Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti - Strana 9
Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 78910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 150
  1. #121

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    Citat vancouver kaže: Pogledaj poruku
    Hey Vojvodjani starosedeoci
    Mnogo ste preokupirani sa dodjoshima kao da vi imate neku tapiju na tu Vojvodinu i vi chete da odredite ko che u nju da se doseljava ili da zivi.Vama defactno smetaju gorshtachki srbi a i svi drugi koji su rodjeni u Vojvodini jel su mentalno jachi od vas koji ste mix tih nekoliko malih etnichkih gurpa u Vojvodini shto se vi naveliko hvalite koliko ste multiculturna zajednica smeshan pojam jel da imate neke info o Evropskim gradovima koji imaju na stotine nacija koje zive u tim gradovima vi ste mala ribica u jednom velikom multietnichkom Okeanu ...
    Zaboravite vishe o vashoj multietnichnosti u Vojvodini jel po svetskim normama niste ni na listi ....


    Odakle ti ideja da smo mi Vojvodjani preokupirani dodjosima?
    Interesuje mi i odakle ti i ideja da mi uopste delimo ljude na dodjose i starosedioce ?
    Covek je covek , pa bio on i iz Tunguzije, ako je covek prihvatam ga

    Nikad nismo odredjivali ko ce u nju da se doseli, useli i naseli, vec smo svakog docekali velikom pitomom Vojvodjanskom dusom

    Dozvoljena su vam sva prela i posela i niko vam ne brani da volite svoje, kao sto i mi volimo i ne damo svoje, to je jedino sto imam, za cega znam,sto volim i cega se ne odricem

    Nemoramo biti na svetskim listama i listicama, ne moramo se naci u brojkama
    mi imamo Dusu, ne banalizuj stvari prijatelju

    Mnogo si mentalno jak,Mnogo priznajem

  2. #122

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku


    Odakle ti ideja da smo mi Vojvodjani preokupirani dodjosima?
    Interesuje mi i odakle ti i ideja da mi uopste delimo ljude na dodjose i starosedioce ?
    И ја се стварно питам одакле некима са стране такве идеје?
    Мора да се овде ради о забуни:

    Citat exploited kaže:
    Ne znam da li si krajisnik ili hercegovac...ili nesto peto....
    u svakom slucaju vama je ovde omoguceno da uzivate svu kulturu i obicaje svog kraja....ovde se moze cuti i truba...i gusle.....
    ne znam da li je moguce cuti tamburicu u nekim "vasim" krajevima ili bez "posledica" reci da sam vojvodjanini ili lala????
    Citat Becar kaže:
    U principu ima tu malo istine ali Vojvodina vojvodjanima(lalama,sremcima...)
    Citat Becar kaže:
    Nas Balasevic je to lepo rekao kad je vid'o u sred Novog Sada dodjose iz bosne "kanda nisu nasi" i "kanda nece nazad"
    Citat Becar kaže:
    Kaze Balasevic na koncertu:Odvajali se ili ne mi smo odvojeni.Mogu da nam zavide svi dusmani i j*bivejke
    Citat Becar kaže:
    Vojvodjaninom se podrazumeva svi oni koji su bili ovde za vreme Austro-Ugarske i Habzburgske monarhije.Naravno i ovi posle ali do II svetskog rata.
    Citat Becar kaže:
    nemam nista protiv njih Krajisnici nisu losi ljudi,Licani,Slavonci a najgori su Hercegovci njih ne mogu da zamislim.
    И на крају се порука завршава са:

    Citat Becar kaže:
    uvek smo to resavali na tolerantan i civilizovan nacin i zato smo to sto jesmo
    Сад упоредити ове исказе:

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Interesuje mi i odakle ti i ideja da mi uopste delimo ljude na dodjose i starosedioce ?
    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Dozvoljena su vam sva prela i posela i niko vam ne brani da volite svoje, kao sto i mi volimo i ne damo svoje, to je jedino sto imam, za cega znam,sto volim i cega se ne odricem
    Па сад шта да се закључи?

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    mi imamo Dusu, ne banalizuj stvari prijatelju
    Да ли други стога немају душу?


    П.С

    Не може неко сам о себи да тврди све најбоље у фазону "сваки свога коња хвали".То је најобичнија сујета и его трип.
    На такав суд има право само неко ко није из Војводине,тј.Срема,Баната и Бачке.
    Исто тако ни неко из Босне и другде нема право да кује себе и свој крај у небеса.
    Poruku je izmenio Luctor, 25.12.2008 u 23:52

  3. #123

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti



    Vidim da si dobro pretresao ovu temu i citirao i naveo samo ono sto
    je tebi odgovaralo,da si se zadubio malo vise nasao bi i neke druge odgovore,
    pa bi u nekom od postova mogao cak i pronaci misljenja koja se podudaraju sa mojim.

    Ne mozes generalizovati stvari i na osnovu postova od jednog clana doneti sud


    Ili mozes?!



    Sto se mene tice za mene je ovo the - end

    Niko tebi ne moze promeniti misljenje, ako si ti odlucio tako da mislis,a ja ni ne zelim da se trudim jer mi je tvoje misljenje vise nego jasno

    Ostavljam te da zivis u zabludama prijatelju, jer Vojvodina ima dusu i ti to znas, kao i svi koji su dosli,ako si sretao pogresne ljude to je opet tvoj problem, ali nemozes generalizovati stvari, nego zavrti tockic na misu, pa kreni ponovo na iscitavanje teme, mozda i nadjes neke druge odgovore

  4. #124

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku


    Vidim da si dobro pretresao ovu temu i citirao i naveo samo ono sto
    je tebi odgovaralo,da si se zadubio malo vise nasao bi i neke druge odgovore,
    pa bi u nekom od postova mogao cak i pronaci misljenja koja se podudaraju sa mojim.
    Тврдња је била:

    Citat bellissima kaže:
    Odakle ti ideja da smo mi Vojvodjani preokupirani dodjosima?
    Interesuje mi i odakle ti i ideja da mi uopste delimo ljude na dodjose i starosedioce ?
    Ја сам демонстрирао да има Војвођана који су итекако преокупирани дођошима и који итекако деле људе по "подобности".
    Показао сам постове који итекако негирају оно што ти тврдиш,него се такође позивају на толеранцију али су уствари препуни нетолеранције,па можда чак и мржње.
    Такве постове пишу људи који себе сматрају великим "Војвођанима",па је стога потпуно релевантно за ову тему.
    Ти си питала одакле уопште идеја да се људи деле на дођоше и староседеоца,а ја сам навео једноставне примере са овог форума,који се могу проверити.

    У стварном животу има знатно више примера,али их је бесмислено доказивати на интернет форуму.



    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Ne mozes generalizovati stvari i na osnovu postova od jednog clana doneti sud
    Пошто је већ прављена генерализација да су Војвођани толерантни,ја сам навео примере нетолеранције са овог поста,не чак са целог форума.
    Неки Војвођани заиста јесу толерантни,а неки свакако нису.

    И не ради се о једном примеру,него више њих,укључујући и твој пост.


    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Niko tebi ne moze promeniti misljenje, ako si ti odlucio tako da mislis,a ja ni ne zelim da se trudim jer mi je tvoje misljenje vise nego jasno
    Ни мени уопште није био циљ промена твог мишљења,него демонстрација нечег другим члановима.


    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Ostavljam te da zivis u zabludama prijatelju, jer Vojvodina ima dusu i ti to znas, kao i svi koji su dosli,ako si sretao pogresne ljude to je opet tvoj problem, ali nemozes generalizovati stvari
    Сваки родни крај има своју душу.

    Пази,ја не генерализујем ствари.Моји примери обарају твоју генерализацију о "толерантности" Војвођана.
    Да сам тврдио да су Војвођани нетолерантни,то би била генерализација.
    Poruku je izmenio Luctor, 26.12.2008 u 00:50

  5. #125

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    ...normalni ljudi, kado dodju kod nekoga u kucu postuju "kucni redi" ili neka pravila......
    znas ono....
    kod mene se svi izuvaju ili
    kod mene se ne pusi....
    lako je biti lud al' je tesko to izdrzati

  6. #126

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    ja ovu temu uopšte ne kontam
    Sandy: I don't know if you're a detective or a pervert.
    Jeffrey: Well, that's for me to know and you to find out.

  7. #127

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku


    Odakle ti ideja da smo mi Vojvodjani preokupirani dodjosima?
    Interesuje mi i odakle ti i ideja da mi uopste delimo ljude na dodjose i starosedioce ?
    Covek je covek , pa bio on i iz Tunguzije, ako je covek prihvatam ga

    Nikad nismo odredjivali ko ce u nju da se doseli, useli i naseli, vec smo svakog docekali velikom pitomom Vojvodjanskom dusom

    Dozvoljena su vam sva prela i posela i niko vam ne brani da volite svoje, kao sto i mi volimo i ne damo svoje, to je jedino sto imam, za cega znam,sto volim i cega se ne odricem

    Nemoramo biti na svetskim listama i listicama, ne moramo se naci u brojkama
    mi imamo Dusu, ne banalizuj stvari prijatelju

    Mnogo si mentalno jak,Mnogo priznajem
    slika stvarnosti " bolnicka soba . Starija baka objasnjava kako je iz Vranja.Prodali su kucu siptaru. Dobili dobru lovu. Kupio joj sin stan u novom sadu, Sa ostalim novcem je otisao u Madjarsku da razvija tamo biznis. NJoj je dobro,samo joj smetaju bosanci po novom sadu"mnogo su bre prljavi". Do nje u krevetu lezi zena srednjih godina i prica kako ima sina jedinca, policajca, trenutno u Vranju po zadatku da tamo cuva srbe. Ona je inace iz bosne, doselila posle drugog rata.
    Na pijaci dve prijateljice kupuju svadbeni poklon za svadbu. Jedna od njih se zaglavila oko servisa za rucavanje, samo joj je malo preterano haljkavo uradjen. Prodavac krsan gorstak, mlad, vidi se da je dosao sa poslednjim talasom iz bosne, objasnjava zeni da dodje sutra ,donece lep, ovo je doneo zbog Slovaka oni sve kupe, samo nek je plavo, prost neki narod. a eto njoj ce doneti lep.
    Kad bih imala vremena puno takvih slika zivota bih vam opisala , mislim da bi se svi u njima snasli. CUDAN NEKI SVET

  8. #128

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    Meni je svejedno ko sta slusa i di se moli....
    Znam samo sta cu ja da slusam i cemu da se divim dok ima u meni zivota.
    Da se razume tamburica, Mika Antic, Zvonko Bogdan, Balasevic ne mora se nuzno biti iz Vojvodine.... ali se malo teze moze OSETITI.
    Priznajem, ja cak ni ne razumem tog Baju ili vec kako li se zovu ti vokalni sastavi. Kad mi smeta odem dalje. 'Fala Bogu ima mesta za setanje.
    Svi smo mi odnekud dosli, neko pre neko kasnije. Zamislite kad bi se svi vratili odakle smo dosli...ufff al' bi bilo zbrke...
    Neko od nas je bolji neko gori, neko slusa ovo ili ono, neko se moli ovako, neko onako a neko nikako.
    Vojvodina je to....vazda ce biti naseljavanja... pa sta?? neka nas..svi smo nasi i onako.

    AL opet...... "....nisam puno mario,za te dodjose..." jer i to je deo vojvodjanske duse!!!
    To sto mi njih KAO ne volimo i to sto se oni KAO ljute sto mi njih KAO ne volimo
    Poruku je izmenio Bratash, 12.01.2009 u 04:40

  9. #129

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    Dobro je şto su nas izmeşali s svim ovim "dodjoşima" zadnjih godina ...
    postali smo mnogo kilavi pa je trebalo malo sveze krvi da se trgnemo iz uljuljkanog zivota i poçnemo da zavidimo onima koji su primorani da agresivnoşçu omoguçe sebi za zivot ...
    Pa shodno tome dragi moji starosedeoci poçnite da se pomazete ka şto to çine dodjoşi jedni drugima umesto şto zavidite
    Moze se od njih şto şta pozitivno nauçiti a vi njih uçite da sviraju u tamburicu , ne dreçe po ulici itd
    predlazem da se pomeşamo
    Ko je za jednu voznjicu

  10. #130

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    Jedino što je na našoj strani je vreme. Kad počnu, a počeli su, da se rađaju ovde, sva kuknjava za zavičajem će izbledeti. Iskustvo govori da je to tako i nikako drugačije. Pa i naši domaći bosanci dočekaše da stignu novi... A dotle,ako ste jako zabrinuti, kontrolišite jezik da vam ne izleti đe si, šta imaaa, ili ono najodvratnije- KONTAŠ

  11. #131

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    Neka svako voli i postuje svoje - marim ja.... Mislim da ako je neko covek, nema veze odakle je.... Postujem tudje - na svoje ne dam... " Rastao sam pored Dunava..."

  12. #132

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    Večna tema.Odavde sam ali su moji sa ćaletove strane srbi iz Mađarske,Austrougarske je mozda bolje reci,mamini su kombinacija Bosne i Like,vaspitan sam i odrastao kao 100% Vojvodjanin.Ličanka baka me je podigla i othranila dok su se moji borili da nam obezbede sreću i normalno detinjstvo.Nikada nisam cuo ruznu rec ni o kome u kući.Moji su iz istrog sela,isti fasisti su mi majcinog oca streljali 12.04.1941.u Alibunaru,komsija Švaba je ćaletovog oca pustio sa jos par ljudi iz iste te žice.dao im parce suvog leba i posavetovao kako da stignu kuci i sta da rade da ih niko ne dira.I nije ih niko dirao.Ne mogu i neću da generalizujem nista.Ali osećam se bas zbog toga,i mnogo cega jos,100% Vojvođanin i ponosan na sve ovo ovde sto imamo.Samo od dođoša mozes da pokupis te zavicajne fazona.Ima sveta koji neće da se oseća ovde kao na svom i to je u redu,njihov problem i sramota.I ja sam imao razne price sa obe strane ali se nikada nisam osecao vise ili manje cenjen od jednih ili drugih,izgleda samimao sreće,znam one koji jesu.

    .......... Nisam siguran da ova prica igde vodi ali moras se nadovezati. VOJVODINA JE STANJE DUHA!
    Poruku je izmenio nenad.bds, 22.03.2009 u 19:25 Razlog: Brisan deo u kome je i autor počeo da generalizuje i daje povod za priče koje 'nigde ne vode'

  13. #133

    Odgovor: Krajiška Vojvodina ili Vojvođanska Krajina?

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Za mene se Vojvođaninom smatra svako (ma kad on ili njegovi preci došli u Vojvodinu i ma koje vere i nacije bio) ko voli Vojvodinu takvu kakva je, usporena, ravničarska, tolerantna, mešovita,... I voli je manje od svog šora i manje od svog grada, ali više od od nekih drugih teritorija. I voli je baš takvu kakva je i ne želi da je menja, ljulja, deli i svađa.
    Ma jašta.

    Kome se ne sviđa, nema pravo da je vređa, ni nju ni stanovnike. Ako mu se ne sviđa, uvek može otići tamo gde misli da mu je bolje.
    I ja se slažem. Vojvodina je oduvek bila multietnička i multinacionalna sredina,uostalom po tome je bila i poznata odvajkada.Nekad se ovde živelo u slozi,bar koliko se sećam po priči mojih roditelja i majke i dede.Sada stvari stoje drugačije...jer došla su neka druga vremena...ali i neki drugačiji ljudi nažalost.

  14. #134

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Ја сам демонстрирао да има Војвођана који су итекако преокупирани дођошима и који итекако деле људе по "подобности".
    Vidiš, nekad je čovek primoran na to. Nikad nisam delio ljude ni po naciji, ni po poreklu.
    Ali sam puno puta osetio gorčinu kada neko možda i nenamerno povredi i ponizi.
    Kada gošća u mojoj kući mojoj majci iz mešovitog braka kaže za nekog "Dobar je čovek iako je Lala."
    Kada šef na poslu, poreklom iz Bosne, ovde odrastao, kaže "Nismo mi Srbi još sa Mađarima i Lalama završili!"
    Kada ti cimer na faxu, izbeglica kaže "Treba vi lepo da očistite Vojvodinu od ovih Mađara, Slovaka,... Ovo je srpska zemlja."
    Kada ti neko kaže "Nisi od našijeh."
    Kad ti se kao detetu rugaju "Lalo, Lalo!"

    Onda se pitaš odakle su doneli takve ideje, zašto u drugima ne vide osobe, ljude sa manama i kvalitetima, već Lale, Bosance, Mađare,...

    Nikad nisam gledao ljude kroz to odakle dolaze, već šta donose. Neki od mojih prijatelja imaju više nacija u svom porodičnom stablu i među precima nego pulin buva. Imam i Mađara, i Rumuna, Nemaca, Bugara, Kineza,... I nikome od njih nikad nisam rekao da se vrati odakle je došao, već samo "dobrodošao", sve dotle dok ne počne da deli i pravi reda kako on smatra da je bolje, po svome, da kvari i uništava što su generacije stvarale. E onda mu kažem da se vrati odakle je došao i tamo nastavi da živi onako kako je navikao, a da nas ostavi da živimo po našem kućnom redu.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  15. #135

    Odgovor: Vojvođani vs došljaci, mentaliteti i identiteti

    zasto mislis da takvi komentari postoje samo u Vojvodini?!
    pa Cacani s omalovazavanjem pricaju o Dragacevcima,Smederevo i Kovin,...da ne nabrajam
    a sta da rade tek ljudi koji su dosli s Kosova?
    svaki grad ima svoje stare porodice i sve ostale su tu dodjosi i gledane su nekako s visine
    uopste mi nije jasno to perfidno isticanje sporadicnih slucajeva....

    niti imam sta protiv Vojvodine niti sam luda za njom
    licno,previse ravna za moj ukus ako stvar posmatramo geografski

    al na takav nacin mogu da posmatram i juznu Srbiju...
    i sta cemo sad?1

    jesam li ja sovinista?

    dosljaci su svuda isto docekivani
    s podozrenjem,nepoverenjem i vrlo retko s dobrom namerom
    i ja bih vrlo rado volela da moj grad naseljavaju samo "nashi" ljudi al jok....ne mere...ima nas s konca i konopca,27 naroda i narodnosti
    ne pati Vojvodina
    kao i sve druge stvari,i ona mora da se menja

    da se ne lazemo mi mnogo...
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 9 od 10 PrvaPrva ... 78910 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvođanska mesta - azbuka
    Autor silvia u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 546
    Poslednja poruka: 11.04.2019, 23:48
  2. Najlepši vojvođanski grad
    Autor Kunic u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 11.08.2018, 15:29
  3. Vojvođanske čarde
    Autor Mish u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 10.12.2013, 19:20
  4. Poznati Vojvođani
    Autor memento u forumu Istorija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 09:37
  5. Vojvođanski deo - divanimo o ...
    Autor simke u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.04.2008, 13:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •