Ilic - Kostres - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 61
  1. #16

    Odgovor: Ilic - Kostres

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Што је најгоре, србијански политичари мисле да је то начин на који ће најбоље придобити бирачко тело - простаклуцима, свађањем, глупавим доскочицама (беше Ђилас помињао неке хулахопке у скупштини), празном причом уместо аргумената, плитким темама...
    Po meni je najgore to sto ta "strategija" ocigledno prolazi - sve su to ljudi na vlasti, ljudi koji nas predstavljaju u zemlji i svetu! Za mene je to vise nego zabrinjavajuce!

    Nisam gledala pomenuti duel, ali sto se tice Velimira Ilica i njegovog ponasanja uopste, na pamet mi samo padaju stihovi Djoleta Balesevica:
    "Pa se ja pitam : ko je ovde lud,
    Geda ili mi sto se natezemo s Gedom..."!
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Ilic - Kostres

    Citat la femme kaže: Pogledaj poruku
    Po meni je najgore to sto ta "strategija" ocigledno prolazi - sve su to ljudi na vlasti, ljudi koji nas predstavljaju u zemlji i svetu! Za mene je to vise nego zabrinjavajuce!

    Nisam gledala pomenuti duel, ali sto se tice Velimira Ilica i njegovog ponasanja uopste, na pamet mi samo padaju stihovi Djoleta Balesevica:
    "Pa se ja pitam : ko je ovde lud,
    Geda ili mi sto se natezemo s Gedom..."!
    Мене најмање брине Веља Илић, у свакој земљи мораш да имаш неколико будала у политици. Не брину ме толико ни радикали. Брине ме то што су људи из културнијих странака почели да их имитирају, по логици "радикали то раде, радикали добијају највећи број гласова, ерго, тако треба да се ради". Мене брине што људима из ДСС, ДС, Г17... не пада на памет да можда треба другачије да воде дискусије. Радикали нам постављају стандарде... фуј.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Ilic - Kostres

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Uvek se ratovalo zbog para(ilii materijalnih dobara), ili zbog žena. Pošto su različitih godina a nije im dobra tema za "rat"(žena), g.Kostreš i g. Ilić "zaratiše" zbog para i to tuđih, jer svoje čuvaju i nedaju. G. Kostreš, mlad i neiskusan(još mutira), a g. Ilić stari lisac, pa još dobra svađalica, napraviše dobar sked na Pinku, i uveseliše nas koji gledamo širom otvorenih očiju, a oni koji imaju stranačku i ličnu ostrašćenost, upadoše u sopstvenu zamku. Moj komšija Šumadinac, poče da se pere od G. Ilića( a dok on ne dođe za ministra), polomismo noge i kola idući prema Mladenovcu od Sm. Palanke, i sad ga je sramota što do rodnog sela ide prvoklasnim putem, i po celoj Šumadiji.Normalno dobi dobre kritike Šumadinac, od kolege forumaša iz Vojvodine.E a šta mislim o tome ja, pošto se ovde suprostavljaju različita politička mišljenja, pa evo: I g. Ilić i g. Kostreš se bore za istu stvar, za političku prevagu, lični položaj, materijalnu dobit(dobijenu ili obećanu), i normalno za svoj narod, da bi ih glasao, a da bi ih glasao moraju pored priče i nešto da urade. Po meni g. Ilić je već nešto uradio ili "uradio", pa ima podlogu, g. Kostreš tek treba da uradi ili je upola posla, i zato im kapu skidam jer svako prema svom načinu, vaspitanju i metodama ide prema cilju ostati na sceni.
    Jedna stvar koju primecujem da gomila ljudi zaboravlja (nevezano o kom je politicaru rec) : Ilić nije uradio ništa, uradili smo mi.. Poreski obveznici. Ljudi kojima se svakog meseca odbija kinta od plata i penzija,mi koje oderu na registraciji auta bas za te puteve. I nema on nikakvu podlogu,cenjeni komsija. I da,bolje da i dalje lomim auto nego da me onakvo stvorenje predstavlja,ovde u Srbiji,jos gore-u svetu. I ne samo da se perem od njega,evo odricem ga se javno (koliko je to moguce). Dodacu da me neodoljivo podseca na Zoricu Brunclik po nacinu na koji se skolovao. A dok god se budemo snishodljivo ponasali prema kvazipoliticarima koji se busaju u grudi sa nasim parama,nece nam biti bolje. Naprotiv.
    Poruku je izmenio Mish, 11.09.2007 u 22:33 Razlog: Nema potrebe za vikanjem.
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Ilic - Kostres

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    A dok god se budemo snishodljivo ponasali prema kvazipoliticarima koji se busaju u grudi sa nasim parama,nece nam biti bolje. Naprotiv.
    Slazem se ...Ponekad mi kad gledam te političare sve liči na jednu pozornicu sa komičnim likovima...mogu samo da ćute i ja bi im se smejala ...
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Ilic - Kostres

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Jedna stvar koju primecujem da gomila ljudi zaboravlja (nevezano o kom je politicaru rec) : Ilić nije uradio ništa, uradili smo mi.. Poreski obveznici. Ljudi kojima se svakog meseca odbija kinta od plata i penzija,mi koje oderu na registraciji auta bas za te puteve.
    Напротив, Илић јесте урадио. Далеко од тога да је довољно само платити порезе, јако је битно како ради онај ко тим новцем управља.
    Наравно да је нормално да политичар ради свој посао, али ипак се мора признати кад га неко добро обавља.

    I nema on nikakvu podlogu,cenjeni komsija. I da,bolje da i dalje lomim auto nego da me onakvo stvorenje predstavlja,ovde u Srbiji,jos gore-u svetu. I ne samo da se perem od njega,evo odricem ga se javno (koliko je to moguce). Dodacu da me neodoljivo podseca na Zoricu Brunclik po nacinu na koji se skolovao.
    Потпуно је ирационално тврдити да је битније како Веља прича него како ради.

    A dok god se budemo snishodljivo ponasali prema kvazipoliticarima koji se busaju u grudi sa nasim parama,nece nam biti bolje. Naprotiv.
    Признати да је неко добро урадио свој посао није снисходљиво понашање.
    Poruku je izmenio Mish, 11.09.2007 u 22:33 Razlog: Ispravka citata.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Ilic - Kostres

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Напротив, Илић јесте урадио. Далеко од тога да је довољно само платити порезе, јако је битно како ради онај ко тим новцем управља.
    Наравно да је нормално да политичар ради свој посао, али ипак се мора признати кад га неко добро обавља.



    Потпуно је ирационално тврдити да је битније како Веља прича него како ради.



    Признати да је неко добро урадио свој посао није снисходљиво понашање.
    Ilic ne radi dobro svoj posao. Jedino sto dobro radi je psovanje i pljuvanje drugih ljudi,prostacko i nevaspitano ponasanje koje u mojim ocima automatski brise sve iole pozitivne osobine. Tako ja razmisljam, ne samo kada je on u pitanju,ali mi je to trenutno najtransparentniji primer. Stvorenja bez osnovnog kucnog vaspitanja za mene nisu ljudi nego stoka. Tako ih tretiram,tako im se obracam. Bez obzira na funkciju koju obavljaju. Ma koliko to iracionalno ili nekako drugacije zvucalo. Tacka.
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Ilic - Kostres

    Velja je covek seljak,tu nema dileme,ali on RADI!
    Zato ga narod voli,on zaista radi nesto korisno...
    Ne ume da se kontrolise,to stoji,cesto pretera i ispadne seljacina...
    Ali RADI,svidelo se to nekom ili ne...

    On je tip coveka koji gradi bolnicu,ali zaobidje malo zakon oko dobijanja dozvola(koja ce stici) da bi ubrzao proces,i nervira se kad ga drkaju zbog toga i kaze jel vam treba bolnica ili ne.Naravno da treba,sta vas boli sto nisam sacekao dozvolu za zemljiste jer sam zano da ce stici...itd.

    Mozda se nisam bas najbolje izrazi objasnjavajuci kako ja vidim ovog coveka ali on je KRALJ,jedan od retkih koji nesto zaista radi a ne samo prica i jede govna...
      Vrh

  8. #23

    12 Odgovor: Ilic - Kostres

    Velja, ima neke gaadne komplekse i frustracije (najverovatnije sexualne prirode), cemu ono dranje, skakanje, kao uvredjeni klinac od 13 god. Ne gotivim ni Kostresha nesto mnogo, ali pored onakvog Velje bi i vreca peska sa sheshirom izgledala k'o mudar politicar... Pa, Velimir cak i kad ima sta da kaze, on nije sposoban da izlozi to kako valja, bez nepotrebnih prozivki i urlanja... K'o drekavac, jbt.

    Kostresh, takodje ima svojih demagogija,al' mucenik nije ni stigo da ih izlozi... Pristaje na koridor 10, al' ako moze da se ne gradi put van Vojvodine...

    @ redstar

    Otkud ti znas sta on radi i gradi, on ti je rek'o?

    P. S. Bogu 'fala te ni jedan ni drugi nemaju ni 4% glasova...
    ...the road to hell is full of good intentions, say farewell, we may never meet again...
      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Ilic - Kostres

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Мене најмање брине Веља Илић, у свакој земљи мораш да имаш неколико будала у политици. Не брину ме толико ни радикали. Брине ме то што су људи из културнијих странака почели да их имитирају, по логици "радикали то раде, радикали добијају највећи број гласова, ерго, тако треба да се ради". Мене брине што људима из ДСС, ДС, Г17... не пада на памет да можда треба другачије да воде дискусије. Радикали нам постављају стандарде... фуј.
    Ne bih je rekla da je Velja Ilic budala! On je za mene nevaspitan, drzak, bezobrazan, ali nije on budala... zna on jako dobro sta treba da radi narocito kad je u pitanju on sam i njegov licni interes (tu se ne razlikuje od ostalih politicara, u pitanju je samo stil ponasanja)...

    Nadam se da ne zameras , ali ne bih se slozila ni sa tvojom konstatacijom da nam radikali postavljaju standarde! Standarde postavljamo svi mi, kao glasaci koji takva ponasanja ne kaznjavaju na izborima nego ocigledno nagradjujemo (zbog toga sam rekla u proslom postu da "strategija" nekulturnog i necivilizovanog dijaloga kod nas ima uspeha). Zbog toga sve veci broj stranaka preuzima takav obrazac ponasanja i predstavljanja u javnosti!
    Ocigledno da kod nas ne postoji ostra javna kritika i zbog toga politicari mogu da rade sta im je volja! Sve se zavrsi na nekoliko usamljenih komentara... Dakle, nema kritike, nema "kazne" na izborima, pa nema ni bojazni za politicare!
    Eto, toliko od mene!
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Ilic - Kostres

    Ja, na to nepristojno ponasanje na TV, gledam kao na nesto "popularno". Pogledajte samo sve TV stanice (dobro, ne bas sve, ali vecinu), brutalnost i vulgarnost dosad nevidjena. Narod to gleda, a politicari imaju svoje debilne PR menadzere koji savetuju da se i oni ponasaju isto tako. Verujte, da su mi sada "Spanske serije" limunada u odnosu na ovo, sto je sada na TV ekranima.
    Zasto se sada oni ponasaju tako brutalno?
    Odgovor lezi i u tome, da ako bi se ponasali normalno, stalozeno i mirno, kako sada stvari stoje, niko ih nebi ni primecivao. Pa mocni ispiraci mozgova, smislili jos jedan nacin da "velike ideje velikih ljudi" dopru do svesti nas malih i glupih, pa nam serviraju TV duele gde se dva gladijatora bore. Ako se ovakvo stanje u nasoj zemlji zadrzi jos koju godinu, uskoro cemo imati borbu bokserskim rukavicama u ringu dvojice lidera oponentnih partija, ili rvanje u blatu dve liderke oponentnih partija.
    Mi smo strucnjaci da iskarikiramo sva dostignuca savremenog covecanstva.
    Ja bi se na sve ovo mogao slatko nasmejati ali nazalost, ti isti, nesposobni, nadobudni i nadasve bezobrazni "lideri" kroje moju sudbinu i sudbinu mojih naslednika i zbog toga mi sve ovo nije ni najmanje smesno. Ne padam vise na retoriku, bila ona kulturna ili nekulturna sada gledam iskljucivo na dela, na to ko je sta uradio i kako je uradio, a isto tako ko nije uradio a trebao je da uradi.
    Po ko zna koji put ponavljam, medijima ne verujem vise nista. Gledam ih sa gadjenjem u nadi da cu pronaci barem jedan dostojan mog interesovanja, ali za sada je moja potraga bezuspesna.
    Nije sve crno, nadje se i poneka plavusa
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Ilic - Kostres

    Citat la femme kaže: Pogledaj poruku
    Ne bih je rekla da je Velja Ilic budala! On je za mene nevaspitan, drzak, bezobrazan, ali nije on budala... zna on jako dobro sta treba da radi narocito kad je u pitanju on sam i njegov licni interes (tu se ne razlikuje od ostalih politicara, u pitanju je samo stil ponasanja)...
    Ок, разликује нам се дефиниција будале

    Nadam se da ne zameras , ali ne bih se slozila ni sa tvojom konstatacijom da nam radikali postavljaju standarde! Standarde postavljamo svi mi, kao glasaci koji takva ponasanja ne kaznjavaju na izborima nego ocigledno nagradjujemo (zbog toga sam rekla u proslom postu da "strategija" nekulturnog i necivilizovanog dijaloga kod nas ima uspeha). Zbog toga sve veci broj stranaka preuzima takav obrazac ponasanja i predstavljanja u javnosti!
    Надам се да не замераш , али не бих се сложио с твојом констатацијом. Ми као гласачи не постављамо стандарде, ми не говоримо политичарима да се тако понашају. На изборима се не бира само по ТВ наступима и понашању у дискусијама, бира се по многим другим критеријумима. Тако ћу ја рецимо много тога замерити ДССу, али ћу вероватно опет гласати за њих јер их сматрам најмање лошим.
    Стандарде постављају политичари, јер мисле да им такво понашање доноси симпатије у народу. Народ гласа за њих не због таквог понашања, већ зато што мисли да ће најбоље или најмање лоше водити земљу, јер се на изборима не гласа само по томе ко се како понашао. Дакле, не толерише народ такво понашање, већ га политичари бирају. А они су криви зато што мисле да народ не би симпатисао некога ко се понаша културно и цивилизовано, они гурају сву ту причу. А уверен сам да Тадић добија 15-30% гласова које добија због свог изгледа и понашања.

    Ocigledno da kod nas ne postoji ostra javna kritika i zbog toga politicari mogu da rade sta im je volja! Sve se zavrsi na nekoliko usamljenih komentara... Dakle, nema kritike, nema "kazne" na izborima, pa nema ni bojazni za politicare!
    Eto, toliko od mene!
    Јавна критика да, не постоји независно јавно мнење, новинари, интелектуалци, остали медији... који би то искритиковали.
    Али избори нису оправдање, то сам већ образложио. Сигуран сам да би једино радикали изгубили гласаче кад би се нормално понашали, сви остали би остали малтене на истом да почну нормално да се понашају. Не бира народ по томе, не тера их народ да тако раде, сами то бирају.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Ilic - Kostres

    Kad ste se dotakli medija,mislim da je B92 televizija kojoj se moze verovati. naravno,ne slepo i bez rezerve,ali moze. I siguran sam da je Utisak nedelje emisija kojoj se tesko sta moze prigovoriti. Da,Blic kupujem redovno. I Politikin Zabavnik,doduse,ali on bas i nema veze sa ovom temom ...

    @ Yossarian:

    Ne mogu da verujem da ces glasati za DSS. Stvarno ne mogu. Posle svega? Ti ljudi (mislim na nihovo rukovodstvo) su za mene u istom kosu sa radikalima,SPS-om i Veljom Ilicem. Ustvari,vremenom ce se i stopiti sa njima,sada su samo procenili da nije pravi trenutak (zaboravih,sa SPS-om su vec bili u vladi)...
      Vrh

  13. #28

    Odgovor: Ilic - Kostres

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    @ Yossarian:

    Ne mogu da verujem da ces glasati za DSS. Stvarno ne mogu. Posle svega? Ti ljudi (mislim na nihovo rukovodstvo) su za mene u istom kosu sa radikalima,SPS-om i Veljom Ilicem. Ustvari,vremenom ce se i stopiti sa njima,sada su samo procenili da nije pravi trenutak (zaboravih,sa SPS-om su vec bili u vladi)...
    Има тема чини ми се за кога гласате, па ако хоћеш можемо да наставимо тамо. Рећи ћу само да ми је ова логика с некаквим празним етикетирањем мало далека.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  14. #29

    Odgovor: Ilic - Kostres

    Balasevic je to lepo rekao:

    O, nisu krivci primitivci sto su pokupili mast.
    Korov nikne gdi god stigne. Ma, svaka njima čast.
    Krivi smo mi. Otkud svi ti paraziti što su nam zagustili?
    Nemoj stari moj, krivi smo mi što smo ih pustili.
    Nisu krivci depresivci, lutaju psihopate,
    što su rušili pa sada nama nude lopate. Krivi smo mi.
    Nisu krivi sedativi što ih nisu sputali.
    Sorry matori, krivi smo mi koji smo ćutali.

    Sad nam je jasno sta kaze u toj pesmi
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Ilic - Kostres

    Citat redstar kaže: Pogledaj poruku
    Velja je covek seljak,tu nema dileme,ali on RADI!
    Zato ga narod voli,on zaista radi nesto korisno...
    Ne ume da se kontrolise,to stoji,cesto pretera i ispadne seljacina...
    Ali RADI,svidelo se to nekom ili ne...

    On je tip coveka koji gradi bolnicu,ali zaobidje malo zakon oko dobijanja dozvola(koja ce stici) da bi ubrzao proces,i nervira se kad ga drkaju zbog toga i kaze jel vam treba bolnica ili ne.Naravno da treba,sta vas boli sto nisam sacekao dozvolu za zemljiste jer sam zano da ce stici...itd.

    Mozda se nisam bas najbolje izrazi objasnjavajuci kako ja vidim ovog coveka ali on je KRALJ,jedan od retkih koji nesto zaista radi a ne samo prica i jede govna...
    Pod jedan, molim te mi reci sta to velja radi i gde, posto ja nisam uspeo nesto da primetim njegovu veliku angazovanost?
    Mozda je radio na pogorsanju odnosa sa susedskim zemljama, i na gradnji puteva po brdima oko cacka, ali ostalo.... ja bas i nisam nesto primetio.

    Drugo, ta bolnica o kojoj pricas sa tolikim divljenjem nije drzavna bolnica, vec bolnica od koje ce zaraditi ogromne pare. Proveri samo koliko danas zaradjuju privatne bolnice.

    A na kraju, ono sto smatram da ne bi trebalo ni da se spominje, je ponasanje ministra. On licno ne poseduje ni trunku osnovne kulture, da ne govorim da ministar mora da bude primer za ponasanje svakog gradjanina. Takvim ponasanjem, koje je ekvivalent ponasanju Darka Milicica posle utakmice sa Grckom, gubimo kredibilitet u svetu, i onda neko ko stvarno radi nesto u toj vladi, mora da uzme metlicu i lopaticu u ruke, i da ide i cisti g*ovna za njima.
      Vrh

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Velimir Ilic
    Autor Morpheus u forumu Politika
    Odgovora: 165
    Poslednja poruka: 09.06.2010, 00:27
  2. Ilic kanditatura za predsenika 2008
    Autor dani danguba u forumu Spomenar
    Odgovora: 132
    Poslednja poruka: 17.01.2008, 20:31

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •