"Viša sila"
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 23

Tema: "Viša sila"

  1. #1

    "Viša sila"

    Sta je za vas "visa sila"- sta krstite tim imenom?
    Kako se nosite sa njom?
    Mirite se ili se borite?
    Na kom zivotnom polju bi vas udarac iste najvise zaboleo?
    Kako preduprediti napad ili nakon njega ostati na nogama?

  2. #2

    Odgovor: "Viša sila"

    pa nisam bas razmisljala o tome.. znam u sali da kazem 'visa sila me sprecila..' ili tako nesto.. a sta je to zapravo, ne bih znala kasti
    sad kad mislim o tome, kontam da je to za mene splet nekih okolnosti.. splet dogadjanja.. da, da tako nekako

    i uvek sam spremna da se borim sa visom silomm

  3. #3

    Odgovor: "Viša sila"

    E sad neka meni neko objasni kako to "boriti se sa visom silom"? Pa nije ona za dzaba "visa" sila. Protiv toga nema borbe....splet okolnosti (dobrih ili losih) na koje ne mozemo da uticemo...

    Npr. Imas neki jako bitan sastanak, krenuo si na vreme,pripremio sve sto ti je potrebno, znaci potpuno si spreman ne moze nista da te iznenadi.....i na pola puta ti pukne guma...ili naidjes na radove na putu ili na kolonu vozila pod pratnjom, prolazi neki glavonja zbog kojeg mora sav saobracaj da se zaustavi.
    Obidjes sve to usput proklinjuci i gumu i kolonu i predsednika....udjes u drugu ulicu koja ionako suvise obilazi mesto na kojem treba da se pojavis, kad ono nasa milicija vrsi rutinsku kontrolu...Sta? Nisi znao da je danas prvi dan kampanje za bezbedniji saobracaj...i bas kontrola tvog vozila ce da posluzi kao primer savesnosti nasih saobracajaca.Pa onda krece kontrola "ovog i onog", te stisni kocnicu, te pusti kocnicu....a sad stisni kvacilo....i tako u nedogled.
    Kad sve to prodje ti si uveliko zakasnio....i svi planovi vezani za taj bitni sastanak su pali u vodu.
    I sta ti preostaje na kraju svega, sem da kazes: "Visa sila".
    The night seems so dark because the day is much too bright

  4. #4

    Odgovor: "Viša sila"

    To mi je sjajan izgovor kad necu bas s nekim da se druzim taj dan

  5. #5

    Odgovor: "Viša sila"

    Kisa i nepravda na faxu, mozes se boriti ali u oba slucaja-uzalud

  6. #6

    Odgovor: "Viša sila"

    Visa sila
    pa to ti je ono protiv cega ces da se boris do poslednjeg atoma snage ................. ali uzalud
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  7. #7

    Odgovor: "Viša sila"

    Visa sila, random tacka preseka beskonacno mnogo kauzalnih lanaca... Neka neka, treba malo, to je zivot...

    Borba sa visom silom, samo navali, daj najgore sto mozes, cimaj, njakaj, teraj, guraj, gazi, i sta jos imas da stavis na sto, ovo nije bilo dovoljno...
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  8. #8

    Odgovor: "Viša sila"

    Visa sila?Ma jedva izlazim na kraj i sa ovim prizemnim silama jos mi samo fali da i sa njom krenem da se borim...Don Kihot mi ne bi bio ravan...
    I may not be perfect but I'm always me

  9. #9

    Odgovor: "Viša sila"

    Kad moraš htela ti to ili ne , a niko te ništa nepita , pa se sve trudiš ali uglvnom uzalud....Valjda se zato to tako kaže !
    Mada ponekad ispadne dobro ali to je retkost !!!
    Ljudi mogu da oproste sve osim iskrenosti !!!

  10. #10

    Odgovor: "Viša sila"

    Moj šef koji se povremeno meša u svoj posao... a konstantno u tudj... pa mi dodje da ga
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  11. #11

    Odgovor: "Viša sila"

    Nepoštovanjem pravila života, stvore se uslovi stihije, i tad nastaje delovanje više sile u negativnom smislu, e tad počinje haos. Poštovanjem pravila ispravnog življenja u svakom smislu, viša sila deluje u pozitivnom smislu, pa nam se događaju lepe i nesvakidašnje prijatne stvari, događaji , trenuci, lepote i otvara se jedan lep put, a koji ima more izazova da prekiršimo ono osnovno pravilo ispravnog življenja. Prava stvar je u tome, po onoj narodnoj, u zlu se ne pokudi, u dobru se ne podnesi! I još nešto: u životu možete biti srećni, radosni, lepo raspoloženi, ili pak tužni, nesrećni, ojađeni, ali je najvažnije nemojte dozvoliti da vas svlada očaj, družite se sa pozitivnom "višom silom".

  12. #12

    Odgovor: "Viša sila"

    Citat ribenzzi kaže: Pogledaj poruku
    Sta je za vas "visa sila"- sta krstite tim imenom?
    Kako se nosite sa njom?
    Mirite se ili se borite?
    Na kom zivotnom polju bi vas udarac iste najvise zaboleo?
    Kako preduprediti napad ili nakon njega ostati na nogama?
    To je jedna od stvari koje ne priznajem... Nikada nisam mogla da se pomirim sa idejom da neko ili nešto unapred planira svaki tren moga života... Mislim da sve što zabrljam, moram sama i da počistim, da se izborim sa svakim iskušenjem i svakom nedaćom... Ništa nema od sedenja skrštenih ruku i pomoći odozgo... Isto tako mi nikada ništa nije samo sletelo u krilo nego došlo posle dosta truda... Taj izraz- "viša sila" povremeno dobro dođe kad me mrzi da dublje zađem u diskusiju o nečemu o čemu baš i ne bih da diskutujem, i to je sve...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  13. #13

  14. #14

    Odgovor: "Viša sila"

    Valjda se čovek već pomiri sa time.... al' ga smara da to drugima objašnjava!
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  15. #15

    Odgovor: "Viša sila"

    meni visa sila dodje kao izgovor za nesto gde nemam srece ili ako ne stignem nesto da uradim..
    u principu, visa sila mi je samo izgovor da ne tupim..
    Krek, krek.. Ne gudra

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •