Gosti
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9

Tema: Gosti

  1. #1

    Gosti

    Dalmatinci imaju (bar su ga imali) običaj da ne idu jedni drugima u goste. Sve svoje stvari su rešavali na rivi, ili uveče u konobi. Ako je bilo nešto baš hitno, onda su obavljali razgovor ispred portuna (vrata) ili u dvoru (dvorištu) kuće jednog od njih. Kratko i u „dvi tri riči“. Dalmatinke su bile već nešto drugo. Išle su jedne kod drugih na kafu i na partiju razgovora, a nedeljom popodne bi se skupljalo i veće ženske društvo kod neke (svake nedelje druga) od prijateljica i tu se umelo duže posediti uz koji bićerin (čašicu) likera uz obaveznu igru tombole. A, porodična druženja gotovo da i nisu postojala. Ako se baš i išlo jedni kod drugih to je bilo uglavnom kada neko umre ili na neku feštu, koje su se, opet, po pravilu održavale u restoranima ili hotelima...

    Tada mi je to bilo malo čudno, ali sada sam sklon da takav način druženja smatram i ne tako lošim. Naprotiv...


    Da li volite da idete u goste? Šta vam u gostima smeta, a šta volite? Kakav ste domaćin i da li volite da ugošćavate svoje prijatelje?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Gosti

    Volim da idem u goste i održavam rodbinsko/prijateljske odnose.
    Takođe volim da se najavim domaćinima,da znam da li im odgovara
    moja poseta što očekujem i od onih koji dolaze kod mene.
    Obzirom na veliki broj obaveza u današnje vreme ,smatram to odrazom
    poštovanja tuđeg vremena.
    Naravno da postoje izuzeci, kad se može banuti iznenada.
    Što se gošćenja tiče...očekujem shodno prilikama,ništa više.
    Tako i kod mene,kako se kad zalomi.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  3. #3

    Odgovor: Gosti

    Svakog gosta tri dana dosta...kako kad dolaze tako i kad idem negde,ne volim ona zasedanja po nedelju dve...takvo je danasnje vreme,hladno i brzo...

  4. #4

    Odgovor: Gosti

    Ne volEm
    Imam(o) samo jedan, uslovno rečeno, par koji nam dolazi i kod kojih odlazimo u goste.
    A i s njima je mal' mal' povuci-potegni. Svako malo te ispale. Tolerišem im, još uvek, kao prvo zbog dece a i zbog nekog (glupog) minulog staža.
    Šta mi smeta?
    Smeta mi kada se nešto dogovorimo a oni se ne drže svoje reči. Smeta mi kada sam preko nekoliko puta jasno stavila do znanja da određenu osobu/osobe ne mogu da svarim...a oni ne ulože ni trunku truda da izbalansiraju da do susreta ne dođe (a samim tim i neprijatnih situacija). U gostima oćutim i otrpim...ali se desilo da tu istu osobu povedu na izlet (mimo dogovora)...e tu je nastao karambol
    Smeta mi i kada se pred nama najžešće posvađaju (što nije tako retko) i istresaju svoj prvljavi veš.
    Smeta mi što mi zaviruju u...ormane, bure sa turšijom, fiJoke...
    Smeta mi što forsiraju svoju muziku, tv program...bilo kod njih ili kod mene...
    Eto...

  5. #5

    Odgovor: Gosti

    od kad sam otisla od roditelja ja nikad nisam zivela gradjanskim normalnim zivotom....nemam muza,devere,tu njiovu familiju,nemam slave i preslave,nemam osmomartovske proslave ni sindikalne zabave
    moj sin i ja zivimo kao studenti i ljudi koji dolaze u nasu kucu dolaze oduvek,to su prijatelji koje smatram familijom
    posto selektivno zovem ljude u kucu onda nisam u stresu,osim sto malo zategnem kupatilo i dnevnu sobu usisam
    ljudi kod mene uglavnom jedu i piju,setaju se po stanu,idu za mnom,neki sami operu tanjire,puse joint na terasi,donose pice ako ja spremam klopu i tako....
    volim ranu na astalu,volim ljude koji jedu i smeju se,volim interne sale,i slobodna sam da u tri ujutru kazem aj sad palite kuci na oci ne vidim!
    ako imam meso iznesem meso,ako nemam iznesem cvarke i ajvar i vruc leba i tursiju i ubijemo se
    ako sam pri parama spremim perverzije

    ipak,selektivna okupljanja pravim jer su ljudi s kojima se druzim razliciti i toi su ekipe iz raznih zivotnih faza s kojima sam u kontaktu

    volim i da idem kod tih ljudi
    komotna sam,ako sam gladna kazem,napravi mi sendvic,daj nesto slatko i tako to
    ne idem nigde gde sam skucena i gde moram da se femkam
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #6

    Odgovor: Gosti

    Volela sam da odlazim kod moje kume na konak petkom uveče, da ugreje potkrovlje do besvesti, tušnemo se , obučemo pižame i smejemo se..osećala sam se kao kod svoje kuće, štaviše i kod svoje kuće se ne osećam kod kuće kao kad sam kod nje
    onda je ona našla nove drugarice i više me ne zove na konak, a meni je glupo da se nutkam..
    Živim u zadruzi sa roditeljima i detetom tinejdžerom, tako da nerado ljude pozivam sebi jer prostorije u kojima sin i ja boravimo nisu gostinske, u njima i spavamo i učimo, te se u njima i ne puši a većina mojih prijateljica-prijatelja puši tako da mi se ne mili da zovem i izbacujem ljude na terasu kad bi da pripale..dole su "gostinske" prostorije, ali tu su i moji roditelji doduše ne tako stari i dosadni, ali matorci ko matorci i ne naročito društveni tako da nerado odlaze i ustupaju mi gostinske prostorije...Baš mi fali to ćošence slobodnog prostora za moje žene, da se raspištoljimo, opletemo, popijemo, smotamo, te se nadam nekom boljem vremenu i rešenju i tog problema jer su roditelji sve stariji i sve više mira trebaju...
    Volim da idem u goste, ali ne svuda..volim da idem kod beliverke jer kod nje uvek miriše hrana čak i kad je nema..volim njene mekane fotelje i sunčane boje...volim i cigaru kad mi sakrije i sačuva za mene koja inače ne pušim ali uz nju bih i prokockala kako edukativno deluje na mene
    Ne volim iznenadne goste, ne volim kad mi gosti dovode svoje prijatelje, ne volim kad mi dođu prijatelji iz različitih svetova i onda glumim tampon zonu jer se družim sa nespojivima...
    Starim, sve su mi potrebnija MOJA vrata..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  7. #7

    Odgovor: Gosti

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Volim da idem u goste, ali ne svuda..volim da idem kod beliverke jer kod nje uvek miriše hrana čak i kad je nema..volim njene mekane fotelje i sunčane boje...volim i cigaru kad mi sakrije i sačuva za mene koja inače ne pušim ali uz nju bih i prokockala kako edukativno deluje na mene

    ..
    milo moje,jedna cigare te ceka ispod police u kupatilu.....
    nego,kupila sam puzzle Gustav Klimt.Poljubac,u iljadu delova....da pijemo i pusimo i sklapamo u dugim zimskim danima besparice....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #8

    Odgovor: Gosti

    Setih se još nešto, jer se sinoć desilo...i to još na slavi.
    Ja volim da popijem belo vino i uglavnom pijem Krstač (crnogorski, plantaže) dobrooo rashlađen.
    E...kada odem kod njih, iako jako dobro znaju koje vino pijem, posluže mi neku brlju iz tetrapaka.
    Sada će neki "skočiti"...pa dobro, nemaju ljudi, blabla...
    Jok, imaju al' 'bem li ga...
    Plus mi sve to serviraju uz priču kako je to izvrsno domaće vino berba malte ne dok se ja još nisam bila rodila (naravno odnose čašu i u kujni mi sipaju ili do nedavno presipali u neku ukrasnu flašu dok im je nisam razbila)...
    Dešavalo se da si samoj sebi donesem svoje vino...i opet mi posluže njihovo a moje shvate kao poklon .
    Msm, nisam ja baš toliko dobra svinja, da bi mi svaka pomija valjala
    Budi pametan i pravi se lud

  9. #9

    Odgovor: Gosti

    Iskreno, nisam sigurna volim li manje biti gost ili imati goste. Kada sam ja u gostima - imam li se prava što žaliti? Možda bi me smetalo da me ne ponudi sa kavom, sokom ili tako nečime ako me taj netko zvao. Što si me zvao onda?

    A kakav sam ja domaćin? Nespretan. Toliko toga bih napravila a opet me strah da to nije dovoljno.

    Stoga je najbolje ne ići u goste i ne primati goste

    Šalu na stranu.. Volim kada mi dođu prijatelji ali da mi se ne najave pola sata prije. Volim isplanirati dan i pokušat se držat toga. Nedavno smo imali goste cijelu subotu. Prvi gosti su nam došli izdaleka i došli su radi sinčeka. To je bilo ugodno vrijeme gdje se nije osjetilo kako je vrijeme zum-zum prošlo. Drugi gosti su došli odmah poslije prvih i oni su se zadržali ohohohohohoho. Iskreno, već mi je bila tlaka nakon cca 4h što su bili kod nas. E sad, je li mi bila tlaka jer taj dan nisu bili jedini gosti - to ne znam. Znam samo da sam jedva dočekala fajrunt kako bih se mogla opustiti i soremit u krevet.

    Zayebana sam, znam
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

Slične teme

  1. Gosti, udjite, ne morate se izuvati...
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Pričaonica
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 23.05.2011, 16:55

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •