Predrasude u ljubavi - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 56
  1. #31

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Živimo u 21. stoljeću, preliberalni smo ondje gdje ne treba... a puni predrasuda kad je ljubav u pitanju,

    iako znamo da izbor određuje srce, a njega ne možemo prevariti...




    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Dobar tester za odgovor na ovu temu bi moglo biti pitanje: a šta o svemu mislimo kad su naša rođena deca u pitanju?
    Kad nam bude bilo svejedno da li će se naše detence udati za vremešnog crnca, oženiti sa 40 klinkicu od 18, biti homo, ili će možda ceo život samovati, tek onda možemo reći da smo oslobođeni svih predrasuda.
    Ja nisam.
    Pročitavši ovo što je izabelitta napisala i kao majka dvoje djece,

    priznajem da nisam oslobođena svih predrasuda kad su oni u pitanju...

  2. #32

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Nemam predrasude o bilo cemu, o ljubavi najmanje..Mislim da je to jedno najdivnije stanje koje te zadesi i samo neka traje, ljubav nema limite, ne zna za godine, i ne biras sa kim ce se desiti, sta ima, koliko ima godina..A sve ovo ako zaista nekog volis sa svim" malim i velikim" godinama koje ima, sa svim manama i vrlinama, sa svim kucama, avionima i kamionima , sa svim onim sto se zove " on nema nista"...ali ima srce i u njemu mesta za tebe, vrednije od svega
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  3. #33

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Bojim se da vam kazem ako ne vidite malo preko ograde da ljubavi ima sve manje i manje i da se sve vrti oko para materijalnih sredstava.Idem i po inostranstvu i taj trend je i tamo u porastu i bojim se da ako tako bude bilo i u buducnosti vise nece Becara poput mene i da ce ljubav zauvek tad umreti kada od brojanja poljubaca vise prija brojanje para.Zbog toga sam ja glavni protivnik toga.Predrasude ce biti kazem bas zbog toga i vise nego sad.Zivi bili pa videli i oseticimo to svi na nasim kozama.E dok je mene ja cu se boriti protiv svega toga jer ljubav mora da pobedi na kraju.Jer ko ne veruje u pobedu taj se predaje i dzaba smo krecili

  4. #34

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Nemam predrasuda, jer i ne znam sta ce mi zivot doneti.
    Prepustam se njegovoj struji, pa sta bude.

    Glupe su mi te predrasude i generalizovanja kad je ljubav u pitanju.
    Po meni tad granice ne postoje, ako nekog stvarno volis, svim srcem, mesta za predrasude nema.

  5. #35

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    uh, nikad ne bih izashla s mushkarcem a da znam da navija za Grobare ili Juventus...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  6. #36

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Nikad ne bi izasao sa ruznom devojkom i da navija za Zvezdu posebna prica

  7. #37

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Meni sve jedno, nemam predrasuda!
    Poruku je izmenio Morpheus, 23.11.2009 u 01:39
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  8. #38

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Niti se mesham bilo kome u vezi,niti dozvoljavam bilo kome,da se meni mesha...Da "mesha"?Mozhe,ali samo odredjene,ne svaka...
    Me Bring Da Enlightenment...

  9. #39

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Obično postoje te predrasude vezane za one koji su zašli u godine a nemaju
    partnera;u fazonu da previše biraju pa su sami ili tipa, da valjaju našli bi nekog...itd.
    Mislim da se tu pre radi o zatvaranju u sebe iz nekog straha ili kakvog lošeg iskustva..
    pa samim tim i odbijanju bilo kakvog prilaska od strane druge osobe.
    Takođe postoje predrasude da čovek kad zađe u neke kasnije godine ne može da se zaljubi
    ..Što je po meni skroz pogrešno.
    Pogrešno je i kad se misli da onaj koji se razveo ne valja...
    Jednostavno,ljudi se promene,promene se oboje npr.
    i onda jednostavno valjaju nekom drugom kao takvi,promenjeni.
    Baš sam pre neki dan sa koleginicama raspredala o muškarcima i ženama preljubnicima.
    Mnogi su mišljenja da ako varaš jednom da ćeš varati i drug' put.
    No ni to ne mora nužno biti tako.
    Možda se sa tom drugom baš utrefiš....pa bude sve po taman..
    Ja sam po prirodi optimista..i uvek sam mišljenja da može biti još bolje...
    Bolje jer bi svaki naredni put uneo sa sobom i svoje bogato iskustvo od pre.
    Poruku je izmenio ANIBAS, 04.03.2012 u 19:27

  10. #40

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Predrasude u sebi nose oni koji su ne sigurni,plaše se i na kraju beže...

    Poruku je izmenio ANIBAS, 17.03.2012 u 18:20
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  11. #41

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Ja lično nemam predrasude i mislim da ih novije generacije sve manje imaju.Što se tiče nekih starijih generacija,recimo godišta moje mame i starije,bogami...ima ih baš puno i to sa mnoštvom predrasuda u glavi.Tipa-Šta će ti starija žena? -Ti nisi još ženjen a ona već ima brak iza sebe.

    Kad su moja deca u pitanju i ako se desi da u vezi njihove ljubavi budem imala predrasude, boriću se svim silama da oni to ne primete.

    Ljubav ne zna za godine,rasu,veroispovest.Ko udje u vezu sa predrasudama, mora da bude načisto da je ta veza osudjena na propast.

  12. #42

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Tema jeste osetljiva jer bez obzira šta mi sami mislimo uvek treba shvatiti da i taj drugi ima svoje stavove.
    Moj lični utisak je da ako se ljubav već rodi i napreduje zajedničkim naporima, onda nište van toga nema uticaja.
    Ipak, sem znati sebe, treba i partnera upoznati i koliko je on sam imun na "ujede sa strane".
    Na kraju krajeva, uvek će taj par živeti zajedno...ne za "ljubav" rodbine ili komšija.
    Ipak, i par koji nema razlika u rasi, veri, godinama, obrazovanju, ubeđenjima ima mnogo svojih problema i pre je stvar volje oboje da to prebrode.
    Imam sina, već odraslog koji živi u sredini gde je mnoštvo raznih naroda. Nikada nisam dovodio u pitanje njegov lični izbor, a srećom sam siguran da nije gay .
    Ljubav bi trebala da ima dovoljno snage da prevaziđe mnoge predrasude. Ne pričam napamet, moja tetka je jednu razbila i zahvalan sam joj na hrabrosti i sestri koju obožavam .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #43

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    moReeeee.....sve je moja majka bila u pravu.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  14. #44

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Ja sam za ljubav bez predrasuda, ali za tako nešto moram da se rešim neuroze.
    Nezgodno je, kako bi mj otac umeo da kaže, Ja hoću, ali mi Gospodin Mozak ne dozvoljava.
    Podsvest nekada ovlada ljudima, a to je još gore od milion predrasuda, mislim.
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  15. #45

    Odgovor: Predrasude u ljubavi

    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Da li vam se ikada desilo da ste culi nekoga ili ste sami rekli nekome :''Sta ce ti on/ona?Nema nista iza sebe a vec je presao/la 30-35,bar da ima propali brak ili nesto,da ne zvi sa starcima a ovako...Bezi ti od nje/ga kao djavo od krsta osim ako neces da se unesrecis!''
    Hmmm...
    Imam predrasude, ne u ljubavi, to mi je logicki nekako kontradiktorno skroUz, nego mnOOOOgo pre te ljubavi, ono kada upoznajes nekoga recimo “potencijalnog” za tu ljubav, ali su onako dijametralno suprotne ovome gore navedenom.

    Neko ko mi na primer u cetvrtoj deceniji zivota prica o tome kako je imao na desetine ozbiljnih veza, koje su sve bile ljubavi sHasHave i silne mi je najblaze receno sumnjiv. Ne ume da bude sam. A neko ko ne ume da bude sam, za njega se jos nije rodio taj sa kim bi mogao da bude – ili jednostavno, taj ne zna sta hoce.

    Zatim ljudi koji u toj istoj deceniji imaju recimo 3-4 propala braka iza sebe. Oni ne da samo ne znaju sta hoce, ti ne znaju ni sta nece. A sa takvim ljudima ne nailazim na tangirajuce tacke ni kada je zumba-workout u pitanju, a kamoli na nekim drugim poljima.

    Onda i svi oni, koji nakon raskida/razvoda od partnera ujedno raskinu i sa decom koja su bila plod te veze. Pazi, ne radi se samo o tome da li neko redovno placa alimentacije. Radi se o tome koliko je to dete deo njenog/njegovog zivota. Jedno je biti goMno kao zena/muskarac , nesto sasvim drugo je biti goMno kao covek-roditelj. I nema tih goMana koje ja ne bih mogla da pojedem kad su moja deca u pitanju. U tome sam iskljuciva.
    ...


    Da li postoji granica nase vrednosti vezana za godine i ono sto smo ostvarili za to vrijeme?Da li je to uopce mjerilo nase vrijednosti
    Evo ovo gore navedeno je za mene granica necije vrednosti – moja individualna.
    Ostvarenje u ljubavi/vezi/braku...ehhh je sustinski po licnoj definiciji jako diskutabilna kategorija. Ljubav ( ne ono trt-mrt-kobJagi-je-zovemo-ljubav, nego ona iz proze i poezije) za mene jeste kocka – uvek – i to ona u kojoj se kockas na veliko, ne u sicu. A kad se kockas na veliko, moras umeti i da gubis mnogo. Licno za sebe znam da nisam sposobna da se kockam na veliko cesto u zivotu, a jos manje da gubim na veliko. I ne verujem onima koji pricaju da jesu sposobni da se neprestano kockaju na veliko. Zbog toga i jesu moje predrasude takve kakve jesu...

    U sustini, kad sve saberem i oduzmem, ostvarila sam se kao majka i to smatram dozivotnom profesijom. Na sva ostala ostvarenja mozete ladno da stavite upitnike, i ja ih neprestano stavljam...
    Never confuse movement with action.

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sex iz ljubavi ili iz potrebe?
    Autor Mrak u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 16.03.2016, 13:14
  2. Boje ljubavi...
    Autor dankaBg u forumu Ljubav
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.06.2012, 01:09
  3. Predrasude - zamka u koju svi upadamo
    Autor maqa u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 75
    Poslednja poruka: 02.04.2012, 19:39
  4. Kontrola ljubavi
    Autor bellissima u forumu Ljubav
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 24.05.2011, 15:19
  5. Muzicke predrasude
    Autor kissigirl u forumu Muzika
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 04.05.2010, 18:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •