Previse dobrote... moze li da zaboli?
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 62
  1. #1

    Previse dobrote... moze li da zaboli?

    ...ako neko otvorenog srca pristupa ljudima, nudeci im ono najbolje od sebe, krajnje bezazleno i neiskvareno, sta dobije zauzvrat? Ljubav,postovanje,divljenje,zahvalnost...ili mozda jed,zlobu i zavist (od onih koji se secaju da su i oni nekada bili takvi,pre nego sto su se pretvorili u nesto drugo)?

    ...da li vam je srce povredio trn zlobe,ili je ono jos uvek celo? Moze li najbolja namera da zaboli?

  2. #2

    Odgovor: Previse dobrote...moze li da zaboli?

    Svako negativno iskustvo će ojačati to nežno, neiskvareno, darežljivo srce, ali će zbog toga i pozitivna iskustva biti snažnija.
    neunistiva zlojebaba!

  3. #3

    Odgovor: Previse dobrote...moze li da zaboli?

    ako darujes dobro.. dobro ce ti se vratiti.. na bilo koji nacin, ali hoce..
    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #4

    Odgovor: Previse dobrote...moze li da zaboli?

    Od viška glava nikad ne boli
    Ćuti i prenesi dalje....

  5. #5

    Odgovor: Previse dobrote...moze li da zaboli?

    Zavisi od okruzenja... Mada iz iskustva velim, sto vise dobrote das, ljudi ce vise dobrote traziti, nikada, ama bas nikada im nece biti dovoljno. Previse dobrodote od bliznjih osoba moze biti i kobno. Budimo realni, dobrota nas ne jaca, dobrota nas ne uci.

    ...ako neko otvorenog srca pristupa ljudima, nudeci im ono najbolje od sebe, krajnje bezazleno i neiskvareno, sta dobije zauzvrat? Ljubav,postovanje,divljenje,zahvalnost...ili mozda jed,zlobu i zavist
    Ne volim ljude koji to rade. Deluju mi neadaptirano, nezrelo i samodestruktivno. Mora se shvatiti da nekim ljudima jednostavno ne sme da se popusti, da im se da. Ali ne zbog proslosti, nego zbog sadasnjih njihovih bolesnih potreba i fantazija.

    Imam jednu prijateljicu koja je jedan od takvih. Pa, barem sam imao tu prijateljicu. Sto si bio otvoreniji prema njoj, sto si vise delio sa njom, ona je vise trazila. Ona je vise prozivala, ogovarala. Dok na kraju nije sasvim odlepila. Njen zivot je postao: pare, pare, pare, cigare, pare... "Idem sa tobom samo ako mi kupis...", nacuo sam kako prica mom najboljem ortaku. Da prisluskivao sam.

    Dakle zakljucak, ako niste razumeli pisanije iznad:

    Ljubav, dobrota i neznost su dobri, ali samo u kontrolisanim kolicinama. Treba se pazljivo dozirati, kap po kap. Kao i kod ljubavi: Ako se zaljubljenima ispune sve zelje, njihov zar ce se ohladiti, dok se na kraju ne ugasi sasvim.
    Nije bitno koliko jako udaras, vec koliko jako mozes biti udaren a da ne padnes.

    Uberi cvet, jer ce uvenuti iako ga ne uberes.

  6. #6

    Odgovor: Previse dobrote...moze li da zaboli?



    TVO.JA zbori
    Od viška glava nikad ne boli
    Naravno...

    Kada vam neko pruži toliko dobrote, topline, a vi niste u mogućnosti da mu uzvratite ( jer jednostavno osećate da bi tako trebalo da bude, jer to želite )
    - mislim da to može da zaboli...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  7. #7

    Odgovor: Previse dobrote...moze li da zaboli?

    Odavno sam prestao da nudim hlebom onoga ko meni daje kamenje.

    Za svakoga u mom srcu ima mesta, ali mi to tako i vrati.
    Plasim se samo da ce se to promeni jer sam dosta puta doziveo da mi se vrati kamen.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  8. #8

    Odgovor: Previse dobrote...moze li da zaboli?

    nazalost dobri ljudi nekako po pravilu gore prolaze u zivotu... jer u takvom svetu zivimo. ali sve se vraca, kad-tad, upravo sam se u to uverila na sopstvenoj kozi.
    nijedno dobro delo ne prodje nenagradjeno... kad tad vratice ti se duplo.


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...

  9. #9

    Odgovor: Previse dobrote...moze li da zaboli?

    nikad ne cenimo dovoljno onog ko je predobar prema nama a zato one koji to nisu...
    Fer i korektne ljude cesto povredimo da li zbog toga sto nismo ili jesmo svesni njihove dobrote... ali uvek je tako...
    " Zivot je jedan, zato ga zivi punim plucima "

  10. #10

    Odgovor: Previse dobrote...moze li da zaboli?

    Postoji jedna izreka, koja mi se svidja... "No good deed goes unpunished", iliti "Niti jedno dobro delo ne prolazi nekazhnjeno"...

    Rekoshe pre mene, oni koji su dobri, i koji daju, obichno prodju kao bos po trnju... Dokazano... Sve se vratja, sve se platja je fina izreka za privremeno podizanje morala, ali na duge staze, i nema neki efekat... Gde je tajna? Tajna je ne menjati se... Nastaviti davati u istoj meri koliko smo uvek i davali...

    Ja dajem... Koliko god mogu, kad god mogu, onima koji su to zasluzhili... Za uzvrat, ne ochekujem nishta... Ako neshto dobijem, super, ako ne dobijem, opet super... I nastavitju da dajem, i dok god me gaze, ja tju i dalje da dajem... Dok me skroz ne ugaze Onda tju iz blata da dodajem


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  11. #11

    Odgovor: Previse dobrote...moze li da zaboli?

    Citat Galahad kaže: Pogledaj poruku
    Ja dajem... Koliko god mogu, kad god mogu, onima koji su to zasluzhili... Za uzvrat, ne ochekujem nishta...
    Tocno tako. Sto su manja ocekivanja to je iznenadjenje vece i ugodnije kada nam se dobro zaista vrati.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  12. #12

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    Jos kako,pogotovo ako ljudi tvoju dobrotu smatraju za glupost.Ali ja ih pustam da me lazu recimo,samo da vidim imaju li granice u nadi da ce stati...Kad ispade da nemaju granice...e tada su oni na gubitku...

  13. #13

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    ...ako neko otvorenog srca pristupa ljudima, nudeci im ono najbolje od sebe, krajnje bezazleno i neiskvareno, sta dobije zauzvrat? Ljubav,postovanje,divljenje,zahvalnost...ili mozda jed,zlobu i zavist (od onih koji se secaju da su i oni nekada bili takvi,pre nego sto su se pretvorili u nesto drugo)?

    ...da li vam je srce povredio trn zlobe,ili je ono jos uvek celo? Moze li najbolja namera da zaboli?
    To što dobijamo od ljudi zavisi od toga kako i koliko i kome dajemo i da li u davanju uživamo ili to radimo da bismo dobili nešto za uzvrat. Svaki čovek je jedinka za sebe, što pre to naučimo, bolje će nam biti.

    Ja se davala i grešila i opet se davala i opet grešila, ali nema veće sreće od momenta kada, posle greške, opet poželim i uspem da se dam, znači živa sam još.

    A da li previše dobrote može da zaboli, naravno da može, ali tuđe, svoju ne mogu da merim, čak ne mogu ni da kažem da li sam dobra ili ne, ali dobrota od strane nekoga, to me obavezno dovodi do suza, radosnica, znači ima nade za planetu...
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  14. #14

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    ...ako neko otvorenog srca pristupa ljudima, nudeci im ono najbolje od sebe, krajnje bezazleno i neiskvareno, sta dobije zauzvrat? Ljubav,postovanje,divljenje,zahvalnost...ili mozda jed,zlobu i zavist (od onih koji se secaju da su i oni nekada bili takvi,pre nego sto su se pretvorili u nesto drugo)?

    ...da li vam je srce povredio trn zlobe,ili je ono jos uvek celo? Moze li najbolja namera da zaboli?
    Nije dobro biti previse dobar, ljudi su nezahvalni.
    Ako si previse dobar, ispada kao da si im neki nebeski otac koji se brine o njima.
    Nazalost takav sam, i sada vec osecam taj teret kao neku misiju jer su mnogi cak poceli ocekivati dobrotu od mene jer ne mogu sami nalaziti resenje za sebe.
    Medjutim biti previse dobar znaci biti izlozen, jer dobrota zahteva otvorenost ideja i komunikacija.
    Izlozenost pre svega nezahvalnima, nekima zato jer su navikli da samo dobijaju a u drugima se javlja zavist zbog tvoje jacine. Postajes predmet bockanja, traceva, izokretanjima iz konteksta, ruganju...
    U ekstremnim slucajevima neki teze da te potpuno diskreditiraju tvrdeci da si izrod, neprijatelj ljudske rase itd, itd...

    Da, dobijam trnje. Zauzvrat sam naucio da budem okrutan kada zatreba. Ponekad i premasim u tome. Samo tako znam da se branim.

    Ipak najvecu ranu mi je nanela osoba koju sam dizao do nebesa, a ona je tvrdila da sam toliko dobar koliko su bili samo njeni roditelji... Ne krivim je, razumem motive ali ipak, ta rana me je na neki nacin i ubila, unistivsi deo mene samog.

    Ponekad se zapitam, treba li biti sebicniji, pakosniji, nesmotreniji, biti malo zao... Mozda bi se manje povredili.
    Ipak, ne mogu biti losiji. Mi dobri smo valjda ovako rodjeni.
    Vredi li?
    Da, vredi. Povremeni pronalazak srodne duse, i njeno otvaranje prouzrokuje ogromnu satisfakciju. Nesto sto nepoverljivi nikada nece iskusiti.

    Mi znamo o cemu pisem, zar ne?

    A kada bolje razmislim, mislim da je dobrota osnovno stanje, kakvim se rodimo.
    Sve ono zlo u nama su samo posledica kompleksa kojih se nakupimo ovim nasim kratkim zivotom....
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  15. #15

    Odgovor: Previse dobrote... moze li da zaboli?

    od viska dobrote glava ne boli, ali od samo malo mrve zlobe, itekako moze da zaboli.
    nattydread is coming to dinner

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. To samo meni moze da se desi
    Autor Goga u forumu Pričaonica
    Odgovora: 507
    Poslednja poruka: 21.06.2017, 15:12
  2. Teška reč ume da zaboli
    Autor BoginjaMarija u forumu Ljubav
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 08.06.2011, 22:30
  3. Kako zena moze da upropasti muskarca?
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 141
    Poslednja poruka: 29.10.2010, 00:19
  4. Sta Srbija moze da ponudi?
    Autor maleni u forumu Ekonomija
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 19.03.2010, 21:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •