"Viša sila" - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 23 od ukupno 23

Tema: "Viša sila"

  1. #16

    Odgovor: "Viša sila"

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    To je jedna od stvari koje ne priznajem... Nikada nisam mogla da se pomirim sa idejom da neko ili nešto unapred planira svaki tren moga života... Mislim da sve što zabrljam, moram sama i da počistim, da se izborim sa svakim iskušenjem i svakom nedaćom... Ništa nema od sedenja skrštenih ruku i pomoći odozgo... Isto tako mi nikada ništa nije samo sletelo u krilo nego došlo posle dosta truda... Taj izraz- "viša sila" povremeno dobro dođe kad me mrzi da dublje zađem u diskusiju o nečemu o čemu baš i ne bih da diskutujem, i to je sve...
    Ovde treba da zavrsimo temu, sve je receno.

  2. #17

    01 Odgovor: "Viša sila"

    "Visa sila",samo sticaj srecnih ili nesrecnih okolnosti kada se dogadjaji odvijaju
    tokom na koji mi ne mozemo u tom trenutku ni malo da uticemo.
    Ako vam je dobro ... onda nista!

  3. #18

    Odgovor: "Viša sila"

    Visa sila je onaj elemenat koji se ne moze spreciti nikako.
    Nekad je to nesprecavanje principijelno (ne zelimo povrediti moral, zakon, neke odnose) a nekad je nametnuto (elementarna nepogoda, kobna igra slucaja i sl.).

    Bas zato, pojam vise sile nas uvek spasva svoje savesti, cim ubedimo sebe da je nesto stvarno rezultat vise sile.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #19

    Odgovor: "Viša sila"

    U pitanju su spletovi okolnosti na koje čovek ne može da utiče, pa ih onda, kao što su već neki ovde rekli, uzimamo kao lična opravdanja za neka svoja nesnalaženja.
    No, ja nikad ne bih bila toliko umišljena da pomislim da se svetska kriza dešava da bi meni bilo loše, da je kiša pala zato što nebo zna da nisam ponela kišobran, niti da se išta od takvih stvari dešava zbog mene. Mislim da su oni, koji na taj način doživljavaju svet, u žešćem ego-tripu.
    Vrag odneo šnalu...

  5. #20

    Odgovor: "Viša sila"

    Viša sila postoji u njenom izvornom smislu, pošto na neke stvari, pojave i događaje ne možemo uticati. Tu mislim pre svega na prirodna i društvena kretanja koja ni malo ne zavise od nas...

    Za sve što se dogodoli, događa i ono što će se tek dogoditi potpuno sam siguran da postoji logično objašnjenje. Ako nešto i nije dostupno u tom kontekstu, odnosno objašnjivo današnjoj generaciji, uveren sam da će odgovor na to dati neka buduća generacija ljudi...

    U verovanja da nas neko opservira i utiče na naše živote na neobjašnjiv i neprirodan način uopšte ne vrujem...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #21

    Odgovor: "Viša sila"

    Visa sila je uglavnom dobar izgovor ili sjajan paravan, dovoljno velik da iza njega sakrijemo vecinu svog smeca...

    Postoje situacije na koje ne mozemo da uticemo i koje nam zivot redovno servira, ali na to gledam kao na tokove zivota....Pada kisa, pa naucno prihvatljiva cinjenica je da kada se steknu svi uslovi za tu pojavu da ce pasti....Svetska kriza, istorija ide svojim tokom.... Smrti, nesrece i sl, se desavaju, to je deo zivota i svakako da imaju svoj uzrocno posledicni tok....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  7. #22

    Odgovor: "Viša sila"

    Najvise boli kada drugi svoju slabost pokrivaju ``visom silom``.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  8. #23

    Odgovor: "Viša sila"


    Viša sila, sudbina - ne priznajem...

    Možda slučajnost...

    Svakako da se sve dešava iz nekog razloga,
    ( kao lekcije, koje nam servira život )
    jer je, verovatno potrebno da prođemo
    kroz određene ''faze'' u životu,
    ne bismo li se posle toga više voleli,
    poštovali,
    naučili nešto novo, ili ne...
    - izvukli pouku ...




    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •