Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti - Strana 10
Strana 10 od 10 PrvaPrva ... 8910
Prikaz rezultata 136 do 150 od ukupno 150
  1. #136

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    uopste mi nije jasno to perfidno isticanje sporadicnih slucajeva....
    Не познајеш довољно Чанковаца да ти буде јасно.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #137

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    zasto mislis da takvi komentari postoje samo u Vojvodini?!
    Nigde nisam rekao da to mislim.

    Samo govorim o tome da i onaj ko ne deli i nije mu blisko da deli ljude po poreklu, često naleti na to da ga ljudi svrstavaju ovamo ili onamo. I onda mora da se zapita odakle to dolazi.

    A da li su sporadični, zavisi u kom društvu se nalaziš.

    Morala, ne morala, Vojvodina će se menjati i menja se, samo je pitanje, na bolje ili na gore.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  3. #138

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    tako je!
    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku

    Vidiš, nekad je čovek primoran na to. Nikad nisam delio ljude ni po naciji, ni po poreklu.
    Ali sam puno puta osetio gorčinu kada neko možda i nenamerno povredi i ponizi.
    Kada gošća u mojoj kući mojoj majci iz mešovitog braka kaže za nekog "Dobar je čovek iako je Lala."
    Kada šef na poslu, poreklom iz Bosne, ovde odrastao, kaže "Nismo mi Srbi još sa Mađarima i Lalama završili!"
    Kada ti cimer na faxu, izbeglica kaže "Treba vi lepo da očistite Vojvodinu od ovih Mađara, Slovaka,... Ovo je srpska zemlja."
    Kada ti neko kaže "Nisi od našijeh."
    Kad ti se kao detetu rugaju "Lalo, Lalo!"

    Onda se pitaš odakle su doneli takve ideje, zašto u drugima ne vide osobe, ljude sa manama i kvalitetima, već Lale, Bosance, Mađare,...

    Nikad nisam gledao ljude kroz to odakle dolaze, već šta donose. Neki od mojih prijatelja imaju više nacija u svom porodičnom stablu i među precima nego pulin buva. Imam i Mađara, i Rumuna, Nemaca, Bugara, Kineza,... I nikome od njih nikad nisam rekao da se vrati odakle je došao, već samo "dobrodošao", sve dotle dok ne počne da deli i pravi reda kako on smatra da je bolje, po svome, da kvari i uništava što su generacije stvarale. E onda mu kažem da se vrati odakle je došao i tamo nastavi da živi onako kako je navikao, a da nas ostavi da živimo po našem kućnom redu.

  4. #139

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    i tebe su se deca rugala "Lalo,lalo!" ?????

    ne mogu da verujem gde ste vi rasli...

    mi nismo znali da je neko u odeljenju ciganin...tek sam pre par godina saznala da mi je skolski drug iz osnovne Hrvat...nikad mi nije palo napamet ni da pitam sta ,zamisli....

    ali to Lalo,Lalo! me je bas ubedilo da svirate qrcu za male pare......
    budalastina....s predumisljajem...

    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #140

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    Pa vidis, ja za vecinu prijatelja ne znam niti mi je bitno sta su.
    Ali nekima ocigledno jako je stalo da znaju i da to uvek naglasavaju.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  6. #141

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    i tebe su se deca rugala "Lalo,lalo!" ?????

    ne mogu da verujem gde ste vi rasli...

    mi nismo znali da je neko u odeljenju ciganin...tek sam pre par godina saznala da mi je skolski drug iz osnovne Hrvat...nikad mi nije palo napamet ni da pitam sta ,zamisli....

    ali to Lalo,Lalo! me je bas ubedilo da svirate qrcu za male pare......
    budalastina....s predumisljajem...

    Јадне и бедне приче за малу децу. Ебига, толико је то њих погодило кад су били мали, да им се у свест урезао оправдан опрез према дођошима који ће носити до краја живота...

    Изговор којим невешто прикривају свој шовинизам. И то уобичајена комбинација - не мрзим ја црнце, неки од мојих најбољих пријатеља су црнци, али неке ствари стварно не могу да поднесем... бла бла бла... примитивизам.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #142

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Pa vidis, ja za vecinu prijatelja ne znam niti mi je bitno sta su.
    Ali nekima ocigledno jako je stalo da znaju i da to uvek naglasavaju.
    ne razumem i dalje sto se neko oseti uvredjenim kad mu kazu Lalo?
    Lala mu dodje nesto ko Carapan(iz Krusevca),ili Grebic (iz Ljubica),ili Gedza...
    ne razumem tu vrstu uvredjenosti.......

    i nije bas da tebi nije stalo ko je ko oko tebe
    inace ne bi iskljucivo na ovim temama pisao
    svako se cese gde ga svrbi
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #143

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ne razumem i dalje sto se neko oseti uvredjenim kad mu kazu Lalo?
    lala mu doce ko Carapan(iz Krusevca),ili Grebic (iz Ljubica),ili Gedza...
    ne razumem tu vrstu uvredjenosti.......
    Није то проблем, све може да се каже увредљиво и на понижавајућ начин. Рецимо, Сани нема проблем да неког зове "избеглицом", иако је тај термин попримио негативна значења, што је још једна занимљива чињеница која нешто говори о нашем друштву.

    Али Сани је из тога извео закључке... знаш оно, нисам ја мрзео муслимане док нисам видео да су стока...

    i nije bas da tebi nije stalo
    inace ne bi iskljucivo na ovim temama pisao
    svako se cese gde ga svrbi
    Страшно бре шта ти овде имплицираш, па човек је цивилизовани средњееуропљанин... није он тео, ал натерали га... навукли га мангупи...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #144

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ne razumem i dalje sto se neko oseti uvredjenim kad mu kazu Lalo?
    Zavisi od namere i načina. Ako te neko tako naziva i daje ti do znanja da je to nešto mizerno, uvredljivo, onda ima razloga da se čovek ljuti.

    Izbeglica je status koji je mnogo ljudi imalo i još uvek ima. Reći da je neko izbeglica može da znači da samo registruje da je to osoba koja je imala nesreću u životu, napatila se i da su joj drugi naneli ogromno zlo. To nije uvreda. Ali, ako to kaže neko ko pod tim podrazumeva ljudski šljam, talog društva koji samo smeta i na teretu je, onda i te kako jeste uvreda.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  10. #145

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    Ovo mozda nema veze sa temom a mozda i ima igrom slucaja bio sam na slavi Preobrazenje u jednom kaficu sviraju kraiske pesme u drugom sve zivo kere se slavonci ili da kazem izbeglice sede dva coveka za jednim stolom piju pivo i slusaju nebi ih niko ni primetio da nije izbio osigurac . Nestade struje na momenat kad oni ustadose ikazu gde ste vi bili na ratistu lako je sada pevati o krajino i lici dolazi momak nekih 25 g i opali coveka flasom skoci tu njih par obezbedjenje i razdvoje kad covek nato mamu vam i skida protezu sa ruke a ovaj drugi sa noge i kaze ovako se branila krajina lika slavonija a ne ko vi sada ?icke ?jedne . posle toga tajac i oni posle 20 godina imaju status izbeglica i imaju vece pravo nego mi

  11. #146

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    Citat Ilija gromovnik kaže: Pogledaj poruku
    Ovo mozda nema veze sa temom a mozda i ima igrom slucaja bio sam na slavi Preobrazenje u jednom kaficu sviraju kraiske pesme u drugom sve zivo kere se slavonci ili da kazem izbeglice sede dva coveka za jednim stolom piju pivo i slusaju nebi ih niko ni primetio da nije izbio osigurac . Nestade struje na momenat kad oni ustadose ikazu gde ste vi bili na ratistu lako je sada pevati o krajino i lici dolazi momak nekih 25 g i opali coveka flasom skoci tu njih par obezbedjenje i razdvoje kad covek nato mamu vam i skida protezu sa ruke a ovaj drugi sa noge i kaze ovako se branila krajina lika slavonija a ne ko vi sada ?icke ?jedne . posle toga tajac i oni posle 20 godina imaju status izbeglica i imaju vece pravo nego mi
    Ne znam da li ovo što si napisao ima veze sa temom, ali sam zato siguran da i te kako ima veze sa netolerancijom i suštinskim nerazumevanjem problema ljudi koje i dan danas zovu izbeglicama. Jeftina i nepismeno ispričana priča o navodnom događaju na slavi ne govori baš ništa, osim o iracionalnosti autora. Posebno zanimljiva i van pameti je tvrdnja iz poslednje rečenice da oni i posle 20 godina imaju status izbeglica i imaju vece pravo nego mi, pa se pitam ko su to mi, a ko su to oni i kakva su to njihova, a kakva to naša prava?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  12. #147

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Citat Ilija gromovnik kaže: Pogledaj poruku
    Ovo mozda nema veze sa temom a mozda i ima igrom slucaja bio sam na slavi Preobrazenje u jednom kaficu sviraju kraiske pesme u drugom sve zivo kere se slavonci ili da kazem izbeglice sede dva coveka za jednim stolom piju pivo i slusaju nebi ih niko ni primetio da nije izbio osigurac . Nestade struje na momenat kad oni ustadose ikazu gde ste vi bili na ratistu lako je sada pevati o krajino i lici dolazi momak nekih 25 g i opali coveka flasom skoci tu njih par obezbedjenje i razdvoje kad covek nato mamu vam i skida protezu sa ruke a ovaj drugi sa noge i kaze ovako se branila krajina lika slavonija a ne ko vi sada ?icke ?jedne . posle toga tajac i oni posle 20 godina imaju status izbeglica i imaju vece pravo nego mi
    Ne znam da li ovo što si napisao ima veze sa temom, ali sam zato siguran da i te kako ima veze sa netolerancijom i suštinskim nerazumevanjem problema ljudi koje i dan danas zovu izbeglicama. Jeftina i nepismeno ispričana priča o navodnom događaju na slavi ne govori baš ništa, osim o iracionalnosti autora. Posebno zanimljiva i van pameti je tvrdnja iz poslednje rečenice da oni i posle 20 godina imaju status izbeglica i imaju vece pravo nego mi, pa se pitam ko su to mi, a ko su to oni i kakva su to njihova, a kakva to naša prava?
    Mia oni ja sam rodjen u sremu oni su dosli pre 20g on je dobio od drzave kucu zemlju pa cak i svinjce da zapati . Svoje je tamo prodo kupio stan koji sad iznajmljuje zivi bolje nego ja i ima pravo ada mu drzava da materijal da pravi kucu ili pomocne objekte.

  13. #148

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    Citat Ilija gromovnik kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Mia oni ja sam rodjen u sremu oni su dosli pre 20g on je dobio od drzave kucu zemlju pa cak i svinjce da zapati . Svoje je tamo prodo kupio stan koji sad iznajmljuje zivi bolje nego ja i ima pravo ada mu drzava da materijal da pravi kucu ili pomocne objekte.
    Vidiš, siguran sam da generalizuješ. Daleko od toga da izbeglice bolje žive od nas. To jednostavno nije tačno. Druga stvar je što među nama ima i onih sa velikim očima i malim srcem i što svoju nesposbnost pravdaju tuđom snalažljivošću. Međutim, sigurno je da i među "izbeglicama" ima onih koji su skloni svemu i svačemu. A, gde ih to nema? Ima li među nama takvih? Ima, naravno. Međutim, ne možemo prema šačici loših graditi opšti stav ma o kojoj se to grupi radilo.

    I još nešto. Svi smo mi ovde u nekom kolenu izbeglice. Lepo je to što si rođen u Sremu, jer sam i ja rođen u njemu, a da li znaš odakle je poreklom stanovištvo Srema? Između ostalih krajeva Srem su naseljavali i sa Kosova (Deč, recimo) i iz Hercegovine, Bosne, Like i ostalih krajeva gde su živeli Srbi sviđalo se to nekom ili ne...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #149

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Citat Ilija gromovnik kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Mia oni ja sam rodjen u sremu oni su dosli pre 20g on je dobio od drzave kucu zemlju pa cak i svinjce da zapati . Svoje je tamo prodo kupio stan koji sad iznajmljuje zivi bolje nego ja i ima pravo ada mu drzava da materijal da pravi kucu ili pomocne objekte.
    Vidiš, siguran sam da generalizuješ. Daleko od toga da izbeglice bolje žive od nas. To jednostavno nije tačno. Druga stvar je što među nama ima i onih sa velikim očima i malim srcem i što svoju nesposbnost pravdaju tuđom snalažljivošću. Međutim, sigurno je da i među "izbeglicama" ima onih koji su skloni svemu i svačemu. A, gde ih to nema? Ima li među nama takvih? Ima, naravno. Međutim, ne možemo prema šačici loših graditi opšti stav ma o kojoj se to grupi radilo.

    I još nešto. Svi smo mi ovde u nekom kolenu izbeglice. Lepo je to što si rođen u Sremu, jer sam i ja rođen u njemu, a da li znaš odakle je poreklom stanovištvo Srema? Između ostalih krajeva Srem su naseljavali i sa Kosova (Deč, recimo) i iz Hercegovine, Bosne, Like i ostalih krajeva gde su živeli Srbi sviđalo se to nekom ili ne...
    Uredu ako smo sremci kako kazes da jesi svadjati ili prepirati slazem se sa tobom ima tu neke istine.Ali oni su kod mene pretvorili 4 velika pasnjaka od nekih45 50 hektara u 2 naselja IZBEGLICKA i svakom su dali zemlje da radi ja to jest moj tat i deda su terali na te pasnjake stoku ja tuda nemogu da teram jer mi zako zabranjuje a zemlja sto su dobili da radi stoji jalova oni kupuju u zakup zemlju jer zemljasto su dobili je predvidjena za pasnjake pa slabo radja a kao drugo 90% posto ih je zaposleno te kuce sto su dobili prodaju i odlaze a ja moram da crncim za 1000 dinara 8 sati kod privatnika jer oni imaju prednost bilo gde sto se tice posla da neduzim ,ja i ti skoro da se slazemo oko nekih stvari pozdrav
    Poruku je izmenio Meggy, 31.08.2013 u 23:21

  15. #150

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    ja sam lala .
    izbeglica sa lalinske zemlje .
    jel ' me neko nesto pitao 96 -7 ? nije .
    oni sto nisu lale zapalili su drzavu pa sam 'osho da ne izgorim .
    worst day of fishing is better than excellent day at work

Strana 10 od 10 PrvaPrva ... 8910

Slične teme

  1. Vojvođanska mesta - azbuka
    Autor silvia u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 546
    Poslednja poruka: 11.04.2019, 23:48
  2. Najlepši vojvođanski grad
    Autor Kunic u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 11.08.2018, 15:29
  3. Vojvođanske čarde
    Autor Mish u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 10.12.2013, 19:20
  4. Poznati Vojvođani
    Autor memento u forumu Istorija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 09:37
  5. Vojvođanski deo - divanimo o ...
    Autor simke u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.04.2008, 13:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •