partnera. Kao vojvodanska opština ona ima tradiciju evropskog grada, štednje obrazovanja i stanja svesti da je vekovima u svakom pogledu bila i ostala deo centralne evrope jer po
    Napoleonovoj maksimi “politika svake zemlje je u njenoj geografiji”.
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  2. #2

    Odgovor: Plandište

    Dodajem da Plandiste ima jako lepe devojke gde ja kao becar redovno dolazim.A provod u Bossu je neka druga prica.Pozdravljam sve Plandistanke

  3. #3

    07

    Naravno mi smo prave univerzalne lepotice, to nije nikakvo cudo, .

    Izvinjavam se nisam sve uspela reci, kad vec becaris u blizini navrati ako smes i umes ponekad na kaficu,

    Mnogo ti hvala za opis Plandista, Plandiste je moje najmilije mesto jos jednom ti hvala. Lenima
    Poruku je izmenio zmax, 17.05.2008 u 22:06 Razlog: spajanje više uzastopnih poruka

  4. #4

    Odgovor: Plandište

    Lepotice su svuda po Vojvodini to ti kaze iskusni Becar
    Pa mogao bi da navratim cim zavrsim sa faxom

  5. #5

    Odgovor: Plandište

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Lepotice su svuda po Vojvodini to ti kaze iskusni Becar
    Pa mogao bi da navratim cim zavrsim sa faxom
    Vojvođanke, čuvajte se. Koji će to biti, po žene, ubitačan spoj iskustva, obrazovanja, pameti i rafiniranog šarma.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #6

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •