Kakva osećanja jesen budi u vama?
Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 95
  1. #1

    Kakva osećanja jesen budi u vama?


    "Jesen u kozi, dolazi mi jesen
    jesen u krznu, dolazi mi jesen
    mislim na voce i mislim na nju
    mislim na zuto, na hranu i budj...

    Vidi da nije mozda stigla jesen
    trazi i naci ces u sebi truo hrast
    gore u nama je bujica reci
    dole u nama je jesenji strah..."


    ...jesen dolazi-osecate? Sa svakom kapi kise koja padne na dlan,sa svakim opalim listom,svakom lastom koja odlazi...kakva osecanja budi u vama?

    ...na jesen,potreba za rukom sa kojom se deli toplina dzepa postaje bolno narastajuca...i trazenje intenzivnije...i osmesi prepuni obecanja...da li je ljubav ono sto pobedjuje zimski d-moll koji se kroz jesen neprimetno uvlaci u nasa srca?

  2. #2

    Odgovor: Jesen

    Ja nekako volim jesen...Doduše ne kišu kad pada, mada i i nju nekad kad sedim u sobi na krevetu pored dragog, pa se još skupim pored njega...I slušam je kako "kucka" po prozoru...
    A jesen i samoća...nisam ih nikad povezivala...

  3. #3

    Odgovor: Jesen

    Lepa jesen
    može razveseliti srce
    više od vrućega leta.
    Priroda pokazuje
    svoju bogatu paletu boja.
    Letina je dovezena.
    U jeseni moga života
    više se ne radi o žetvi,
    nego o postojanju,
    o divljenju čarobnom šarenilu života,
    o tihoj radosti zbog svega što je u meni izraslo.
    Jesen mi nežno ugađa.
    U nežnoj jeseni gledam svoj život
    i pristajem na sve što jest.
    Sve je dobro.
    To je ta osetljiva,
    jedva primetna radost
    koju jesen u meni budi,
    ne više glasna radost leta.
    Ali ovu tihu radost mi nitko ne može uzeti.
    Ona će preživeti zimu.
    Izdržat će
    kad u meni i oko mene
    postane hladno.
    Ćuti i prenesi dalje....

  4. #4

    Odgovor: Jesen

    Ja vazda naopkao,ja vise volim da sma sama Kisa pada,zavucem se pod cebe,topla cokolada ili neki cajic,knjigica,uzivancija
    A gde je tu musko?Nisam neka velika maza tako da mi tada samo moze da zasmeta Al eto,istrpi se

    Edit: Moje vreme je prolece i leto,duge setnje,pokosena trava,leskarenje u travi i tako to...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  5. #5

    Odgovor: Jesen

    mene jesen asocira na odumiranje.. zamiranje.. kad se sve prepusta nekom sivilu..
    ali volim jesen, volim tu kisu kad pada, volim kad mi suska lisce pod nogama..
    volim da sam na Tisi kad je vec oktobar posteno, kad pocinje prava jesen..
    samo ne volim to sto je noc duza..
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #6

    Odgovor: Jesen

    Ja bas i ne volim jesen ali kad danima pada kisa fino se zavuci u krevet ako se moze naravno ako nema kakvog posla.
    u svakom zlu ima nesto dobra

  7. #7

    Odgovor: Jesen

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    ...jesen dolazi-osecate? Sa svakom kapi kise koja padne na dlan,sa svakim opalim listom,svakom lastom koja odlazi...kakva osecanja budi u vama?
    Jesen je ja. Kiša mi ne pada na dlanove, ja je pijem i najbolja sam i najsrećnija kada sama tumaram ulicama kišom opranog grada. Ima Crnjanski jednu divnu rečenicu u Romanu o Londonu, koju neću da citiram jer se ne sećam doslovce, ali govori o tome kako smo samo na kiši ono što zapravo jesmo, kako se na kiši spiraju sve maske i ostajemo razotkriveni, do kostiju. Sećam se mnogih divnih kišnih dana, jedan od poslednjih u nizu je jedno popodne u gradiću u centralnoj Holandiji, i moja interpretacija ove iste priče jednom strancu koji je jako želeo da nas upozna, da nas razume.

    Jesen nije samo kiša i nisu samo laste koje odlaze i nije samo hladno. Jesen je najdivnija mešavina boja, drveće odenuto u najlepše palete, niko nije u stanju da postavi na platno to što se vidi u krošnjama u jesen, jesen je u našim životima dugo značila nove početke, kojima sam se ja uvek iznova radovala i od kojih sam opet, nanovo, najviše očekivala.

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    ...na jesen,potreba za rukom sa kojom se deli toplina dzepa postaje bolno narastajuca...i trazenje intenzivnije...i osmesi prepuni obecanja...da li je ljubav ono sto pobedjuje zimski d-moll koji se kroz jesen neprimetno uvlaci u nasa srca?
    Nema kod mene ovo nikakve veze sa godišnjim dobima. Delila sam džepove i svašta nešto još podjednako snažno na leto, jesen, zimu, proleće. Nemam tu vrstu asocijacije niti potrebe nikada.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  8. #8

    Odgovor: Jesen

    Citat veljko yaric kaže: Pogledaj poruku
    Ja bas i ne volim jesen ali kad danima pada kisa fino se zavuci u krevet ako se moze naravno ako nema kakvog posla.

    A najljepse je kada se tvoja voljena osoba zavuce kraj tebe pa covjeku vise nista od toga netreba.
    u svakom zlu ima nesto dobra

  9. #9

    Odgovor: Jesen

    почели смо са екатарином и ред ја да наставимо у том духу...


    пољуби прво оне несрећне
    па онда смири оне немирне
    луткама сашиј мале хаљине
    и ловцима затегни лукове

    пронађи ме пронађи ме
    у соби где умире дан

    у мојим хладним кишним собама
    на зиду цртеж црног црнила
    погледај зид погледај зид
    из црног мртвог празног мртвила
    ...

    волим јесен, волим кишу и лишће док жути и док ветар га носи...
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  10. #10

    Odgovor: Jesen

    ...ili "...tek u jesen otkriju se boje krosanja, sve su iste u leto zeleno..."

    ...mislim da je tako i sa nama, jesen nam vraca nasa osnovna osecanja posle letnje-euforicnog raspolozenja...i postajemo opet mi...

    ...ili je tako samo sa nama koji smo jesenja deca-rodjeni tada...

  11. #11

    Odgovor: Jesen

    Kada sam imao 16-18 godina proleće mi je bilo omiljeno godišnje doba, možda zato što sam se tada najlakše zaljubljivao. Godine prolaze i prošle su, jesen mi je draga sada više od proleća i leta, prijatne prohladne noći, kolorit prirode koja samo ona zna da oboji, fini i tihi dani, mirisi uzrelih plodova, ubrzano spremanje zimnice i ogreva, i puno seoskih slava.Više mi ni zima nije mrska, jedan prijatelj mi reče kad počneš da voliš sva godišnja doba; ostareo si! A dali sam, pa svakako da jesam!
    In vinas veritas

  12. #12

    Odgovor: Jesen

    Prosle godine, prvoga dana jeseni, saznao sam sta znaci voditi ljubav. U najizvornijem smislu. Kasno? Ne znam. Ali znam da se desilo ovako:

    ...otisao sam u beli grad da bih kupio neke stvari, i cuo se ponovo sa zenom za koju sam jedno vreme (a mozda i sad) duboko verovao da je kraj svih mojih traganja...znate one veceri koje jednostavno teku kao spora voda, kada se svi komadici mozaika slazu, kada jos tad znate da ce vam ostati zauvek u secanju...kada vino pocinje da vas greje (jeste, ja volim zene koje piju), kada se ponovo vracate u dane kada ste bili srecni...kad vam oci cijaju, sijaju, sijaju, kad ponovo nadjete vase zvezde, koje ste nekad ubrali samo za nju i posadili tamo gde treba da budu, u dubokom tamnom zdencu njenog pogleda...

    ...sve posle toga su magloviti dogadjaji, onako, kao u najlepsem snu...nisam verovao da je moguce voleti nekoga satima...ili bar nisam verovao da ja to mogu...te noci, bilo je moguce sve...nikada pre, ni posle, nisam osecao toliku zelju da upijem nekoga, da se stopim, da njegova i moja koza postanu jedno i da me vise nista ne odvoji od nje (sve vreme znajuci da je kraj neminovan-negde u najskrivenijem kutku mozga)...nisam zeleo da prestane... i novi dan nas je docekao takve...i svitalo je kada smo zaspali...i secam se da sam jedino zeleo da zaledim taj trenutak, da sve stane...kao u bajci o Trnovoj Ruzici...kada danas razmisljam o tome, vidim da nema lepseg nacina da covek ode sa ovoga sveta...zagrljen sa zenom koju voli. Ni sad nisam siguran da li je bolje osetiti tako nesto, pa ga izgubiti ili ne saznati nikada sta znaci ljubav...telesna i mentalna-zajedno-do krajnjih granica (bar sam se ja tako osecao). Jer sve pre i posle izgleda bledo. I trazite jos, kao zedne usne kap vode...

    ...toga dana, poljubio sam je i nismo se videli, nikada vise...javila mi je da je neko drugi uzeo njeno srce...al' sve nekako mislim da nikada nece znati da je voli onako blentavo-otkaceno, i do kraja, ne stedeci se i ne mareci za eventualni trn u srcu...mislim da i ona to zna. Voleo bih, da...

    ...prvoga dana jeseni upoznao sam ljubav...

    ...i izgubio je...

    ...samo se nadam, ne za sva vremena.

  13. #13

    Odgovor: Jesen

    Ne volim jesen......
    Uvek me podseca na tugu, na gubitak ljubavi.....
    Ne znam zashto, ali su sve moje ljubavi pochinjale u prolece a zavrshavale se sledece jeseni.....
    Mozda zato shto sam dete proletja, aprila, sunca, radjanja i cvetanja.....

    Jesen je tamna, sve zuti, sve odumire, a ja to ne volim.... Volim kad se sve budi, kad pochinje da blista, kad udishem miris zivota...... Ne volim ni kishe.... Ne volim ni stalne prehlade, ni toplu odetju.....

    Jedva chekam proletje.......
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  14. #14

    Odgovor: Jesen

    Nije važno godišnje doba, jer Sunca ne treba kada se ONA nasmeje.

    Ali ja sam već dugo u jeseni. I samo ponekad, na trenutak zrak se probije kroz sivilo i tada znam da je tu negde. Ne moj me pogledati u oči, ne treba, ja sam ti se već odavno predao.

    Odlutaš ponekad i sanjam sam
    Priznajem, ne ide
    Ali pokušavam i uvek dođe d-mol
    Spusti se ko lopov po žicama
    Ruke mi napuni tvojim sitnicama
    I teško prođe sve to
    Jedan d-mol me dobije kako odeš ti
    U sobi je glupi d-mol
    Uvek sazna kad je to
    Uhvati me čvrsto i ne popušta
    Lud je za tišinom, to ne propušta
    Vodi me u svoj plavičasti dom
    Jedan d-mol me razvali
    Neki bi to prosto tugom nazvali
    Nije to, šta je tuga za d-mol
    Ponekad te nema i sasvim sam
    Izmišljam način da molu smuvam dan
    Ali je lukav d-mol
    Pusti da se svetla svud priguše
    Sačeka poslednje zvezde namiguše
    Vuče mi rukav, idemo
    Plaši me on, gde si ti
    Hiljadu se stvari moglo desiti
    Glupi d-mol, za kim tuguje svu noć
    Uzme me u svoju tamnu kočiju
    Nebo primi boju tvojih očiju
    Znam taj put, to je prečica za bol
    Jedan d-mol me razvali
    Neki bi to prosto tugom nazvali
    Nije to, šta je tuga za d-mol
    Ostala je knjiga sa par nepročitanih strana
    I neke stvarčice od herendi porcelana
    Jedan pulover, u kom si bila
    I ostala je ploča, "Best of Ray Cooder"
    I fina mala plava kutijica za puder
    I ja sam te ostao željan dok me bude
    Moja mila
    Doviđenja Srbijo ma gde bila!!!

  15. #15

    Odgovor: Kakva osećanja jesen budi u vama?

    Budi u mojoj dusi neki cudan mir... Smiruju me boje "vatre", udaranje kisnih kapi o prozore... Miris zapaljenog lisca iz komsiluka, miris zimskih ruza... Osecam, u jesen, potrebu za zagrljajem - spontanim, prijateljskim, toplim... da se scucurim u tim rukama i tako ostanem do prvih visibaba...
    neunistiva zlojebaba!

Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kakva ste domacica?
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 09.03.2015, 14:37
  2. Parfem otkriva kakva ste osoba
    Autor irnik u forumu Lepota
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 25.12.2011, 23:45
  3. Kakva biste veštica bili?
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 09.12.2009, 20:01
  4. Ma daj, kakva ljubav! Nije to za mene...
    Autor kissigirl u forumu Ljubav
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 21.10.2009, 17:41
  5. Budi u trendu. Budi žigosan
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.11.2007, 08:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •