Plesanje
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 16

Tema: Plesanje

  1. #1

    Plesanje

    Da li volite da plesete?

    Kada ste posljednji puta zaplesali?

    Da li ste se ikad posvetili plesnim koracima salse, tanga, valcera, sambe, i drugih klasičnih plesova?
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #2

    Odgovor: Plesanje

    U nasoj (Balkanskoj) kulturi, muskarci ne plesu, vec samo zene. Dok se, recimo, u Latino Americkoj kulturi smatra da muskarac nikad nece smuvati djevojku ukoliko ne zna da plese.

    Zahvaljujuci mojim prijateljima iz Latinske Amerike imala sam zadovoljstvo da zaplesem uz Marenge, Bacatu, Salsu i ostale Latino americke plesove. Mnogo volim da plesem. Sloboda istraživanja muzike uz pokrete je nesto sto me potpuno opusti i oslobodi. Razliciti ritmovi i tonovi, sve uz slobodu pokreta pojacava mi energiju.

    Jos uvijek nisam imala prilike da naucim klasicne plesove, ali...
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  3. #3

    Odgovor: Plesanje

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    U nasoj (Balkanskoj) kulturi, muskarci ne plesu,
    Zapravo ovo bas i nije tacno,to se moze primeniti na noviju kulturu unazad par desetljeca...
    Nasi djedovi su plesali,kola,ali su plesali(Inace mene je moj djed prvi naucio da plesem cha cha cha)...Nasi ocevi su takodjer plesali ali nasi vrsnjaci ne,stid i blam nauciti plesati je poteklo iz novije kulture jer te ako znas par koraka proglase za homoseksualca a ne daj Boze da je to neki muskarcina
    Srecom u mojoj skoli nismo imali uslove za tjelesni i zdrvstveni odgoj pa smo u zimskom periodu ucili plesati valcer,tako da muski moje generacije bar to znaju...

    Dok se, recimo, u Latino Americkoj kulturi smatra da muskarac nikad nece smuvati djevojku ukoliko ne zna da plese.
    I time Latinci imaju veliki plus od meneObozavam kada mogu da zaplesem sa muskarcem nije vazno kojih godina jer prosto obozavam da plesem...Isla sma i u plesnu skolu kratko dok se nije zatvorila ali naucila sma osnovne korake,ostalo je stvar maste i prepustanja partneru da te vodi...

    Na srednjoskolskoj ekskurziji u Spaniji na flamenko showu su bili i neki straci,Cesi mislim,sa nama i dok smo mi tako plesali prisao mi je neki cicica i plesali smo...Iako je to donelo osmeh celoj sali od vise stotina ljudi ja mogu samo da kazem da sam zaista uzivala,kako covek ume da plesejedan od najboljih plesnih partnera koje sam imala...

    No nisu svi muski operisani od plesa...Jedno vece izasla sma s drugaricama vani u neki klub i tu smo sreli neke poznanike i jedna od njih je poceo plesati samnom,plesali smo bukvalno celo vece i digli celi klub na noge a plesala sma sa jos nji tada jer su vidjevsi njega prosto se opustili i pokusali i sami...

    Svakog svog decka sma ucila da plese jer mi je to eto jako bitno...Ne zelim sjediti za stolom ako me ritam vuce na podijum samo iz obzira prema njemu...
    Moj muskarac mora znati plesati i tacka
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  4. #4

    Odgovor: Plesanje

    Da li volite da plesete?
    Obozavam da plešem
    ...Pre sam češće išla na te plesne večeri, al kako više nisam u Bg ne idem u opšte....

    Kada ste posljednji puta zaplesali?
    Uh prošle godine u maju...

    Da li ste se ikad posvetili plesnim koracima salse, tanga, valcera, sambe, i drugih klasičnih plesova?
    Salsa mi je omiljeni ples...Na takmičenjima mi rumba najviše pažnje privuče jer onda zna da budu zanimljive koreografije (poslednja koja mi se dopala je doktor i sestra )...A brat me učio jive, disco i salsu...

  5. #5

    Odgovor: Plesanje

    Obožavam da igram
    Jednostavno, volim muziku i ona me ponese. Dovoljno je da je čujem i zaigram, pa makar kao lepa luda skakala po stanu ili na ulici.
    Igram sve: klasično, latino, folklor,...
    Jedino, iznad svega prezirem ono polupijano širenje peškira iliti ražanj na svadbama.
    To što naši balkanci nevoljno plešu - šta ću im ja. Do sad nisam imala partnere koji su bili radi sem malo oficijelnog klaćenja na nogama da mi pruže to zadovoljstvo zvano ples. Ali, ako neće oni, ima ko hoće. Bez lažne skromnosti, kao nekog ko relativno dobro pleše, rado su me birali za partnerku oni malobrojni kojih nije stid zaigrati. Dakle, nisam sedela i čeznutljivo posmatrala igrače. Pa, sad, ako je mojim dragim bićima lepše da me gledaju u naručju drugih - njihov izbor. Ja prosto ne mogu da zbog njih ostanem mirna i sedim na stolici. Niti su oni to od mene očekivali.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #6

    Odgovor: Plesanje

    Jos jedna koja jako, jako voli da igra!!!

    Desava mi se da djuskam sama sa sobom, u stanu, po sat vremena i duze (posto se ne bavim sportom, to mi dodje kao zamena)!

    Sto se tice klasicnih plesova, isla sam na casove kad sam bila mladja, ali nisam imala prilike da negde u javnosti zaplesem... Desi se, zapravo, ponekad da zaplesem valcer ili klasicni ples, ali stvarno jako retko... Mislim da vecina nasih muskaraca ili ne zna da plese ili ih je sramota, pa podrsku traze u alkoholu!

  7. #7

    Odgovor: Plesanje

    evo jos jedna
    obozavam da igram, djuskam..
    bilo kuci, bilo kad izadjem, bila muzika tiha, glasna, happy..
    uvek, ne mogu da sedim mirno ako se muzika cuje u pozadini.. moram makar da pevusim
    Krek, krek.. Ne gudra

  8. #8

  9. #9

    07 Odgovor: Plesanje

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Da li volite da plesete?
    Obožavam - nije mi bitno ni mesto ni vreme - samo igra ( imam sjajne partnere i )

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Kada ste posljednji puta zaplesali?
    Prepodnevni sati - '' ponela '' nas muzika

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Da li ste se ikad posvetili plesnim koracima salse, tanga, valcera, sambe, i drugih klasičnih plesova?
    što ne znači da ne bih volela...

    '' Zamisli život u ritmu muzike za ples ''
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  10. #10

    Odgovor: Plesanje

    ooo da, volEm da djuskam kad god stignem.. nisam jedna od onih koja mozhe da presjedi celu vecher uz neku muziku.. bez muzike ne mogu da zhivim.. u osnovnoj shkoli sam ishla na chaseve plesa.. tamo nauchila klasichne plesove, valcer, cha cha cha, sambu, polku.. i shta ja znam shta je sve josh bilo.. jest da sam mnoge stvari zaboravila, ali malo treba da se prisjetim.. idemo redovito na brazilske svirke.. djuskamo svi.. i oni koji znaju i oni koji ne znaju..

    djuskala sam danas dok sam ishla do drugarice.. djuskam ulicom, djuskam u podzemnoj, djuskam dok chekam voz.. djuskam uz slushalice di god da idem nije mi frka shto me ljudi gledaju, meni je dobro.. ma ne.. meni je super

    i sad napokon kuzhim one ipod-ove reklame koje su ga reklamirale kad je ipod pred nekoliko godina tek izashao na trzhishte..

    djuskanje rulaaaaa
    moomoo meee jooouu

  11. #11

    Odgovor: Plesanje

    Obozavam da igram!
    Na zurkama sam prva na podijumu za igru i poslednja koja sa istog ode
    Bilo to skakanje, vrckanje nema veze, samo je vazno da igram. Kada cujem muziku, i to jos glasno ko bi me zaustavio
    Trenutno ucim ovako da igram



    (to nisam ja, ako ste se pitali )

    Klasicne plesove ne znam, i jako mi je zao zbog toga Valjda ce se pruziti neka prilika da i to naucim
    Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

  12. #12

    Odgovor: Plesanje

    nekada sam trenirala orijentalni (trbusni ) ples...i preporucujem ga svakoj devojci,to je jedini ples koji iz zene izvlaci ono najbolje.....zenstvenost,sarm,eroticnost...zavodlj ivost...

    by the way...trbusni ples pomaze pri oslobadjanju napetosti kicme,oblikuje telo..malo li je?
    Poruku je izmenio NSdjanka, 15.09.2009 u 17:58 Razlog: color
    ....naked in the rain.....

  13. #13

    Odgovor: Plesanje

    Volim i ja da plešem mada to uopšte ne radim često. Sa druge strane i nisam baš preterano vešta A tako bih volela da naučim da igram tango...
    I may not be perfect but I'm always me

  14. #14

    Odgovor: Plesanje






    nesto sto me je zaista impresioniralo, mada nisam plesac.
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  15. #15

    Odgovor: Plesanje

    Nisam bas vesta u tome, ali volim ples!
    Dopada mi se salsa i tango....naucucu ja to, ima vremena...
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •