Jezero Provala - Vajska - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 29 od ukupno 29
  1. #16

    Odgovor: Jezero Provala - Vajska

    Pozdrav svima na forumu,...

    Ja sam Goran i pišem Vam iz Slovenije,...Jednostavno kad sam video da ima i tema na provalu sam se moro učlanuti na Vaš forum. Pošto ko manji smo svake godine dolazili u Vajsku kod babe,dede, uje i ostale rodbine,...a nikada nismo mogli da promašimo kupanje na provali,...

    šta da se kaže o provali,... to je mesto kde se je stvarno nekad živelo. Ko dete imo sam oko 8-13g kad smo svaki dan išli na kupanje, uvek je bilo puno ljudi opušteni duh i stvarno nešto što zauvek detetu ostane u sečanju. Ništa nam nije bilo peške doči do provale i ako je bilo malo za šetnju, jer smo znali da čemo se lepo provesti,... tako, da samo lepe stvari i lepa sečanja me vežu na provalu,...

    pre 3godine sam poslednji put bijo na provali i malo mi je bilo žalostno videti, jer tada nije radio ni hotel a i voda nije baš nešto blistala,...ali šta čemo,... uspomene zauvek ostaju,...

    pozdrav svima iz grada Jesenice Slovenija

  2. #17

  3. #18

    04 Odgovor: Jezero Provala - Vajska

    na slici u prethodnom postu se vidi kako provala izgleda ovih dana stvarno bi je trebalo ocistiti i malo raskrciti prosle godine se ajd jos i moglo kupati .
    ali ove godine bas i neverujem ima puno trave odmah ispod vode.Motel je u istom stanju kao i dosada zapusten kao i okolnja suma gde se kampuje
    Poruku je izmenio zlaja, 11.03.2009 u 01:00 Razlog: greskica 2
    zlaja

  4. #19

    05 Odgovor: Jezero Provala - Vajska

    evo jos jedna slika
    zlaja

  5. #20

    Odgovor: Jezero Provala - Vajska

    Citat BEBA333 kaže: Pogledaj poruku
    nista lepse nego provala svim pozzdrav bodjancima i vestancima
    Eh kad se samo setim lepih dana. Mislim da se znamo.
    Ako imas volje javi se. Volela bih da te cujem.
    POzdrav svim Vajstancima i Bodjancima

  6. #21

    Odgovor: Jezero Provala - Vajska

    Zdravo. Ja sam nova ovde. htela sam samo da kaćem da sam nekoliko puta bila na Provali, i uvek mi je bilo super. Moj svekar je iz Deronja, tako da sam sa svojim mužem bila na Provali, on je često odlazio tamo dok je bio mlađi. Nas dvoje smo, još kao momak i deveojka, na leto 2006. bili tamo na kampovanju i bilo mi je super!!!!!!!
    E sad moje pitanje se odnosi na one koji su bili tamo ove godine. Pretprošle godine sam bila i nije radio hotel i ničeg nije bilo... Ok, to mi i nije toliko bitno, ali sam čula da su ove godine zavrnuli vodu na tuševima i da ne rade wc-i. Da li je to tačno, pošto moj muž i ja planiramo i ove godine da odemo na kampovanje a ne odgovara nam baš da nemammo gdeda se istuširamo i da idemo u wc. TAko da ako je neko skoro bio ili zna šta se dešava tamo ovo leto, neka mi javi, biću mu beskrajno zahvalna.... POZZZZZZ

  7. #22

    10 Odgovor: Jezero Provala - Vajska

    Citat lelaigor kaže: Pogledaj poruku
    Zdravo. Ja sam nova ovde. htela sam samo da kaćem da sam nekoliko puta bila na Provali, i uvek mi je bilo super. Moj svekar je iz Deronja, tako da sam sa svojim mužem bila na Provali, on je često odlazio tamo dok je bio mlađi. Nas dvoje smo, još kao momak i deveojka, na leto 2006. bili tamo na kampovanju i bilo mi je super!!!!!!!
    E sad moje pitanje se odnosi na one koji su bili tamo ove godine. Pretprošle godine sam bila i nije radio hotel i ničeg nije bilo... Ok, to mi i nije toliko bitno, ali sam čula da su ove godine zavrnuli vodu na tuševima i da ne rade wc-i. Da li je to tačno, pošto moj muž i ja planiramo i ove godine da odemo na kampovanje a ne odgovara nam baš da nemammo gdeda se istuširamo i da idemo u wc. TAko da ako je neko skoro bio ili zna šta se dešava tamo ovo leto, neka mi javi, biću mu beskrajno zahvalna.... POZZZZZZ
    E ovako stoje stvari jezero nije ni ocisceno a nerade ni tusevi ni wc a voda bas i nije za kupanje sorry nemam slike za sada
    zlaja

  8. #23

    Odgovor: Jezero Provala - Vajska

    Vruć dan ovog vikenda, bili smo u blizini, pa svrnusmo da vidimo i eventualno se osvežimo. A imao sam u vidu i da je na ovoj temi bilo dosta javljanja i različitih ocena o Provali.


    Posle pogleda na vodu i hladovinu, prvo što nam je palo u oči su velike gomile sakupljenog smeća. Tipična naša posla - radjen posao a završetak izostao!
    O tom poslu sam našao vest na sajtu Bača:

    ''UREĐENJE JEZERA"PROVALA" ZA OVOGODIŠNJU KUPALIŠNU SEZONU
    Na osnovu inicijative građana, predsednik opštine Bač mr Tomislav Bogunović pokrenuo je ponedeljak 06. jula 2009. godine aktivnosti na uređenju jezera "Provala" za ovogodišnju kupališnu sezonu.
    Preduzeće "Labudnjača" svojom mehanizacijom uredilo je plažu, ribnjak "Mostonga " je obezbedio plovnu kosačicu za košenje podvodnog rastinja, dok će mesna zajednica Vajska pokositi obale jezera.
    Ugostiteljski objekat preduzeća Labudnjača biće dat u zakup najpovoljnijem ponuđaču.''




    Jezero je podjednako udaljeno od Vajske i Bođana (zvonik na donjoj slici je u manastiru Bođani).

    Okolina jezera je bila prilično čista, voda skoro bistra, a sem kupača koji su na plaži, bilo je i desetak šatora u šumarku. Restoran i bar ili šank pored plaže nisu radili. Za tuševe i WC nismo proveravali. Trambulina izgleda nije u upotrebljivom stanju.




    Inače, pošto niko nije to rekao:

    ''Samo jezero Provala je nastalo kao posledica poplave 1926. godine, kada je Dunav "provalio" nasip i dostigao vodostaj od skoro 6 metara. Tada su se pojavila i četiri izvora koja neprestano, kao prirodni fenomen, "nadopunjuju" jezero bistrom vodom čija je dubina od 5 do 19 metara. Površina samog jezera je 4 ha.''


    Sve u svemu, vidi se da je Provala znala i za bolje dane. Ipak, i na ovakvoj kakva je, može se lepo okupati. A kakva će ocena biti za 'ukupan dojam' verovatno će zavisiti od toga s kim ste na kupanje otišli. Noćnog provoda, očigledno, do daljnjeg nema!


  9. #24

    Odgovor: Jezero Provala - Vajska

    hitno bi mi trebao odgovor da li je neko bio skoro na provali? ja bih isla sutra pa me zanima kakva je voda, da li radi hotel, restoran,bar, tusevi? jel istina da su renovirali?

  10. #25
    slikano: 1.10. 2008

    evo jedne moje male slike, nije nešto posebno ali svejedno, i pozdrav svim u vajsci iz slovenije



    -----

    i još jedno pitanje:

    jeli stvarno da če u neposrednoj blizini provale izgraditi cigansko ili - da budem politički korektan - romsko naselje? nije da imem nešto protiv te manjine, nego je šteta takve dobre lokacije koju bi mogli da dopune sa igralištima za fudbal, košarku, tenis,... znači, da naprave neki manji sportski centar za širu okolinu.

    LP
    Poruku je izmenio nenad.bds, 05.09.2009 u 23:18 Razlog: Uzastopne poruke u 10 minuta

  11. #26

    02

    na fb postoji grupa jezero provala koju sam isto ja napravio pa pogledajte

    Content Not Found | Facebook
    Poruku je izmenio nenad.bds, 09.05.2010 u 08:22 Razlog: Uzastopne poruke
    zlaja

  12. #27

    Odgovor: Jezero Provala - Vajska

    jel ima nako sliku toga jezera?
    http://www.pecaros.in.rs

  13. #28

    Odgovor: Jezero Provala - Vajska

    Citat Milos10 kaže: Pogledaj poruku
    jel ima nako sliku toga jezera?
    Pa, potrudi se i pogledaj sam!

  14. #29

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Sotsko jezero
    Autor robins u forumu Srem
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.03.2015, 21:14
  2. Ledinačko jezero
    Autor Lady S u forumu Srem
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 12.08.2013, 12:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •